AXELSE COURANT Algemeen overzicht Najaarsbeurs 1954 „Met raad en daad" Fa J. C. Vink Frankering bij abonnement, Axel WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1954 68e Jaargang No. 92 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG EN ZATERDAG ONREGELMATIG, maar steeds VOL AANTREKKELIJKE AANBIEDINGEN verschijnt gratis en huis aan huis in de gemeenten AXEL, ZUIDDORPE, KOEWACHT OVERSLAG, SINT JANSTEEN, ZAAMSLAG, SLUISKIL, WESTDORPE EN SAS VA GENT dit SPECIALE j 2632 INZENDINGEN UIT 24 LANDEN IN UTRECHT. In totaal zullen 2632 firma's uit 24 landen aan de Najaarsbeurs te Utrecht, die van 7 tot en met 16 September wordt gehouden, deelnemen. Met 1100 inzendingen geeft Ne derland een belangwekkend overzicht van zijn productie, zowel op het gebied van con sumptiegoederen als van productiemiddelen. Tot de voornaamste afdelingen van de Najaarsbeurs behoren de afdeling voor me dische instrumenten, pharmaceutdsche pro ducten en laboratorium- en bedrijfstechnische apparaten, de afdeling voor kantoormachi nes en meubelen en de afdeling Intern Transport. Buitenlandse deelneming. Wat de buitenlandse deelneming aan de Utrechtse Najaarsbeurs aangaat komt op de eerste plaats West-Duitsland met 627 in zendingen, Groot-Brittannië met 259 inzen dingen op de tweede en de Verenigde Sta ten op de derde plaats m!et 103 inzendingen. Verder zijn vertegenwoordigd Zwitserland met 96, Frankrijk met 75 en België met 62 inzendingen. Ten slotte vinden de bezoekers inzendingen uit Canada, Marokko, Spanje, Ierland, Zweden, Denemarken, Noorwegen, Finland, Liechtenstein, Luxemburg, Oosten rijk, Italië, Oost-Duitsland, Tsjecho-Slowa- kije, Hongarije, Pakistan en Japan. Collectieve buitenlandse inzendingen zul len in de Irenehal te zien zijn en wel af komstig uit België, Oostenrijk en Marokko. Wetenschappelijke afdeling. In een aparte afdeling, ondergebracht in een nieuw expositiegebouw de Margriet hal op het Croeselaanterrein, kunnen be langhebbenden zich een goed beeld verschaf fen van de technisch - wetenschappelijke vooruitgang op het gebied van instrumen ten en apparaten Voor ziekenhuis, univer siteit, laboratorium en industrie. Deze af deling, waarin ook een groep firma s met pharmaceutische producten exposeert, is in vergelijking met vorig jaar aanzienlijk uit gebreid en zal niet minder dan 239 inzen dingen omvatten. De inzendingen zijn af komstig uit België, West-Duitsland, de Ver enigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk, Zwitserland, Italië, Oostenrijk, Oost-Duits land, Liechtenstein, Ierland, Denemarken, Noorwegen, Zweden en Nederland. van 47 tot 121, waarvan ongeveer de helft Nederlandse ondernemingen. De buitenland- seinzendingen zijn afkomstig uit West-Duits land, Groot-Brittannië, de Verenigde Staten Frankrijk, België, Luxemburg, Zweden en Zwitserland. Een groep die dit jaar bijzonder uitgebreid zal zijn is die van de vorkheftrucks. Namen in 1953 slechts enkele firma's deel, op deze Najaarsbeurs zullen 15 exposanten met vork heftrucks verschijnen. Machines voor tal van bedrijven. In de overige expositiehallen op het Croe selaanterrein bevinden zich de branche machines. Totaal zijn er 48 inzendingen, waarvan bijna de helft uit West-Duitsland afkomstig is. Er wordt een overzicht ge boden van o.a. machines en gereedschappen voor de textiel- en confectie-industrie, de grafische nijverheid en de schoen- en leder industrie alsmede voor bakkerijen, slagerijen en brandstoffenhandel. Sector consumptiegbederen. De sector consumptie-airtikelen en lichte gebruiksgoederen zal totaal 1356 inzendin gen omvatten, die ondergebracht worden in de expositiegebouwen op het Vredenburg. De grootste afdeling wordt hier gevormd door de groep huishoudelijke artikelen met 174 Nederlandse en 120 buitenlandse in zendingen, bestaande uit o.a. de nieuwste collectie stofzuigers, huishoudmachines, was- en koelmachines. In de afdeling die daarop aansluit worden geëxposeerd glas en aarde werk, kunstnijverheidsartikelen, luxe huis houdelijke artikelen, rokersbenodigdheden en religieuze artikelen, gezamenlijk 180 inzen dingen omvattend waarvan 132 van Neder landse firma's. Een uitgebreide afdeling is ook die van speelgoed en sportartikelen. 188 firma's zijn in deze groep vertegenwoordigd, waarvan o.a. 85 afkomstig uit Nederland, 53 uit West- Duitsland en 22 uit Groot-Brittannië. De afdeling toilet-artikelen, parfumerie en cosmetica bestaat uit 136 inzendingen, de groep lederwaren uit 121 inzendingen, de groep woninginrichting en kleinmeubelen uit 125 inzendingen, waarvan verreweg de meeste, namelijk 108, van Nederlandse fir ma's zijn. 91 firrrja's exposeren goud, zilver, bijouterieën en uurwerken, 66 firma's tex- tielwaren en mode-artikelen. 89 fabrikanten en handelsondernemingen komen op de Na jaarsbeurs uit met radio -en televisietoestel len, electro-acoustische apparaten en mu ziekinstrumenten. Efficiency-afdeling. Tal van nieuwe artikelen op het gebied van kantooradministratie en -inrichting zul len in de Efficiency-afdeling geëxposeerd worden, die dit jaar niet minder dan 6000 m2 expositieruimte zal innemen. Totaal zullen 357 inzendingen van kantoormachines en meubelen, alsmede benodigdheden voor de inrichting van magazijnen in deze groep worden bijeengebracht, waarvan o.m. 114 inzendingen uit Nederland, 91 uit West- Duitsland, 45 uit Groot-Brittannië, 31 uit de Verenigde Staten, 25 uit Zwitserland, 15 uit Frankrijk, 11 uit Italië en vervolgens enkele inzendingen uit België, Denemarken. Noor wegen, Zweden, Oost-Duitsland en Tsjecho- Slowakije. In de Efliciency-afdeling zullen voorts 68 firma's kantoor- en schoolbehoeften, druk werken, reclame-materiaal en verpakkings artikelen exposeren. Ook zijn hier onderge bracht de inzendingen op het gebied van schoolmeubelen en gymnastiektoestellen. Afdeling Intern Transport. De afdeling voor bedrijfstransportmidde- len, die vorig jaar slechts 1900 m2 groot was, zal op de komende Najaarsbeurs een ruimte van niet minder dan 5000 m2 in beslag nemen. Het aantal deelnemende firma's is gestegen 's werelds meest gevraagde vulpen Markt 12 - AXRL ««HMiininiflkinnw» ANTWERPEN TREKT DE AANDACHT Voor de toeristen, die in de maand Sep tember Antwerpen bezoeken zal het niet aan afwisseling ontbreken. Sedert 28 Augustus j.l. is een der mooiste tentoonstellingen geopend, die Antwerpen ooit ingericht heeft, n.l. die gewijd aan ,,De Madonna in de Kunst". Alle kunstkenners zijn eensgezind om te bevestigen, dat het hier om een zeer uitzonderlijke manifestatie gaat. De meer dan 500 kunstwerken en -voorwerpen, welke bij deze gelegenheid in gezonden werden uit Italië, het Vaticaan, Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk, Nederland en België, geven een indrukwekkend over zicht van de Maria-voorstelling sind de 7e eeuw tot het einde van de 18e eeuw. Dui zenden belangstellenden hebben deze expo sitie in het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten reeds bezocht. Zij blijft geopend tot 14 November a.s. en is dagelijks toeganke lijk van 10 tot 17 uur. Vervolgens wordt, van 4 tot 19 Septem ber de Stedelijke Feestzaal (Meir) in een „Wonderland" herschapen, waar vissen, vo gels, vlinders, insecten, bloemen en planten in een natuurgetrouw kader kunnen bewon derd worden. De toegangsuren zijn van 10 tot 21 uur, alle dagen. De toneelliefhebbers zullen hun gading vinden in het Mariaspel „De nieuwe Eva", dat onder leiding van de regisseur Anton van de Velde, opgevoerd wordt in het Sportpa leis van 18 tot 22 September. Ook de Kon. Ned. Schouwburg heropent zijn deuren op 18 September met de opvoering van Shake speare's „Midzomernachtsdroom". De verlichting van historische gebouwen en monumenten duurt voort tot eind Sep tember .zodat de bezoeker een rijke ver scheidenheid van kunst- en reisgenoegens wordt geboden. De talrijke musea, de die rentuin, de havenrondvaarten en de vele ver maakgelegenheden verhogen nog de aantrek kelijkheid. ABONNEMENTSPRIJS: Losse nummers 6 cent Kwartaal-abonnement Axel binnen de kom f 1,35 Andere plaatsen i 1,73 Buitenland f 2,00 Drukker UitgeefsterFIRMA J. C. VINK Red. en Adm.: Axel, Markt 12, Tel. 0 1155-646 HoofdredactieJ. C. VINK ADVERTENTIEPRIJS: 8 cent per m.m. Bij contracten belangrijke reductie. Ingezonden Mededelingen 20 cent per m.m. Kleine advertentiën (maximum 6 regels) 1-5 regels 70 cent iedere regel meer 12 cent extra. ECLAME-BLAD J. W. A. Welk afdoend middel bestaat er tegen houtworm in zolderbalken en deuren Antwoord: Flink bespuiten (met de flitspuit) met vloeibare D.D.T. S. F. In mijn groene regenjas heb ik witte cellulose- vlekken gekregen, hoe kan ik die verwijderen AntwoordDe vlek aansmeren met zeep, hierop wat terpentijn, liever terpentine druppelen. De stof op de vlek daarna dubbel vouwen, goed tussen de vingers heen en weer wrijven. Zonodig herhalen. Ten slotte naspoelen met schoon water. Abonné. Is er een middel om het afgeven van aluminium tegen te gaan Antwoord: Probeert U het eens met water, waar aan azijn wordt toegevoegd, zodra het goed kookt. U kunt ook citroensap nemen. A. Z. Enige tijd geleden stierf mijn broer. Zijn weduwe bleef achter. Zij hebben geen kinderen. Als nu deze weduwe overlijdt, komen dan nog bezittingen aan de familie van haar eerder overleden man, of zijn haar familieleden de enige erfgenamen Antwoord: Indien zij gehuwd waren in gemeen schap van goederen, waren beide echtgenoten voor de helft daarin gerechtigd. Als beiden zijn gestorven zonder kinderen na te laten, dan vererven deze beide delen aan de ouders, broers, zusters en afstamme lingen van broers, zusters van de man, resp. van de vrouw. Hierbij erven de ouders ieder een gelijk deel als elk der broers en zusters, doch minimaal een vierde gedeelte. T. M. S. Ik heb melkspatten in mijn veloursgor dijnen (terra) gekregen. Weet U een middel om die er uit te krijgen Ik heb het al geprobeerd met warm water, vlekkenwater, maar niets baatte. Antwoord: Het is een moeilijk werkje, vooral nu U er reeds wat aan gedaan hebt. Wij raden U aan de vlekken te behandelen met een warm sopje van een synthetisch wasmiddel, maar niet wrijven, doch betten, liefst met een lapje van dezelfde stof of een schoon watje. Aan de andere kant er een doek tegen houden of er onder leggen. Met de draad meewerken. M. H. K. Indien er voor mijn huwelijk en ook een tijd in mijn huwelijk in loondienst altijd voor mij is geplakt, heb ik dan nu, nu blijkt, dat ik voor minstens één-derde deel zelf mijn huishouding niet meer kan doen door gedeeltelijke invaliditeit, enig recht op een invaliditeits/uitkering Antwoordt Wanneer er voor U minstens 150 zegels geplakt zijn, komt U in aanmerking. Hiervoor is echter een onderzoek door de Raad van Arbeid noodzakelijk, want het moet officieel vast staan, dat U gedeeltelijk invalide bent. M. Kan Sociale Zaken mij een onderhoudsplicht opleggen of moet de kantonrechter dat doen Kan zij het verlangde bedrag van mijn patroon opeisen ja of neen AntwoordZeker kan Sociale Zaken U een der gelijke plicht opleggen. Men kan echter niet zelf het geld van Uw patroon opeisen en van Uw loon laten afhouden, maar als U onwillig bent en blijft, dan komt er een beschikking van de kantonrechter en aan de hand van deze beschikking kan Sociale Zaken wél bij Uw werkgever aankloppen. De meeste werk gevers zien echter een loonbeslag niet gaarne, alles geeft maar extra drukte. Wij raden U derhalve aan eventuele moeilijkheden te vermijden. S. Hoe krijg ik een roetvlek uit stoelen, die over trokken zijn met overgordijnstof AntwoordU zult de bekleding moeten losmaken. Onder de stof legt U een oude lap of iets dergelijks, liefst vilt. U kunt dan proberen de vlek te behandelen met benzine (brandgevaar). Doe dit liefst buiten of voor een open raam, vanwege de bedwelmende ben zinedampen. Helpt dit niet, dan voorzichtig met zeep sop in beide gevallen vanaf de buitenkant van de vlek naar binnen werken. G. B. Z. Kan iemand, die een Nederlands pensioen heeft en zich in het buitenland wil gaan vestigen, al daar zijn pensioen ontvangen AntwoordAannemende, dat U de Nederlandse nationaliteit behoudt, is dit zeer wel mogelijk. U kunt U wenden tot de Nederlandse diplomatieke vertegen woordiger in het land van vestiging, alwaar de be nodigd epapieren kunnen worden opgemaakt. J. H. W. Kunt U mij het adres geven van de Ned. Jiu-Jitsu Bond Antwoord Het secretariaat is gevestigd te Eind hoven, Kerkstraat 9. Het bondsbestuur zetelt te Utrecht Justus van Effenstraat 19. J. W. B. 1. Wordt met cosmopoliet de mens be doeld, waar ter wereld hij ook leeft 2. Wordt met de kosmos het heelal bedoeld Antwoord1Een cosmopoliet is iemand, die de gehele wereld als zijn vaderland beschouwt. Het echte cosmopolitisme is tegenwoordig sterk verdrongen door het nationalisme (het hechten aan één vaderland) en het internationalisme (Benelux, allianties, gemenebest enz.). 2. Kosmos betekent letterlijk het geordend heelal. Het is het Griekse woord voor „orde". Het is de tegenstelling van het Griekse „chaos", dat de toestand aangeeft, voor het heelal geordend werd. Nu past men kosmos wel algemener op de ruimte toe, terwijl met chaos elke wanorde kan worden aangeduid. Met lustraloy dop 69.50: Set f 104.50 Met goldfllled dop 89.75: Set f 135.50 Aan de ongeëve naarde precisie van het Aero-metric inktsysteem dankt de beroemde Parker „51" zjjn weergaloze schrijf- kwaliteiten. Een ware openbaring zal het voor U zijn, wanneer U bij ons zélf ondervindt hoe prettig die fraaie, stijlvolle Parker „51" schrijft!

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 1