Voetbaloverzicht t€Ruq in öe moööeR. D.DD 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen TTuidgenezirig 1 UROL IVOROL: De Tandpasta van standing Huid uitslag waarschuwen tegen UIT ONZE OMGEVING AXEL HOOFDV KIESPIJN Doof dat zuurbranden op Uw maag met 'n paar Rennies. „c WESTDORPE FEUILLETON. door HENK VAN HEESWIJK naar een motief van L. K. v. d. Linden HRfïlER hand Gelei M AANRIJDING. De talloze gevaarlijke hoeken van straten blijven in onze gemeente een voortdurende obsessie voor al het auto- en wielrijdersverkeer dat vaak overdruk is. Zodoende mag men nog zulk een „heer in het verkeer" zijn of over de beste bestuurderscapaciteiten van auto, motor of bromfiets beschikken, in dit op zicht staan allen bloot aan de risico's van het vaak onoverzichtelijke stadsverkeer. Zo overkwam het dr. C. A. Schiltman, zeker een der bekwaamste automobilisten in onze gemeente, toen hij Noord-Zuid door de Bylocquestraat reed, dat de motor-bakfiets van de zoon van bakker K. op de kruising van de Wilhelmina- en Bylocquestraat een besluiteloze manoeuvre maakte, zodat hij het slacht offer hiervan werd. Altijd attent voorzag dr. Schiltman het gevaar en remde zodanig, dat zijn wagen op drie meter afstand tot stilstand werd gebracht. Toch kon dit niet ver hinderen dat K. een salto-mortale maakte, waardoor hij met. zijn voertuig in de richting van de daar ter plaatse aanwezige vluchtheuvel terecht kwam. Zonder bekwame chauffeurshand (en voet) had hier wellicht een zeer ernstig ongeval plaats kunnen hebben. Nu echter liep het met niet zo grote en ge makkelijk te herstellen schade aan beide voertuigen af, die direct ter visie in een naburige garage werden ondergebracht. VOOR DE DAMES l Onder verwijzing naar de in dit nummer voor- komende advertentie van de Landbouwhuishoudschool alhier menen wij een woord van aanbeveling voor deze „fijne keukencursus" op zijn plaats te achten. Aangezien er naar ons uit betrouwbare bron werd medegedeeld reeds een bevredigende animo onder de dames te bespeuren is, gezien de reeds lopende opgave van deelneemsters, lijdt het geen twijfel dat deze advertentie nog wel effect zal sor teren. Aanschouwelijk en „proef'-ondervindelijk werd het grote nut reeds te kust en te keur aangetoond. Goede „kost" behoeft evenmin als „wijn" een krans. Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen, 83 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e - Week - elke avond één.3e Week-om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tüdelük Carter s Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, f 1.20 per flacon. 70 B. EN W. GREPEN IN! De aanhoudende klachten van raadsleden omtrent het willekeurige bebouwen van hun achteruit me't allerlei stalletjes, hokken, etc. heeft thans tot gevolg gehad dat aan de 483 bewoners van huizen van het gemeentelijke woningbedrijf in Plan Oost en West een circulaire is gezonden, die deze op korte termijn voor het alternatief stellen gehoor te geven aan de tot hen gerichte maanroep. B. en W. wijzen deze bewoners onomwonden op de inhoud van het onder c gestelde van artikel 8 der Huur- en Verhuurverordening in onze gemeente, het welk luidt Mijnhardt Kiespiinpoeders. Doos 50 ct. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 50 ct. Alleen ECHT met de naam MIJNHARDT „Het is aan de huurder verboden zonder schrifte lijke toestemming van Burgemeester en Wethouders Veranderingen of spijkervaste getimmerten in of tegen de woningen aan te brengen, opstallen, hokken, enz. vóór, achter of terzijde en bij de woning te plaatsen en bij de woning behorende open ruimten als opslagplaats te bezigen." B. en W. verzoeken in dit schrijven met grote na druk, dergelijke aanbouwen en opstallen op korte ter mijn af te breken, daar dit anders door de gemeente zelf zal geschieden op kosten van de bewoners. Bij het bureau gemeentewerken kunnen de huurders kosteloos een schets bekomen op welke wijze men een schuurtje bij een woning kan bouwen waar voor men in het algemeen vergunning van B. en W. za lkunnen bekomen mits men zich aan dit voor geschreven model houdt. Door deze drastische maatregel zal dus na de veel vuldige klachten nu spoedig orde op de zaken gesteld worden en in aestetisch opzicht voortaan uniformiteit worden bereikt. 'n Wonder, op hoe korte termijn die helpen. Binnen een paan minuten 1 Nog vóór die Rennjes-zün Qe- smoltefï3^» Uw tong, behoort het Zutrffflfflofh tot het verleden. Rennies kunt U altijd en overal innemen, onopvallend, zonder water of wat ook. NIEUW CONSULTATIEBUREAU IN GEBRUIK GENOMEN. Het was voor de vereniging „Het Groene Kruis Donderdag weer een gedenkwaardige dag, nu voor de eerste maal zitting werd gehouden in het nieuwe bij gelegenheid van de jubileumviering geopende nieu we consultatiebureau in de Oosterstraat. Allen die de zitting bezochten waren ook nu weer vol lof over de moderne en doelmatige inrichting van het nieuwe gebouw. PREDIKBEURTEN. Zondag 17 October 1954. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vicaris S. den Blaauwen, 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk. (Pironstraat)10 en 3 uur Ds. D. J. Couvée (bed. H. Avondmaal en Dankzegging). Geref. Genleente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Ds. Jan Scharpstraat) 6.30 uur Ds. H. van Leeuwen. Huidzuiverheid •Huidgezondnéio DODELIJK ONGEVAL. Toen Dinsdagnamiddag de 13-jarige I. van T. voor zijn vader, met wien hij op een wagen bieten mee reed naar de suikerfabriek, een pakje tabak had ge haald en weer terug op de rijdende wagen wilde springen gleed hij zeer waarschijnlijk uit op de glib berige bieten en kwam onverwacht te vallen met het noodlottige gevolg dat hij een wiel van de zwaar beladen wagen over het hoofd kreeg en op slag werd gedood. 15) „Wij soms wel," vroeg Nora ondeugend. „Och, je zoudt het kunnen proberen. Dan greep ik je misschien boven aan de dijk weer, net als pas. Jonge, wat rolden we leuk van die dijk af. Ik had mezelf wel eens willen zien." Het meisje bloosde. „Bepaald fraai zal het niet ge weest zijn." „Nee, maar ik vond het toch wel leuk. „Wat Dat ik zowat overreden werd „Welnee, dat glijpartijtje naar het water toe. Stel je voor, dat we de majem ingekukeld waren." „De majem „Nou je, he water, de rivier. Kun je zwemmen „Ja, dat gaat wel. Maar ik zou er vandaag geen zin in gehad hebben .Stel je voor, pas een nieuwe jurk." Na een poosje kwam Nora overeind. „Het wordt langzamerhand onze tijd, Lien. Zullen we weer eens op de fiets stappen „Hè, moeten jullie al weg Er klonk teleurstelling in Nol's stem. „Ja, ik heb beloofd, dat we om drie uur thuis zouden zijn om thee te drinken. „Dan brengen we jullie naar het dorp." „Nee, zeg, ben je mal. Wat zouden ze wel zeg gen 7" „En als er dan weer eens zo n wilde bus aan komt Nol ging met haar mee naa r boven. „Dan stap ik wel af," zei Nora beslist. „Nogmaals, hartelijk bedankt en we zullen wel beter uitkijken.'' „Op de dijk gekomen, zei Nol: „En al/^®c fhèe op is, wat doen jullie dan Nora keek hem in het eerlijke gezicht en lachte even. Ze dacht na. Nol zag, dat hij een kleine kans had en vervolgde„Wè zouden dan ergens heen kunnen gaan en wat drinken en zo." „Daar heb ik niet alleen over te beslissen," zei Nora, even naar Lien kijkend, die ook nog even na praatte. En toen dit meisje op haar beurt naar haar vriendin keek, begreep Nol, dat zijn slapie eveneens eenzelfde poging aanwendde om de kennismaking voort te zetten. „Vanmiddag zal er wel niet veel van komen, zei Nora aarzelend. „Om half zes eten we brood. Maar daarna zou het misschien kunnen. Hoe laat moeten jullie binnen zijn1? „O, pas om twaalf uur." „Wat denk je er van, Lien Zullen we vanavond met de heren nog een eindje omfietsen „Ik vind het best," zei deze. „Nou, goed dan om zes uur zijn we weer hier, op deze plaats. Maar als jullie er niet zijn wachten we niet hoor." „Heb daar maar geen zorgen over," zei Nol, blij da het gelukte. „Precies om zes uur zijn we present." „Afgesproken, tot vanavond dan."' Mjen gaf elkaar nog een hand en daarna stapten de meisjes op de fiets en reden naar Papendrecht, nageoogd door de beide mariniers. Nog eens keken ze om en wuifden. Toen verdwenen ze in een bocht achter de huisjes. De (jpagens keken elkaar aan en begonnen te lachen. „Dat was een verduveld aardig kind," constateerde Nol. „En, hoe heb jij het gemaakt met Lien Wil het nogal Geurt grijnsde. „Dat gaat wel. Ik ben al te weten 3e Klasse. Nu het competitierad Zonda gvoor de helft der clubs voor de zesde maal draait en na deze dag de competitie er voor een kwart op zal zitten, begint er zo langzamerhand tekening in de situatie te komen. Dit is zo menen wij dan ook een gerede aanleiding om van week tot week een korte beschou wing te wijden aan de komende wedstrijden, die de gemoederen in meerdere of mindere mate in beroering brengen. AXEL—R.K.F.C. Laten wij beginnen met onze stadgenoten, die on getwijfeld de „wedstrijd van de dag" op hun fraaie terrein krijgen te spelen. De Bergenaren staan met een gelijk puntental (7) uit 5 wedstrijden precies gelijk met Hulst en dus ligt het voor de hand dat hier van groot krachtsverschil vermoedelijk geen sprake zal zijn, temeer daar de directe en hoogste inzet van deze strijd het bezetten van de bovenste plaats geldt, die momenteel door de oranjehemden met 8 punten uit 4 wedstrijden wordt ingenomen. Wij zouden wel heel slechte Axelaars zijn, indien wij onze representerende ploeg voor de komende wed strijd niet favoriet zouden achten. Immers, het voordeel van het spelen op eigen veld is van onmiskenbare invloed. Of dit Echter van doorslaggevende betekenis zal zijn, hangt van andere factoren af. Het is n.l. wel zeker dat de gasten, in de "wtenschap hier een nog ongeslagen ploeg te moe ten bekampen, zich voor de volle 100% zullen geven en zo niet beide ,toch zeker één der beide punten uit het vuur zullen trachten te slepen. Voor Axel is er alles aan gelegen hun fraaie lei derspositie ten allen koste te handhaven, zodat de oranjehemden er ongetwijfeld naar zullen streven door een zo hoog mogelijk tempo, gepaard aan hun tech nisch beste kunnen, uit deze ontmoeting te halen, wat er in zit, d.w.z. de beide punten. Jammer voor de thuisclub, dat de verdienstelijke doelwachter zich onder medisch consult in het zie kenhuis bevindt en uit dien hoofde wellicht meerdere Zondagen op de absentielijst zal prijken. Dit betekent voor de oranjehemden ongetwijfeld een handicap. Toch houden wij het zelfs indien wij dit laatste ten volle laten meespreken op een kleine zege voor de oranjeploeg indien zij zich van meet af aan ten volle inzet. HONTENISSE- HULST. Hetzelfde zouden wij willen laten gelden voor dé ontmoeting te Kloosterzande, in welke match boven dien de plaatselijke rivaliteit gewend is mede te spreken. Wij letten echter op de beduidend mindere tech niek en routine van de gastheren, die bovendien één der beste spelers Zondag met een dubbele beenbreuk in Vlissingen moesten achterlaten en wier onmisken bare geestdrift en vechtlust niet zal opwegen tegen de meer „doorgewinterde" blauw-gelen die als een jaar oudere benjamins reeds een kampioenstitel op hun naam wist ente stellen. Zodat uiteindelijk de punten wel naar Hulst zuil enverhuizen. CORN BOYS-TERNEUZEN. In tegenstelling tot Axel dat Zondag moet aantreden tegen de zwaarste concurrenten, krijgen de roodzwarte Terneuzenaars ook nu weer een ploeg uit de lagere regionen te bekampen, ditmaal zelfs de hekkensluiters Corn Boys, die hen op eigen veld desondanks voor zeker een warm onthaal zullen bieden. De Sassenaars zijn nog volkomen puntloos en hun positie is momenteel weinig hoopgevend. Doch als wij bekijken dat Axel in haar eerste wedstrijd te Sas van Gent een moeizaam bevochten zege boekte, dan zou men toen zeker niet verwacht hebben dat na 5 weken Axel als koploper en de Sassenaars als voorlopige dragers van de rode lantaarn zouden fun- gekomen, dat ze een boerendochter is. Haar vader heeft een klein spulletje net even buiten het dorp." r,Bof jij even, geluksvogel. Als ze nu ook nog een paar centen meebrengt, is je boerderijtje in de Al- blaserwaard al bij voorbaat gekocht." „Daar zullen we voorlopig nog maar niet over spreken," meende Geurt verstandig. „Maar het is wel een leuke meid. Die van jou lijkt me een beetje stug, niet „Och, dat loopt wel los. Maar we hebben vanavond in ieder geval gezelschap, wat 7" „Zo is het. Zeg, heb jij bij geval nog een paar losse centen op zak Als je met zo'n meisje ergens heen gaat, moet je toch wat drinken."' Nol lachte. „Ben je weer platzak 7" „Ben ik he wel eens niet Ik denk, dat ik zeven stuivers bezit." „Ik schiet je wel voor, vanavond," zei Nol. „Maar goed dat ik altijd een paar rijksdaalders in m'n porte- monnaie heb, niet „Vandaag ten minste wel. Zeg wat doen we in die tussentijd 7" „We fietsen even naar de kazerne om te eten en dan komen we weer terug," besliste Nol „zo ver is het niet." Gèurt keek benauwd. „Ik vind het anders maar een heel eind. Nee laten we maar wat kopen en hier langs de weg opeten. We moeten vanavond dat hele eind ook weer terug." „Probeer jij maar eens wat te kopen in deze streek. Misscchien mag ik je er even aan herinneren, dat het vandaag Zondag is „Lieve help, dat is waar ook. Daar heb ik helemaal niet aan gedacht." „Nou, weet je wat, ik peddel rustig naar Rotterdam terug en haal wat te bikken. In die tijd blijf jij kalm hier wachten. Mijn fiets is beter dan de jouwe geren, m.a.w. dat de onberekenbare factor nog altijd bij voetbal meespreekt. BIERVLIET—METO. De nazaten van Wille m Beukelsz. komen Zondag weer voor een hele krachtproef te staan. De enige nog in de 3e klasse aanwezige West Zeeuwsch- Vlaamse ploeg neemt een maar weinig betere positie in dan de Sassenaars. eHt spelpeil der Hogerheide- naren is beslist heel wat beter dan dat der thuisclub, doch in eigen „home" is Biervliet onder alle om standigheden een ploeg die tot de grootste verras singen in staat is. Wellicht is het deze factor, die hier een gelijk spel geenszins uitsluit, waaromheen het hier zeker heel dicht gaat draaien. Toch zijn wij geneigd de beide punten zij het na hard bevochten strijd aan Terneuzen toe te kennen. Een vorstelijke hand verzorg i ng NIEUW BORGVLIET-DE ZEEUWEN. Ontegenzeggelijk zal het onverwachte succes der Brabanders (in Terneuzen) dez eploeg gesterkt heb ben voor de volgende zware wedstrijden. Ook hier komen gasten op bezoek die door e enhandicap zijn gedeprimeerd. De verdienstelijke Zeeuwen-spil heeft Zondag een arm gebroken en moet dus de eerste 6 of 7 weken verstek laten gaan. Onze voorspelling is, dat hier een zeer spannende ontmoeting in de lijn der verwachtingen ligt, waarvan wij uiteindelijk toch aan de Vlissingers de beste kansen toekennen. ZEELANDIA—R.C.S. Op de ranglijst bedraagt het puntenverschil dezer beide Walcherse ploegen slechts één enkel punt, met dien verstande dat de groen-zwarten één wedstrijd meer hebben gespeeld. Dit neemt niet weg dat wij de Souburgers verreweg de beste kansen geven en een sprekende overwinning voor de gasten hier in het vooruitzicht ligt. Toch is deze wedstrijd juist voor de Souburgse roodhemden sedert jaren een lastig te omzeilen klip geweest. Het semi-plaatselijk karakter ontaard soms in rivaliteit en meermalen zelfs in hard spel. Aan de Nadorst kan het er dus wel eens warm toegaan a.s. Zondag maar o.i. hebben de Souburgers ook door hun beter spel de grootste kans op de punten. Zaterdagvoetbal. A.Z.V.V.—ZAAMSLAG. Ook hier schijnen onze stadgenoten hoge aspiraties te bezitten. Momenteel staan zij met 6 winstpunten uit vier wedstrijden aan het hoofd van een uit vijf ploegen bestaande afdeling. Nu komen Zaterdag op het V.V.Z.F.-terrein de Zaamslagse groen-witten hun eerste returnwedstrijd spelen want hier wordt een dubbele competitie gespeeld. De uitwedstrijd werd door de Axelse rood- witten zij het niet zonder Fortuna's hulp ge wonnen. Toch is de Zaamslagse ploeg niet bepaald wat men noemt „een zacht eitje". Een spannende strijd die zal eindigen in een zeer kleine Axelse zege of mogelijk in een puntenverdeling licht hier in het ver schiet. In elk geval gaat het bij de Jeugdherberg spannen. Daar kan men van verzekerd zijn. SPUI—DRIEWEGEN. De andere Axelse ploeg zijn de eveneens sterk favoriete Spuienaars, die de ploeg van het naburige Driewegen ontvangen. Hier gaat het duel tussen Axelse en Terneuzense buitenbewoners. Uiteraard zal het dus ook hier niet aan spanning ontbreken, temeer daar beide teams gewoonlijk een fanatiek partijtje te zien geven. We hebben zo het vermoeden, dat de eigen omgeving doorslaggevend zal zijn voor een Spui-zege. „Nee, ben je gek samen uit, samen thuis. Ik ga mee." „Onzin, blijf jij nu maar hier. Dat is beter met het oog op de dames. Mocht ik een beetje aan de late kant zijn, dan kun jij ze in ieder geval aan de praat houden." Geurt dacht even na en knikte toen. „Ja, daar zit wel wat in. Vooruit dan maar." „Prachtig. Nu smeer ik 'm en voor zessen ben ik weer terug. Als je erge honger krijgt, neem je maar een paar boterbloemen dat is weer eens wat anders." „Zo Nou, geef mij m'n kuch maar. Aju Nol zwaaide lachend en sprong op zijn fiets. Een poosje later was hij door een van de bochten ver dwenen en Geurt maakte het zich gemakkelijk in het gras. Hij ging behaaglijk achterover liggen en al spoedig vielen zijn ogen toe. Zo vond Nol hem, toen hijom half zes weer terug was. Hij maakte hem lachend wakker. „Zo'n slaapkop," schold de marinier. „Zeker al die tijd gemaft, hé Nou, hier is je bik- kesement sandwiches met ham en eieren. De kok liet zich verontschuldigen, dat hij geen zalm meer had." „Verroest jij," mopperde Geurt, die zich lui uit rekte en toen het pakje brood greep. „Hé," zei hij keurend, „er zit ten minste kaas op. Dat is beter dan niks." Smakelijk begon hij te eten, terwijl Nol zich naast hem zette en een sigaret opstak. „Dat was anders een hele trap. Jonge, als je van deze kant Rotterdam binnenkomt, lijkt het wel of er geen eind aan komt. Ik ben toch wel een beetje moe." Krabben en peuteren maakt de kwaal steeds erger. De helder vloeibare D.D.D. dringt diep in de poriën door, doodt de ziek tekiemen en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM ZEEP

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 2