in öe moöö€R. t€RUQ UIT ONZE OMGEVING AXEL FEUILLETON. door HENK VAN HEESWIJK naar een motief van L. K. v. d. Linden KOEWACHT OVERSLAG TREKKERS HEBBEN GROTE PLANNEN. Een grote groep trekkers van beiderlei kunne kwamen Zaterdagavond in de Axelse Jeugdherberg „Bleije Haghe" bijeen teneinde het plan de campagne voor het winterseizoen te bespreken. Dit nu, belooft heel wat Want de trekkers uit Axel en omgeving blijken heel wat pijlen op hun boog te hebben. Jeugdherberg-vader de Groot leidde de besprekingen in, nadat op zijn verzoek een „trekkerslied" was ge zongen. Het klonk wat schuchterHelemaal niet enthou siast Vandaar dan zeker ook, dat het eerste punt van het verlangdijstje dat uit de mars van vader de Groot kwam de verzuchting gold van het gemis van trekkersliederen, die nodig dienen te worden inge studeerd en in deze winter een onderdeel van de acti viteit zullen vormen van de in te stellen werkavonden. Deze werkavonden zullen het winterprogram, dat uiteraard meer gericht is op bijeenkomsten binnenshuis als het ware beheersen. Het bestuur heeft n.l. pas vergaderd en met het oog op het ongunstige zomer- en vacantieseizoen dat achter ons ligt zich zeer ernstig beraden op welke wijze men denkt verschillende „wensdromen" in ver vulling te doen gaan. In de afgelopen zomer bedroeg het aantal over nachtingen, in „Bleije Haghe" ternauwernood 2000. Dit is een bepaald ongunstig cijfer, maar slechts oor zaak van een mislukt seizoen. „Vader" de Groot deelde als verheugend feit mede reeds nu een 1500-tal boekingen, hoofdzakelijk van Engelse scholen, binnen te hebben voor het seizoen 1955, zodat de voorlopige aspecten bemoedigend zijn. Maar wij moeten vooruit Een Bazar. In het bestuur is bereids besloten, teneinde aan de verlangens die urgent zijn te kunnen voldoen, om streeks eind Februari alhier een bazar te organiseren. De „Bleije Haghe" heeft nog zeer dringende behoefte aan meer douche s. Verder in verband met allerlei gemeenschappelijke bijeenkomsten, bonte avonden etc. aan een piano, die eveneens zal bijdragen tot de vocale vorming onzer Axelse trekkers, die zoals hij in het begin zei, op dit gebied nog zeer te kort schoot. In de keuken zijn een dubbel aanrecht en tal van benodigde attributen een spoedige vereiste. De trek kers hebben behoefte aan meer daadwerkelijke steun. De organisatie van een en ander vereist echter heel veel arbeid, waarover spr. een uiteenzetting gaf. Ten slotte ligt het in de bedoeling zo spoedig moge lijk een ere-comité, bestaande uit plaatselijke „hoge Pieten" zei hl (in trekkersterminologie) samen te stellen. De trekkers kunnen daarop vlot aan de slag om alles wat hen ligt te vervaardigen en zich in ander opzicht verdienstelijk te maken. Want dat er veel werk aan de winkel komt, is wel zeker Het idee werd geopperd van een aan de bazar voorafgaande muzikale mars, met oliebollen-verkoop etc. en „last but not least" een tweetal bonte avonden als grootse inzet. Zodat de komende maanden wel in he teken zullen komen te staan van het „Trekkers-forum" RR-ACTIE BEËINDIGD. De door de Axelse Winkeliersvereniging „Axel- Vooruit" georganiseerde RR-actie liep vorige week ten einde. Het hoofddoel van deze actie, het maken van reizen tijdens de vacantiemaanden is niet mogen gelukken, maar dit is stellig niet de fout van de organisatoren maar van het bar slechte weer, waarmee de zomer van 1954 zich berucht gemaakt heeft en die het reizen dit jaar eer tot een straf dan tot een vacantiegenot maakte. 17) De meisjes keken elkaar even aan en ten slote legden ze de fietsen in het gras en kwamen naast de jongens zitten. Nora gaf Nol een por in de zij en vroeg „Wie zegt, dat er nog een volgende keer is De marinier legde zeer voorzichtig zijn arm om haar middel heen en zei op zachte toon „Ik vind een zekere juffrouw Mansink zo aardig, dat ik haar nader wil leren kennen." „Ik denk, dat alle jongens wel ongeveer zo zullen spreken, als ze de eerste avond met een meisje uit zijn geweest, is het niet „Nou, dat weet ik niet," antwoordde Nol nuchter. „Ik heb nog niet zoveel ervaring op dit gebied. Jij bent namelijk de eerste, zie je „Zeggen ze dat ook niet allemaal vroeg Nora ondeugend. „Dat is wel mogelijk en dan zullen er bij zijn, die onwaarheid spreken, maar bij mij is dit niet het geval. Ik ken iemand, bij ons in de kazerne, die geweldig verleg enis. Hij heeft een poosje geleden ook eens kennis gemaakt met een aardig meisje en dat lieve kind hield wel van de verlegen jongeling. eZ zaten eens op een avond op een bankje in het park en dat meisje wilde toch zo graag eens geknuffeld worden, zie je „O ja?" „Ja, maar die dooie vrijer van haar bleef maar op een afstand zitten en vertelde haar, dat het zo heer lijk was in he park. Maar daar had ze niet zoveel Gelukkig zijn er daarnaast toch ook een aantal ge slaagde onderdelen van deze actie op te sommen Het Kindercircus tijdens de viering van de 10-jarige be vrijding was stellig voor de jeugd een genot en ook vele ouders zullen nog met genoegen terug kunnen denken aan hetgeen in dit voortreffelijke programma werd geboden. Daarnaast is ook de drie-delige slot-actie een waar succes geworden en het bestuur heeft duizenden en duizenden oplossingen moeten verwerken alvorens van deze drie actie's de prijswinnaars konden worden aan gewezen. De foto-actie bleek voor de ras-echte Axelaars niet veel moeilijkheden op te leveren en zo waren daar zeer vele goede oplossingen, waarbij ten slotte het lot de beslissing moest brengen. Ook de etalage-fouten-wedstrijd voor de kinderen gaf een overweldigende deelname te zien, doch ver scheidene winkeliers hadden blijkbaar de kennis van de jeugdige deelnemers wat onderschat, zodat velen er niet in slaagden een foutloze oplossing in te leveren wat echter niet wegnam dat er nog een groot aantal wel geheel goede oplossingen was en ook hier ten slotte het lot de gelukkigen moest aanwijzen. Laatste deel was ten slotte de gewichts-puzzle en ook deze bleek voor velen moeilijk te zijn. De op lossingen varieerden althans van enige tientallen kilo grammen tot bijn a duizend kilogram Zoals steeds lag ook hier de waarheid in het midden en zij die de bestuursleden op circa 550 kilogram hadden ge taxeerd, waren er dan ook stellig niet ver naasthet gezamenlijke gewicht bedroeg n.l. 549,7 kilogram, het geen door de winnaar tot op 100 gram was benaderd Tot slot laten wij hieronder de volledige uitslag van de diverse actie's volgen, waarbij wij er op wijzen, dat de waardebonnen, die de winnaars met hun goede oplossingen hebben verdiend in de loop van deze week aan hen worden toegezonden. Ie prijs 2e 3e 4e ,i 5e 6e 7e 8e 9e 10e 11e 12e 13e 14e 15e 16e 17e 18e 19e 20e 21e 22e 23e 24e 25e 26e 27e 28e 29e 30e 31e 32e 33e 34e 35e 36e 37e 38e 39e 40e 41e 42e 43e 44e 45e UITSLAG FOTOWEDSTRIJD. Lambert, Pieter Paulusstraat 3 José Lacourt, Emmastraat 4 Chr. Rinn-Hamelink, Julianastraat 3 Mevr. Scheele—van Loenen, Nieuwstraat 42 J. J. Verstrate, Prins Hendrikstraat 65 Freddy Lion, Prins Mauritsstraat 11 Dina de Feijter, Buthdijk 25 Frans Lion, Prins Mauritsstraat 11 Mevr. Maris-v. d. Eykel, Wilhelminastr. 2 S. de Smidt, Wilhelminastraat 37 J. Kolijn, Bernhardstraat 6 boven Mevr. C. Blok-Kiel, Irenestraat 1 J. Wolfert-Vasseur, Prins Hendrikstraat 83 Theo v. d. Berg, Wilhelminastraat 4 José Lacourt, Emmastraat 4 F. Timmer, Irenestraat 3 P. van Bendegem, Oudewijk 18 J. C. de Feijter, Irenestraat 5 Janny van Sluis, Pironstraat 12 C. Bakker, De Ruijterstraat 15 G. M. Fokker, Bylocqueplein 8 Adri Knieriem, Noordstraat 37 N. Loof-van Bendegem, Koestraat 11 J. van Broekhoven-Kotvis, Julianastraat 18 Mevr. Porth-de Lozanne, Noordstraat 4 L. Schieman, Pieter Paulusstraat 28 A. C. Rinn, Bylocquestraat 33 boven P. M. W. Oppeneer, Wilhelminastraat N. Markusse-Deij, Stationstraat 9 Corrie de Kraker, Buthdijk 25 Ed. de Moor, Oosterstraat 34 P. Dieleman, Beoostenblijpolder 53 Arie Deij, Kanaalkade 75 Jac. Wieland, Nieuwstraat 35 G. J. Howell, Margrietstraat 3 Jeannet H. Tieleman, De Ruijterstraat 25 R. J. Scheele, Marijkestraat 20 D. de Putter, Buitenweg 61 Janneke Smies, Kerkdreef 24 Stella Cleyman, Weststraat 38 P. J. Verpoorte, Bylocquestraat 57 boven Mevr. Brevet, Beatrixstraat 31 N. Loof-van Bendegem, Koestraat 11 Mej. J. Scheele-Scheele, Koestraat 36 C. M. Fokker, Bylocqueplein 8 aan. Toen kwam ze op e enlumineus idee. Ze zei tot de verlegen vrijer „Zeg, weet je, dat een mannen arm precies past om de middel van een meisje Ja, dat zei ze. En wat denk je, dat die dooie diender antwoordde „Geen flauw idee. Hij zei misschien niks, maar hij deed het „Moet je net geloven. Hij antwoordde „Jeetje, is het heus waar?" „Ja, zei het meisje hoopvol en ze dacht Nou komt het. Maar wat zei die sijsjeslijmer „Zullen we het eens nameten met een touwtje „Nora gierde het uit. „Nou, dat is ook een prettige snuiter om mee uit te gaan „Dat dacht ik ook. Weet je, Mokummers zijn niet zo verlegen." „Nee, dat merk ik," antwoordde Nora gevat. Want jij meet het ten minste niet met een touwtje." „Heb ik niet eens bij me. En nou heb ik een leuke vraag." „O ja?" „Nou en of. Moet je maar eens horen. „Wist jij, da de lippen van een man precies passen op die van een meisje „Is het heus vroeg het meisje droog. „Zullen we het eens nameten met een touwtje „Ben je dwaas, dat is toch veel te omslachtig. Wedden, dat het precies past?" „Ik kijk wel uit. Uk wed nooit met jongens." „Ja, maar luister nu eens, malle meid die je bent ik wil je zoenen, begrijp je dat dan niet „Ik ben niet achterlijk. En ik ben ook niet erg zoe nerig. Maar voor deze ene keer zullen we dan maar eens een uitzondering maken." Het volgende ogenblik had Nol haar in zijn armen genomen en drukte hij een warme kus op haar ietwat bevende lippen. Toen keken ze elkaar aan in de glinsterende ogen. „Marinier van Veen," zei ze zacht en nadrukkelijk, „ik vind, dat je nogal hard van stapel loopt, nie8?" UITSLAG ETALAGE-FOUTEN-WEDSTRIJD. Ie prijs Jo Dieleman, Julianastraat 20 2e Janneke Verijzer, Prins Mauritsstraat 2 3e Bob van Dongen, De Ruijterstraat 20 4e Jannie van Sluis, Pironstraat 12 5e Hans Koster, Prins Mauritsstraat 12 6e Piet Verpoorte, Julianastraat 71 7e Adri Dobbelaar, Joost de Moorstraat 8e Rina Markusse, Stationstraat 7 9e Mien Hamelink, Spui D 14, p. Terneuzen 10e Johan Knieriem, Noordstraat 37 11e F. C. Provoost, Koestraat 12e Wim Koster, Joost de Moorstraat 39 13e D. de Putter, Buitenweg 66 14e Klaas Koster, Prins Mauritsstraat 12 15e Klaas Koster, Prins Mauritsstraat 12 16e Mien Hamelink, Spui D 14, p. Terneuzen 17e M. de Witte, Schapenbout 0 56 18e M. Provoost, Koestraat 5 19e Anneke Verijzer, Prins Mauritstraat 2 20e Theo Geerinck, Ds. Jan Scharpstraat 20 21e G. Heerspink, Nieuwendijk 28 22e Adri Oggel, Nieuwstraat 40 23e D. v. d. Berge, Joost de Moorstraat 24e Klaas Fraanje, Prins Hendrikstraat 45 25e A. v. d. Berge, Joost de Moorstraat 26e Adri Dobbelaar, Joost de Moorstraat 27e Gert Stolk, Pironstraat 20 28e Aaltje Heerspink, Nieuwendijk 28 29e Paul Lion, Prins Mauritsstraat 30e Cobi Westveer, Noordstraat 48 31e Jaspert Lindhout, Nieuwstraat 33 32e Jan Wieles, Pironstraat 5 33e Piet Verpoorte, Singelweg 31 34e Piet Ruijtenburg, Evertsenstraat 11 35e Ineke de Putter, Emmastraat 38 36e Laura Ruijtenburg, Evertsenstraat 11 37e Rinus Klaassen, Kerkdreef 38e Jeannet Wieland, Nieuwstraat 35 39e Jannie van Sluis, Pironstraat 12 40e Corrie Smies, Prins Hendrikstraat 66 41e Jaap Simons, Pieter Paulusstraat 42e Tini van't Hof, Prins Mauritsstraat 7 43e Corrie Smies, Prins Hendrikstraat 66 44e Henk Hoebé, Weststraat 45e Koos Oggel, Bylocquestraat 46e Joop van der Hagen, De Ruijterstraat 10 47e M. J. A. 't Gilde, Beatrixstraat 17 48e Wim Ruijtenburg, Magrette N 5 49e Joz. Wieland, Koestraat 3 50e Jo Koster, Stationstraat 34 51e Christina Scheele, Sassing P 3 52e Addie van Es, Prins Hendrikstraat 60 53e Leijntje Scheele, Marijkestraat 20 54e Harry de Regt, Kerkdreef 12 55e Jaap Hoebé, Weststraat 10 56e Jan van de Velde, Wilhelminastraat 43 57e Magda Dieleman, Prins Hendrikstraat 75 58e Nelleke van Dongen, De Ruijterstraat 20 59e Jaap Wieles, De Ruijterstraat 20 60e Leen Deij, Prins Mauritsstraat 5 61e M. de Witte, Schapenbout O 56 62e Catrientje Hoebé, Prins Mauritsstraat 15 63e E. de Pooter, Sassing P 4 64e Ko Lindhout, Nieuwstraat 33 65e Ina Oggel, Noordstraat 36 66e Ina Scheele, Sassing P 3 67e Ina Buijsse, Sassing P 6 68e Ineke Riemens, Marijkestraat 22 69e Sjaan Wieland, Nieuwstraat 23 70e Trudi de Feijter, Oosterstraat 29 UITSLAG GEWICHTS-ACTIE. Ie prijs A. Geensen, Wilhelminastraat 49 2e v. d. Bergen, Evertsenstraat 13 3e J. v. d. Hout, Noordstraat 29 4e K. Broekhoven, De Ruijterstraat 12 5e Pieternella Hoogstraate, Magrette 81 6e G. de Jager, Nieuwendijk 9 7e S. P. Meijer, Axelsestraat 60, Terneuzen 8e A. Goossen, Joost de Moorstraat 34 9e C. de Kraker, Pieter Paulusstraat 24 10e Corrie van Oosten, Buitenweg 11e Pieternella Hoogstraate, Magrette 81 12e J. Wolfert, Prins Hendrikstraat 83 13e Kaliswaard, Magrette N 33 14e A. J. Schieman, Prins Hendrikstraat 15e A. Geensen, Wilhelminastraat 16e P. Verijzer, Prins Mauritsstraat 2 17e P. van Alten, Singelweg 47 18e Marianne Wittock, Koewacht 19e J. C. (Vink, Markt 20e A. Fermont, Walstraat 70 21e J. Gijsel, Vinkenstraat 33, Sluiskil 22e F. R. den Hamer, Weststraat 47 23e D. Hamelink, Magrette N 52 24e C. Overdulve, Vaartwijk N 18 „Och, dat leer je zo in dienst, hé „Wat, dat zoenen Nol schoot in een lach. Ben jemet de punt van een schoen misschien. Maar ik heb wel eens ge lezen, dat een kus in ere niemand kan deren." „Wel, dan zullen we het daar maar op houden," antwoordde Nora, die pogingen deed om op te staan. Maar Nol hield haar verschrikt vast. „Zeg, ik kan toch niet op één been lopen „Nou, je hebt er toch twee „Ach nee, Nora, doe niet zo flauw. Ikik ge loof, dat ik ineens stapel op je geworden ben." „Dat is morgen wel over, marinier, als je op wacht staat." „Ik heb morgen gelukkig geen wacht, en overmorgen ook niet. Nou, kom op. Als ik te brutaal ben, geef je me maar een klap." En nogmaals zoende hij haar, nu niet alleen op haar mond, maar op haar wangen en haren. Resoluut stond ze nu op. „En nu gaan we naar huis. Zowat half elf. Ze zullen thuis niet weten, waar ik blijf. En bedankt voor de prettige avond." „En 7" vroeg Nol, die ook opgestaan was. „Wat en „Wanneer zien we elkaar weer Ze keek hem lang aan en trok hem toen aan zijn oor. „Zou je dat graag willen vroeg ze ongewoon zacht. „Nora ik meen het," antwoordde hij, haar handen grijpend. „Wanneer zie ik je weer Ze keek naar de punt van haar schoen en ant woordde ten slotte „Zeg jij het maar. „Woensdagavond Dan heb ik ook permissie tot twaalf uur." „Goed, dan Woensdagavond, hier op de dijk." Nog een laatste zoen en toen reden de meisjes naar huis. De beide mariniers keken ze nog even na en stapten toen ook op hun fietsen. „Dat was een mieters leuke avond," zei Beurt uit 25e S. W. Meijer, Axelsestraat 60, Terneuzen 26e F. Zegers-Verstraeten, Kanaalkade 73 27e S. W. Meijer, Axelsestraat 60, Terneuzen 28e P. van Alten, Singelweg 47 29e C. Verschuren, Stationstraat 30e Nellie Verhelst, Julianastraat 13 31e P. Verijzer, Prins Mauritsstraat 2 32e K. J. van Drongelen, Pironstraat 48 33e A. Geensen, Wilhelminastraat 49 34e P. Westveer, Noordstraat 48 35e C. Verschuren, Stationstraat 36e C. de Kraker, Pieter Paulusstraat 24 37e Math, de Visser, Magrette N 54 38e Em. Pieters, Molenstraat 39e S. W. Meijer, Axelsestraat 60, Terneuzen 40e P. van Alten, Singelweg 47 41e J. C. Vink, Markt 42e J. v. d. Hout, Noordstraat 29 43e A. Geensen, Wilhelminastraat 49 44e M. de Vos-Boeije, Sassing P 5 45e M. Wieland, Veerstraat, Zaamslag REGIONALE ADMINISTRATEURS VOOR DE EMIGRATIE AANGESTELD.- De afdeling Zeeland van de Chr. Emigratie Cen trale heeft de laatste tijd haar staf aanmerkelijk uit gebreid, terwijl zij daarmede de mogelijkheid om in lichtingen te krijen over emigratie en om zich aan te melden als emigrant heeft vergroot en vergemakkelijkt. Zo zijn o.a. in Oost en West Zeeuwsch-Vlaanderen regionale administrateurs aangesteld, waar zij, die emigratie overwegen, alle gewenste inlichtingen, voor lichting, formulieren en hulp kunnen verkrijgen. /Voor Oost Zeeuwsch-Vlaanderen treedt op als ad ministrateur de heer C. Smies, Prins Hendrikstraat 46 te Axel, terwijl voor West Zeeuwsch-Vlaanderen als zodanig fungeert de heer J. Fraanje, Nieuwstraat 18c te Oostburg. Ook worden lezingen georganiseerd, waarvoor wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomende adver tentie, terwijl bij voldoende deelname eveneens cur sussen zullen worden gegeven. Wij wekken ieder, die belang stelt in emigratie en alles wat daarmede samenhangt, op, de aangekondigde lezing bij te wonen. ARM GEBROKEN. De heer Haselager, bedrijfsleider in de garage Cito te Koewacht, kreeg tijdens zijn werkzaamheden een ongeluk waarbij hij zijn arm brak. De elleboog werd letterlijk versplinterd, zodat operatief ingrijpen nood zakelijk bleek. GESLAAGD. Te Utrecht slaagde dezer dagen voor de akte Huis houdkunde mej. Riet Maas te Overslag. Hiermede, behaalde zij naast de akte hoofdonderwijzeres haar twaalfde akte of diploma. KALKOENSCHIETING. Ter sluiting van het handboogschuttersseizoen der vereniging „St. Sebastiaan" te Overslag werd Zon dag een grote kalkoenschieting gegeven. Niet minder dan een 15-tal zeer zware kalkoenen waren als prijzen beschikbaar gesteld en er was een deelname van niet minder dan 77 schutters. Door het zeer slechte weer moest deze schieting reeds om 4 uur worden gestaakt, zodat het bestuur zich verplicht zag de kalkoenen onder de mededingers te verloten. „DE PALINGVRIENDEN" OP STAP. Zondag werd door de vissersvereniging „De Pa lingvrienden" te Overslag een uitstapje georganiseerd voor de leden. Des middags had eerst een vergade ring plaats in het clublokaal, waarna gezamenlijk de caféhoudende leden werden bezocht. Des avonds vond in het vissershuis bij R. Smollenaer op de Rode Sluis een prijskaarting plaats. Door de heren Smollenaer en R. Neijt werd voo rdeze prijskamp 15 kg. grote paling gratis beschikbaar gesteld. de grond van zijn hart. „Du s je hebt je wel vermaakt informeerde Nol. „Best. Lien is een leuke, vlotte meid. Ik moet Zaterdagavond maar eens bij haar thuis komen, heeft ze gezegd." Nol keek hem verwonderd aan. „Nou, ik moet zeggen, dat je er geen gras over laat groeien. Zo ver ben ik nog niet." „Komt wel. Die van jou lijkt me anders geen katje om zonder handschoenen aan te pakken, is het niet „Klets niet, het is een fijne meid. Woensdagavond ga ik weer hierheen. En dan zullen we wel verder zien." Halverwege Rotterdam passeerden ze een bus en Nol keek nog eens om. „Zeg," zei hij tegen Geurt, „was dat niet die bus, die Nora zowat aanreed „Jij zegt het, maar ik dacht het ook net.' antwoord de z'n slapie. „Juist hij zal het wel niet meer horen, maar toch wil ik het zeggen." En Nol draaide zich half om naar de wegsnellende bus en riep t „Chauffeur, be dankt hoor voor je moeite Mpar Geurt stootte hem aan en bromde „Zeg, idioot, wat moeten de mensen wel denken „Klets," antwoordde Nol lachend, „er is geen kip meer op de weg: En laat mij nu toch even m'n hart luchten. Ik geloof, dat ik hard op weg ben om ver liefd te worden." „Nou dat komt in de beste families voor, dus daar over zullen we ons maar niet druk maken. Belang rijker is het voor het ogenblik, dat we er een schepje opgooien, willen we niet te laat komen. Het is al bij half twaalf." Net voor twaalven waren ze weer binnen de poort en die nacht droomde Nol van Nora Mansink. (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 2