Bezoek de Bazar ten bate van „Het Groene Kruis" Gabardine jassen N00RDSTR.39\6aö> AXEL ALBERT HEIJN in het Gymnastieklokaal van de Openbare School te AXEL. Vrijdag 10 September, geopend van 16 tot 23 uur en Zaterdag 11 September, geopend van 13.30 tot 23 uur Entrée 10 cent. Vele attracties! Koffie - Thee - Oliebollen enz. Zuiver wollen Gabardine jassen Katoenen Gabardine Regenjasssen f*oa4c£ ti ket goecffopeb UIT ONZE OMGEVING AXEL ZUIDDORPE. BURGERLIJKE STAND. AXEL SPORTNIEUWS In de meest grote soitering Moderne kleuren Fijne afwerking Ook in verschillende prijsklassen en de nieuwste kleuren U weet 't Kom gerust eens kijken, Het verplicht U tot niets. Amandel-Speculaas 250 gram 65 Gekr. Speculaas ie*oon f Gekruide Speculaas 44 37 GROENMERK 241 ROODMERK 227 BRUINMERK 212 ORANJEiyiERK 261 AANRIJDINGEN. Niet minder dan twee aanrijdingen in de minimum- tijd van nog geen twee uur vonden Vrijdagavond al hier plaats. Het eerste verkeersongeval ontstond circa half 8 aan de Zeestraat, waar de ruim 70-jarige L.D., ver blijvende in het rusthuis „Zorgvliet" alhier de brede Straat nabij de hoek van de Kanaalkade wilde over steken juist toen uit de richting Hulst de motorrijder A. M. uit Sluiskil naderde. Toen de man op het laatste moment de motorrijder zag wilde hij zich om keren, terwijl de motorrijder door achter de man om te rijden hem trachtte te ontwijken, doch door de weifeling van de bejaarde voetganger was een aan rijding niet meer te voorkomen. D. werd aangereden, met het gevolg dat hij na dat dr. Kats ter plaatse was gekomen in diens auto naar „Zorgvliet" moest worden vervoerd. Het andere ongeval greep plaats aan de z.g. „Reep" op de Axelse Sassing, waar de arbeider C. de R. door een Belgische scooterrijder, de heer W. L. M. W. uit Antwerpen werd aangereden. De wielrijder en de scooterbestuurder maakten beiden een salto-mortale van de oostelijke wegberm, dus gelukkig niet aan de kanaalzijde. Beiden liepen schrammen en lichte kwet suren op en ook bij dit ongeval verleende dr. Kats medische hulp. De Rijkspolitie ontfermde zich in beide gevallen over de ontknopin gvan de schuldvraag. WEDEROM OP STAP. De zich reeds meermalen aan verkeersdelicten schuldig gemaakt hebbende W. K. alhier, wien de bevoegdheid tot het besturen van een auto was ont nomen, maakte daarvan desondanks de vorige week wederom gebruik. Ofschoon het voertuig èigendom van zijn vader was, werd tegen hem voor dit feit proces-verbaal opgemaakt. ERNSTIGE AANRIJDING. Kwamen er Vrijdag reeds een tweetal lichte aan rijdingen voor, Zondagavond vond een aanrijding van meer ernstige aard plaats op het gevaarlijke kruis punt nabij Drieschouwen. Een auto, bestuurd door de chirurg A. uit Hulst, kwam uit de richting Westdorpe, terwijl gelijktijdig een andere auto .bestuurd door de heer B. uit Gent 1 uit de richting Axel aankwam. Plaatselijke onbekendheid van de beide bestuurders is wellicht mede oorzaak geweest van het ongeval, want begrijpelijkerwijs was de heer B. van mening dat hij op de aanmerkelijk betere en bredere provin ciale weg voorrang had, terwijl de heer A. van rechts komende ook veronderstelde op dit kruispunt voorrang te hebben. Het noodlottig gevolg was, dat mede door het vanwege de regen gladde wegdek beide bestuur ders op dit onoverzichtelijke punt elkaar niet meer konden vermijden en de beide auto's met een harde klap tegen elkaar botsten. De Ford Taunus van de chirurg A. werd in de linkerflank gegerepen en deer lijk gehavend, terwijl de bestuurder een armbreuk op liep. Zijn echtgenote en inzittende kinderen kwamen me tde schrik vrij. De Peugeot van de heer B. werd aan de voorzijde geheel in elkaar gedrukt en een der inzittenden, een gehuwde dochter van de heer B„ bekwam door de schok een lichte hoofdwonde en een gebroken knie schijf. De Rijkspolitie was spoedig ter plaatse om een nader onderzoek in te stellen en het vrij drukke ver keer te regelen. Hoewel ook in dit geval wel een der bestuurders de schuld van dit ongeval zal krijgen, moet o.i. in dit geval de oorzaak in de eerste plaats gezocht worden bij de wegbeheerders, die hier een onmogelijke toe stand laten voortbestaan, waarvan onbekenden het slachtoffer worden. Waarom plaatst het polderbe stuur bij dergelijke wegen geen verplicht stopbord En waaom verklaarde de provincie dez eweg niet tot voorrangsweg zoals het bij andere gelijksoortige wegen zoals Axel—Terneuzen en DriekwartPhilippine wel deed Te meer wgar de zijwegen veelal niet zijn bestraat en de weg daardoor naar Belgische op vattingen reeds automatisch tot voorrangsweg wordt, zou een dergelijke oplossing een belangrijke beveili ging voor het verkeer over deze weg waarvan vooral vele Belgen gebruik maken betekenen. Laten wij hopen dat niet nog ernstiger ongevallen nodig zulen zijn om een dergelijke maatregel te nemen. BRAND DOOR BLIKSEMINSLAG. Tijdens een lichte onweersbui die Zaterdagmiddag over onze streek dreef, sloe gomstreeks kwart over 4 de bliksem in in de landbouwschuur van de heer A. P. te Zuiddorpe, waarin dejuist binnengehaalde oogst was opgeslagen. Niettegenstaande direct alarm werd gemaakt en de Zuiddorpse brandweer, onder com mandant van Dongen zeer snel ter plaatse was, kon men teg ende inmiddels reeds omvangrijke brand in de geheel gevulde schuur slechts weinig uitrichten. Ter assistentie werd ook de Axelse brandweer ge alarmeerd ,die na dit alarm ook snel met groot mate riaal ter plaatse verscheen. De 60 meter lange en 16 meter brede en hoge schuur was toen echter door het snel om zich heen grijpen van het vuur reeds geheel een prooi der vlammen en men kon slechts gezamenlijk pogen de nabijstaande woningen en stallen te behouden, waar in men dan ook ten volle slaagde. Ook het vee en de in de schuur geborgen inventaris kon worden gered. Het spreekt vanzelf dat het uitrukken van de Axelse brandweer tijdens de drukke Zaterdagmarkt nog al wat opzi enbaarde en zo trokken ook vele toeschou wers vanuit Axel naar de brand, die men reeds van veraf zien kon. Eerst na middernacht kon de Axelse brandweer in rukken, terwijl de Zuiddorpse brandweer nog twee nachten de zaak onder controle hield en tot Maan dagavond doende was met de nablussing. De schade wordt geraamd op ongeveer 70.000 en wordt ten dele door verzekering gedekt. Een tragische bijzonderheid was nog dat de eige naar van de boerderij, de heer P. tijdens het uit breken van de brand afwezig was en eerst toen de schuur reeds door he tvuur was verteerd arriveerde. Overigens willen wij hier nog wel even melding maken van het nuttig effect van de gezamenlijke oefeningen, gezamenlijke deelname aan cursussen e.d. Juist in de critieke eerste uren, bleek hoe men thans op elkaar is ingesteld en hoe men vlot met elkanders materiaal gezamenlijk zo effectief mogelijk weet te werken. Speciaal voor de kleinere plaatsen is het van enorme betekennis dat men over het uitgebreid materieel van grotere plaatsen kan beschikken en hier mede weet te werken, terwijl uiteraard de kennis van plaatselijke bijzonderheden door de eigen brandweer het effectief en snelle werken ten zeerste bevordert. Gedurende de maand Augustus 1954. Huwelijks-aangiften. 2. Lucien Auguste Roelandt (van Zuiddorpe), 23 j. en Francisca Leonia Steel, 21 j. 5. Martinus Marcus Wieland (van Zaamslag), 22 j. en Johanna Elizabeth van Alten, 21 j. 12. Arie Johannes Kaijser (van Terneuzen), 25 j. en Geer- truida Buijze, 23 j. 19. Marinus Jan de Dreu (van Goes), 21 j. en Janna Elisabeth Oppeneer 27 19. Petrus de Regt, 26 j. en Dina Meesen (van Honte-) nisse), 21 j. 25. Marinus Abraham van Es, 23 j. en Johanna Jacoba Evertsen (van 's-Gravenhage)22 j. Gehuwd. 5. Abraham Jannis Adriaan Riemens, 23 j. en Maria Cornelia Stolk, 22 j. 10. Jan Scheele, 26 j. en Jacoba Faas, 19 j. 10. Benjamin Prud'homme de Lodder (van Den Helder), 22 j. en Janette von Dobschütz, 20 j. 17. Oswald Theodulus de Guyte- naer (van Westdorpe), 26 j. en Maria Geertruida Hendrika van de Vijver, 22 j. 19. Martinus Marcus Wieland (van Zaamslag), 22 j. en Johanna Elisabeth van Alten, 21 j. 26. Arie Johannes Kaijser (van Ter neuzen), 25 j. en Geertruida Buijze, 23 j. Geboren. 3. Marion Jeanne Catharina Desirée, d. van Marinus Pieter Gijsbrecht Wondergem en Mizzi Adriana Sas, 3. Cornelia, d. van Martinus Dieleman en Klara de Feijter. 14. Cornela Jacoba, d. van Cor ners Koster en Elisabeth Aaltje van de Wege. 17. Floris Adriaan, z. van Wilhelm Johannes Pieters en Margaretha den Hartog. 27. Catharina Cornelia, d. van Cornelis Daniël van Wijck en Cornelia Anna le Feber. Overleden. 1. Maria Anthonina de Bruijne, 75 j., wed. van Petrus Dieleman. 12. Marinus den Engels man ,57 j„ echtg. van Maria Anna Verberkmoes. 20. Jozias Koster, 84 j., wedn. van Cornelia van Taten- hove. 28. Jacobus van Rijsbergen, 63 j„ echtg. van Victoria Seraphina Groothaert. Zwemmen. RONDE VAN SAS. Zaterdag werd te Sas van Gent de „Ronde van Sas" verzwommen. Deze achtste Ronde werd wat de deelname betreft een rcord, want niet minder dan 102 deelnemers(sters) uit binnen- en buitenland verschenen aan de start, terwijl van de heren slechts drie en geen enkele dame uitvielen. Bij de dames vormde zich al spoedig een kopgroep bestaande uit vijf Hilversumse Robben, die ook de eerste vijf plaatsen in het eindklassement opeisten. Winnares werd mej. de Nijs in de fraaie tijd van 31 min. 15 sec. op de voet gevolgd door haar 14- jarge clubgenote en jeugdkampioene van Nederland, Mary Kok, die een tijd van 31 min. 16 sec. noteerde. Mej. A. Jansen („Schelde", Terneuzen) werd 15e in 40 min. 59 sec. Bij de heren was er meerstrijdin de kopgroep, maar een groep van de G.Z.V. uit Gent bleek hier de sterkste en de eerste, tweede en vierde plaats werden door leden van deze club bezet. Winnaar werd de heer J. Bogaert in de tijd van 31 min. 41 sec. P. v. d. Heuvel („Scheldestroom", Breskens) werd 6e in de tijd van 35 min. 18 sec. J. Sampon („Bruinvis", Sas van Gent werd 10e in 36 min. 7 sec., terwijl zijn clubgenoot W. de Vries de 13e plaats behaalde in 37 min. 21 sec. Vermeldenswaard is nog wel dat ditmaal de kortste rondetijd door een dame werd gemaakt. Ter kennismaking met de fijne kwaliteit van A.H.-Speculaas ontvangt U t/m 15 September bij aankoop van 250 gram Speculaai, de volgende 250 gram (In d.i.ltd. hw.llt.iU VOOR HALVE PRIJS met vdél echte Amandelen BOFFIE KOFFIE: de koffie die iedereen zo lekker vindt p»h 2S0 grtm en onze extra soort Jlfaf A.He SPECULAAS een dubbele tractatlei

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 2