Pinksteren 1954 D iploma-uitreiking en openbare les Chr. lagere landbouwschool Zvttsaletten Ma n n e q u i n F. I De ovr PIJNEN met: RECHTSZAKEN SPORTNIEUWS BURGERLIJKE STAND. FEUILLETON. door FANNY HURST. AXEL BEKENDMAKINGEN. Volop ke Axel ji Entree 50 c Bergplaats School N Tot 1 1. Stuur a. Getui of 3- Getui of 2-; 2. Leerl a. Getu: Toek plom; Oplei Maat b. Getu Allee Mulo Schoi 3. Radii a. Certi Toel; Ondt linge b. Twe To el; 4. M.T a. Wer b. Weg Toel plom Leer! H.B. delijl In ver eisen voi in 1955 wordt a; in te wi Met voor le. Stu 2e. Eer 3e. Stu 4e. Scli 5e. Mc 6e. Vo tuit jar: Inlicl Pinksteren is voor onze streek de dag om naar Axel trekkea en gezien het steeds beter wordende weer m de laatste dagen en de voorspellingen van het N.M.I. mogen we mooi weer en dus stellig weer on grote stroom, bezoekers naar Axel verwachten. 2e Pinksterdag Axel-Terneuzen. 2e Pinksterdag zal speciaal voor de voetballieb ebbers een grote dag zijn want op deze datum wordt ,eer de wedstrijd van de streek gespeeld, tussen \xel en Terneuzen. Stellig zullen beide ploegen hun -este beentje voorzetten, want niet alleen de strijd tn het Zilveren Stadhuis, maar ook de plaatselijke ,r spreekt voor beide clubs een woordje mee. Laten wij hopen op een spannende doch faire strijd met duizenden langs de lijnen. 3e Pinksterdag Nieuwelingenkoers. ,3e Pinksterdag staat een tweede populaire sport op de agenda, want die dag krijgen we een in record- ■empo door de A.W.S.C. „Volharding" georgam- eerde nieuwelingenkoers over het bekende parcours binnen de kom. Mede door de vele fraaie prijzen en premie s die de Axelse middenstand in kort tijds bestek bijeenbracht, mag ook hier gerekend worden op een spannende strijd. Naar wij vernemen mag in totaal op een veld van circa 50 renners worden gerekend, waaronder een 15-tal Zeeuwse nieuwelingen. Ook de jeugdige zoon van de befaamde Theo Middelkamp van Kieldrecht zal op deze middag van de partij zijn. Gereden wordt 45 ronden of wel een afstand van 70 km. Laten wij hopen dat dit wielerevenement bij gunstig weer ook weer zeer velen zal kunnen boeien. Dansen en andere vermakelijkheden. Niet alleen als toeschouwer maar ook in actieve vorm zal men zich kunnen amuseren. Zo zal b.v. bij warm weer het zwembad zich zeker in een druk bezoek kunnen verheugen, daar het water en het ruime terrein aan klein en groot ruimschoots gelegen heid geven tot verfrissing en zonnebad. Op 2e en 3e Pinksterdag Z'Ten ook de Axelse café's weer hun beste beentje voorzetten om U tot een dansje te verleiden .terwijl ook een rustig zitie op diverse punten mogelijk zal zijn. Ook de bioscoop biedt deze dagen een aantrekke lijk programma, waarbij wij ook nog speciaal het cabaret-programma van Dinsdagavond willen ver melden, waaraan meerdere bekende radio-sterren hun medewerking verlenen. Zoals jaarlijks gebruikelijk had Donder dagmiddag aan 16 leerlingen de diploma-uit reiking plaats als bewijs, dat zij met vrucht de 4-jarige cursus der school hadden ge volgd. Alvorens hiertoe werd overgegaan had echter de eveneens gebruikelijke openbare les plaats in aanwezigheid van genodigden, ouders en bestuursleden. In zijn kwaliteit van voorzitter heette al lereerst de heer C. de Putter, na voorlezing van de 95e onberijmde psalm en gebed, de aanwezigen welkom. In het bijzonder gold dit welkom de heer L. van Dijk, directeur der Rijkslandbouwwinterschool en toeziend inspecteur op het Landbouwonderwijs, als mede ir. Roest, de commissie van toezicht en de leraren. Verder waren o.a. nog aan wezig burgemeester Trimpe van Zaamislag vertegenwoordigers van de gemeentebestu ren van Terneuzen en Hoek. Daarop begonnen de openbare 'esen, met Door het K Booy en door v ooi het vak motoren- en werk os. de heer L. Schieman werden - u t'Vrein ge- Dat allen een voldoende kennis de Ir hooi de 1 tuig^ antw steld haue foor de leeringen ViOt werden be- vtrgaard bleek trouwens ook wel overtuigend uit het fei tdat allen konden worden bevorderd tot de 4e klasse. De namen der bevorderden zijn Jo Diele- man Hoek; Jac. de Feijter Axel; Jan Die- lem'an Hoek; Joz. de Putter Hoek; Jac. Murre Axel; Joh. Fondse Axel; C. den Deurwaar der Zaamslag; K. Dieleman Axel; G. van den Bulck Terneuzen; J. Haak Zaamslag; J. de Bruijne Terneuzen; M. Deij Zaamslag; D. Dekker Terneuzen en Ant. van Wijck Sluis kil. De Diploma-uitreiking. Ook de uitreiking der diploma's werd voor afgegaan door een openbare les, waarbij uit den aard der zaak de verworven kennis nog beter naar voren kwam als bij de derde klas- sers. De voorzitter richtte zich thans aller eerst tot de intussen aangekomen vertegen woordigers van de verschillende gemeenten en de aanwezige vaders der leerlingen en gaf daarna he twoord aan de heer L. van Dijk. De heer van Dijk begon met zijn voldoe ning uit te spreken over de hem oo k ditmaal weer geboden gelegenheid om hier de diplo ma's persoonlijk uit te reiken. De gediplo meerden zullen thans in de practijk moeten aantonen dat zij het geleerde oo k doel- trefend weten toe te passen, ofschoon spr. hoopt dat meerderen op de Landbouwwin- terscholen hun kennis nog verder zullen wil len uitbreiden. Spr. is met de behaalde re sultaten zeer tevreden, maar wij denen te beseffen dat alle kennis slechts beperkt is, want God schiep de natuur en Hij geeft a- dem en kiemkracht aan mens en dier. Spr. wekt daarom op ook op de geestelijke waar den sterk de nadruk te legen Vervolgens sprak de heer van Dijk waarderende woor den aan het adres van directeur en leraar en feliciteerde ook bestuur van de school en de ouders der leerlingen. De vraag stellende of dit onderwijs op den duur niet overbodig zal worden bracht spreker het woord van de vroegere inspecteur Huizing a in herinnering: Voorlichting zonder Onderwijs is „Zaaien op de Rotsen" Dit naar aanleidin g van het feit dat men in Amerika bij de voorlichting m|aar een en veloppe met een nummer geeft en trien maar moet zien daarmede zijn voordeel te doen. De mens is geen nummer of machine-onder deel maar een denkend wezen. Spreker be sluit met de verklaring dat het hem een bij zondere voldoening is aan zijn superieuren te kunnen mededelen dat de aan de Land bouwschool ter beschikking gestelde mid delen zeer nuttig zijn besteed. Burgemeester Trimpe verklaart als vol gende spreker dat het ook hem een buitenge woon genoegen is hier thans bij deze jaar lijkse gebeurtenis aanwezig te kunnen zijn. Zonder studie is het wel haast ondenkbaar nog vooruit te komen. Mogen alle leerlin gen zich mede door hun studie, ontpoppen als op vader en grootvader gelijkende goede boeren en zich onder hen geen enkel „zwart schaap" bevinden. De heer L. Dieleman uit Hoek wees met voldoening op de vooruitgang sinds de tijd dat hij 45 jaar geleden te Hoek landbouw onderwijs ontving. Directeur Booy noemt deze dag voor hem één van gemengde gevoelens, al verkeert hij niet in mineur-stemming .Spr. ziet vandaag een goede klas gaan en men vergeet later wel eens op andere scholen komend, dat men voor het eerst zijn wankele schreden hier zette op het pad der landbouw-wetenschap. Spr. wenst al zijn leerlingen toe, dat het hen goed zal gaan en zij later een bedrijf goed zullen leren beheren. De landbouw is een tak van welvaart, die bestaande in de ver bouw van gewassen en het fokken van die ren een heerlijke taak genoemd mag worden. Vergeet niet, jongens, dat U God eenm&al rekenschap zult zijn verschuldigd, hoe U met Uw gaven en talenten zult zijn omgegaan. Met de leerlingen feliciteert hij ook de ouders en brengt hij dank aan de heren van Dijk en de Putter voor hun krachtge steun. De voorzitter, de heer C. de Putter vindt het een voorrecht dat de directeur en leraar hier wederom een zodanige klas leelingen mogen afleveren en spreekt het vertrouwen uit dat er nu ernstig naar gestreefd zal wor den in de practijk de theoretische kennis in vervuling te brengen. De heer van Dijk wees er op dat deze kennis slechts „ten dele toereikend kan zijn. En de heer Booy heeft dit bij het onderwijs ook steeds opgedaan. Dit stemt spr. tot dankbaarheid. /Want wat zou een L.V.D. zijn als men zelf geen weten schap ontvangt. Hoe zal men dan winst doen met deze dingen, vroeg spr. Het leven gaat in steeds sneller tempo en gelukkig de heer Schieman, die getoond heeft dit aan te voe len en bijtijds te hebben omgeschakeld van de „smederij" naar het „mechanisme". Ook spr. heeft altijd „paardenbloéd" in zich ge had, maar de wetenschap gaat steeds verder en wij moeten oog hebben voor het feit dat de paardenstapel in een korte spanne tijds mlet ongeveer de helft terugliep. Spr. feli citeerde eveneens de ouders. De comigissie van toezicht wenste hij voor de school groei en bloei toe tot in lengte van dagen. In bur gemeester Trimpe dankte hij de gemeente besturen van Zaamslag en ook die van Ter neuzen en Hoek, als hier aanwezig zijnde in een der wethouders. En de directeur werd ten slotte een hart onder de riem gestoken. Zijn weemoed moge veeleer een genoegdoe ning zijn zulk een klasse te hebben mogen afleveren. Namens de leerlingen voerde de heer J. de Kraker uit Boschkapelle het woord en bracht in welgekozen worden de hartgron dige dank over aan directeur en leraar. Hij overhandigde ten slotte de heer Schieman een enveloppe met inhoud en de directeur een prachtig eiken schrijfbureau. De heren Booy en Schieman dankten voor deze bewijzen van erkentelijkheid en daar mede werd deze voor de leerlingen zo be langwekkende bijeenkomst gesloten. Hieronder volgen de geslaagden, van wie de eerste vier het predicaat „met lof" ver wierven J. de Kraker, Boschkapelle A. J. de Koeijer, Zaamslag D. Jansen en D. de Putter, Hoek J. Brandes, Axel Ant. Dekker, Terneuzen H. J. Dieleman, Zaam slag Abr. P. de Feijter, Axel Jac. de Feij ter, St. Jansteen P. de Feijter, AxelC. R. v. d. Gouwe, Hoek W. van Hoeve, Terneuzen; Chr. Hollebek, Axel; M. de Koeijer, Axel M. A. de Kraker, Zaamslag en J. Murre, Axel. JONGEREN UIT SLEESWIJK-HOL- STEIN IN ZEELAND. Gasten van jeugdorganisaties van de C.B.T.B. Een groep van 32 jonge boeren en 13 boerenmeisjes uit Sleeswijk-Holstein heeft de afgelopen dacen ee" he'oek gebrach<- aar> Zeeland. Het betrof jhier gasten van de jongerenorganisaties van de C.B.T.B. in het kader van een uitwisselingsactie. Reed;; eerder was een dergelijke groep in Neder land, waarna vorig jaar een aantal Neder landse jongeren naar Sleeswijk - Holstein ging. Het Duitse gezelschap arriveerde Dins dagmorgen in Anna Jacobapolder voor een bezoek aan Schouwen en Duiveland. De gasten werden verwelkomd door de voorzitter van de afdeling Zeeland van de Bond drs. J. J. Knibbe, waarna Nieuwer- kerk werd bezocht. Vervolgens werd via Zie- j-yl 2ee naar het Schelphoekgat gereden, v/aar de werken aan de waterkering uit voerig werden bekeken. Het gezelschap bracht de nacht door in Haamstede bij de leden van de jongerenorganisaties. Woensdag werd Goes bezocht, alsmede de Sloepoldèr, waarna een rondrit geiriaakt werd over Walcheren, waarbij enkele agra rische objecten werden bezocht, o.m. de veiling. Vervolgens ging de tocht naar Zeeuwsch- Vlaanderen. waar een bezoek aan Oostburg en Axel op het programma stond. De nacht werd weer doorgebracht bij leden van de jongerenorganisaties van de C.B.T.B. in Axel en omgeving. Donderdagmorgen werd de terugreis aan vaard. Het gezelschap was Vrijdag in Nederland gearriveerd en had vervolgens Groningen, Friesland, Noord- en Zuid-Holland. Noord- Brabant en tot slot Zeeland bezocht. H. Brittijn—A. Bolleman 5. A. Swets—B. de Cock 6. P. Groothaert—J. de Visser; 7. J. de Feijter— W. Dieleman 8. Mevr. Gerrits—Mevr. Tiersen. Het koppel M. Jansen—G. van Dorsselaer legde dus beslag op de fraaie wisselprijs, bestaande uit een zilveren lauwertak. Uitsluitend bij Apothekers en I Drogisten VEERTIEN DAGEN VOOR BURGEMEESTER VAN HULST. De burgemeester van Hulst, de heer B. A. Th. M. T. is door het Haagse Gerechtshof veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf onvoorwaardelijk, wegens het doen van onjuiste belastingaangifte* over de jaren 1946 tot en met 1.950. Verdachte had door het bijhouden van een boekhouding in die jaren plm. 200 per maand gekregen, welke inkomsten hij voor de inkomstenbelasting verzweeg. De burgemeester was eerder veroordeeld door d - Middelburgse rechtbank tot een gevangen ".straf van één maand onvoorwaardelijk, van welke straf de pro cureurgeneraal in Den Haag bevestiging had ge vraagd. OPENING NIEUWE ZAKEN. Gezien de hoogtijdagen die Pinksteren voor Axel betekenen behoeft he wel geen verwondering dat alle krachten zijn ingespannen om deze dag zo goed mo gelijk voor de dag te komen en inzonderheid zijn hierin wel geslaagd de heren Tieleman en Dieleman, die beiden hun nieuwe café Zaterdag voor Pinksteren zullen openen. Geheel nieuw is het aan de Zeestraat gelegen café „Sonnehoeck", dat door de heer Ed. Tieleman zal worden geëxploiteerd en dat een fraai uitzicht biedt op de* mooie omgeving aan de Zuidkant van Axel. Inrichting en interieur van deze zaak voldoen aan alle te stellen eisen, zodat hier zeker van een aanwinst voor onze gemeente kan worden gesproken en de ondernemer hier stellig succes zal kunnen boeken. Het bekende café-restaurant „Het Wapen van grondige vernieuwing en werd aanmerkelijk vergroot. Niet alleen betekent dit een verbetering voor de nog steeds talrijker wordende marktbezoekers, maar stellig in niet mindere mate voor de liefhebbers van de biljartsport, waarvan de ondernemer de heer Rein Dieleman eveneens een enthousiast beoefenaar is. Zij zullen in het thans aanmerkelijk vergrote cafe drie biljarts aantreffen, waarvan twee van het bij kenners beroemde merk „De Schepper Wij wensen de ondernemers gaarne succes met hun nieuwe panden. PREDIKBEURTEN. Zondag 6 Juni 1954. Ned. Herv. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J4 Pennings (des morgens medewerking Kerkkoor) 7 uur Ds. Sneller, van Middelburg (Jeugddienst). Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper Geref. Kerk (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 16.30 uur Ds. H. van Leeuwen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een padvindersriem, Polenstraat 14. 1954. BRIDGE-DRIVE. Maandag werd in ,,'s Lands Welvaren" alhier een onderlinge bridge—drive gespeeld ter afsluiting van het seizoen 1953—'54. Voor het winnende koppel was hiervoor een wisselprijs beschikbaar gesteld. De uitslag was 1. M. Jansen—G. van Dorselaer 2. F. Gerrits— J. Tiersen3. Mevr. Bolleman—Misseghers4. 49) En vreemd, tot haar groeiende ontsteltenis, hij stond niet op. Het was als kon ze meer zien dan voelen, hoe een flauwe slapheid zich over zijn lichaam breidde. „Mijnheer Terry." gilde ze en stootte hem aan bij zijn schouder met behoedzame hand. „Mijnheer Terry. Dan rolde ze hem om, zonder tegenstand te onder- vndien en zag een stijf, een vreselijk strak gezicht. Een stijf gezichtt met open mond en ogen. Een stijf geztehit „Mijnheer Terry Toch was er iets dat bewoog. Iets dat zich uit breidde, uitbreidde op het rozerood chiffon, dat hij nog tegen zijn borst geklemd hield. Iets dat groter werd. Iets nat. Iets kleverigs „Mijnheer Terry," dit keer gilde Orchis het uit en bukte zich om met straffe vingers de mantel op te lichten. Gedeeltelijk liet hij als een wolkje van roze los, maar bleef dan haken. Gedurende de maand Mei Huwelijks-aangiften. 1. Pter Bode, 23 j. en Chris tina Maatje Verstraten. 7° j. 3. Marinus lacobus ten Hove, 22 j. en Leintje Frnncke, 19 i 6. Leon Taco bus Schauwaert, 26 j. en Yvonna Maria de Meve, 27 j. 6. Ri'fin Kahns, 40 j. en Laurina Suzanna Meesen, 31 j. 10. Joseph de Nijs, 27 j. en Leuntje Helena den Engelsman, 22 j. 13. Cornells Jan Mi- chielsen, 22 j. en Susanna Adriana van de Velde, 22 i. 12. Robert Hemelsoet (van Sas van Gent), 22 j. en Maria Pieternella Kotvis, 21 j. 18. Leen Klaassen (van Rotterdam), 26 j. en Neeltje Geensen, 21 j. Gehuwd. Roger Augustien Nijs (van Etterbeek), 23 j. en Florida Maria Luvckx, 24 j. 20. Roger Al- fons Coleta van Regenmortel (van Koewacht), 23 j. en Anna Maria Kaijser, 21 j. 20. Jacobus Jan van Sweeden, 22 j. enGijsbertina Henriëtte Adriana Mo- lier, 18 j. 20. Rufin Kabus, 40 j. en Laurina Suzanna Meesen, 31 j. 20. Marinus Jacobus ten Hove, 22 j. en Leintje Francke, 19 j. 20. Peter Bode, 23 j. en Christina Maatje Verstraten, 22 j. 20. Pieter Scheele, 27 j. en Maria den Beer, 19 j. 26. Cornelis Jan Mi- chlelsen, 22 j. en Susanna Adriana van de Velde, 22 j. Geboren. 2. Francois, z. van Cornelis Goossen en Josina Verschelling. 4. Adrienne Theodora Clara, d. van Jan Dieleman en Simonna Virginie Clara van de Vijver. 4. Johannis Gerard Willem, z. van Willem van Dongen en Geertje Schout.. 13. Levinus, z. van Cornelis Dekker en Catharina Neeltje van Cadsand. 18. Jany, d. van Adriaan Levinus Scheele en Su zanna Dieleman. 27. Anna Henrica Maria, d. van Petrus Gerardus Wilhelmus van Huisseling en Pe- tronella Maria Johanna Arts. 28. Anneke Carolina, d. van Rudolph Jacobus Bernardus Schoot en Catha rina Helena Broekhoven. 28. Paulus Theodorus Jaco bus, z. van Anthonius Adrianus van Haestregt en Jeanne Alphonsina Helena Engels. Overleden. 1. Isedorus Octavus Pleunis, 32 j„ echtg. van Jannigje van de Pol. 12. William Veder, 71 j„ echtg. van Berendje de Zeeuw. 19. Cornelia Koster, 49 j., echtg. van Jan Levinus Bareman. BRANDGEVAAR DOOR HOOIBROEI. De burgemeester van Axel vestigt de aandacht van de landbouwers op de maatregelen van voorzorg, welke naar het oordeel van deskundigen, op ervaring gegrond, kunnen worden genomen tegen brandgevaar door hooibroel. In hoofdzaak komt dit oordeel op het volgende neer 1 Allereerst is het nodig, dat het gras werkelijk hooi zij, alvorens het wordt binnengehaald. Ten opzichte van krachtig hooi is dit echter niet genoeg en bij regenachtig weer ook niet altijd moge lijk. Daarom is in de tweede plaats nodig, dat een behoorlijke hoeveelheid zout in het hooi wordt ge strooid en lagen oud hood of stro er tussen worden aangebracht. Zout verhoogt bovendien de smaak van he hooi. Het oude hooi en vooral het stro nemen hierdoor zeer in voedingswaarde toé, Beide (het t Met haar tooi geklemd tegen zijn borst, gelijk hij haar die had afgerukt, was Terry voorover gevallen, recht in het dolkje. Het dolkje van filigrain en roze quarts, dat niet door de schede was beschermd. Haar ornament. De cape liet zich niet oplichten. Hij was geprikt op de gapende wonde van Allan Terry's hart. Ge prikt op het dode, doorboorde hart van Allan Terry. Doorboord met een juwelen dolk Voor haar hadden het net zo goed ogenblikken als dagen kunnen zijn, maar in feite duurde het een uur en vijftien minuten, dat Orchis op haar knieën naast het stijve opwaarts gerichte gezicht van Allan Terry zat, met schrikkelijk wijd opengesperde ogen. Maar zat, met haar handen als lege schalen in haar schoot en de stlite van haar gezicht was aan de stilte van een gesneden beeld gelijk. •Tik-tak ging de klok op haar dressoir, als werd ze elke seconde bij iedere tik ingezogen en bij elke tak weer uitgespuwd. Tik-tak. De wonde had opgehouden te bloeden en wonder lijk, hierdoor leek de stilte nog dieper. De wonde die gestoten was in het hart van Allan Terry. Na een wijle, heel ver, als vanuit een andere wereld begon onder de cretonnen pop de telefoon te bellen en in haar gebukte houding begon Orchis op dat ge luid te lachen en lachende schuifelde zij op haar zout en de lagen hooi en stro) temperen de fc In de derde plaats behoort elke hooitas Van minste één luchtkanaal te zijn voorzien, dat gti kelijk te vervaardigen is van stevige mandenmal twijgen of van eenvoudig latwerk. Het is vrij zeker, dat zich geen gevaarlijke broti voordoen, indien de drie bovenomscheven maatli zijn genomen. Ten slotte wijs ik op de inhoud van artikel ran het wetboek van strafrecht, waarbij o.a. bedreigd is tegen hem, aan wiens schuld brand wijten, en wel le. gevangenisstraf of hechtenis van ten h: drie maanden of geldboete van ten li: driehonderd gulden, indien daardoor gemee vaar van goederen ontstaat 2e. gevangenisstraf of hechtenis van ten hu zes maanden of geldboete van ten hg driehonderd gulden, indien daardoor leve vaar voor eèn ander ontstaat 3e. gevangenisstraf of hechtenis van ten ha een jaar, indien het feit iemands dood ttt volge heeft. Axel, 3 uni 1954. De burgemeester voornoen! VAN OEVEREN. ONTHEFFING SLUITINGSUUR. De burgemeester van Axel maakt bekend, d heffing van sluitingsuur wordt verleend vo» verqunninos- en verlofslocaliteiten op 7 en tot 24 uur. Axel, 1 Juni 1954. t-, De burgemeester voorn» VAN OEVEREN BESTRIJDING VANi DE COLORADO!®! De burgemeester van Axel maakt bekend krachtens de bepalingen van de coloradokevi 1947, staatsblad nr. H 220, elke gebruiker van perceel, waarop zich de coloradokever (of de ei larven of poppen daarvan) bevindt, verplicht ii zo goed mogelijk te verdelgen. De coloradokever is een voor het aardappel; zeer schadelijk insect. Daarom is het voor ome appelcultuur en voor onze uitvoer van la:.: tuinbouwproducten van het hoogste belang, d verbouwers van aardappelen hun verdelgia nauwgezet nakomen. Indien de gebruiker v; perceel nalatig blijft zijn verplichting na te h doet de burgemeester de verdelging uitvoen kosten van de nalatige, ongeacht de strafvervd welke bij niet-nakoming der verplichting kant: ingesteld. Axel, 2 Juni 1954. De burgemeester van Aal VAN OEVE5: STRAATVERSIERING EN -VERLICHT!! BEVRIJDINGSFEEST. Burgemeester en wethouders van Axel bren) openbare kennis dat zij het op hoge prijs stellen wanneer de inwoners gedurende de bevr feestdagen op 12, 13 en 14 Augustus a.s. de versieren en verlichten en op deze wijze uitdn geven aan hun blijdschap en vreugde over de li geleden herkregen vrijheid. Zij vestigen de aandacht van buurtcommisa personen er op dat versiering en verlichting, boven de straten wordt aangebractht met de kant ten minste 3,70 meter bocen de rijweg hangen en zodanig moet worden gemaakt vestigd worden dat gevaar voor breken en zoveel mogelijk is uitgesloten. Poorten, zuilen, monumenten, e.d. mogen de rijweg of trottoir worden geplaatst zonder overleg te plegen met de dienst van gemeente» De verlichting moet voldoen aan de eisen, de P.Z.E.M. of het gasbedrijf daaraan stelle lichtingen zijn hierover te bekomen bij de heer Wilhelminastraat 31 voor electriciteit en bij 1» bedrijf, Buitenweg. In het algemeen zal een en ander zo moet» den aangebracht dat de vrijheid en1 veiligheid verkeer niet wordt belemmerd of in gevaar gebracht. Voorts wordt er de aandacht op gevestigd gemeente generlei aansprakelijkheid aanvaard eventuele schade ,van welke aard ook, welke ontstaan ten gevolge van door particulieren ol commissies aangebrachte werken. Axel, 1 Juni 1954. Burgemeester en Wethouders van Axel, De secretaris, De burgenten Maris. Van Oevers Markt 5 knieën nader om te antwoorden. „Ja 7" Zo'n raar geluidje haar stem. Om tel Zo'n raar droog geluidje. Net een gedroogd die heen en weer rolt in zijn droge peul. „Hallo schat. Hoe is 't Goed thuis la maar, meisje, ik heb me zelf intussen va wenst dat ik mijn rechten als man niet h<t gelden om je met me mee te nemen naar b bent het toch wel, Orchis 7" ;„Ja. Ja." Oh, oh, dat droge-erwte-stemmet „Schat, raad es. Ik ben al een uur klaar, nu in Park Row, vervloekt warm hier dat b morgeneditie komt net van de pers, een hele van mij er in. Zou die oude tang van een van je boos zijn, denk je, als ik nog even aa® Ik zal twee kear lang en één keer kort bells jij dan open 7 Het is pas half twaalf. Dan het nog net gedrukt zien vóór je naar bed gi ziet er een beetje sensatieachtig uit met gd illustraties en zo, maar het zal het wel doen, Je was zo lief vandaag, Orchis. Wie heeft gebracht 7 Je toch niet onbehaaglijk gevoeld dorie. Luister, schat, hallo, ben je daar nojl „Ja. Ja." Die droge erwt, die heen en wed in zijn peul. Je kon het niet helpen. Je moest I1 Kon het niet helpen. (Wordt vervo

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 2