Mannequin RANG ma J m *t>e veisnapmna. van ctewrfe tana UIT ONZE OMGEVING AXEL geslaagde tocht naar de FEUILLETON. door FANNY HURST. Waar zon is, is ook schaduw Waar RANG is, is ook namaak U kiest natuurlijk de zonzijde. Overtuigt U daarom, dat U de zonnige RANG ontvangt door te letten op de naam RANG die op het bescher mend omhulsel staat, I Vael, CONCERTEN OP DE MARKT. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin zullen onze beide plaatselijke muziekcorpsen bij gunstig weer heden (Vrijdag)avond elk een mars concert geven op de kiosk op de Markt. Om 8 uur begint de harmonie ,,Concordia"\ met het Volgende programma 1. Wien Neerlands Bloed 2. Skymaster 3. Oost West 4. Met lichte pas 5. Prinses Maria 6. Feestparel 7. Wel thuis 8. Erato Mars 9. Mooi Zeddam 10. Door zand en heide 11. Wilhelmus Wilms R. Sennema S. P. van Leeuwen Fr. Jakma Sr. A. M. van Leest A. M. van Leest C. J. N. Cori Joh. C. de Wit P. B. Bisselink Alb. Kappert Wilms was een bijzonder (kampioens-) exemplaar Van de heer M. S. aan de Oudeweg. d'H vond dit exemplaar blijkbaar te mooi om het naar de slachtbank te leiden en deed het (voor een goede prijs) van de band. Dit werd hem noodlottig, want het alom bekende dier bracht de Rijkspolitie op het spoor van de da der. De politierechter zal dit varkentje ongetwij feld wel verder weten te wassen. De Axelse konij nenhouders kunnen hun bezit nu weer veilig wanen. BENOEMD. De heer J. Lefeber alhier werd op de te Vlissin- gen gehouden vergadering van de Zeeuwse Ouderlin genconferentie benoemd tot Comité-lid. Hierna om ongeveer kwart voor 9 is de Chr. fanfare „Hosanna aan de beurt, welke eveneens een programma van marsen en volksliedren ten gehore zal brengen. BOLLENSTREEK. Begunstigd door prachtig weer maakte de reisclub „Prins Hendrik" alhier op Zaterdag 24 April een geslaagde tocht naar „De Keukenhof" en het bloemen corso in de bollenstreek. Hoewel de tulpenvelden nog lang niet alle in bloei stonden, waren er toch reeds tal van kleurige vakken hyacinthen, narcissen, blatrwe druifjes, enz. De bloemententoonstelling „Keukenhof" vertoonde een schitterende aanleg en een uitgelezen keur van uiteenlopende soorten bloembollen. Het bloemencorso was als altijd een fantastisch gezicht. 36 prachtige wagens, onder het motto „Melodie in Bloemen" gaven, voorstellingen uit Faust, Lohengrin, Butterfly, Bacarolle, het Largo, la Ronde enz. enz. Onder de meer dan 500.000 bezoekers uit alle delen van de wereld hadden de Zeeuwsch-Vla- mingen een prachtige plaats. Nadat het citrso ge passeerd was, werd door het duinlandschap naar Noordwijk gereden over de bekende fraaie Noordzee- boulevard. De terugtocht werd gemaakt over Alphen aan de Rijn waar een bezoek gebracht werd aan Avifauna. Dit grootste vogelpark van Europa had aller be wondering, niet in het minst door de artistieke aan leg, fraaie vogelhuizen en het indrukwekkende res taurant. Na nog even genoten te hebben van de kleurrijke verlichting van Antwerpen, kwamen de reizigers omstreeks 11 uur voldaan thuis. GEEN GOOCHELAAR Hij liet konijnen verdwijnen in plaast van verschijnen. Reeds gedurende meerdere jaren werden in Axel en omgeving door konijnenhouders dieren vermist, welke steeds spoorloos bleven. Dank zij de acti viteit van de groep Axel van de Rijkspolitie is thans een eind gekomen aan de grijpgrage prac- tijken van de 37-jarige J. d H alhier, woonachtig in een der westelijke buitenwijken. Deze op konijnen beluste fabrieksarbeider had reeds sedert 1950 kans gezien vele hokken van hun levende have te beroven. De velletjes der slachtoffers werden vakkundig be graven om alle sporen uit te wissen, Bij de be kende diefstallen was er nog een daterend uit 1943! Funest voor de man die de konijnen wegtoverde 41) Zo zaten ze, hand in hand, terwijl Sam Mandeis mauve limousine met hen voortgleed en dronken van lente waren hun lippen, die elkaar zochten. Doch toen ze een gravel oprijlaan insloegen onder gewelven van hoog geboomte, die scheen te voeren naar een zee van hortensia's, kreeg ze eensklaps plankenkoorts. „Martin, het is net of ik opgestopt ben of ik een pop ben, waaruit het zaagsel loopt. Toe, laat de chauffeur omkeren. Martin, ik durf het niet aan. Ik had er niet op moeten aandringen dat je me meenam f Jij was in het begin verstandig genoeg om er van te willen afzien. Zó had ik ook moeten denken. Ik ben heus helemaal in de war lieverd, toe „Kom nou „Wat is dat Muziek Ze dansen zeker ginds in dat paviljoen met dat vlaggedoek. Ik heb nog nooit van mijn leven op een dansvloer gestaan.' Toe Martin, ik heb je er toe verleid mij mee te nemen. Ik leek wel gek En je moet een artikel schrijven ook nog vanavond. Martin, laat ons omkeren „Komt niets van in schone vrouwe. Bovendien stond miss Adrienne, tantes secretaresse daar al te knip ogen en heeft ons gezien. Je hebt willen meegaan en nu ik je eenmaal hier heb wens ik niet de sensatie mis te lopen aan te komen met het enige meisje, dat ik ooit van mijn leven gezien heb, dat werkelijk de allures van een Meikoninginnetje heeft." „Martin, dat huis daar tussen de bomen, is dat van je oom „Neen, dat is het buiten van de Herricks. Daar VOOR DE ZENDING Voor de zending werd door middel van de Zen dingsbussen der Ned. Hervormde Kerk te Axel in het eerste kwartaal bijeengebracht een bedrag van 197,24. BIJEENKOMST OP „HEDENESSE" In het Herv. Jeugdcentrum „Hedenesse" zal op 9 Mei een bijeenkomst worden gehouden, waar ds. P. J. Pennings een inleiding zal houden over het onder werp Hoe dienen wij de vrede Wika Was ter val zal demonstreren hoe verschillende vredes-acties in de loop der geschiedenis zijn gelukt. BLOESEMPRACHT OP ZUID-BEVELAND. De Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreem delingenverkeer verwacht, dat gedurende het a.s. weekeinde en de gehele volgende week een groot gedeelte van de boomgaarden op Zuid-Beveland in bloei staan. De knoppen van vele soorten pruimenbomen zijn reeds geopend en vertonen een rijke witte bloei met weinig groen ook de kersenbomen staan in volle bloei. De perenbomen en de vroege ^appelbomen staan op het punt zich in de voorjaarstooi te steken. OUDERAVOND In de Chr. Bewaarschool in de Ds Jan Scharp- straat hield de Chr. Nationale School Woensdag haar jaarlijkse ouderavond. Na de opening hield de heer J. Wiskerke een causerie over het onderwerp „De Bijbel op school". Hierna sprak de heer M. de Visser over „U en wij". Deze interessante lezing werd door de vele aanwezigen met aandacht ge volgd. Na de rondvraag werd de bijeenkomst ge sloten, waarna gelegenheid bestond in het school gebouw in de Nieuwstraat het werk der leerlingen te bezichtigen. Vele ouders maakten hiervan gebruik en profiteerden tevens van de gelegenheid om in lichtingen over hun kroost in te winnen bij de be trokken onderwijzers en onderwijzeressen. OPBRENGST COLLECTE. De alhier gehouden Emmabloem-collecte heeft een bedrag van ƒ207 opgebracht. STICHTING ZEEUWSCHE VOLKS UNIVERSITEIT. Naar wij vernemen zal de Stichting Zeeuwsche Volksuniversiteit in samenwerking met de Culturele Raad van de Ned. Hervormde Kerk in Zeeland op Woensdag 23 en Donderdag 24 Juni a.s. telkens des avonds om 9.30 uur op het plein voor de Pro vinciale Bibliotheek van Zeeland in de Abdij te Middelburg een voorstelling organiseren van het Middeleeuwse spel „Den Spieghel der Salicheyt van Elckerlyc". Deze voorstellingen zijn bedoeld als een proloog voor de herdenkingsdagen van de Stichting Nieuw- Walcheren. Nadere berichten zullen worden bekend gemaakt. De voorstellingen zullen worden verzorgd door de Nederlandse Comedie onder de regie van Johan de Meester en zullen geheel gelijk zijn en in dezelfde montage worden uitgevoerd als de befaamde jaar lijkse voorstellingen in het Prinsenhof te Delft. DODENHERDENKING OP 4 MEI. Wlij willen onze lezers hierbij nogmaals attent maken op de dodenherdenking, welke Dinsdag 4 Mei zal plaats vinden bij het Poolse monument in de Zee straat. Een ieder wordt verzocht om vanaf 10 uur halfstok te vlaggen, terwijl men om kwart voor elf de officiële herdenking waarvan wij het pro gramma reeds eerder publiceerden zal kunnen bijwonen. Aan het slot van deze herdenking (om- streeks kwart voor 12) zal voor verenigingen en particulieren gelegenheid bestaan kransen en bloemen te leggen aan de voet van het monument. ZOMERDIENSTREGELING VAN DE Z. V.T.M. Vrij veel wijzigingen. De nieuwe zomerdienstregeling van de Z.V.T.M., die door het weer in dienst komen van de veerboot Perkpolderhaven—Kruinigen op Zaterdag 1 Mei 1954 ingevoerd wordt, vertoont vrij veel wijzigingen. De dienst Terneuzen—Axel—Hulst is het meest veranderd. Hierdoor worden de aansluitingen van Hulst via Axel naar Sluiskil en West-Zeeuwsch- Vlaanderen beduidend beter. Ook de aansluitingen naar en van de boot Terneuzen-Hoedekenskerke worden veel beter. Deze dienst Terneuzen-Axel- Hulst geeft nu ook een directe aansluiting op de buslijn naar Breda. Dit is van groot belang voor reizigers, die in Terneuzen in het nieuwe gedeelte wonen, daar deze nu een kortere reisduur hebben en op alle halten kunnen opstappen. In Axel vindt de aansluiting bij het postkantoor plaats en niet meer bij „Het Centrum' De reizigers van Sas van Gent naar Breda heben nu ook een directe aansluiting, zelfs zonder over te stappen. De 2e (middagdienst) naar Breda vertrekt 2 uur vroeger en de 2e (middagdienst) van Breda 2 uur later dan voorheen. Het is daarom wel zeer noodzakelijk, dat voor Zaterdag de* nieuwe dienstregeling geraadpleegd wordt. EXOTISCHE DANSKUNST. Op het gebied van danskunst is onze streek nog niet verwend en wij maken daarom gaarne melding van een initiatief van de directie van „Het Centrum' waardoor volgende week alhier plaats zal vinden een optreden van het „Surinaams Danstheater". Het door deze groep uitgebrachte rijk gevarieerde programma wil ons een indruk geven van de vele en verschillende cultuuruitingen welke bij de volken van de Caraïben worden aangetroffen. Het programma voert de toeschouwer door deze streek van Indianen en Gaucho's, waarbij men de verschillende muziek, zang en dansvorm leert kennen, Kleurrijke costuums en fraaie decors zullen met dans en spel bijdragen om deze avond van exotische kunst een bezoek meer dan waard te doen zijn. Voor nadere gegevens verwijzen wij onze lezers naar de desbetreffende advertentie in ons volgend nummer. dijk I vincie netten zal ik je later wel eens mee naar toe nemen en naar de Wings ook. Al de aangrenzende buitens staan vandaag open. Heel Westchester zal vandaag wel bij de Herricks te zien zijn. Sprekend de Villa d'Este^ zegt men. Ik ben nooit in Italië geweest en ik weet me ook niet het origineel van plaatjes te binnen te brengen. Nu zie je es hoe sterk ik in kunstgeschiedenis en wat dies meer zij ben. Maar jij moest het eens zien. Net iets voor jou. Heb je wel eens gehoord van rechter Herrick 7 Allicht zeker." „Wat is dat voor een beeld, Martin, daar tegen die enige halfronde groene heg 7" „Dat is Eros, mijn schone maagd, die staat daar te tobben met zijn teleurstelling, dat wij geen van beiden behoefte hebben aan één van zijn pijlen." „Eros." Weer een aantekening in haar geheugen, waarvoor ze naar de leeszaal moest. „Martin, die prachtige gloed daar „Dat zijn dahlia's. Een liefhebberij van mevrouw Herrick."* „O, oo, ah 1" Van nu af zijn we op het terrein van mijn oom, zie je dat huis daar, met die toren aan de ene kant, net alsof het een dike wang heeft „Martin, ik vind het zo eng Al die tafeltjes onder de bomen. We moeten toch niet eten en drinken Martin O, Martin, kijk toch es, naar de kant van de Herricks, niet mogelijk, zeg Een witte pauw. Een groen terras en wit marmeren trappen en een aijver met lelies en witte pauwen." „Dat is allemaal nog niets. Spaar je enthousiasme tot je de Romeinse tuinen van de Herricks ziet en achter hun landgoed om, de terrassen van de Wings. Mijn oom doet niet mee aan al die nonsens van ge zonken tuinen en architectuur en zo, maar toch ook een aardig lapje grond, vin je niet Daar heb je zijn gymnastiekzaal, ginds tegenover de garage. Leve mijn vroegere angstDaar heb ik me in het hol van de leeuw gewaagd." „Martin, het is alles al te mooi. Laat ons nu terug rijden en in „Antique" eten. Martin, ik vind het doodeng „Te laat. We zijn er. Houd je aan mij. Ik vervul altijd een geliefkoosde rol bij dergelijke akkefietjes. Ik hang zo wat rond in de buurt van de punch en van de sla met kip en als ik mijn buikje rondgegeten heb, blaas ik de aftocht." In de verte klonk vrolijke muziek van een authen tiek Hawaiian orkestje met geelpapieren snoeren om en in het licht van de dalende middag schoven vro lijke figuurtjes af en aan langs de groene terrassen. Mannen in tennisbroeken en vrouwen in kleurig ge klater van toiletten en parasols. „Martin" fluisterde Orchis en klemde haar nagels in zijn hand. „Je mag me geen seconde alleen laten, hoor f" „Hoe - oe - tante Em. Hoe - oe. Wacht U eens even. Ik ben het, uw bloedeigen neef. Mag ik U mijn vriendin voorstellen Juffrouw Sargossa, mijn tante, mevrouw Innesbrook. Orchis, mag ik je mijn nichtjes voorstellen 7" Het was Martin onmogelijk zijn glorie onder stoelen of banken te steken. Glorie om het bezit. Trots om de verbaasde blikken van aanslenterende groepjes. Niets dan bewonderend kijken naar Orchis' schoon heid. Schoonheid, die hem toebehoorde. „Heeft Martin U de tuin al laten zien, jufrouw Sargossa Martin, neem je juffrouw Sargossa even mee naar je oom Hoewel, hij zal wel nergens te vinden zijn, zoals gewoonlijk. Zal zich wel in zijn studeerkamer hebben verstopt. Geef haar wat te eten, Martin en laat haar alles eens zien. Sommige gasten vinden het nog al aardig om naar deWings te rijden in de poney-wagentjes, die je vinden kunt bij de kasSen. Doe alsof U thuis bent, juffrouw - eh - eh - Sargossa. Erg aardig dat U met Martin meegekomen bent. Stoute jongen, waar zat je nu weer Vrijdag, toen je beloofd had met Celeste te komen tennissen 7" „Grote goden ja, tante Em. Glad door mijn hoofd gegaan. Celeste, zeg, kind, laat mij het je even uit leggen." Aardige mensen. Op die manier leek die nieuwe wereld niet zo ver van haar af te staan. „Martin, iedereen kijkt zo Blijf je bij me, Martin 7" „Allicht, dat ze staren. Nogal dwaas inplaats van dol van woede te worden, maakt het me dol van trots. Overwonnen standpunt, dat een man het kwalijk neemt, als de vrouw van wie hij houdt, voorwerp van algemene bewondering is Verdomd, ik ben trots op je. Je bent de grootste sensatie, die ooit bij deze plechtige festijnen op ze losgelaten is. Kijk maar eens naar Mark Delano. Hij eet zich gewoon op van ver langen om aan je voorgsteld te worden.," „Martin, toch niet de Mark Delano 7" „Hola, Mark, mag ik je even aan juffrouw Sar gossa voorstellen 7 Mevrouw en mijnheer Delano. Ja, net wat je denkt. Je hebt zeker wel es wat van hem gelezen*? Nogal slechte lectuur, maar best in de ver koop. Heb ik gelijk, oude schooier 7" Mark Delano zelfZelfs Martin, die anders nogal weinig op had met hedendaagse romans, had Mark Delano op 't lijstje gezet van boeken, die Orchis moest lezen. Mark Delano, een dikbuikig vlezig manneke en een grijze vrouw, die als een plukje zeewier aan zijn arm hing. Zijn echtgenote. „Hallo JolenkoMag ik je even voorstellen aan juffrouw Sargossa. ,t Spijt me kerel, maar ik houd me zelf het genoegen voor haar de boel te laten zien! Orchis, pas op die rover. Die trèkt er op uit en vindt Noordpolen en wat dies meer zij en sleept instinctmatig alles mee,waar hij zin inheeft." „Toch niet C. J. Jelenko, Martin 7" „Dezelfde. Heeft ook een aardig handje van tennis sen. Laatst heeft hij me nog hier op dezelfde baan tot gruis geklopt. Tot ziens, kerel. Liefst aan de Noord pool. Nee, niets aan te doen. Zei je al dat ik haar van middag zelf zal rondheden. Snap je 7 Persoonlijk. Lelijke rover, dat je bent." (Wordt vervolgd).

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 2