Betracht de ware zuinigheid PHILIPS L. F t€RUQ in 6e moööeR. Herencostuums Wollen gabardine jassen Winter- en Tweedjassen Een welkome onderbreking C. A. van Gelder 59.75 69.75 89.75 99.75 109.75 119.75 189.75 159.75 Canadians - Autocoats - Colberts Pantalons - Plusfourcostuums - Shawls Overhemden Zelfbinders enz. enz. The Flying Dutchman" se se- -o Woensdag 10 November hopen mijn geliefde ouders de heer en mevrouw Verstraeten-Vlassenroot hun 25-jarig huwelijksfeest I ,te vieren. C. VERSTRAETEN Noordstraat 7, Axel. p mm mm mm mm m internist Zaterdag inplaats van 2—3 uur spreekuur van 56 uur. no. 2 Deze huisvrouw koestert een bedrieglijke illusie. Om een hoedje te kunnen kopen bezuinigt zij op dit en dat, op alles wat. „Op mijn stroomrekening moet ik óók wat zien te sparen", dacht ze en U ziet haar hier nu sokken stoppen bij armetierig licht. Weet U wat zo bedrieglijk is? De gedachte dat goed licht duur zou zijn en slecht licht zuinig. Het is name lijk andersom Zet dat hoedje maar uit Uw hoofd, mevrouwtje, als het van deze averechtse „besparing" moet komen tenminste. LAMPEN Lekk FEUILLETON. door HENK VAN HEES WIJK naar een motief van L. K. v. d. Linden voor ieder figuur, in de moderne Najaarstinten en dessins. Populaire prijsklasse: Het betere genre Ook voor U hebben wij „een passend costuum" Keuze uit meer dan 1000 stuks.' Als het beste maatwerk, de beste merken vanaf 69.75 t/m 149.75 o.a. Teddy Obey vanaf 29.75 t/m 189.75 de ideale Regenjas voor Dame of Heer op kameelhaar vanaf 29.75 39.75 49.75 59.75 69.75 VOOR DAMES- EN HERENCONFECTIE Telefoon 76ó Telefoon 643 ZOALS NOVA IS ER GEEN DAT KAN NOVA ALLEEN Alleen goede lampen zijn zuinige lampen I Met goede lampen bent U altijd beter en voordeliger uit. Dat bewijzen de Philips lam pen overduidelijk. Ten eerste geven ze méér licht, ten tweede zijn ze laag in prijs en ten derde uiterst zuinig in 't gebruik. In alle lichtpunten horen daarom Philips lampen. De lampen, die U wérkelijk geld besparen! MÉÉR LICHT VOOR WEINIG GEL01 Zoekt hij inspiratie voor een boek?,Houdt de belasting hem laat aan het cijferen? Of is het alleen maar een brief aan een verre, goede vriend? Zeker is het, dat daar onder het schijnsel van de bureaulamp een man bezig is, voor wie een kop Douwe Egberts koffie tên welkome onderbreking betekent. De echt lekkere koffie, die het hele vertrek vult met een verkwikkende geur! 19) En nu stel je mij die vraag. Ik geloof, dat het me niet mogelijk zou zijn. Ik denk niet, dat ik geschikt zou rijt; voor kruidenier of wat voor winkelbranche ook. De hele dag achter de toonbank staan Alstu blieft, mevrouw, nog iets van uw dienst Hebt LI niets vergeten Mooi weertje vandaag, niet Ja, een beetje winderig, maar dat heb je gewoonlijk in deze tijd van het jaar. Zal ik het maar opschrijven Of wilt U het bezorgd hebben Ja, de jongen gaat over een half uurtje Uw wijk in. Goedenmorgen, me vrouw en dank U wel. Ja, gaat Uw gang maar Nee, ik geloof niet dat me dat zou lijken. Maar om een volledig antwoord te geven op jouw vraag Wat zou er op tegen zijn, dat laten we aannemen, dat we het eens zouden worden jij je zaak houdt en beheert en ik blijf scheepsklinker1 Dan hebben we allebei onze eigen zin. Nora keek hem eens aan en kneep één oog half dicht. „Je bent een diplomaat, marinier. Je zou dus de kool en de geit willen sparen. Maar je vergeet, dat in een grote zaak als de onze, ook een man nodig is. Er komen kisten met flessen, balen met suiker en meel, collies met blikgroenten, vaten met azijn en meer van die dingen. Die moeten uitgepakt worden en dat is geen vrouwenwerk. Niet dat ik het niet zou kunnen, maar in de winkel is vrijwel door lopend publiek." „Och, je zoudt er een bediende bij kunnen nemen, niet 7" Ze schudde energie khet hoofd, zodat haar blonde lokken rond schudden. „Dat is het m juist, dat wil ik niet. Peters, dat is onze tegenwoordige bediende, is min of meer een protégé van vader. Hij is als jon gen van 12 of dertien jaar bij ons in de zaak ge komen, vrijwel van het begin af. Aanvankelijk had den we maar een klein bedrijfje, dat bovendien nog noodlijdend was. Papendrecht was een kleine vijf en twintig jaar geleden maar een gat. Tegenwoordig is het een halve stad en onze zaak is gelukkig uitge groeid tot de grootste van het dorp. Die groei heeft Peters geheel meegemaakt. Dus is hij min of meer een deel van onze zaak geworden. Het is een zuinige Piet, bijna op het gierige af, gaat nooit uit, bemoeit zich niet met vrouwen en heeft een aardig kapitaaltje bij elkaar gespaard. Als hem nu blijkt ,dat ik toch niets van hem weten wil, zie ik het er van komen, dat hij vandaag of morgen ontslag neemt en zelf een zaak begint, hetzij bij ons in het dorp, dan wel ergens anders. Het kan me niet schelen en hoe eerder hij opkrast, hoe liever he ri« is, want ik kan hem nu eenmaal niet uitstaan. Hierbij komt nog, dat vader ik zei het je Zondag avond reeds een man van de dag is. Hij is versleten en dat kun je hem niet kwalijk nemen. Hij heeft, voor hij met moeder trouwde, jarenlang gevent in de om geving van ons dorp, door weer en wind met een hondenkar. Moeder had een paar centen, vader ook en zo zijn ze samen de zaak begonnen. Vader heeft altijd hard gewerkt, van *s morgens vroeg tot 's avonds laat was hij in de weer. Altijd maar voor de zaak. En nu nog günt hij zich geen rust, sjouwt maar door en of je nu één keer of honderdmaal zegt Vader, doe een beetje kalmer aan, je bent zo jong niet meer, het helpt niets. Hij wil de zaak niet uit handen geven en neem het hem eens kwalijk Maar ik zie er van komen, dat hij vandaag of morgen plotseling ziek komt te liggen en dan kon het wel eens een doods bed worden. Daarom moet ik verder kijken dan van daag. Als vader eenmaal komt te overlijden, sta ik geheel alleen voor deze grote zaak. Dan kan ik wel zeggen Ik verkoop haar. Maar het is met mij al net als met vader ook ik heb de zaak groot zien worden en het is ook een doel van mijn leven ge worden. Ik houd er van, zoals jij van de schepen houdt. Daarom kan ik het me zo goed begrijpen, dat jij niet zo één-twee-drie kunt zeggen Top, ik neem ontslag van de scheepswerf, trek een wit jasje aan en ga pondjes suiker afwegen. Daar zit meer aan vast. De kleren makende man! Daarom kan ik ook niet zeggen als het zover is verkoop ik de zaak en ga wat anders doen. Ik ben vastbesloten verder te bouwen aan wat vader en moeder begonnen zijn. De firma Mansink is in ons dorp een begrip geworden en de firma heeft gelukkig een goede naam. We verkopen geen rommel, zijn ook niet bepaald goedkoop, maar wat we leveren, is de eerste kwaliteit en we zorgen er ook voor, dat de service aan de klanten honderd procent is. Daarom hebben we niet alleen onze klanten in Papendrecht, maar zelfs veT daarbuiten, tot in Sliedrecht en Wijn gaarden en Oud-Alblas, ja zelfs in Bleskensgraaf en aan de overkant van het Veer komen we eens in de week met boodschappen. Bovendien heb ik nog meer plannen, waar vader niet goed aan wil. Ik zie ook verdiensten in een grossierderij van bepaalde artikelen. Maar dat komt allemaal later wel. Zo zie je, dat ik rekening moet houden met de toekomst. Ik ben vier en twintig jaar en de tijd is niet ver meer, dat ik alleen zal staan voor ons bedrijf. Tegen die tijd wil ik, zo mogelijk getrouwd zijn, op dat ik een steun zal hebb enaan mijn man. Die me zal respecteren en liefhebben, maar die me ook zal bijstaan in m'n werk. Nu kun je misschien begrijpen, waarom ik je deze vragen gesteld heb." Nol knikte bedachtzaam en stak een sigaret op. Hij rookte een poosje en keek naar dé lucht, alsof hij vandaar' een geschikt antwoord verwachtte. „Je zei zoeven," sprak hij eindelijk, „dat je nuchter genoeg bent om niet hals over kop verliefd te raken en te trouwen. Ik denk er net zo over. In een malle bui mogen we wel eens gekke dingen zeggen en ver liefd doen, maar om te komen tot een huwelijk, daar voor is nog wat anders nodig. Dat besef ik volkomen. Laat ik je eerlijk bekennen, dat ik tot vandaag nog niet aan trouwen heb gedacht. (Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 3