Mannequin De jjrnilda- Fa J. C. Vink Vi UIT ONZE OMGEVING AXEL FEUILLETON. door FANNY HURST. HULST 's werelds meest gevraagde vulpen Markt 12 - AXRL Rheumatische Pijnen maken U oud vóór Uw tijd. SPORTNIEUWS WEDVLUCHTEN OP QUIEVRAIN. BEKENDMAKINGEN. mmmtmm Kies een stoo boven z er niet 1 Kies potjes d tien wo schuifba drinken Neen J onde J weet voldoen Blijft vast ka van Ie1 Uw inl suiker, ten hoe provian Trek wereld, gaven lijk bep die hoi van ge en vlee gezout* hen, di boter havern poeder gebruil yonnai potjes. Het groent I Mat geval bruike heeft Den lucht nodig voed t De als th Ma het v maak met k dat o] plastii Bij tijd m over een dik ten e ma sta Da Vic breec de w groei de z: bij n van verir van i ten nen. die 1 L; oude gei ler. I en e te r E ven Het een wijl rek; naa een piot naa uitc hef slag dac blij de kin noi me en eei hei lee DE OUDEN VAN| DAGEN NAAR DE MAASSTAD. Doordat het permanente, volijverige comité dat zich jaarlijks ten doel stelt deze reizen te organiseren, weer met veel succes een beroep op de offervaardigheid der ingezetenen had gedaan, kon ditmaal Rotterdam voor dit doel worden uitverkoren en zo startte men Dinsdagochtend met een tweetal geheel volle Z.V.T.M. bussen naar de Maasstad. De tocht geschiedde onder geleide van het comité en burgemeester van Oeveren. Toen men omstreeks 12 uur het doel der reis be reikte werd in de Rivièrahal van de Rotterdamse dierentuin een warm middagmaal genuttigd dat de bejaarde Axelse ingezetenen zich goed lieten smaken. Daarna was er volop gelegenheid tot bewondering van de dierentuin. Wanneer er ooit een zinspeling op het gezegde ,,Oude mensen zijn net als kinderen gerechtvaardigd was, dan was het wel hier. De oudjes genoten n.l. op een echt kinderlijke en ongedwongen wijze, toen een groep artisten voor hen enige zeer gewaagde stunts op een staaldraad uitoefenden en andere acrobatische toeren verrichtten. Er werden daarop nog tal van de meest bekende bezienswaar digheden van Neerlands eerste koopstad bezichtigd aleer men via de tunnel weer de terugreis ondernam. Nabij Bergenl op Zoom in ,,De Bloemkool werd de terugreis onderbroken voor een heerlijke koffie maaltijd. En daarna ging het weer in de richting Zeeuwsch-Vlaanderen dat tegen de in het tijdschema vastegelegde tijd in zicht kwam. Gelijktijdig met de aanmarcherende muziekcorpsen werd de spoorwegovergang aan de Stationstraat be reikt. Met „Concordia" voor en „Hosanna achter de bussen met de „oude garde" werd onder pittige marsmuziek een glorieuze intocht door een flink deel der stad gemaakt en werd tevens het elders beschre ven bezoek aan de Oosterstraat afgelegd, vanwege het heugelijke feit dat het bejaarde echtpaar Witte- Scheele op deze dag mocht herdenken. Met goede moed bezield en even monter bijna als bij de start des morgens arriveerden allen kort daarop na d evoleindigde zegetocht bij „Het Centrum waar een compacte mensenmassa aanwezig was en waar de oudjes ten afscheid nog een koffie werd aange boden, nog immer onder de opgewekte tonen van de nu samengevoegde muziekcorpsen. iJCorte tijd hierna werden alle deelnemers (sters) naar hun haardsteden teruggevoerd, waar de mooie tocht naar de Maasstad nog lang het onderwerp van gesprek was. „VOOR ELK WAT WILS". Door ideaal zomerweer begunstigd ondernam de Bond van Plattelandsvrouwen alhier Donderdag haar jaarlijkse zomeruitstapje. Per Cito—touringcar ging de reis allereerst naar Groede, waar zij in het nog nie lang nieuwe en vol komen gemoderniseerde gemeentehuis op de aller hartelijkste wijze werden begroet door burgemeester Everaars. Deze geleidde daarop het Axelse gezel schap over de tentoonstelling van oude Chinese, Ko reaanse en Japanse kunst, een expositie die voor Zeeuwsh-Vlaanderen wel uniek mag heten. Deze tentoonstelling is dan ook ten volle een) be zoek waard en dit initiatief strekt het vriendelijke Groede tot buitengewone eer. Daarnaast was ook hier als grote curiositeit, een fraaie maquette, voorstellende Groede in heden en verleden, alsook een verkeersmaquette met in minia tuur, spoorwegen, trollybussen, een verlichte tunnel. Vervolgens ging deze tocht naar Sluis en Knocke. In laatstgenoemde plaats ondernamen de Axelse dames met een miniatuur-treintje een niet alledaagse tocht langs het verrukkelijke strand, de bosrijke omgeving en over de drukke boulevards. 58) En thans, mijnheer Deneen, bent U aan de beurt Lieve, goeie meneer Deneen, die wel mijn zaak hebt willen bepleiten. Dank o duizendmaal dank dat gij hun dit zegt. Ik had zo graag dat ze wisten hoe el lendig het was, toen mijnheer Terry mij met geweld op zijn knie trok. O, helemaal niet zoals juffrouw Snuggs het voorstelde. Goed zo. Vertel het hun. Ik sloeg hem van me af m,aa ir kspeelde geen spelletjes met hem. Toe, lieve mijnheer Deneen, zorg dat ze dat begrijpen. Leg hun ook uit hoe ik hem omrolde. Hamer er dat vooral in 1 Misschien helpt dat wel. Lieve, goeie, beste mijnheer Deneen, vertel hun alles voor mij, wat ik daar onder in die put niet kon zeggen. Vertel hun, wat een griezel hij was. Hoe hij er in viel. O, mijnheer Deneen, maak dat ze het geloven God, help hem, dat hij het hen doet geloven. Geen wonder dat er ssst geroepen werd. Zijne Edelachtbare was aan het woord. Ook de rechter, met zijn gekwelde, vermoeide blik, ontleende enige woorden aan Martin. Dat stemde Orchis trots. De rechter donderde niet. Hij hoe noemde je dat ook Weer o ja, de rechter wees de juryleden op hun plicht. „Heren Juryleden... opgedragen... heilige plicht... de staat Gods zegen op Uw beslissing rusten het geringste... onpartijdig... gelijkheid der sexen waarheid of een schijnvertoning (dit stamde van Martin) waarheid voor vrouw zowel als man (van Martij!) onderzoek de grond van Uw hart... Vraag U zeiven af... Schuldig aan... baat ...j voor- Een waardig slot Van deze mooie dag was eert bezoek aan het middeleeuwse Brugge, een parel onder de Vlaamse steden met haar prachtige verlichting op de sprookjesachtige wateren en aan de oude patri ciërshuizen. Dank zij een uitmuntende leiding werd het een dag van maximum genot. Een uitstapje om niet te ver geten. TUSSEN GOUD EN DIAMANT. Een onvergetelijke, zeer heugelijke dag was het Dinsdag voor de beide echtelieden C. Witte-Scheele aan de Oosterstraat. Zij herdachten n.l. het niet alle daagse feit ener 55-jarig gelukkige echtvereniging. Daar beiden naar omstandigheden nog tamelijk goed gezond zijn „moeder Wittel" is wat hardhorend, maar „vader Kees" trekt er bij dienjend weer en goed getij gaarne nog met de hengelroe op uit was er dubbele aanleiding tot feestviering en om naar plaat selijk gebruik de bloemetjes eens buiten te zetten. Dit geschiedde dan ook figuurlijk en naar de letter De feestgezinde buren hadden de voorafgaande nachtelijke uren benut om voorgevel en deurpost te versieren, met een fraaie erepoort extra, die voor de stoep werd geplaatst. Ook de verlichting bleef niet achterwege. Een stroom van schriftelijke en mondelinge felici taties, met vele stoffelijke blijken van medeleven wer den de jubilarissen toegezonden en overhandigd. In de avonduren bereikte het feest zijn hoogtepunt, toen de Axelse oudjes, die hun jaarlijkse trip dit maal naar de Maasstad hadden volbracht, hun glorieuze intocht deden en voorafgegaan en gevolgd door de plaatselijke muziekcorpsen ook de Ooster straat aandeden ter ere van de jubilé's. De door vele honderden omstuwde stoet hield halt voor de feestelijk gekroonde woning en Axels eerste burger, onze burgemeester, stapte uit om de beide echtelieden hartelijk geluk te wenjsen. De tjokvolle bussen met de meer dan honderd oudjes groetten de anders steeds in hun midden zijnde ectgenoten hartelijk wuivend en vervolgden daarop hun tocht. Nog later op de avond kwam „Mondaccordeola" het echtpaar een aubade brengen en tot laat in de avond heerste er zodoende een ongewone drukte in de Oosterstraat. Een paar buurtmeisjes boden namens de ganse buurt de krasse jubilerenden daarop een enveloppe met inhoud aan met een toepasselijk gedicht, terwijl een schat van bloemen de van ouds bekende taal spraken. GESLAAGD. Te Goes slaagden voor het Mulo-diploma A o.a. Annie den Hamer, Leentje Boeije, Corrie van Cad- sand, Ina Hamelink, Diedel Couvée, Trees van Baal, Nini de Kraker en Lizi Ortelee, allen leerlingen van de Chr. U.L.O.-school alhier. „MONDACCORDEOLA" CONCERTEERDE IN MOERBEKE. Op uitnodiging van een feestcomité te Moerbeke maakte de Axelse Accordeon- en Mondaccoreonclub „Mondaccordeola" Woensdag per Cito-touringcar een trip over de grens om in het kader van de Nationale Feestdag bij onze Zuiderburen aldaar een concert te geven. Het optreden vond plaats in de lusthof van het landgoed van graaf Lyppens, alwaar onder het lommerrijk geboomte een speciaal verlicht podium was opgericht. In deze prachtige omgeving gaf „Mond accordeola" een populair programma ten beste dat van begin tot eind in de smaak viel bij de talrijke toiehoorders, zodat directeur Melilmeester aan het eind werd verzekerd dat men zijn vereniging gaarne bij een andere gelegenheid nogmaals hoopte te inviteren. PREDIKBEURTEN. Zondag 25 Juli 1954. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. C. A. Honders, van Sas van Gent, 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk. 10.30 uur en 3 uur Ds. D. Zemel, van Enschede. Geref. Kerk (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds. H. L. Aller, uit Geersdijk. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 1)., 6 30 uur Ds. J. van Doorn, van Ermelo. INBRAAK IN GEMEENTEHUIS. Ongewenste gasten hebben in de nacht van Woens dag op Donderdag een bezoek gebracht aan het ge meentehuis en de Openbare Lagere School te Hulst. Zij kwamen binnen door het indrukken van een ruit in het kantoor van de gemeente—ontvanger en in de school door een W.C.-raampje. Op de secretarie werden alle vertrekken doorzocht en de bureaux werden alle met een beitel of schroe vendraaier opengebroken. Ook verschillende kasten heeft men, zij het zonder succes trachten te forceren. De papieren lagen her en der verspreid. Voorlopig wordt er niets vermist. In de school werd het bureau van het hoofd der school eveneens opengebroken. De Rijkspolitie heeft met een speurhond een onderzoek ingesteld, tot dus- vere zonder resultaten. De daders schijnen geen onbekenden geweest te zijn, want zij hebben ge bruik gemaakt van de duplicaatsleutels, die in een vertrek van het gemeentehuis waren opgeborgen. >a Met lustraloy dop t 69.60 Set f 104.60 Met goldfilled dop f 89.75; Set 1135.50 Aan de ongeëve naarde precisie van het Aero-metric inktsysteem dankt de beroemde Parker „51" zijn weergaloze schrgf- kwaliteiten. Een ware openbaring zal het voor U zijn, wanneer U bij ons zélf ondervindt hoe prettig die fraaie, stijlvolle Parker „51" schrijft! uinu omwil bedachte rade opzettelijke misdaad hartstocht ongelukkig toeval overweeg de mogelijkheden zorg vuldig, mannen... nauwgezet..." De rechter was als een berg. Hij was geweldig. En de zee luisterde naar de berg. En de berg keek naar de zee. De lichtbakens ook glansden de berg tegen. O, hoe glansden de lichtbakens de berg tegen. „Juryleden, U bind ik op het hart ,in naam der gerechtigheid uw spel eerlijk te spelen. Wees mense lijk als mens tegenover mens, maar tevens verzaak de menselijkheid niet in uw verhouding van man tegenover vrouw thans zult gij U beraden over kwesties, welke de zwaarste verantwoording opleggen, welke de éne mens voor de andere kan dragen een mensenleven... in uw handen... weest wijs... weest eerlijk vreest God een mensenleven op het spel. Doe tegenover anderen zorgvuldig onpartijdig heilige plicht... Gods wil..." Lieve rechter, waar gaan ze nu naar toe de Walrus, de Tomaat, de Malle Naar buiten om over mij te beslissen Over leven Over dood Lieve rechter, ik geloof dat ik flauw val of zijn het de lichten op de derde rij die voorovertuimelen. Daar gaan ze, de Walrus, de Tomaat. Kijk, kijk, lichtbakens Martin, rechter, laat ons toch met zijn allen proberen niet te lachen daar gaan ze, de Walrus, de To maat Tiereliereletlet, mussen zijn geen vinken, Mietje heeft de kan gebroken, waar zullen we nu uit drinken. Was dat nie een Och nee -nee, nee. Je moest eenvoudig trachten je aandacht te bepalen op de ver schrikkelijke werkelijkheid In de hoek van haar cel met de krib, de puts en het bekken zat Orchis weggekropen als een plukje schimmel, dat plakte tegen MELK IN ZEELAND EEN CENT DUURDER. Naar het ministerie van Lanbouw, Vissefij en Voedselvoorziening officieel mededeelt, zal de hoos subsidie op de consumptiemelk, die thans ƒ4.18 per 100 liter bedraagt worden verminderd tot 3.— per 100 liter. Dit met ingang van 25 Juli a.s. Tengevolge van dit besluit hebben de Zeeuwse Melkfederaties zich genoodzaakt gezien de huidige prijzen van con sumptiemelk en consumptiemelkproducten met ingang van volgende week met 1 cent per liter te verhogen GUNNING BOERDERIJBOUW IN DE BRAAKMANPOLDER. Het bouwen van de eerste acht boerderijen in de Braakmanpolder, waarvoor op 14 Juni jl. door de architect W. Voogt te Terneuzen een aanbesteding te Breda is gehouden, is dezer dagen door de rent meester der domeinen te Breda gegund aan de firma Van der Poel te Terneuzen voor de som van 547.780. GEVONDEN VOORWERPEN. Een jongensjasje, Prins Hendrikstraat 42 een zak mes, Stationstraat 27 een groen jumpertje, Juliana- straat 56; een auto-wieldop (Ford), Rijkspolitie; een doublé schakelarmband, Prins Mauritsstraat 35: een haarkam, van Meurs, Oudeweg een roodgelakte autoped, Wilhelminastraat 70 een kinderschoentje (wit), Kerkdreef 20; een groengelakte autoped, Rijks- politie 2 kinderpopjes, Wilhelminastraat 8 een auto-wieldop (Oldsmobile), Rijkspolitie een ram melaar, en een rozenkrans met etui, Noordstraat 56: een sleutel (no. 33), Rijkspolitie; een lederen honden- riem, Julianastraat 10 een fietspompje, De Ruijter- straat 9 een armband, Axelsestraat 14, Zaamslag. Laat het zo ver niet komen begin bijtijds Uw Kruschen kuur. Iedere morgen de kleine dosis - zo veel als er op een stuiver gaat en ge voelt U al gauw eenheel ander mens. Dat doet Kruschen's bloedzuiverende werking, een ware stimulans voor lever, nieren en ingewanden. Een heerlijk middel Kruschen Salts smakeloos in Uw morgen kopje thee. Ing. Med. De Duivenmaatschappij „De Verwachting" alhier hield wedvluchten op Quievrain voor oude en jonge duiven. Oude duiven. Snelheid eerste duif 1476,7 meter. Afstand 96,5 km. De uitslag was als volgt1en 2, D. Dieleman, Axel3. en 4. W. Herman, Axel 5. W. Broekhoven, Axel 6. J. Boogaert, Stoppel dijk 7. en 9. E. van Dorselaer, Axel8. en 10. J. de Visser, Axel. Jonge duiven; Snelheid eerste duif 1418,2 meter, Uitslag 1. en 3. E. Pieters, 2. F. Michiels, 4. en 5. H. de Waele, 6. A. Baart, 7. A. de Kort, 8. J. de Koeijer, 9. J. Giele, 10. J. de Koeijer, allen te Axel. de granieten muur. Negen-en.veertig uur moest ze zo zitten wachten op de beslissing van de twaalf jury leden. Beslissing waarvan Haar hersens waren ook zó in de war. Och, natuurlijk ja beslissen of zij mijnheer Terry had vermoord. Zij, die zelfs over een mier heenstapte, die uit spleetjes in het trottir ge wriemeld kwam, beschuldigd van moord op mijnheer Terry Waarom al dat gedelibereer, als ze toch in een paar woorden kon vertellen hoe alles zich had toe gedragen O, waarom had ze niet die paar kost bare ogenblikken in de getuigenbank benut om het hun zó duidelijk uit te leggen, dat ze het begrijpen konden Zij had, gedurende die negen-en-veertig verschrik kelijke uren van wachten haar hart kunnen openrijten om woorden te vinden. Woorden, die hoe dan ook, die twaalf in de vergaderkamer zouden bijbrengen, hoe haar de cape van de schouders was gerukt. De cape, die rammelde als sleutels Rink-kink. Nee, nee, niet rammelde als sleutels. De cape rinkelde met het kleine dolkje dat aan de juwelen schede bengelde. Mijnheer Terry was er voorover in gevallen en' had zich daar mee het hart doorboord. Er moest een middel bestaan om het die twaalf lui aan hun verstand te brengen. En zij had hem op zijn rug gewenteld. Waarom wilden ze dat niet geloven Het leven had zo weinig zin en toch, hoe vreselijk dat ze hen op geen wijze van de waarheid kon overtuigen Dat ze de vuurbakens de waarheid niet kon mededelen De juryleden hadden hun boorden opengezet en mijnheer Bakker, die eigenlijk slager was, bleef maar met harde slurpgeluiden, stukken ijs opzuigenl. Het was zo verschrikkelijk warm en negen-en-veer- HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat het verzoek van Esso Nederland N.V., te 's-Gravenhage, Benoordenhoutseweg 7, om in of op het perceel, Kerkdreef 18, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie G, nr. 1319 een ondergrondse benzine bewaarplaats met een inhoud van 6000 liter en met een bovengrondse electrische aftapinrichting te mogen oprichten door hen is ingewilligd. Axel, 19 Juli 1954 Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. tig uren van onaangenaamheid hadden Bakker en Duvonnie tot de hebbelijkheid gebracht, om zo nu en dan eens te pogen een uiltje te knappen in hun op tafel gevouwen armen, hetgeen mijnheer de Malle in een min of meer constante staat van gehamer hield. „Heren juryleden Negen-en-veertig uren opgesloten zijn om te confereren in een ruimte, waarin Sewell en Mix en Slatt een een man, genaamd Laucham, de ene sigaret na de andere, de ene sigaar na de andere en deze vaak niet van de fijnste soort, hadden; aange stoken f Men was in het stadium gekomen van dikke, bloed belopen ogen. Zelfs mijnheer de Malle, die brood mager was, had dikke wallen onder de ogen. „Heren juryleden, wanneer mijnheer Bakker er niet toe kan gebracht worden onze opvattingen te delen, zie ik weinig hoop dat we hier vandaag nog vandaan komen. „Heren, daar bin ik net zo op gesteld als jelie. Zo goed als jelie heb ik een vrouw, heb ik een zaak. Maar het is net omdat ik een man van eer bin dat ik dat heb. En omdat ik een man van eer bin, mot ik blijven bij wat ik geloof." „Ja, mijiheer Bakker, wij hebben allen eerbied voor uwe overtuigingen. Maar alle heren juryleden hier zijn mannen van eer. Maar gelijk het flinke mannen betaamt hebben zij de moed getoond van opvatting te veranderen." „Dat wijffie, dat kleine wijffie, met die ijskouwe blauwe ogen, heb zo zeker als ik hier zit die man vermoord. Vast en zeker, na wat de hospita heb ge zegd. Handje-klap op zijn schoot al die poppe kast most natuurlijk op zoiets uitlopen." „Maar mijnheer Bakker (Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 2