Albert Heijn WÊÊ UIT ONZE OMGEVING SPORTNIEUWS" BURGERLIJKE STAND. ZAAMSLAG bekendmakingen. En een kwaliteit..gewoonweg meesterlijk I Prijzen zo laag, daar raak je niet over uitgepraat Zaanse beschuit 9s Taai-taai 25 6 stuks Speculaas brokken 4 9 250 gram Dadels Q Pudding —w Macaroni elleboog 22 »o gram Vermicelli q Fijne snijworst 100 gram lllÉ.': voor kwaliteit maakt U het leven goedkoper! REUZENHAAI IN DE WESTERSCHELDE. Enkels? inwoners van Walsoorden constateerden Zaterdagmiddag op een zandplaat in de Schelde een groot potvisachtig dier, dat vermoedelijk bij hoog water dp plaat was opgezwommen en nu moeite deed om weep in het zilte nat te komen De Rijkspolitie werd van een en ander op de hoogte gesteld, waarna deze met een motorbootje naar de plaat vger en daar het grote beest aantrof. Met énkele welgerichte schoten werd het dier af gemaakt en daarna met touwen „verankerd", waarna het bij ,hoog water naar Walsoorden werd gesleept. Begrijpelijkerwijs was het dier, dat ruim 5 meter lang w|s en naar schatting ongeveer 1200 kg. woog daar z|ndag een grote bezienswaardigheid en velen gingen jdaö ook deze vis bezichtigen. Maattdaft is het dier weggehaald door het destruc tiebedrijf Zeeland, dat het verder tot traan zal ver werkers Deskundigen constateerden daar dat de zwaarge wicht gyn reuzenhaai was, weliswaar een haaiensoort, doch van minder kwaadaardige opvattingen dan zijn zuidelijker levende soortgenoten. Het dier leeft n. evenals walvissen en potvissen van plankton en ander klein Vpedsel wat uit het zeewater dat het ophapt in zijn be| achterblijft. De reuzenhaai Is een goedaardige en niet snelle vis. Sft in de Atlantische Oceaan en hoewel hij zelden ih onze streken voorkomt is hij aan jOrdwestkust van Groot-Brittannië en, Ierland kende verschijning. Er wordt daar jacht op ge- om de belangrijke hoeveelheid olie die uit deze dieren»; wordt gewonnen. In de laatste jaren zijn aan onze Noordzeekust a meerdere reuzenhaaien gestrand, doch voor zover ons bekend kwam echter nog nimmer een exemplaar zo ver de rivier op als thans te Walsoorden het geval is gefeest; ARM GEBROKEN. Zaterdag had het 10-jarige zoontje van de heer K. H.j wonende in de Joost de Moorstraat alhier, het ongeluk in de niet zo overzichtelijke bocht van de Oudeweg te worden verrast door een Uit de tegen overgestelde. richting komende auto. Mét tegenwoordigheid van geest zocht de knaap met Ijn fiets ijlings een goed heenkomen aan de zij kant Ivan de weg, doch hij kwam daarbij te vallen met het noodlottige gevolg dat hij zijn arm brak, waarvoor ziekenhuis-opname noodzakelijk bleek. een b Voetbal. DERDE KLASSE D. Biervliet—Meto 2-3 Axel-R.K.F.C. 3-1 Hon- tenisse—tiulst -2—1 Nieuw Borgvliet-De Zeeuwen 1-0 Corn Boys—Terneuzen 4—2 Zeelandia— r C S j,1. VIERDE KLASSE G. Steetb-rLuctor J—0 Yerseke—RIA 0—3; Oost burg—Aardenburg 2—9 Koewacht-Breskens 2—2 SluiskildfClinge 2—1. RESERVE TWEEDE KLASSE C. R.C£> II—Goes II 0—2Terneuzen II—Corn Boys II 7—1; Breskens II—Hontenisse II 2—2; Zeelanïia II—Vlissingen II 1 1. AFDELING ZEELAND. TWEEDE KLASSE B. Hontenisse III-Hulst III 2-1 Axel III-RIA II 1—3. Zuiddorpe I heeft zich teruggetrokken iyt de compel tie. ZATERDAGCOMPETITIE TWEEDE KLASSE E. A.Z.V.V.—Zaamslag 2—0 Spui—Hoek 4—0. TWEEDE KLASSE F. Beren I-A.Z.V.V. II 8-1 Hoek II-Spui II 1—4; Zaamslag II—Terneuzense Boys II 4—5. A.Z.V.V.—ZAAMSLAG 2—0. Wederzijdse terreinverkenningen leverden aan beide kantgn alras een corner op. Daarna werden beide aan- valleji fraaie' jspnsen geboden, waarbij Jansen^ schot overihet doel aer gasten suisde. De Axelaars ontpop ten Jtch dan door de wind gesteund als de sterksten en lrlijven dit bijna de gehele eerste helft Er is ongeveer 9 minuten gespeeld, als bij een over rechts geleide aanval den Engelsman een voorzet be nut en.de rood-witten hebben de leiding 1 0). Twee minuKn later is het linksbuiten van Fraayenhove, die in hujtenspelpositie de bal in en verlaten doel plaatste doe Ij. de scheidsrechter had net tevoren dit geval ge constateerd en kende dit doelpunt niet toe. De Zaam slagse .aanval ondernam dan weer enige aanvallen op de Axelse veste, doch men bracht het niet verder dan een vrije schop, toen keeper de Pooter buiten het strafschopgebied ongeoorloofd zijn handen gebruikte. De beide aanvalslinie's zijn aan weerszijden zeer on productief. Wel komt de bal nog eenmaal in het Zahmslag-netterecht, maar dit doelpunt werd terecht voor een tevoren begane overtreding geannuleerd en daardoor komt de rust met de stand 1—0. In de tweede helft is het windvoordeel voor de gasten en ieder verwacht dan ook een gelijk opgaande strijd ,die wellicht de stand weer in evenwicht zal brengen. De groen-witten forceerden aldra enige cor ner? en hoewel goed genomen leverden deze geen resultaat op. Langdurig oefenden ook in de tweede helft de A.Z.V.V.-ers pressie uit op het Zaamslag- doel ,doch de kleine doelwachter was subliem en greep telkens resoluut in. Wanneer Jansen alleen voor het Zaamslagse doel gekomen de doelman bekogelt, werkt deze het leder weer uit de gevaarlijke zone. Tot een half dozijn liep in de tweede helft het aantal corners op dat de gasten wisten te produceren, maar de Axelaars wisten hun doel voor doorboring te vrij waren. Het mangelde aan beide zijden evenals voor de rust weer aan schotvaardigheid, totdat vijf mi nuten voor het einde de behendige doelman der gas ten van dichtbij geslagen werd door de Ruijter toen het in de Zaamslagse verdediging niet boterde (2—0). Het pleit was daarmede beslecht en deze, tot dan toe spannende strijd, eindigde in de resterende tijd als de bekende nachtkaars. AXEL—R.K.F.C. 3-1. Oranje-witten waren Zondag weer superieur. Reserve-doelman Gommers bleek openbaring. Ongeveer 800 toeschouwers waren Zondag getuige van de vijfde Axelse zege in successie, waardoor onze stadgenoten na een voorbeeldige beginspurt voorlopig een vaste positie innemen aan de kop van de rang lijst. Ongeslagen staan onze stadgenoten er thans prachtig voor. De oranjehemden moesten het ditmaal zonder hun doelman stellen, die zich onder medische observatie bevindende, voorlopig zal worden vervangen door reserve-keeper Gommers. Op de meest verdienstelijke wijze heeft deze echter zijn collega geremplaceerd en getoond een doelwachter te zijn van het goede hout te zijn gesneden. De gasten betraden geheel voltallig het veld in rode jersey en broek met groene band, de Bergen op Zoomse kleuren. De wedstrijd begon met een hard van stapel lopen der gasten, wier rechtervleugel van Eekeren - Nuyten reeds aanstonds een corner forceerde. De thuisclub diende evenwel direct van antwoord, waardoor het heen en weer golvende spelbeeld een geanimeerde tint verkreeg. De zeer snelle Bergse rechtervleugel bleef actief en weer resulteerde een van haar attaques in een hoekschop zodat de oranje-verdediging direct handenvol werk kreeg, maar zowel Brugge ajg Ij/Jan- sen ontpopten zich weer als top-spelers- Zo kqn ook de thuisclub even later een corner op haar actief stellen. Over links zien wij daarop goed geleide aan vallen, die L. Jansen en v. d. Berge gelegenheid geven keeper Schoonen onder der gasten lat aan de tand te voelen. Een derde corner op het Axelse doel werd door J. Jansen resoluut weggewerkt. De gasten zijn evenwel watervlug en komen terug maar nu faalt het schot van linksbinnen Ligtenberg, die het doel op een verkeerde plaats zocht. Het blijft een afwisselend be gin, waarin Axel toch langzamerhand de roodbaaitjes op etgen helft terug dringt. Nadta Dey een kans mist zit er bij een volgende aanval voor keeper Schoonen niets anders op dan een schuiver corner te slaan. De Axelse druk op het Bergse doel hield aan en nu kreeg Deij, na goed combineren van de rechtervleugel ge legenheid een vliegend schot te richten dat via de paal en buiten bereik van de doelman in het net ver dwijnt. Na 18 minuten spelens 1—0. In een vlot tempo kwamen de Axelaars onmiddel lijk terug. De verdediging der gasten werd voor las tige problemen gesteld en ternauwernood drie minuten later is het Axels midvoor L. Jansen wiens,1 schot juist onder de lat verdwijnt (2—0). De gasten gaven zich geenszins gewonnen en slaagden er in het operatie toneel te verplaatsen. Hun korte spel speelt hen, hoe goed ook vaak technisch opgezet, dikwijl»- pariten. Telkens hebben zij teveel tijd nodig om de goed slui tende Axelse defensie uiteen te rukken en zelfs bij een misverstand in de Axelse verdediging zijn de R.K.F.C.-voorwaartsen niet in staat te doelpunten. De oranje-witte verdediging betwistte letterlijk iedere duimbreed van hun helft, ofschoon hen dat in enige minuten tijds op een viertal hoekschoppen kwam te staan. Gommers ontpopte zich in deze periode als een klemvaste en betrouwbare doelman. Verre hoge bal len ving hij rustig op in zijn stoere, veilige armen en ook met de lage ballen; wist hij afdoende raad. In laatste instantie heeft hij de steun van Verpoorte en J. Jansen, die éénmaal de geslagen keeper op het nip pertje zijn doel hielpen zuiveren. Bij één van zijn sublieme save's werd de Axelse doelman unfair ge nomen, doch blijkbaar ontging dit de arbiter. Een hardnekkig offensief kreeg de Axelse defensie voor de rust nog te doorstaan, maar de schutters der gas ten kregen door resoluut ingrijpen geen vrije schiet kansen. Eenmaal redde de Axelse reserve-doelman al duikende schitterend in een benarde positie. De oranjehemden vonden het daarna welletjes en ver" plaatsten het strijdtoneel naar de hejft de^^od-rjree» J nen, waar de verdediging door telkens handig gebruik te maken van de buitenspelval erger wisFlé voor komen. Met Axel in de aanval werd vopr?tie n gefloten- -,f rts f 6 Wanneer gedraaid is zijn wederzijds de beide kee pers direct in actie, maar ondanks het windnadeel nam Axel weldra het spel in handen. Het R.K.F.C.- doel ontsnapte al direct nog juist aan een doorboring. Wel gelukt het de gasten andermaal een corner uit het vuur te slepen, maar Gommers is op zijn qui vive. Daarna werd de strijd meer op het middenveld be slecht, totdat na 13 minuten uit een over links op gezette aanval Deij de pal doorgeeft aan H. Dieleman die een fraaie pass voor doel geeft die binnen bereik van v. d. Berge komt, die beheerst de doelman der gasten voor de derde maal het nakijken gaf (3—0). De thuisclub huldigt blijkbaar de stelregel dat de beste verdediging in de aanval ligt Weer komen de oranje-voorwaartsen over rechts terug. Een vlijm scherpe voorzet vermocht de keeper niet onder con trole te krijgen en het leder belandt tegen de binnen kant van de paal vanwaar de bal door een der backs het veld werd ingetrapt. De scheidsrechter had in middels gefloten en wees resoluut naar het midden, alzo een vierde doelpunt toekennend. Keeper Schoonen en de Bergse grensjager protesteerden hiertegen bij de spelleider, die na en kort dispuut de bal opgooide. De Axelaars zijn nu stukken in de meerderheid en de gasten voelden zich geslagen. Deij houdt het leder enkele malen te lang in zijn bezit. Aan de andere zijde bezondigde Gommers zich om enige decimeters buiten het strafschopgebied de bal te bewerken met ongeoorloofde ledemaeen. Dit koste hem een vrije schop die echter niets opleverde. L. Jansen kogelde nog eens hard naast, terwijl een prachtig schot van Jonkman in een corner wordt omgezet. De aanvallen der rood-groenen bleven te kort en te doorzichtig. Een laatste Axel-offensief leverde allereerst een corner op, waarna Deij een goede schuiver inzond, zonder resultaat. Na een open aanval fjpod linksbuiten Die leman zijn buitenman aan de andere zijde nog een mooie kans, doch v. d. Berge reageerde hierop niet vlot genoeg. Als de tijd verstrijkt is het in de laatste seconden van deze ontmoeting de ten ondergang nei gende zon, dié Gommers het uitzicht een moment ont nam en, als het ware bij verrassing zeilde een hoog schot onder de Axelse lat en zo kwam R.K.F.C. nog aan een overigens welverdiend tegenpunt. Toen werd afgetrapt werd het einde gefloten van een interessante sportieve kamp, waarin onze stadgenoten niet het hoge peil van Hulst bereikten, maar toch een wed strijd speelden van de goede soort. Trainer v. d. Velde mag trots zijn op zijn elftal, dat naar zijn beste kunnen heeft gespeeld. Een erepluim verdient ongetwijfeld de debuterende Gommers, een doelman, die een fraaie stijl paart aan vele andere goede eigenschappen. Een pluim ook voor de gasten die één der allervlugste ploegen vormen in deze af deling en die in deze competitie nog wel van zich zullen doen spreken. Hontenisse—Hulst 21 De verrassing van de dag was de tweede achter eenvolgende nederlaag van de kampioenen van vorig seizoen en nog wel tegen de Benjamins. Onze prog nose, waarin wij te kennen gaven nog niet zoveel betrouwen te- Stellen op een Hulst-zege is niet mis geweest. InderdaaThefR de 'factor der onberekenbaar heid zich hier weer eens laten gelden. In ontmoetingen I van plaatselijk of semi-plaatselijk karakter speelt de rivaliteit een grote rol. Qua spelpeil was Hontenisse niet de mindere van de gasten en grotere geestdrift deed de rest en hielp de thuisclub aan een 2—0 voor sprong bij de rust, waaronder een doelpunt uit een strafschop. In de tweede helft wist Hulst, niet zonder moeite de achterstand te verkleinen, maar de blauw- witten hield enstand en wonnen met 2—1. Corn Boys—Terneuzen 4—2. De ex-2e klassers schijnen dit jaar geen grote aspi- ratie's te hebben en ook voor hen gold hetzelfde de vies „wacht u voor de kat in het nauw". De Sasse- naars hebben ditmaal overtuigend getoond dat de rode lantaarn toch niets voor hen is en namen voor de rust door drie doelpunten van Vermeers een vei lige 3-0 voorsprong. In de tweede helft kwamen de gasten met een gewijzigde opstelling en dit leverde hen door meer geluk dan wijsheid twee tegenpunten op, want één der Sassenaren werkte het leder in eigen doel. De Sassenaars waren nog niet voldaan en zij scoorden na 3e rust nog tweemaal, doch een doel punt werd geannuleerd, zodat het einde kwam met een verdiende 42 zege voor Corn Boys. BiervlietMeto 23. De verjongde Biervliet-ploeg, die er beter schijnt in te komen, deed wat wij verwachtten. Zij legde het vuur na aan de schenen der gasten die bij de rust een 0,2 voorsprong hadden. In de tweede helft spande het geweldig. De thuisclub liep in en miste zelfs een strafschop, doch door nog een doelpunt der Braban ders werd de eindstand 23. ZeelandiaR.C.S. 1 1. Als vanouds heeft het tussen de Middelburgse groenzwarten en de Souburgse roodhemden aan de Nadorst gespaanderd. Souburg's betere techniek werd door robust spel en enthousiasme volkomen tenniet gedaan. Voor de zoveelste maal strandde R.C.S. op de onveilige klip die Zeelandia steeds vormt en moest met een gelijk spel genoegen nemen (1 1). Nieuw BorgvlietDe Zeeuwen 10. In een volkomen gelijkwaardige kamp die eerder een tegenovergestelde uitslag had doen verwachten, moesten de onfortuinlijke Vlissingers de buit op Bra bantse bodem laten liggen. Zij verloren met de kleinst mogelijke uitslag, die geen zuivere weerspiegeling der krachtsverhouding gaf. Maar, het moet maar niet meezitten Met dat al komt er nu een vierde van de com petitie is gespeeld -zo al wat tekening in de stand die hieronder volgt Axel 5 5 0 0 17- 4 10 R. C. S. 5 3 1 1 12- 9 7 Hulst 6 3 1 2 15-11 7 R. K. F. C. 6 2 3 1 13-11 7 T erneuzen 5 3 0 2 19-12 6 Nieuw Borgvliet 5 3 0 2 8—10 6 Zeelandia 6 2 2 2 12-13 6 Meto 6 2 2 2 10-11 6 Hontenisse 5 2 0 3 12-13 4 De Zeeuwen 6 1 2 3 15-20 4 Corn Boys 5 1 0 4 12-17 2 Biervliet 6 0 1 5 12-31 1 Schaken. SCHAAKCOMPETITIE. Voor de club-competitie van de Zeeuwse Schaak bond heeft de S.V. Landau alhier ingeschreven met twee tientallen. Beide teams zullen uitkomen in de 2e klasse C met als verdere ploegen Terneuzen II, Zuidzande, Oostburg, Breskens en Sluiskil. Gedurende de maand September 1954. Huwelijks-aangiften. 13. Marinus de Blaeij (van Terneuzen), 22 j. en Tanneke Geertrui de Putter, 20 j. Gehuwd. 16. Wessel Willem de Jong (van Oude water), 33 j. en Sara Maria de Pooter, 32 j. Geboren. 1. Kaatje, d. van David Guiljam en Sara Dekker. 8. Pieter Douwe, z. van Douwe Pieter Bak ker en Paulina Wisse. 14. Frans Pieter, z. van Jan Cornelis Hamelink en Elisabeth Zegers. 28. Hendrik, z. van Jacobus Maas en Lidewij Kaijser. 29. Aaltje Dingena, d. van Pieter Adriaan Zegers en Jacomina Donze. Overleden. 3. Johanna Maria de Masier, 76 j., echtg. van Dingenus Heijboer. 10. Cornelia de Feijter, 71 j„ echtg. van Jan de Feijter. 10. Jeleijntje Scheele, 52 j., echtg. van Abraham Dees. NOODWET OUDERDOMSVOORZIENING. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat op Zaterdag 23 October, des namiddags van 1.30 uur tot 2.30 uur ter gemeentesecretarie voor ingezetenen vreemdelingen zowel als Nederlanders geboren in de maand October 1889 gelegenheid bestaat voor het aanvragen van een nooduitkering. Gehuwde vrouwen kunnen geen aanvraag indienen. Axel, 19 October 1954. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris. De burgemeester, Maris. Van Oeveren. AU vrouw zou je dat enthousiaste span het liefst op hun woord geloven. Maar als „inkoopster voor een gezin" vertrouwt U toch altijd nog het meest op Uw eigen ogen. Goed - geef die dan maar eens de kost bij Neerlands voordeligste kruidenier. En zie. dat Albert Heijn inderdaad de beste kwaliteit voor de laagste prijzen heeft grote rol 14 stuk* ro' zonder pi. Per 7 smaken I m per pakje •tukjes, grof 250 gram x 1 7 Is dl AH KOFFIE wat de pot schenkt! 's Morgens, 's middags, 's avonds: 't is AH koffie die de voorkeur heeft De geurigste, de krachtigste ên bovendien de goedkoopste! Boffe koffie de lekkerste koffie!

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 2