i V# 10 - 20°lo Korting HELSE COURANT AXELSE COURANT I C. Willemsen 46 'igti. I 't Is of gij de vlam uitblaast zó prompt dooft zuurbranden op de maag - met een of twee Rennies. BEKENDMAKINGEN. Zeer grote sortering Noordstr 39 - Tel. 648 Axel De wordt gelezen om haar verantwoorde berichtgeving daarom is ADVE RTEREN in de verantwoord adverteren. Standaard kwaliteiten Gabardine Jas of Mantel Loden stoffen Jas of Mantel A. van Driel - Wieles NU WEER NIET MINDER DAN 140 WAARDEPUNTEN Een heel blik prima Appelmoes van Goudreinetten 87 met 5 punten Spritskoekjes, heerlijk en luchtig 250 gram voor 57 met 10 punten CACAO Nu de koffie zo duur geworden is, neem eens een kop chocolade Per pakje van 100 gram echte Cacao „De Zaan |JO met 10 punten O* 1 pot Tomatensoep met rijst 60 met 10 punten HEINEKENS BIER het meest getapt Steeds gekoeld in voorraad Agar-Fruit, zacht en smakelijk 200 gram voor met 10 punten 3 grote Vruchtenrollen >a daar kunt U van tracteren, voor wil met 10 punten 1 pot Chocoladepasta nn met 5 punten 150 gram Amandines QC met 10 punten 1 flinke Ontbijtkoek IQ met 10 punten 2 flesjes echte Vruchtenlimonade merk „Trofee" voor OU met 10 punten 2 pakken Lucifers A 1 voor met 10 punten 2 dubbele stukken Huishoudzeep IO met 5 punten 1 busje Koperpoets merk (Ja-va-seul 20 met 5 punten U kunt nog meedoen aan de grote KOLIBRI - PRIJSVRAAG Win 500.of een der andere, vele geldprijzen Bij ieder pak KOLIBRI KOFFIE 250 gram 20 punten Bij ieder pak KOLIBRI THEE 100 gram 10 punten U ontvangt altijd bij aankoop van 1 pakje LOCARNO MARGARINE 5 punten GELDIG VAN 10 TOT 16 JUNI '54 :e vod 'an i edt en vaj itie 1 zwar met'cj dat J estf en bot- ze j n er r ke! lde bi le witt ts bel :en, H('| ■1 in zat paal op en voor| ng vb- aide m rs bl rs dank in ta imslap rijd wai| lem to- schot it t volgdt| voor it d-witte: nd radi-l :n na ugel uit ut la» bal dt- ong w| s er no) -n kwarl en listri de spelnl nd sell# ousia rant lamer re dozij vel aai-1 weinigt I en ennen )RIE. de nieuwelingen aan de start verschenen en ge durende de gehele koers plenste het hemelwater vrij wel onafgebroken neer. Daardoor was er vooral van buitenaf aanmerkelijk minder belangstelling als verwacht kon worden- en als wij op voorgaande wielerevenementen gewend waren. Maar .de renners hebben zo'n aantrekkelijke wedstrijd te zien gegeven, dat de bezoekers er toch een nat pak voor over hadden en een paar uur lang de regen trotseerden. Tegen drie uur verschenen er een 30-tal renners aan de start, waaronder de Axelse nieuweling Ant- heunis en precies op de vastgestelde tijd werd de karavaan weggezonden voor de afstand van 70 km. verdeeld over 45 ronden. Daar he tparcours door de regen slipgevaarlijk geworden was. deden zich al direct in de eerste ronde een paar, gelukkig niet ernstige valpartijen voor, maar de hierbij betrokken renners konden toch, zij het met enige achterstand, de strijd voortzetten. Vanzelfsprekend werd ook het tempo gedrukt onder deze omstandigheden. In de eerste ronden passeerde telkens een lang ge rekt rennersveld, daar de renners blijkbaar bevreesd waren op dit bochtige en glibberige parcours al te dicht naast en achter elkaar te rijden. Inmiddels zorg den enige premies voor aantrekkelijke sprints en dit duurde zo'n gehele wedstrijd daar een macht van premies beschikbaar werd gesteld, welke de strijd lust van de doorweekte en zwoegende renners niet weinig aanwakkerde. Aangemoedigd door een prachtige premie voor de renner(s) die er in zou slagen een rondtuit te lopen sprong Jansen uit Sluiskil op een gegeven moment weg en nam een lichte voorsprong en enkele ronden later lag een kopgroep van drie renners aan de lei ding. doordat Jansen gezelschap kreeg van Heyden uit IJsselmonde en van Gooi uit Dongen. Onze stad genoot Antheunis had door een paar slippartijen toen reeds een grote achterstand gekregen en vertoefde i me een groepje achteraan het veld, waarin hij zich enkele malen de beste spurter toonde als er voor dit groepje een premie verreden werd. Aan de kop concentreerde zich de belangstelling op rugnummer 11 van Gastel uit Roosendaal, die aangemoedigd door een premie een stoutmoedige ach tervolging inzette op zoek naar de koplopers, die toen reeds bijna een minuut voorsprong hadden. In prachtige stijl en onder luid applaus liep hij steeds meer in en slaagde er in aansluiting te verkrijgen. In goede samenwerking behield dit viertal gedu rende het verdere verloop zijn voorsprong op een. peleton dat uit een tiental renners bestond. Door de slechte weersomstandigheden was het veld dus reeds tot op de helft gedund. De goede samenwerking van de vier koplopers be reikte toch niet het beoogde doel een ronde voor sprong te nemen om daardoor beslag te leggen op de hiervoor uitgeloofde premie, die toen beschikbaar werd gesteld aan de winnaar. De eindspurt ging ten slotte hoofdzakelijk tussen drie man, daar Jansen in de laatste ronde nog met moeilijkheden te kampen kreeg en zich daardoor niet kon meten met zijn drie metgezellen. In een flitsend tempo joeg Heijden uit IJsselmonde zijn wiel het eerst over de eindstreep, juist voor de aanstormende van Gooi en van Gastel. Van het grote peleton van negen renners, dat anderhalve minuut later binnenr kwam, wist Schijvenaars uit Oud-Gastel na een mach tige spurt door de gehele Noordstraat de sprint te winnen. De doorweekte en bemodderde, maar overgelukkige Heyden kon daarna uit handen van een Axelse jonge dame de palm in ontvangst nemen, vergezeld van de 'traditionele zoen. De totale uitslag luidde: 1. J. Heyden, IJsselmonde, 70 km. in 2 uur en 10 min.': 2. A. van Gooi, Dongen 3. L. van Gastel, Roosendaal 4. P. Jan sen, Sluiskil (eerste Zeeuw) 5. (op 1 Zi minuut) C. Schijvenaars, Oud-Gastel 6. Th. Lambregts, Etten 7. J. Sjouke, Rotterdam 8. P. Rentmeester, Ierseke 9. M. Korst, Oudemolen 10. M. van Tilburg, Breda; 11. D. Wouterse, Kwadendamme 12. A. v. d. Broek, Roosendaal. VERHELST ZEVENDE TE VLISSINGEN EN TE IJZENDIJKE. De Zeeuwse Wielerclub „Scheldemond organi seerde op 2e Pinksterdag een wielerwedstrijd voor amateurs en nieuwelingen op een zeer slecht parcours. Er verschenen 39 nieuwelingen en 22 amateurs aan de start, waaronder onze plaatselijke amateur Rien Verhelst. Haverkamp uit Fijnaart werd winnaar met circa een minuut voorsprong. De verdere uitslag bij de amateurs was 2. Adr. Roks, Sprundel 3. W. Mat- thijssen, Wouw4. P. Goorden, Nispen 5. C. Oosthoek, 's-Heerenhoek 6. J. Heeren, Sprundel 7. R. Verhelst, Axel 8. Jac. Maas, Heerlen 9. M. de Wit, Leur 10. F. van Wijchen, Goes. Bij de nieuwelingen won Rentmeester uit Ierseke, die Zaterdag voor Pinksteren kampioen van Zeeland was geworden. Verhelst achtste te Kemseke-Paal. Zaterdag werd te Kemseke-Paal een amateurskoers gereden over 120 km., waaraan o.a. ook deelge nomen werd door Verhelst uit Axel en de Waal van Hontenisse. Deze twee renners waren gedurende de gehele in een hoog tempo verreden koers in de kop groep te vinden en ofschoon onze plaatselijke ren ner in de voorlaatste ronde het contact met de kop groep verloor, wist hij zich in de laatste ronde weer te herstellen en in gezelschap van Maurice van Kerck- hove weer aansluiting te krijgen. De Waal maakte in de eindspurt de tactische fout zelf de sprint aan te trekken van de uit tien renners bestaande groepen zag zich nog door een vijftal Bel gen passeren. De eerste drie plaatsen waren hier resp. voor Desmet, Martens en Gilbert Saelens. De Waal werd zesde en Verhelst klasseerde zich achtste. Te IJzendijke werd 3e Pinksterdag het renners veld gevormd door 41 amateurs, waaronder ook weer Verhelst. In deze 17e Ronde van IJzendijke over 100 km., verdeeld in 16 ronden hebben Jan Konings' uit Breda en Jan Westdorp uit 's-Heerenhoek vanaf de tweede ronde de toon aangegeven. Uit de eindspurt kwam Konings zegevierend te voor schijn. De uitslag luidde als volgt1J. Konings, Breda, 100 km. in 2 uur 36 min. 2. J. Westdorp, 's-Heerenhoek 3. (op 40 sec.) P. Maas, Pindorp 4. A. Braspenninx, Zundert 5. E. de Waal, Hon tenisse 6. M. van Overveld, Hoogerheide 7. R. Verhelst, Axel; 8, J. Haverkamp; 9. (op 1 min.) A. Heeren, Roosendaal; 10. C. v. d. Borst; 11. K. Inghels, Sas van Gent 12. Jos. Heeren, Sprundel 13. H. Kievits, Elshout14. M. de Wit, Leur. Het snerpendste branden in de maag, soms tot in de keel toe, dooft U onmiddellijk. Talloze lijders aan brandend maagzuur nemen ook Rennies bij voorbaat. Bij wijze van sluitstuk op hun maaltijd, 't Is ook zo simpel, gewoon maar laten smelten op de tong. En Rennies zijn nog smakelijk ook. Ing. Med. PINKSTERSCHIETING. Aan de vanwege de in het clublokaal „Het Wapen van Zeeland'' bij de heer R. Dieleman op de eerste Pinksterdag door de handboogschutterij „Onder Ons" georganiseerde schieting werd door een 35-tal schut ters deelgenomen. De hoogvogel werd geschoten door Ch. Ongenae te Koewacht, die tevens één der zijvogels sckoot. De tweede zijvogel werd geschoten door P. de Rijcke te Zuiddorpe. Verder werden de meeste kleine vogels geschoten door de heer G. Mattheeuws te Axel. JACHTAKTEN. Het hoofd van plaatselijke politie te Axel maakt bekend, dat te gemeente-secretarie verkrijgbaar zijn blanco aanvraagformulieren ter bekoming van jacht akten, voor het tijdvak, aanvangende 1 Juli a.s. en eindigende 3Q Juni van het volgende jaar. Belang hebbenden kunnen hun aanvragen ter bekoming dier akten, zoveel mogelijk vóór 26 Juni e.k., indienen. Voor minderjarigen van achttien jaar en ouder moe ten de jachtakten worden aangevraagd door hun ouders of voogden. Ingezetenen van het rijk, houders van een grote jachtakte, kunen ten behoeve van niet in het rijk woon achtige personen, onder overlegging van het portret van die personen, een jachtakte, logeerakte genaamd, verkrijgen, geldig gedurende veertien opeenvolgende dagen. Betaald moet worden a, voor een grote jachtakte tot alle geoorloofd jachtbedrijf, dertig gulden E voor een gróte jachtakte tot alle geoorloofd jachtbedrijf, !met uitzondering van de valken jacht, vijftien gulden c. 'voor eeni logeerakte, tien gulden d. voor een kleine jachtakte tot het vangen van waterwild met netten, waarvan het gebruik ge oorloofd is, vijf gulden. Bovendien moet de aanvrager betalen het zegel recht „dat, ook bij niet-afhaling van de aangevraagde jachtakte, ten laste des verzoekers blijft, alsmede ge meentelijke leges. Axel, 2 Juni 1954. Het hoofd van plaatselijke politie, VAN OEVEREN. VISAKTEN. Binnenvisserij. Het hoofd van plaatselijke politie te Axel maakt bekend, dat ter gemeente-secretarie kosteloos ver krijgbaar zijn formulieren voor de aanvragen tot het bekomen van een vis- of hengelakte, voor het jaar, aanvangende 1 Juli a.s. en eindigende 30 Jani daar opvolgende. Belanghebbenden worden uitgenodigd hun aanvragen zoveel mogelijk vóór 26 Juni e.k. bij hem in te dienen. De aanvraag van een minderjarige wordt mede ondertekend door zijn vader of voogd, die daarbij tevens zijn beroep vermeldt. De navolgende akten worden uitgereikt a. GROTE VISAKTEN A tot het vissen in- de binnenwateren en de rivieren met alle geoorloofde vistuigen, tegen betaling van 10.— b. GROTE VISAKTEN B tot het vissen uitsluitend in de rivieren met alle geoorloofde vistuigen tegen betaling van f 4. c. KLEINE VISAKTEN tot het vissen, hetzij met één peur, hetzij met één hengel geaasd met vis of met één sleephengel, tegen betaling van 2.— d. HENGELAKTEN tot he tvissen met meer dan één hengel, tegen betaling van 1 Bijdrage tot verbetering binnenvisserij. Behalve het hierboven genoemde visrecht moeten de houders van een grote visakte A of B, een kleine visakte of een hengelakte een bijdrage tot verbete ring van de binnenvisserij betalen. Voor het vissen met slechts één hengel is ook een dergelijke bijdrage verschuldigd behalve voor zo veel betreft personen beneden 15 jaar en hen, die houder zijn van een vis- of hengelakte en als zodanig een bijdrage hebben betaald. De bijdrage bedraagt ƒ1.voor een grote visakte A of B en voor een kleine visakte. 0.50 voor een hengelakte en voor het vissen met één hengel. Axel, 2 Juni 1954. Het hoofd van plaatselijke politie, VAN OEVEREN. BESTRIJDING VAN DE COLORADOKEVER. De burgemeester van Axel maakt bekend, dat krachtens de bepalingen van de coloradokeverwet 1947, staatsblad nr. H 220, elke gebruiker van een perceel, waarop zich de coloradokever (of de eieren, larven of poppen daarvan) bevindt, verplicht is deze zo goed mogelijk te verdelgen. De coloradokever is een voor het aardappelgewas zeer schadelijk insect. Daarom is het voor onze aard appelcultuur en voor onze uitvoer van land- en tuinbouwproducten van het hoogste belang, dat alle verbouwers van aardappelen hun verdelgingsplicht nauwgezet nakomen. Indien de gebruiker van een perceel nalatig blijft zijn verplichting na te komen, doet de burgemeester de verdelging uitvoeren op kosten van de nalatige, ongeacht de strafvervolging, welke bij niet-nakoming der verplichting kan worden ingesteld. Axel, 2 Juni 1954. De burgemeester van Axel, VAN OEVEREN. BRANDGEVAAR DOOR HOOIBROEI. De burgemeester van Axel vestigt de aandacht van de landbouwers op de maatregelen van voorzorg, welke naar het oordeel van deskundigen, op ervaring gegrond, kunnen worden genomen tegen brandgevaar door hooibroel. In hoofdzaak komt dit oordeel op het volgende neer Allereerst is het nodig, dat het gras werkelijk hooi zij, alvorens het wordt binnengehaald. Ten opzichte van krachtig hooi is dit echter niet genoeg en bij regenachtig weer ook niet altijd moge lijk. Daarom is in de tweede plaats nodig, dat een behoorlijke hoeveelheid zout in het hooi wordt ge strooid en lagen oud hooi of stro er tussen worden aangebracht. Zout verhoogt bovendien de smaak van he hooi. Het oude hooi en vooral het stro nemen hierdoor zeer in voedingswaarde toé. Beide (het zout en de lagen hooi en stro) temperen de broei. In de derde plaats behoort elke hooitas van ten minste één luchtkanaal te zijn voorzien, dat gemak kelijk te vervaardigen is van stevige mandenmakers twijgen of van eenvoudig latwerk. Het is vrij zeker, dat zich geen gevaarlijke broei zal voordoen, indien de drie bovenomscheven maatfegelen zijn genomen. Ten slotte wijs ik op de inhoud van artikel 158 ran het wetboek van strafrecht, waarbij o.a. straf bedreigd is tegen hem, aan wiens schuld brand is te wijten, en wel le. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste drie maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden, indien daardoor gemeen ge vaar van goederen ontstaat 2e. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden, indien daardoor levensge vaar voor een ander ontstaat 3e. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste een jaar, indien het feit iemands dood ten ge volge heeft. Axel, 3 uni 1954. De burgemeester voornoemd, VAN OEVEREN. bij regendagen prima. WHIPCORD voor Rijkleding en Uniformen. Heren - Dames Sportcombinaties Costuums Gelegenheids- Zwart en blauw Gelegenh. kleding Heren Smoking of Jacquet. Wij ontwerpen Uw model naar genomen maten, met één- of twee maal passen. Vraagt vrijblijvend stalen aan. Levertijd 3 a 4 weken. Dames - Heren Kleermaker» Singelweg 41 AXEL Depot Stomen, Verven en Kunst- stoppage. I I

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 3