V oetbal-o verzicht Loonstaten ■ÉS DOUWE EGBERTS Koffie - Thee Geslaagde wielersport-avond van de A.W. S. C. »Volharding« Fa J C. Vink - Axol - o -Vi -Yt - 1 - l id) Brandend zuor op ïïw naaf doolt prompt met een ot twee Renniet. houdt de winter uit handen en voeren Verkrijgbaar mmmmmzsms „DE VLASBLOEM" Ruime keuze Oude en Jonge Jenever, Cognac, Citroen, Brandewijn, fijne Advocaat, lichte en zware likeuren. Ruim gesorteerd in Port en Wijnen. Vraagt inlichtingen voor feesten, e.d. Laagste prijzen. Gratis bezorgd. E. E. POOT Nieuwstraat 52 AXEL Telefoon 626 ff. 2.40 a$üstralië"3 het nieuwe* prachtigs album «ötn ttolEKS Egberts, teffierkü dot» Se 6 werd U röïid ctbor een werelddeel, dat - eens döos Nederlanders»ontdekt- thans voor velcNedbrlandêra een nieuw Vaderhand is geworderr. Vraag" -diö ah bum Bijl Uw winkelier. De waardepuntent vota? dö prachtige kleyrenfota's zijn verpakt Bij Eerder verschenen reeds: Neer de Tropen, Bali In Kleuren, Naar de West WOUT WAGTMANS EN GERRIT VOORTING BEKAMPTEN ELKAAR OP ENERVERENDE WIJZE OP DE HOME TRAINERS. ?e- ia- JUt ;ou ef- >ok het irt- die de lei. itie iele in mg am ge- te een be- ma aar een de 954 fare ting on- :kx, nds ting An- Georganiseerd door de A.AV.S.C. Volharding de actieve Axelse wielersuppor tersclub had Woensdag avond in „Het Centrum'' alhier, een grote wieler sport en contactavond plaats, waaraan werd deelge nomen door de wielergrootheden op de weg Wout Wagtmans en Gerrit Voorting, en verder door onze plaatselijke renner Rien Verhelst, Jan Westdorp en onze toekomstige Axelse renner Marius Romeijnse. Zeker niet in het minst door de aanwezigheid van de twee befaamde profs, bestond voor deze wedstrijd op home-trainers een grote belangstelling en de grote zaal van „Het Centrum" was dan ook bijna geheel bezet met leden en belangstellenden toen de voorzitter, de heer Chr. van Bendegem het programma opende. Na een muzikale inleiding door „The Flying Stars welke band het programma opluisterde heette de voor zitter allen hartelijk welkom, waarin hij in het bij zonder Wagtmans en Gerrit Voorting betrok met hun echtgenotes, de districts-consul der K.N.W.U.. de heer Warnier en het bestuur van de wielersup- portersclub te Yerseke, waarmee de nauwste vriend schapsbetrekkingen bestaan. Verder gaf hij een kort overzicht van wat er te wachten stond en vestigde de aandacht op de macht van prijzen, die door de Axelse middenstand bijeengebracht waren voor een grote tom bola, die in verband met de onkosten onvermijdelijk is. Direct hierna verschenen onder luid applaus Wout Wagtmans en Gerrit Voorting op de planken en na men hun plaats in op de „rollen Reeds deze eerste rit over 1500 meter bracht volop spannning. In een tempo van om en nabij de 70 km. gaven deze twee befaamde renners elkaar geen duim breed toe en rukten de pijlen op het bord volkomen gelijk op. Halverwege de afstand liep Wagtmans iets uit, maar in de laatste paar honderd meters kromde Voorting nog eens extra zijn rug en kwam schitte rend terug om ten slotte met miniem verschil te zege vieren. Zijn tijd was 1 min. 15,8 sec., terwijl de tijd van Wagtmans 1 min. 16,4 sec. bedroeg. Hierna was het de beurt aan de amateurs en be- kampte Rien Verhelst zijn toekomstige clubgenoot Ma rius Romeijnse, vroeger woonachtig te Eersel (N.-Br.) die binnenkort Axels ingezetene wordt. Deze rit ging over 1000 meter, waarin Romeijnse spoedig de leiding nam en deze tot het einde wist te behouden. Hun tijden waren Romeijnse 47,2 sec., Verhelst 51,4 sec. itie- op laag dat leze - 0 - 1 - 1 - 1 -Yi hele nie- 1 hij zijn •r de estal voor brief vol- be- Uit ïder- nog >eder n je eens I be- dat zal Voor s om wart. n en i kus dich- Noor :n zo Geen wonder, dat iedereen Renies kent enroemt. Niet zonder reden hebben acht van de tien mensen Rennies steevast bij de hand. Voor eigen gebruik of om bij te springen als 't lot van zuurbranden anderen treft. Water of wat ook komt er niet aan te pas. Gewoon, als was 't een snoepje, laten smelten op de tong. En Rennies zijn nog smakelijk ook. Ingez. Med. Wagtmans verscheen nu alleen ten tonele voor een tijdrit over 500 meter. Iln deze rit tegen het horloge maalde Wagtmans er een tijd uit van precies 23 sec., maar Voorting deed het nog iets sneller. Als razend tolden de pedalen in het rond. waarbij opviel de goede stijl en stuurvastheid van deze renner, wiens rijwiel vrijwel precies in het middelpunt van het tostel op de rollen bleef. Voorting deed het nog 0,9 sec. sneller dan Wagtmans en liet een tijd afdrukken van 22,1 sec. In zijn tweede rit moest Verhelst het opnemen tegen Jan Westdorp over 1000 meter. Verhelst nam hierin van meet af aan de leiding en liep steeds verder uit. Jamer was dat Westdorp tegen het einde een ver gissing maakte. Wel lag hijtoen reeds in geslagen positie maar hierdoor werd zijn tijd nadelig beïnvloed. Winnaar werd Verhelst (53,7 sec.) Westdorp deed er 1 min. 2 sec. over. Nu volgde nog een rit tegen het horloge over bOO meter voor Romeijnse, die deze volbracht in 23 7 sec. Nadat eerst voor de humoristische noot was ge zorgd door middel van een tekenfilmpje vestigde zich de onverdeelde aandacht op het doek voor de verto ning van de Tour de France-film 1953, welke .vooral gegaan werd door Wout s zege in de eerste etappe van de Tour van dit jaar. Nog eens leefden de aanwezigen mede met deze door de Nederlandse ploeg zo uitstekend beëindigde Ronde van Frankrijk, waarin de camera ons naast de prachtigste natuuropnamen, vooral in het Zuiden van Frankrijk, ons ook confronteerde met het „beulen werk" in de Pyreneën van deze „slaven van de weg." Na de pauze en de trekking van een zestigtal prij zen van de.verloting volgde eerst eert interview met Wagtmans en Voorting, dat werd afgenomen door de K.N.W.U.-consul de heer P. Warnier uit Hulst. Wagtmans betuigde hierin o.a. enerzijds zijn te vredenheid over het feit dat hij in de afgelopen Tour niet mbider dan acht dagen de gele trui om de schou ders had gehad, het leidersembleem waar hij al zo lang zi'n zinnen op gezet had, maar op de vraag of de Tour hem ten volle had bevredigd antwoordde Wagtmans ontkennend. „Ik heb Parijs niet gehaald was zijn laconieke antwoord. Verder verklaarde Wout dat hij de tijd nog niet gekomen achtte om zich ten volle te geven voor het stayersvak, waarin hij reeds opvallende successen heeft geboekt. Hij bleef liever nog een paar jaar „op de weg maar heeft toch het voornemen om te zijner tijd zich geheel toe te leggen op de sport acter de motoren, waarin hij hoopte nog eens de kampioenstrui te kunnen bemachtigen. Uit Voorting's mond vernamen wij o.a. zijn mening over de Tour de France en de Ronde van Italië, in welke laatste Gerrit nog een dag de leiderstrui had gedragen. Hij achtte de Ronde van Iltalië niet zo spectaculair als de Tour, gezien deze internationaal niet zo gevarieerd bezet is, maar anderzijds was zijn mening dat hoewel de bergen in Italië's ronde niet van die hoogte zijn als in de Tour, de bergetappes in de Giro heel wat lastiger zijn dan in Frankrijk, daar de Italiaanse bergwegen ten opzichte van de in Frank rijk grotendeels geasfalteerde beklimmingen, zeer on gunstig afsteken door erbarmelijk slechte trajecten. Unaniem waren beide profs van oordeel, dat de Nederlandse ploeg in de Ronde van Frankrijk steeds in een ongunstige positie verkeert ten opzichte van vele buitenlandse ploegen. In het buitenland stellen grote fabrieken en sportorganisatie's hun favorieten in de gelegenheid zich op de Tour voor te bereiden. In Nederland is het zo dat door het ontbreken van de nodige financiën de gegadigden individueel moeten vechten voor hun afvaardiging. Hieruit volgt dat de renners zich vanaf het prille begin van het seizoen zich toeleggen op de best mogelijke resultaten, wat enerzijds een prachtige stimulans betekent, maar an derzijds het gevaar meebrengt dat de betreffende ren ners door de tienduizend kilometer vóór de Tour vrij wel „leeggereden" in de Tour worden gestuurd. Vanuit dit oogpunt gezien komen de goede presta- tie's van de Nederlandse Touurijders in een heel an der en nog veel gunstiger licht te staan en de heer Warnier complimenteerde deze twee prominente ren ners, die op het gebied van de internationale wieler sport de naam van Nederland steeds hoog gehouden hebben door het behalen van indrukwekkende succes sen. Hij meende het nationale profcorps te mogen ge lukwensen met een paar van dergelijke uitblinkers en tot slot wees de heer Warnier nog op hte feit, dat vooral tijdens de Ronde van Frankrijk blijkt hoeveel „papieren" wielersupporters ons land telt. Laat het hierbij niet blijven, aldus de heer Warnier. Onze Ne derlandse renners verdienen meer, dan deze morele steun. Hij drukte de aanwezigen daarom op het hart, zich niet alleen „papieren" supporter te tonen, maar ook met de daad, opdat door midel van een krachtige nationale wielersportorganisatie het nog eens zou ver zou mogen komen, dat onze jongens ook in de beste conditie en voorbereiding aan de Tour kunnen deel nemen. Talrijke renners hebben reeds in het buitenland een manifestatie gegeven van Nederlands kunnen op wielergebied. Laat dit zijn bekroning mogen vinden, aldus de K.N.W.U.-consul door het feit dat dank zij de steun van geheel wielersportminnend Nederland wij mettertijd ook een Nederlander kunnen aan wijzen die in de Tour de France de eindzege behaald. Een daverend applaus bezegelde deze kernachtige opwekking, waarmee de heer Warnier zijn interview met de beide profs besloot. Door het reeds vergevorderde uur werd de rest van het programa op de rollen hierna in snel tempo af gewerkt. Eerst kwamen weer de profs aan bod op 1000 meter en weer werd het een spannende kamp, die Voorting met miniem verschil in zijn voordeel besliste Tijden Voorting 44, 2 sec., Wagtmans 44,5 sec. De twee winnende amateurs v in de tweede en de vierde rit, resp. Romeijnse en Verhelst namen nu plaats op de rollen en Romeijnse betoonde zich weer de meerdere van Verhelst. Hun tijden op 1000 meter waren: Romeijnse 45,1, Verhelst 50 sec. In het tijdrijden bracht Westdorp het op 500 meter tot 30 sec. en Verhelst tot 23.8 sec. Als slot volgde nog een achtervolging voor de beide profs op 1500 meter. In een enerverende strijd wist Wagtmans met nauwelijks waarneembaar ver schil deze rit te winnen in de tijd van 1 min. 13.9 sec. Voorting liet een tijd afdrukken van 1 min 14,2 sec. Hierna werden mevr. Wagtmans en mevr. Voorting op het podium genodigd, waar zij uit handen van de voorziter een herinnering mocht enintvangen in de vorm van een schaal me het opschrift „Sportavond Axel" als waardering dat hun resp. echtgenoten j welwillende hun medewerking hadden verleend aan hte welslagen van deze avond. Nadat de voorzitter aan allen voor de betoonde medewerking dank had gebracht, konden de dans- lustigen zich nog een paar uurtjes vermeien. Na tal van competitie-dagen met onvolledige pro gramma's zal de komende Zondag in de 3e klasse D weer op vole toeren worden gedraaid. Wij juichen zulks van harte toe en hopen op een vlot verloop en goed bespeelbare velden. HONTENISSE—AXEL. Andermaal staan onze plaatselijke favorieten voor een lastige uitreis en wel naar Kloosterzande. Een wedstrijd in de dikwerf zware en glibberige klei van Hontenisse is voor alle clubs in deze afdeling een las tig obstakel, een niet gemakkelijk te omzeilen klip. De blauw-witten genieten niet ten onrechte de repu tatie op eigen bodem tot elke verrassende uitslag in staat te zijn. De voorgaande Zondag toonden zij zelfs te Mid delburg niet te onderschatten tegenstanders te zijn, door de groen-zwarten aan de Nadorst op wel sprekende wijze te slaan. In eigen omgeving zijn de Hontenissenaren des te meer te duchten, hetwelk Hulst aan de lijve ondervond. De oranje-witten zijn in de positie van de gewaar schuwde man, die ook voor twee mag gelden De reis naar Kloosterzande is geen peuleschilletje 1 Wij voorspellen een felle, emotievolle kamp in de zware klei van Kloosterzande. Onze prognoseZij is zeer lastig 1 Alles is hier afhankelijk van de manier waarop zal worden aangepakt. Veellicht spreken hier enige fac toren mede die niet voor elke wedstrijd gelden. Moge lijk is in deze wedstrijd de eerste klap een daalder waard en betekent deze match „het keerpunt na een tijdelijke inzinking De oranje-ploeg zal niets mo gen riskeren 1 Er is straf aanpakken geblazen 1 TERNEUZEN-HULST. In Terneuzen moet er een heleboel veranderen, wil len de rood-zwarten weer enige rol van betekenis in deze competitie spelen. Zondag zagen wij deze ploeg aan het werk, maar wij war enteleurgesteld in onze verwachtingen. En dat terwijl Axel ook in geen bij zondere „vorm" stak. Sam Jansen c.s. zullen heel wat enthousiasme en uithoudingsvermogen moeten opbren gen om de ploeg van Picavet het hoofd te kunnen bieden. Wij zien er eerlijk gezegd een zwaar hoofd in en voorspellen een Hulsterse zege met meer dere doelpunten verschil. CORN BOYS-METO. De derde Zeeuwsch-Vlaamse thuiswedstrijd gaat tegen een Brabantse rivaal. Oranje-wit tegen tricolore, een strijd dus in louter nationale clubkleuren. Voor de Sassenaars die op eigen terrein sterk favoriet zijn moet er minstens een draw in zitten. De uit slag zal daarvan wel niet veel afwijken 1 NIEUW BORGVLIETBIERVLIET De derde Zeeuwsch-Vlaamse oranje-witte ploeg zal heul en heil gaan zoeken op de Brabantse wal, waar klemmen en voetangels bij de vleet liggen, voor alle Zeewse of Zeeuwsch-Vlaamse ploegen. Wij geloven de Beukelszonen niet in staat te achten tot het beslag leggen op een of twee punten. Een duidelijk spre kende zege der thuisploeg ligt in het verschiet. R.C.S.—R.K.F.C. De wedstrijd van de dag is o.i. de ontmoeting te Souburg. Zijn wij wel ingelicht dan heeft R.K.F.C. hier nooit eerder een overwinning geboekt. Wij voor ons achten de Walcherse ploeg thuis ook sterk favo riet en voorspellen dan ook dat de punten hier Zon dag na taaie strijd zullen blijven bij de Sou- burgse roodbaaitjes. DE ZEEUWEN— ZEELANDIA. Deze Walcherse derby is dit keer een puzzle op zichzelf. In beide ploegen zien wij in dit seizoen uit eindelijk geen koplopers. Wij zien beiden eer bij de onderste dan bij de bovenste zes eindigen. Laten wij het derhalve op het stedelijk Vlissingse sportterrein aan de Bosweg een onbesliste strijd voorspellen. De uitslag van het gehele programma was als volgt Profs, 1500 meter: 1. Gerrit Voorting, 1 min. 15.8 sec. 2. Wout Wagtmans, 1 min. 16.4 sec. Profs, 500 meter tijdrit: 1. Gerrit Voorting, 22.1 sec.2. Wout Wagtmans, 23 sec. Profs, 1000 meter: 1. Gerrit Voorting, 44,2 sec.; 2. Wout Wagtmans, 44,5 sec. Profs, 1500 meter achtervolging: 1. Wout Wagt mans, 1 min. 13.9 2. Gerrit Voorting, 1 min. 14,2. Algemeen klassement, profs': 1. Gerrit Voorting 2. Wout Wagtmans. Amateurs, 1000 meter. Ie rit 1. Marius Romeijnse, 47,2 sec.; Rien Verhelst, 51,4 sec. Amateurs ,1000 meter. 2e rit; 1. Rien Verheist, 53,4 sec. 2. Jan Westdorp, 1 min. 2 sec. Amateurs, 1000 meter. 3e rit 1. Marius Romeijnse, 45,1 sec. 2. Rien Verhelst, 50 sec. Amateurs, 500 meter tijdrit1Marius Romeijnse, 23,7 sec. 2. Rien Verhelst, 23.8 sec.3. Jan West dorp, 30 sec. Algemeen klassement, amateurs1Marius Ro meijnse 2. Rien Verhelst3. Jan Westdorp.

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 3