De behandeling der kuikens D.D.D. Speciale Koffer-Reclame l F.C. Antheunis Axel nippers i Fa J. C. VINK, Markt 12, Axel JL i Huid uitslag Reizen van de RR-Actie, met KOFFERS van F.C.A met extra R R - Zegels I i I Prettig reizen met F. C. A. KOFFERS en dan van deRR-Actie! Iedereen neemt Rennies. losse vulling.I.10 emer_ 1 I Markt 5 Telefoon 548 VOOR DE JUISTE VOEDERING. ZORG De kuikens, die pas uitgekomen zijn, kun nen als het moet ruim vijftig uur zonder voedsel. Dit is mogelijk, doordat het over schot van de eierdooier door de navel in het achterlijf wordt opgenomen. Van deze mogelijkheid wordt dikwijls dankbaar ge bruik gemaakt om z.g. ééndagskuikens te verzenden, die diertjes kunnen het dan enige tijd zonder voedsel stellen. Dit wil echter helemaal niet zeggen, dat men, wanneer een kuiken uit het ei is ge komen, met voederen geruime tijd zou moe ten wachten. Wij dienen slechts op de nor male gang van zaken in de natuur te letten, om te weten, wat wij moeten doen. Wanneer het jonge diertje opgedroogd is en in staat is om te lopen, zal het op zeer primitieve wijze trachten voedsel te vinden. Dit bekomt ze echter matig, want de be hoefte aan warmte is in het begin groter, dan de behoefte aan voedsel en dus kruipen ze weer met spoed bij de kloek. De tweede dag komen ze al langer buiten en dit neemt dag na dag toe. Men zal dan bemerken, dat ze steeds intensiever en doelmatiger naar voedsel zoeken. Ja, er wordt zelfs echt bij gekrabd. Kuikenzaad De eerste dag zorgen wij er voor, dat er kuikenzaad bij de hand is, om de dieren tot voedsel te strekken. De tweede dag wordt er bij dit kuikenzaad ook wat kuikenopfok- voer gegeven. In de eerste dagen lette men er op, dat de dieren geen ijskoud water te drinken krijgen. Zorg er voor, dat het wat lauw is. Voorlopig geeft men de kuikens kuiken zaad (verschillende gebroken graansoorten en opfokvoer), dat bestaat uit meel, ver mengd met gistpoeder, mineralen en vita minen A en D. Wij wijzen er op, dat men voor het voer van de jonge dieren het best kuikenzaad en opfokvoer van te goeder naam en faam bekend staande handelaren kan nemen, daar men er dan zeker van is de juiste mengsels te krijgen, hetgeen van veel belang is voor het opgroeien van de jonge dieren. Door de overheidsvoorlichting worden de fabrikanten gestimuleerd tot het brengen van prima kwaliteit. Ook dient men het kuikengrit niet te vergeten, dit is voor de kuikens van groot belang. Langzamerhand moet het hoge eiwitge halte, dat er tot nu toe in het voedsel heeft gezeten, teruggebracht worden tot het nor male peil, dat ongeveer 21% bedraagt bij gewoon hoendermeel. Na een week of zes wordt het voeder zodanig gewijzigd, dat men een lager eiwitgehalte krijgt en dit wordt zes weken later weer verlaagd totdat de hennen legrijp zijn en over kunnen gaan op het normale voedsel. Voor deze overgangsvoe ders doet men er goed aan zich uitgebreid deskundig te laten voorlichten. en groenten. Natuurlijk mag de groenvoedering ook niet ontbreken en hiervoor komen in aan merking kropsla, molsla, spinazie en der gelijke. Zorg er voor, dat het groenvoer de dieren Steeds vers en droog wordt ver strekt. Zeer belangrijk is, dat wij zorg dragen, dat de dieren hun voedsel niet kunnen be vuilen. Daarom verdient het aanbeveling, de voederbak van boven dusdanig af te schermen, dat de dieren er slechts de kop door kunnen steken om het voedsel te be machtigen en niet zelf in de bak kunnen stappen. Gebruiken wij een speciale kuikenren, waarin de dieren verblijf houden, dan moe ten wij er voor zorgen ,dat de ruimte vol doende is en voldoende blijft, ook als de kuikens groter worden. Gebrek aan ruimte kan zeer nadelig op hen werken en later plukken we de wrange vruchten. Is de kui kenren reeds een keer gebruikt, dan moeten we de. grond er in verversen en de hele ren eerst grondig ontsmetten, alvorens we de kuikens er in doen. In het belang van de kuikens en van de fokker zelf is het, om niet later te broeden dan Maart of April, aangezien de kuikens anders niet uitgegroeid zijn voor de winter invalt, hetgeen ook nadelige gevolgen met zich kan brengen. Het fokken van kuikens moet steeds met verstand en zorg worden gedaan, w'il men gezonde en legkrachtige dieren verkrijgen. Alle zorgen er aan besteed, worden later met rente vergoed. Want iedereen weet dat ze feilloos helpen (van de ene minuut op de andere) tegen het branden van overtollig maagzuur. Waarom gij dan niet Iedere apotheker en drogist heeft Rennies voor U. Er zijn drie verpakkingen klein - groter - grootst, om te gemoet te komen aan ieders persoonlijke behoefte en voorkeur. Bovendien is iedere Rennie apart verpakt, pra:ctisch en hygiënisch zo maar voor 't bij U steken. En dat U Rennies gebruikt hoeft niemand te weten, want U neemt ze onopvallend in, zonder water of wat ook, en laat ze smelten op de tong. Ze zijn nog smakelijk bovendien. Ing. Med. s geneesmiddel tegen huidaandoeningen VLOEISTOF BALSEM Krabben 'en peuteren maakt de kwaal steeds erger. De helder vloeibare D.D.D. dringt diep in de poriën door, zuivert.ontsmet en geneest de huid. ZEEP Dinsdag heeft H.M. de Koningin een werkbezoek gebracht aan Schouwen-Duive- land en St. Philipsland om zich op de hoogte te stellen van de vordering van het herstel en de wederopbouw. Om precies half tien kwarrf H.M. m,et de „Piet Hein" in de haven van Zijpe aan. De Koningin gaf blijk in zeer korte tijd diep in de problemen te kun nen induiken, zoals de Commissaris der Ko ningin het uitdrukte, maar toch ook, waar dit mogelijk bleek, even tijd te hebben voor een eenvoudig gesprek, onverschillig of dit was met een gemeentebestuurder of met een eenvoudige huismoeder. H.M. werd overal luide toegejuicht. Te Grorfingen brak Maandagnacht in een perceel in de Bedumerstraat brand uit, die eerst werd ontdekt toen de bewoner door de rook wakker werd. Toen stond het huis reeds in lichterlaaie. Hij kon zich met zijn vrouw en een kleinkind in veiligheid stellen 'door langs een dakgoot de woning te verlaten. De bovenverdieping brandde geheel uit. De expediteur Neefs uit Leur hoorde, toen hij in zijn tuin bij de spoorlijn bezig was, plotseling een knal en besloot eens op de spoorlijn te gaan kijken. Tot zijn schrik constateerde hij, dat een stuk van 17 cm. uit de rails gesprongen was en een opening had achtergelaten, groot genoeg om een trein te doen ontsporen. Hij waarschuwde onmiddellijk de blokpost Liesbosch, van waaruit ogenblikkelijk het sein werd ge geven, dat alle treinverkeer pp deze lijn mopst worden stopgezet. Dadelijk bracht een ploeg lijnwerkers een noodverbinding aan, zodat drie uur later het treinverkeer kon woden hervat. Door het doortastend optre den van de heer Neefs werden wellicht vele mensenlevens gered. Waar langzamerhand het handboog- schieten en daarmede ook de gaaiprangen verdwijnen wordt er toch langs onze grens en op Zuid-Beveland nog met de boog ge schoten. In Ovezande worden deze zomer internationale wedstrijden om het wereld kampioenschap handboogschieten gehouden tussen schutters uit Frankrijk, België, Duits land en Nederland. Bij de Hollandse Draad- en Kabel- fabriek zijn 700 man in staking gegaan in verband met de eis tot afschaffing van de waardedingstoeslag voor de arbeiders, die niet in tarief werken. De staking ontstond onder de ongeveer 90 tijdloners. De overige werknemers hebben daarna uit sympathie met de stakers ook het werk neergelegd. De berichten over de opstand in Gua temala zijn zeer verward. De regering van Guatemala is communistisch gezind en grote wapenzendingen, vooral uit Polen hebben tot gevolg gehad, dat de regeringstroepen mo dern uitgerust zijn. Van de zijde der rege ring en van de opstandelingen beide wor den overwinningen gemfeld. De strijd heeft in de Zuid-Amerikaanse staten ernstige be roering gewekt. De regering heeft verzocht om een nieuwe spoedvergadering van de eligheidsraad over de inval in het land. De opstandelingen hebben intussen een ver klaring uitgezonden, waarin een algeheel offensief op alle fronten werd aangekondigd. Volgens de „Frankfurter Neue Presse" zou onlangs in Oost-Duitsland een Russisch stuk atoomgeschut aangekomen zijn, het eerste van een reeks van negen. Het geschut zou een groter kaliber hebben dan het Ame rikaanse atoomgeschut, 110 ton wegen en een draagwijdte van 45 km. hebben. De Amerikaanse atoomkanonnen hebben een kaliber van 280 mm., een gewicht van 85 ton en een draagwijdte van 32 km. Met ge bruikmaking van een loop van kleiner ka liber zou de draagwijdte echter kunnen wor den opgevoerd tot ongeveer 48 km. Woensdagavond is op de onbewaakte overweg bij kasteel Rechteren een scooter gegrepen door de trein DalfsenZwolle. De berijder, de 34-jarige kellner M. Claas- sen en de duo-rijdster, de 32-jarige mej. C. v. d. Gunt, beiden uit Wageningen, werden op slag gedood. Heden overleed tot onze diepe droefheid, gesterkt door de Genademiddelen van onze Moeder der H. Kerk, onze innig geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, Professor Dokter Emiel Jozef Ghislain van Bockstaele Oud-Hoogleraar aan de Gentse Universiteit, gewezen Chirurg te TerneuzenJ. Weduwnaar van Mevrouw BERTHA DE SMET. Geboren te Geraardsbergen, 31 Januari 1870. Apeldoorn Mevrouw Emilienne Rommel - Van Bockstaele De Heer Drs. D. W. F. Rommel en Kinderen. Roubaix (Fr.) Mevrouw Denise Lacomblez - Van Bockstaele De Heer P. Lacomblez en Kinderen. Geraardsbergen (B.) De Heer Emiel G. W G. van Bockstaele Mevrouw M. I. van Bockstaele - Schollaert en Kinderen. Axel Mevrouw José van Acker - Van Bockstaele De Heer G. P. A. van Acker en Kinderen. Geraardsbergen (B.) De Kinderen en Kleinkinderen van wijlen Mevrouw Renée Broeckaart - Van Bockstaele. GENT, 25 Juni 1954. Abdisstraat 1. HARTPLATTE KOFFERS bruin met fiber hoeken, prima vernikkelde sloten 45 cm. 6.45 met 65 R.R. zegels 7.50 met 8.50 met 9.40 met 10.10 met 50 cm. 55 cm. 60 cm. 65 cm. 70 cm. 75 R.R. zegels 85 R.R. zegels 94 R.R. zegels 100 R.R. zegels 11.10 met 110 R.R. zegels Houders blauw grijs, zwart of gevlamd Een IJirO ballpoint met wereld-service Een citizen schrijft beter, schrijft langer, schrijft soepeler! FIBRINE KOFFERS beige Cord met nikkel beslag 45 cm. 8.35 met 83 R.R. zegels 50 cm. 9.60 met 96 R.R. zegels 55 cm. 11.05 met 110 R.R. zegels 60 cm. 12.85 met 128 R.R. zegels 65 cm. 14.35 met 145 R.R. zegels 70 cm. 15.70 met 157 R.R. zegels CORD FIBRINE KOFFERS groen Saffian, met nikkel beslag 45 cm. 8.35 met 83 R.R. zegels 50 cm. 9.60 met 96 R.R. zegels 55 cm. 11.05 met 110 R.R. zegels 60 cm. 12.85 met 128 R.R. zegels 65 cm. 14.35 met 145 R.R. zegels 70 cm. 15.70 met 157 R.R. zegels ALLROUND FIBRINE KOFFERS groen saffian 50 cm. 15.75 met 157 R.R. zegels 55 cm. 17.25 met 172 R.R. zegels 60 cm. 19.88 met 198 R.R. zegels 65 cm. 21,38 met 214 R.R. zegels LINNEN VLIEGTUIGKOFFERS in de kleuren groen en bordeaux 50 cm. 19.50 met 195 R.R. zegels 55 cm. 22.50 met 225 R.R. zegels 60 cm. 25.50 met 255 R.R. zegels 65 cm. 28.50 met 285 R.R. zegels Zuiver RUNDLEDEREN TASSEN tegen spotprijzen en dan nog met extra R.R. zegels ACTENTASSEN met extra R.R. zegels. SCHOOLTASSEN met extra R.R. zegels. SCHOOLETUI'S met extra R.R. zegels. BEUGELKOFFERS 65 cm. 22.43 met 224 R.R. zegels 70 cm. 24.15 met 241 R.R. zegels 75 cm. 25.80 met 258 R.R. zegels 80 cm. 27.38 met 274 R.R. zegels 85 cm. 28.88 met 290 R.R. zegels t N5 V

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 3