Mannequin KIESPIJN? UIT ONZE OMGEVING AXEL FEUILLETON. door FANNY HURST. Pijn hier - scheuten daar HRfflEfl hand Gelei Een vorstelijke handverzorging SPORTNIEUWS JAARLIJKSE ALGEMENE VERGADERING VERENIGING VAN ZEEUWSE FOKKERS. De Dinsdagnamiddag alhier op de bovenzaal van hotel ,,Het Gulden Vliesi' gehouden jaarlijkse alge mene vergadering van leden van bovengenoemde ver eniging, onder leiding van burgemeester M. A. B. Puijlaert van Zuiddorpe, kenmerkte zich door een vlotte en zakelijke behandeling der niet minder dan twaalf punten bevattende agenda. Op bondige wijze verwelkomde de praesus de ten getale van plm. 35 aanwezige stembevoegde leden aandeelhouders, waarna door de secretaris-penning meester, de heer Iz. de Feijter Wz„ de notulen der vorige jaarvergadering werden voorgelezen, die ver volgens werden goedgekeurd. Hierna vond de ballotage plaats van een vijftal nieuwe leden-aandeelhouders. Het verslag van de financiële commissie, uitge bracht bij monde van de heer A. van Waes te West- dorpe, luidde gunstig en dienovereenkomstig was het advies in goedkeurende zin. Toch geschiedde zulks eerst, nadat door meerdere leden opmerkingen waren gemaakt en inlichtingen werden gevraagd, waartoe gezien de op de convocatie vermelde overzichten gerede aanleiding bestond. De secretaris-penningmeester lichtte echter de in bespreking gebrachte punten tot aller bevrediging toe en werd het financieel beleid van deze functionaris daarop met algemene stemmen bekrachtigd. Ook de begroting werd overeenkomstig het be stuursvoorstel vastgesteld. Vervolgens werd vastgesteld het aandeel van ieder lid in het vermogen der vereniging. Bij de bestuursverkiezing wegens periodieke af treding werden herkozen de heren Herm. de Regt te Temeuzen, Abr. Haak te Zaamslag en F. van Hoeve te Axel met resp. 27, 31 en 34 stemmen. De her- kozenen namen, voor zover aanwezig, hun herbe noeming aan. De heer H. de Regt zal in kennis worden gesteld van zijn herbenoeming. Bij de verkiezing van een nieuw bestuurslid wegens het overlijden van de heer P. Dieleman te Hoek, werd bij eerste stemming gekozen de heer Jan Die leman te Hoek. De voorzitter herdacht de overledene als een trouw bestuurslid en heeft met de secretaris-penningmeester het bestuur ter begrafenis vertegenwoordigd. Wegens periodieke aftreding van de heer A. van Waes uit Westdorpe, als lid van de financiële com missie werd in diens plaats benoemd, de heer Osw. Kerckhaert te Westdorpe. Op voorstel van het bestuur werd daarop besloten om op 6 Juli a.s. alhier tegelijk met de reeds vast gestelde premiekeuring te Axel weer een veulen keuring te organiseren. De veulenkeuring zal plaats hebben te 1 uur namiddag, waarna de ptëmiekeuring om 2 uur zal aanvangen. Ofschoon dit jaar de vereniging „Door Eendracht Sterk" te Hulst aan de beurt is voor de regeling en organisatie van een keuring van 18-maanders werd uit de vergadering sterke aandrang uitgeoefend ook deze keuring te Axel te doen doorgaan om practische redenen en gezien de ervaring. Na korte bespreking werd besloten in dit opzicht het bestuur carte blanche te geven om naar bevind van zaken in deze geest te handelen. Ten slotte werd van bestuurszijde aanbevolen op de a.s. tentoonstelling van de N.C.B. met een behoor lijke aangifte van materiaal te Hulst te verschijnen, opdat de V.V.Z.F. een waardig figuur zal maken. Bij de omvraag kwam he salaris van de secretaris penningmeester ter sprake. Tal van leden ter ver gadering deden stemmen opgaan dit te verhogen, ge zien het enorm vele werk aan deze functie verbonden. Deze functie stelt b.v. veel hogere eisen dan van dezelfde functionaris te Hulst, die veel beter wordt bezoldigd, zonder deze veelomvattende werkzaam- 46) Dit ogenblik van triomf, tegenover meisjes, die zich veilig thuis wisten in deze omgeving, waar zij zich slechts in geleende tooi had binnengewaagd. Zodoende echter sloot Orchis zich onder het dan sen bij de groep ouderen aan, die zich naar de biblio theek van de Herricks begaven. Een stenen, gewelfde zaal met hoge Gotische ramen em een zwart-eiken balcon, een gebeeldhouwde schouw, alles stuk voor stuk aangevoerd uit een paleis in Ravenna. Boeken. Oude geurige banden. De ene rij geribbelde ruggen, onder de andere. Bij de haard dommelde een grote Deense dog. Livreiknechten presenteerden sigaren uit zilveren dozen en mokka in kopjes met zilveren hou ders. Mark Delano las een vers voor uit een kostbare editie van Keats, die de rechter uit een gesloten vi- trne voor hem te voorschijn haalde. Verzen, waarvan het rhythme zelfs Orchis was bijgebleven uit de oude tijd in het wijkgebouw. A thing of beauty is a joy for ever. Its loveliness increases Orchis' hart klopte, terwijl ze haar ogen op Selene's schoonheid gericht hield, ontvoerd door het mysterie van het schone vers. De ontdekkingsreiziger beschreef de vlucht van olifanten in de wildernis. Daar kon iets van aan zijn. Het was misschien heid van de heer de Feijter te moeten ontwikkelen. tOVSÜ Daar de heer de Feijter echter persoonlijk nog nimmer salarisverhoging heeft gevraagd, besloot men ten slotte in deze het nadere advies van het bestuur af te wachten, hetwelk deze aangelegenheid grondig zal bekijken. GEWAARDEERDE DESKUNDIGHEID. Op initiatief van de Stichting voor de Landbouw en de Landbouwvoorlichtingsdienst te Emmen zijn een aantal geschoolde Axelse arbeidskrachten ter insru- ering te werk gesteld bij de bewerking van de te velde staande suikerbieten in de provincie Drente. ORIENTATIERIT. Traditiegetrouw zal de afdeling Axel van het Ver bond voor Veilig Verkeer a.s. Donderdag 27 Mei (Hemelvaartsdag) weer een oriëntatierit voor auto's motoren en bromfietsen organiseren. Het is thans het vijfde achtereenvolgende jaar, dat deze rit wordt gehouden en het lijdt geen twijfel, dat bij de steeds groeiende belangstelling voor deze sport ook dit jaar bij gunstig weer wederom een flink aan tal deelnemers aan de start zal verschijnen. GEWIJZIGDE MARKTOPSTELLING. De markt zal vandaag een vrij ingrijpende verande ring te zien geven I Immers het steeds groeiende aantal exposanten, zowel voor de kraampjesmarkt als voor de expositie van landbouwwerktuigen, machines e.d., alsmede auto's en motoreni maakt het onmoge lijk dit alles nog in de Noordstraat te herbergen. Daarom zullen nu voortaan de landbouwmachines, werktuigen enz. een plaats vinden op het marktplein, waar dan het parkeren aan de Zuidzijde niet meer zal worden toegestaan en in de plaats hiervan een tijdelijke oplossing voor het parkeerprobleem zal ge vonden worden in de brede berm langs de Rijksweg naar Hulst aan de Zuidzijde van de Kanaalkade. ZWEMBAD GEOPEND. De hittegolf, die vorige week voor de maand Mei welhaast ongekende temperaturen bracht, deed ook het bestuur van de Axelse Bad- en Zweminrichting besluiten om haar inrichting met ingang van 15 Mei weer voor het publiek open te stellen. Niettegenstaande het al kouder wordende weer maakte de jeugd de eerste dag een druk gebruik van het bad, alhoewel door de korte tijd van voorbereiding door het onver wacht warme weer de accomodatie nog beperkt was. Helaas bleef deze zomerse temperatuur niet aan- hoden, zodat het bezoek deze eerste week uiterst mi nimaal was. Hopelijk zullen we spoedig weer meer zomerse da gen krijgen, waardoor het bad weer in een behoefte voor de jeugdige en oudere watersportliefhebbers zal kunnen voorzien. VLAAMS - ZEEUWSE ONTMOETINGSDAGEN. Van Maandag 31 Mei tot en met Donderdag 3 Juni zullen in de jeugdherberg .„Bfleye Hbghe1' alhier Vlaams-Zeeuwse ontmoetingsdagen worden gehouden op initiatief van de Stichting Volkshogeschool Zee land en Noord-Brabant, met als thema „Rondom de Schelde".' Het programma omvat o.m. een culturele avond met als spreker de heer Pieters, archivaris van de Prov. Bibliotheek in Zeeland, een] dagtocht naar Gent en Sluiskil, een economische dag met een culturele en stramheid in lijf en leden al die vormen van Rheumatische ongemakken kunt U met Kruschen te lijf. Berust er niet in. 't Wordt wel erger, niet beter. Begin morgen radicaal met Kruschen. Tienduizenden vonden en vinden bij Kruschen baat en verlichting iedere dag weer. Waarom zoudt U dan weerloos verder lijden. Neem ook Kruschen de kleine dagelijkse dosis en ondervindt zelf het heilzaam effect. Ingez. Med. politieker anders met Allan Terry om te springen. Hij leek haar nu opeens zoveel beschonkener. Bij al haar akelige ondervindingen die haar wereld bin- nenloerden, was er één, waar ze zich niet kalm in kon schikken. Dronkenschap. Mannen met waggel- hoofden en roodbelopen, roodomrande ogen. Er was misschien een grond van waarheid in hetgeen Allan zei. Ze maakte misschien slapende honden wakker door hem te tonen, waar ze bang voor was of wat ze verafschuwde. „Dat spijt me. Maar ik dacht dat het in de hoek misschien wat koeler zou zijn. Is het zo goed 7" „Verdraaid, je denkt zeker dat ik dronken ben hè „Is dat zo „Weet ik hetOnderweg misschien geworden. Was het niet erg toen we afreden. Dat ophaalwater in combinatie met de jenever van de oude Rhincoop heeft het hem gedaan. Maar daar ben ik toch zo dronken niet van als van jou. Verdraaid. Vaoaf het moment dat ik je vanmidag zag staan ben ik dronken van jou. Waarom dacht je anders dat ik "bij dat oude dames kransje was gebleven Tien minuten vind ik anders voor die buurtfeestjes meer dan lang genoeg. En ik ben vijf uur gebleven. Om jou. Weet je waarom ik vanavond naar de stad rijd Om jou. Verdraaid. Om jou en nog es om jou." Het leek haar het verstandigst om zich aan de bank vast te klemmen, zich niet te verroeren opdat hij niet zou merken dat ze huiverde van afschuw. „U spreekt onzin, mijnheer Terry." „Mogelijk Maar, ha het is een genot om gek te zijn op jou. Ik had de jonge Innesbrook kunnen ver moorden voor elk ogenblik, dat hij met je aanpapte. Ik had ze de kop af kunnen slaan, allemaal, de ont dekkingsreiziger met zijn krente-ogen en Delano en avond en tot besluit een bezoek aan de Braakman polder on der leiding van ir. P. R. Bouman. PREDIKBEURTEN. Zondag 23 Mei 1954. Ned. Herv. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J« Pennings. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper, Geref. Kerk (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée. Zaterdagavond 22 Mei om 7.30 uur Kerk-volkszangavond. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 16.30 uur Ds. H. van Leeuwen. MINDER ZONDAGSVAARTEN OP HET VEER VLISSINGEN-BRESKENS. De zomerdienstregeling 1954 voor de provinciale stoombootdiensten in Zeeland, die o.m. ook in dê reis gids van de Nederlandse Spoorwegen is opgenomen, heeft voor zover het de Zondagsdienst voor het veer Vlissingen—Breskens aangaat, bezwaren bij de minis ter van verkeer en waterstaat ontmoet. In plaats van zestien vaarten, zijn elf vaarten heen en terug in de dienstregeling voor Zondagen goedgekeurd. Indien zulks onvermijdelijk is, als ge volg van een groot vervoersaanbod op Zondagen, zal door het inleggen van extra vaarten tussen Vlis singen en Breskens zoveel mogelijk aan de vervoers behoeften worden tegemoet gekomen. ZEEUWSE CULTURELE DAG OP 12 JUNI IN HULST. Thans is definitief bepaald, dat de afsluiting van het Zeeuwse Landjuweel voor amateur-toneelvereni gingen op 12 Juni in Hulst zal worden gehouden met een Zeeuwse Culturele Dag. De winnende vereniging, die thans nog niet bekend is, zal dan een opvoering geven en voorts zullen de prijzen worden uitgereikt. De Culturele Dag zal worden bijgewoond door o.a. een vertegenwoordiger van de provincie Oost-Vlaanderen en door leden van het provinciaal bestuur in Zeeland. De opdracht voor het vervaardigen van de eerste prijs een wisselvaantje is intussen verstrekt aan mejuffrouw Josje Smit te Oostzaan. AANRIJDING. Woensdagavond ontstond op het kruispunt Wilhel- minastraat—Stationstraat een aanrijding tussen een tweetal personenauto's, vermoedelijk door het geen gevolg geven aan het stopgebod voor uit de eerst genoemde straat komend verkeer. De auto bestuurd door de heer F. alhier kwam uit deze straat gereden, juist toen een andere auto, be stuurd door de heer W. uit Amsterdam uit de Station straat kwam, met als gevolg een aanrijding waarbij gelukkig niet meer dan lichte materiële schade ont stond. De Rijkspolitie stelde een nader onderzoek in naar de toedracht van het ongeluk. Wielrennen. WIELERWEDSTRIJDEN TE HULST. Zaterdag 22 Mei des namiddags om half vier wordt in Hulst op het z.g. Bosdorpparcours door de bekende W.S.C. „De Sportvrienden" een wielerkoers voor amateurs verreden, waarvoor enorm veel belangstel ling bestaat. Deze koers vindt plaats in de week voor de kermis en de datum is met opzet zo gekozen, omdat er dan nergens in de omgeving koersen zijn en men, zoals uit de inschrijvingen reeds blijkt, van een groot ren- nersveld verzekerd is. In de kermisweek, t.w. op Dinsdag 1 Juni a.s. wordt in de stad de z.g. Ronde van Hulst voor nieuwelingen verreden. de hele rotzooi als ze je aankeken En de rechter en zijn vrouw er bij om de drukte die ze voor jou maakten. Gek ben ik op je, Orchis. Je bent gemaakt van ijs en ik van vuur om je te smelten 1" „Laat dat," zei ze zonder zich te verroeren, maar haar handen grepen zich vast in de bekleding. „Laat dat." „Hoe weet ik dat je me niet zit op te hitsen „Ik ozu het niet kunnen velen dat U me aanraakte." „Te veel noten op je zang, hè ,,U bent dronken." „Dronken van jou." „U praat onzin." „Mogelijk, maar je maakt me dol." „Toe laat dat.'* „Waarom niet, Orchis Ik wil je vriend zijn, maar jij plaagt me. Je jaagt me op stang, door me op een afstand te houden. Ik heb je voortdurend in mijn gedachten gehad sinds die nacht en nu ik je vandaag weer gezien heb, besefte ik pas hoe intens ik aan je gedacht heb. Sinds die middag bij Ritz, toen ik Toto heb gevraagd, de zaak voor elkaar te brengen, ben ik gek geweest van je. Gek zeg ik." De laatste woorden drukte hij met zijn lippen tegen haar afgewend gelaat. Zelfs toen slaagde Orchis erin de fluistertoon te bewaren, ondanks haar stijgende angst. Ze durfde zich niet van hem weg te buigen, als zou verandering van houding, de vlam die naast haar smeulde, aan wakkeren. „Als U dat nog eens doet," zei ze met ee stem die koel was, al brandde de plaats waar zijn lippen haar hadden gezengd, „roep ik de chauffeur dat hij halt moet houden." „Je moest verstandig genoeg zijn om te begrijpen. De amateurskoers vindt plaats op een afgesloten terrein over een afstand van ongeveer 100 km. De nieuwelingen rijden met de kermis over een afstand van 60 km. De organisatoren hebben voor grote moeilijkheden gestaan. Vooral in de laatste jaren is de belangstel- ling voor de wielersport wel wat verminderd, maat dank zij een garantie van het gemeentebestuur ziet men toch kans om een en ander naar ieders tevreden heid op te lossen. Vele bekende amateurs geven vandaag acte de présence in Hulst, waaronder Piet de Bruijn, Piet Oomen, Johnny Franken, W. Matthijssen, Wout Ver hoeven uit Overschie, G. Schoen uit Zaandam, Rol en Bloetjes uit Alkmaar, de Mul en Verhoef uit Rot terdam en verder alle bekende Zeeuwse renners, als Oosthoek en Westdorp uit 's-Heerenhoek, Schuerman uit Hulst, Louisse uit Kapelle, Corthals uit Aarden- burg enz. Men verwacht in Hulst veel belangstelling. Vooi een prima geluidsinstallatie wordt zorg gedragen, ter wijl er naar gestreefd is, dat het parcours tot in de perfectie verzorgd is. Duivensport. WEDVLUCHT OP NOYON. De Duivenmaatschappij „De Verwachting" alhier organiseerde een prijsvlucht op Noyon. Afstand '98,93 km. Wjnd N.W. Snelheid eerste duif 961,1 m. De uitslag was: 1. 5 en 7. E. van Dorselaer; 2. Ch. Tieleman 3 en 9. Th. J. Borgstijn 4. D Faas6. E. Misseghers8. A. Peersman 10. J. Sijs 11. A. de Kort, allen te Axel. 12. J. Belaert. Zuiddorpe; 13. J. Laurens; 14. C. Wieland15. K. Hamelink, allen te Axel. Dondert van de Kc paard" de opname ir Goedgel M. van A Feijter-vai van Iz. de Rcndeputt Dora, van Axel, van P. J. de W wen, van Putter van Wed Mary, var Reigersbo: Willie, v; Mijnhardt Kiespijnpoeders. Doos 50 ct. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 50 ct. BEKENDMAKING. HINDERWET. Burgëmeester en wethouders van Axel brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de EsSo Nederland, gevestigd te 's-Gravenhage, Benoor. denhoutseweg 7, om vergunning tot het oprichten en in werking brengen van een ondergrondse benzine- bewaarplaats het een inhoud van 6000 liter, met een bovengrondse aftapinrichting, in het perceel plaatse lijk gemerkt Axel, Kerkdreef 18, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie G, nr. 1319. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op Vrijdag 4 Juni a.s., des voor middags elf uur, in het gemeentehuis een open bare zitting worden gehouden, waarin mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aan vrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heelt ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze meente of in een aangrenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt gedaan. Axel, 19 Mei 1954. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. dat mijn chauffeur heus wel wat beters te doen heelt dan zulke orders op te volgen." Orchis was verstandig genoeg om dat te weten en dat beinvloedde haar stijgende angst. Terry moest aardig dronken zijn om zich met die woorden zó in de kaaVt te laten kijken. En toen begon Orchis, walgend van zichzelf en angstiger dan zij zich wilde bekennen, te pareren, zijn ijdelheid te strelen. Twee-en-twintig mijl, naast deze man, wiens li chaam en wiens adem zij kon voelen, om zich nog eens goed te bedenken. „U bent niet als de meeste mannen, die een meisje als ik gewoonlijk ontmoet, mijnheer Terry. U bent veel moelijker te begrijpen." En onder haar angst tot zichzelf. Idioot. Idioot, „Dat komt omdat er niet veel zijn die mij interres seren." „De enige manier, waarop een meisje met U op dreef kan komen, is dat zij er van den beginne al aan van doordrongen is, dat U anders bent." (Idioot). „Juist niemand begrijpt me eigenlijk. Mijn oude heer niet, mijn familie. Als ik mijn zinnen ergens op heb gezet, kan niets ter wereld mij daarvan af brengen Je hoeft niet te denken, dat ik achter een meisje als jou zou aandraven, zo maar, om mezelf een lol letje te gunnen, op de manier, waarop negentig pro cent van de mannen uit mijn kring dat doen Nee, als ik een meisje aardig vindt, dan moet zo'n meisje mij ook net zo aardig vinden, als ik haar. Hoor je En ik wil er voor betalen ook." Die hijgende adem tegen haar gezicht en die lippen die nu als ze er niet doorheen kon bijten, doorheen kon vechten, doorheen kon lijden, dichter en dichter bij zouden komen. (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 2