Nieuw! r OCTANlüM'pen' J. C. Vink - Axel nippers OCTANIUM 110.- f 7.50 15.- terug terug terug Morkt 12 Gebruik dit prachtige aanbod. Scheer U van nu af sneller en schoon met het volmaakte PHILIPS „PHILIPSHAVE Snelscheerapparaat V. „V.V.WV.W.V.y." V3 met de opzienbarende is een legering van 8 speciale soorten metaal. Er ligt een nieuw snelscheerapparaat voor u klaar! Het Philips(,philishave"snel SCHEERAPPARAAT heeft he scheren in een nieuw stadium ge bracht. Dit „PHILISHAVE" appa raat rekent af met alle onvol maakte scheergerei. Tijdelijk biedt PHILIPS u nu een unieke gelegenheid om op zeer voordelige wijze in het bezit te komen van dit perfecte appa raat. T7 kunt bij uw eigen hande laar een nieuw „PHILISHAVE" SNELSCHEERAPPARAAT kopen en hierbij uw verouderd scheer gerei (messen en electrische ap paraten) inleveren. Hij zal de hiernaast genoemde bedragen ter stond op de aanschaffingsprijs in mindering brengen. BIJ AANKOOP VAN EEN „PHILISHAVE" SNELSCHEERAPPARAAT, PRIJS f 49.75, ONTVANGT U: voor een oud „PHILISHAVE" droogscheerapparaat. voor een ander merk - gebruikt - electrisch droogscheerapparaat. voor een gebruikt scheermes gewoon mes of veiligheids - apparaat met kwast. Télefoon 646 s In de Rotterdamse haven is Zatedag- middag een nieuw record bereikt. In 1953 kwam het lO.OOOstfe schip op 23 Augustus binnen hetgeen toen al een record be tekende dit jaar is dit aantal beduidend eerder bereikt, n.l. op Zaterdag 31 Juli. Leiderdorp is opgeschrikt door de dood van een 75-jarige alleenwonende weduwe, die zoals bij de sectie op het stoffelijk over schot bleek, door een harde klap op het hoofd met een fles van het leven is beroofd. De moord kwam reeds spoedig aan het licht door argwaan van buren, die een bord je aan de Woning zagen met het opchrift „Met vacantie tot 15 Augustus". De buren vonden dit vreemd en besloten de politie op de hoogte te stellen, die het stoffelijk over schot vonden, dat duidelijke tekenen van ge weldpleging vertoonde. Aan boord van het Noorse schip „Mildrid" is Zondagochtend brand uitge broken toen het zich, op weg van Trondheim naar Rochester met een lading houtpulp ten Oosten van Harwich bevond. Het vuur, dat ontstond na een ontploffing in het stook- ruim, greep zo snel om zich heen, dat twee van de vier reddingboten verbrandden, vóór zij konden worden uitgezet. Van de schepen die zich op de noodseinen naar het Noorse schip spoedden, nam een Brits schip de 25 leden der bemanning en de 4 passagiers van het brandende vaartui gaan boord. Een Zuid-Afrikaanse zeeman is Zon dag in de rivier de Delaware in de haven van Philadelphia verdronken, toen hij tracht te een zeemeeuw te redden, die door de stookolie in zijn veren niet meer kon vliegen. De matroos sprong in derivier, zwom naar de vogel, wist hem te pakken en zwom terug naar zijn schip. Maar onderweg begaven zijn krachten hem en hij riep om hulp. De vierde machinist en de eerste machinist, die daarop overboord sprongen slaagden er niet in de matroos tijdig te bereiken. DE VOEDING VAN KAMPEERDERS. Gesmoorde groenten. Stevige groenten als boontjes, bloem kool, tomaat, ui. De groenten schoonmaken en in stukjes snijden. Deze in gesmolten boter of margarine zachtjes gaar bakken in een gesloten pan in ongeveer 10 tot 15 minuten. Gesmoorde paddestoelen. De paddestoelen flink wassen, er zit vaak veel zand 'in. Harde stukjes aan de onder kant eventueel van de hoed verwijderen. De paddestoelen overlangs doorsnijden. Ze in hete boter of margarine licht bakkei? zonder deksel op de pan en in ongeveer 10 minuten gaar laten worden. Pannekoeken. De bloem of het meel aanmengen met een weinig melk of water tot een dik glad papje. (Bij gebruik van een ei, dit nu toevoegen.) Het beslag verdunnen met zoveel vloeistof dat het in een dikke straal van de lepel afloopt. Er een weinig zout door roeren. Boter of margarine in de koekenpan smel ten, zodat de bodem net geheel bedekt is en lichtbruin laten worden. Een paar lepels be slag er in schenken. De onderkant vlug bruin bakken. De pannekoek keren wanneer de bovenkant droog is. Dan de tweede kant bakken. Hartige pannekoek. Plakjes kaas of worst in de hete boter leggen. Daarover het beslag schenken en de pannekoek bruin en gaar bakken. Griesmeel- of havermoutpap. Melk of water aan de kook brengen. De griesmjeel of havermout er in strooien onder roeren en zachtjes gaar koken in resp. 5 en 15 minuten. Bij gebruik van melk uit een tube of blik, dikke waterpap koken en op het laatst de melk er door roeren. Suiker naar smaak toevoegen. Thuis kunnen klaargemaakt worden Hangop. Karnemelk in een uitgespoelde sloop gie ten en dit met een touwtje dichtbinden. De sloop ophangen en de karnemelk enkele uren. laten uitlekken. De hangop glad roeren en vermengen met suiker naar smaak. Desgewenst beschuit en stukjes fruit er mee vermengen. Andere combinaties hangop met custard, hangop met limonadesiroop, hangop met vruchtensap. Vla met rozijnen. Puddingpoeder aanmengen met een paar lepels melk tot een glad dun papje. De rest van de melk aan de kook brengen met de rozijnen. Onder steeds roeren het papje bij d kokende melk schenken. De vla even laten doorkoken en suiker naar smaak toevoegen. Koude thee met citroen. Per liter water 10 gram (2 eetlepels) thee. De thee overgieten met een kop kokend water en vijf minuten afgedekt laten trek ken. De drank zeven, de gewenste hoeveel heid suiker er in oplossen en de rest van het water koud er bij schenken. Een paar schij ven citroen in de thee leggen of apart mee nemen. Koffie-extract (voor 20 koppen). 50 gram koffie, 100 gram suiker, een halve liter water en een mespunt zout. De koffie malen. De suiker (in de koe kenpan donkerbruin branden. De helft van de koffie toevoegen, met de gebrande suiker vermengen en het water toevoegen. Het ge heel verhitten (niet hard koken) tot alle Caramel is opgelost. De rest van de koffie met het zou tvermengen en zeer stevig in de koffiefilter anstampen. Met kleine scheut jes met enige tussenpozen het mengsel uit de pan op de angestampte koffie schenken. Het extract in flesjes overdoen en deze met een kurk afsluiten. Voor een beker koffie 2 of 3 theelepeltjes extract nemen. Er warme of koude melk of melk en water an toe voegen en desgewenst suiker. Cacao-extract. 400 gram, suiker, 100 gram cacao, een kwart liter water (een vanillestokje). De suiker en de cacao dooreen mengen en met een weinig water tot een papje roe ren. De rest van het water (en het vanille stokje) toevoegen en het geheel an de kook brengen. De massa vijf minuten laten in koken en darna laten afkoelen. Het extract in eenflesje overdoen en dit met een kurk afsluiten. Voor een beker chodplade een of anderhalve theelepel extract nemen. Er warme of koude melk en/of water an toe voegen. BEKENDMAKINGEN. VUILNISOPHAALHDIENST. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende week in verband met de feesten het huis vuil in plaats van op Donderda en Vrijdag zal worden opgehaald op Woensdag 11 Augustus a.s. Axel, 3 Augustus 1954. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. SLUITING WEG. Burgemeester en wethouders van Axel overwegende dat op 13 en 14 Augustus 1954 tij dens de feestdagen ter herdenking van het herkrijgen van onze vrijheid in de Weststraat van de Noord straat tot de Kerkdreef een braderij zal worden ge houden, in verband waarmee het verkeer met voer tuigen, rij- en trekdieren en vee nietmogelijk zal zijn, gelet op de artikelen 4, 5 en 6 van het Wegen verkeersreglement, besluiten de in beheer van de gemeente zijnde Weststraat van de Noordstraat tot de Kerkdreef op 13 en 14 Augustus 1954 tijdelijk voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide rich tingen af te sluiten met uitzondering van motor rijtuigen, die bij de pomp van de heer Cortvrienda willen tanken. Er zal een bord model 13 worden geplaatst. Axel, 30 Juli 1954. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. NOODWET OUDERDOMSVOORZIENING. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend. dat op Zaterdag 9 Augustus, des namiddags van 1.30 uur tot 2.30 uur ter gemeentesecretarie voor ingezetenen vreemdelingen zowel als Nederlanders geboren in de maand Augustus 1889 gelegenheid bestaat voor het aanvragen van een nooduitkering. Gehuwde vrouwen kunnen geen aanvraag indienen. Axel, 4 Augustus 1954. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. X X X B BX XX - WM Parker „tl" vulpen slechts f 35. Parker „SI" set f 55. De Parker „21" la ln alle onderdelen een Parker product by uitnemendheid. Alleen de fraai gestroomlijnde Parker „21" heeft de OCTANIUM pen, die zo gemakkelijk over het papier glijdt, en waarmee men schrijft zonder vermoeid te raken. De Parker „21" wint het van alle andere merken ln dezelfde prijsklasse. Vraag Uw winkelier U deze perfecte, nieuwe Parker vulpen te tonen. Er Is een keuze uit aantrekkelijke kleuren en uit verschillende penpunten. Kan niet vervormen Kan niet roesten Onverslijtbaar Soepel en toch sterk Philips geeft geld voor uw oude scheergerei Ingeleverde apparaten behoeven niet te functionneren, maar moeten compleet zijn. Per PHILISHAVESNEL SCHEERAPPARAAT kan sleghii één van da saneerada artikelen worden ingeleverd. 'v- "i

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 3