Grote Verkoping Esso super Garage LENOS m Vrij van alle zorgen Firma I. C. VINK. Markt 12. Axel nippers m Douwe Egberts r Oranjestraat AXEL C, fe\ Een handige manier om een heerlijk kopje thee te zetten i Rijam- en Schermer- Schoolagenda's Prijs f 1,85 V.. als U de verzorging van Uw Studieboeken, Tekenmateriaal enz. voor het volgende schooljaar aan ons overlaat. de voeding van kampeerders. IV. Dikke tomatensoep. De tomaten schoonmaken en in stukjes snijden. Deze met rijst of havermout in een pan doen en met de benodigde hoeveelheid water en iets zout opzetten. De soep gaar koken in ongeveer een half uur. Desgewenst de laatste 10 minuten balletjes gehakt mee koken. Boter of margarine naar smjaak toe voegen. Aardappelen rauw bakken. De aardappelen schoonmaken en in plakjes snijden. De boter of margarine in de koe kenpan laten smelten, de aardappelen er in doen, met wat zout bestrooien en met het deksel op de pan in 10 minuten gaar smoren. Ze vervolgens nog 10 minuten in een open koekenpan brUin bakken. Desgewenst de laatste minuten gesnipperde ui meebakken. Stamppot met rauwe groenten. De aardappelen schoonmaken en in stuk ken snijden. De aardappelen met een bodem water en wat zout aan de kook brengen en gaar koken in een klein half uur. De aard appelen fijn drukken. De groente wassen, zeer fijn snijden en door de aardappelen mengen. Een klontje boter of margarine toe voegen. De stamppot nog even verwarmen. Stoofschotel van aardappelen, groenten en rookspek. Het spek in blokjes snijden en zachtjes uithakken. De aardappelen en wat stevige groenten, zoals boontjes, bloemkool of wor teltjes schoon maken en in stukken snijden. Aardappelen en groen ten met een weinig zout en een scheut water bij het spek voegen en het geheel gaar koken in ongeveer 20 minuten. De laatste vijf minuten partjes to maat meekoken. Biefstuk bakken. De biefstuk met iets zout inwrijven. Een weinig boter of margarine lichtbruin laten worden. De biefstuk even aan beide kanten er door wentelen. Dan iedere kant in een paar minuten bruin bakken op een heet vuur. Totale baktijd 3 minuten. Zo nodig klontjes boter of margarine toevoegen tij dens het bakken. De jus afmaken met een weinig water. Roerei. Per ei een lepel water. Ei, water en iets zout even kloppen totdat de dooier gebro ken en met het wit vermengd is. Boter of margarine smelten. De eimassa er in schen ken en op een matig vuur laten stollen. Steeds met een lepel het ei omscheppen. Roerei met ui, tomaat of paprika. Door het losgeklopte ei fijn gesneden ui, tomaat of paprika roeren. Dan de massa verwarmen en omscheppen tot het gestold is. Gehakt-ragout. Boter of margarine lichtbruin laten wor den. Het gehakt er aan alle kanten door wentelen en dan met een vork losroeren. Het vlees zachtjes bakken, «en scheutje water, zout (en peper) toevoegen en het geheel een paar minuten stoven. Gebakken spek of bacon. Een weinig boter of margarine smelten. De plakjes spek of ham op een niet te heet vuur croquant bakken. Is het vlees vet, dan behoeft geen boter of margarine gebruikt te worden. Tomaat, ei, e.d. kunnen meege- bakken worden nadat het vlees croquant gebakken is. Vis bakken voor de hengelaars. Van de vis de kop en de vinnen afsnijden en de vis aan de buikzijde opensnijden. De ingewanden en de middengraat verwijderen. De vis goed schoon spoelen, even laten uit- lekken en inwrijven met zout. In een koe kenpan boter, margarine of olie heet laten worden. De vis aan weerszijden bruin en gaar bakken, dunne vissen vlug, dikke vis sen langzamer. ZATERDAG 31 Juli om 2 uur van een partij bielsen en brandhout op het terrein van Café „Benelux" nabij het Station. Dinsdagmorgen half negen kwam een auto, bestuurd door de heer De Winter uit Zaamslag en waarin zich ook nog 2) pas sagiers bevonden, het dorp Rilland-Bath uit gereden om via de onbewaakte overweg de grote verkeersweg te bereiken. Te laat werd bij het passeren van de overweg bemerkt, dat er een dieseltrein uit de richting Bergen op Zoom naderde. Hoewel de bestuurder vol gas gaf kon hij niet meer voorkomen, dat de auto ter hoogte van de achterwielen door de trein werd gegrepen en naast de rails werd geduwd. De rechter-achterzijde van de auto werd zwaar beschadigd. Tot grote opluchting van het toesnellend trein personeel bleek dat de inzittenden er zonder enig lichamelijk letsel vanaf waren gekomen. Het treinverkeer had 10 minuten vertraging. Dinsdag is de Vierdaagse in Nijmegen begonnen. De eerste dag heeft het weer meegewerkt. Er waren 10.313 deelnemers, terwijl er vorig jaar 9582 deelnemers waren. Er waren de eerste dag maar 31 uitvallers. Woensdag, de tweede dag hebben echter 119 wandelaars de strijd tegen blaren en plensbuien moeten staken. Bij het naderen van Nijmegen viel een heiige regenbui op de wandelaars neer, die drijfnat voortsopten en naar de bureaux renden, die als eiland jes te midden van een bruisend meer lagen, om daar hun druipende kaarten te laten afstempelen. De molen op het Oostplein te Rotter dam, die eeuwen trotseerde en ook de ver woesting van Mefi 1940 overleefde, is Dins dagnacht door brand verwoest. Daar het Oostplein geheel opgebroken was, kon de*» brandweer de brandende kolos niet berei ken en moest er van de grond af water ge geven worden, terwijl een hevige wind het vuur nog aanwakkerde. Het duurde niet lang of de molen brandde van onder tot boven en toen eenmaal de rieten kap was doorgebrand en de w'ind vrij spel had, laaide het vuur omhoog als uit een schoorsteen, mede door het vlam vatten van hout, graan en jutezakken. Omtrent de oorzaak van de brand tast men in het duister. De molen en inhoud zijn tegen brand verzeekerd. Daar de molen een der historische monumenten van Rotterdam is, zal de gemeenteraad van Rotterdam een spoedvergadering wijden aan de vraag of de molen nog gerestaureerd kan worden. In Oostenrijk hebben wolkbreuken in de nacht van Dinsdag op Woensdag op vele plaatsen overstromingen veroorzaakt. In de provincie Burgenland wor.den over stromingen uit talloze dorpen gemeld. Vele mensen werden ui thun woningen geëva cueerd. De berichten spreken over ontwor telde bomen, vernielde telefoonverbindingen en ernstige schade aan de te velde staande gewassen. De NIEUWE BENZINE met verhoogd octaangehalte biedt U BETERE VERBRANDING SNELLER OPTREKKEN ZUINIGER VERBRUIK PRETTIGER RIJDEN Alleen verkrijgbaar aan de blauw-witte Esso-pomp bij lyjj Meer en meer worden PICKWICK THEEZAKJES gebruikt. Het is zo handig. Het staat zo leuk en gezellig wanneer er visite is. PICKWICK THEEZAKJES zijn dubbele theezakjes, die alle smaak en geur dubbel- intensief afgeven. Ieder PICKWICK THEEZAKJE is voldoende voor 2 i 3 koppen heerlijke thee. Verkrijgbaar bij Uw winkelier in doosjes van 20 stuks. "K4- °°k als n\~ °f u'tga at nc'ï' kamp °r8en P; i b°ot of vonr 'clr*ick Tl f au'0. zijn nu voorradig I na het harde studeren van de laatste maanden, dat bent U pas, GEEF DE BESTELLING NU AL OP, dan kunt U tot de laatste dag van een zorgeloze vacantie genieten S V El

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 3