flinke werkster AXELSE COURANT AXELSE COURANT Fa G Berreboot, Nieowstraat 4 Albert Heijn, Noordstraat, Axel 1 mannelijke Bediende KASTPAPIER 59 100 39 45 112 1 I 38 35 i e^djeS N.C.R.V. JUBO II C. A. P. van Alten Gevraagd net Meisje Firma J. C. VINK Markt 12 Axel 48 36 78 I 60 1 240 SPORTNIEUWS 1 J. INGEZONDEN STUKKEN Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter Pieternella. Wij noemen haar Elsje. I. van Hoven M. van Hoven-Walhout Flipje. Axel, 17 April 1954. Beatrixstraat 15. *«1 250 gram KATTETOt •JGEN Debora Crina Smies, Te koop Meisjesmantel (14 jaar) en damesswagger maat 42. Bevragen Bureau van dit blad. Mevr. Meijling Noordstr. 17, vraagt een voor 1 dag in de week. De wordt gelezen om haar verantwoorde berichtgeving daarom is ADVERTEREN in de verantwoord adverteren. zeer fijn koekje met 1 a wapentjes 1 pot PINDAKAAS met 10 wapentjes 200 gram BOTERHA1 met 10 wapentjes 200 gram ULEVELL1 2N met 10 wapentjes 150 gram JAVAWAF ELS met 5 wapentjes 150 gram ADVOCAAT-CARA MELS met 10 wapentjes 1 pak PATENTBLO] EM mjet 5 wapentjes 1 pot, le kwaliteit TEO-JAM, diverse ,s imafcert met 5 wapentjes 1 pak REXENA-CU5 iTARD plus 1 pakje CHOCO LADE PUDDING samen v oor met 5 wapentjes 250 gram LOSSE K OFFIE met 20 wapentjes 1 blikje WORSTJI ÏS met 5 wapentjes 1 hele bus KLOK SCHUURPOEDER met 5 wapentjes 1 stevige BORDENWASSER met 10 wapentjes vï VLOKKEN 38 - Zij die wensen mee te gaan naar Arnhem>- Sonsbeek, naar dejubo II van de N.C.R.V. ge lieven zich zo spoedig mogelijk op te geven tot uiterlijk 1 Mei. Noordstraat 32, Axel. voor Atelier en Huishouding GOED LOON vraagt voor direct voor wijk en winkel. VOOR DE SCHOONMAAK Kastranden Punaises laar vat Voetbal. BRESKENS-AXEL 0-4. Axel sloeg hekkensluiters met sprekende cijfers; Met de sterk verjongde ploeg trok Axel Maandag Breskens. alwaar de oranje-witten voor de rust net tegenwind spelend toch aldra door een vlotter hun meerderheid wisten uit te drukken, toen al vijf minuten spelens Deij een goede pass van 'eeters „op de slof" nam en in de linkerbovenhoek ieponeerde (0—1). Hoewel de Axelaars zich de ster ieren toonden was de strijd hierna enigszins meer liwisselend. De gasten betoonten zich pas na plm. minuten spelens in staat de score te verhogen, letgeen geschiedde toen Verpoorte een afgemeten roorzet aan Steel gaf, die zonder weifeling opnieuw iet Breskense net deed trillen (0—2). Toen twee sinuten later de rechtshalf Stokman de bal fraai aan Wesepoel werd deze linea recta benut in een doelpunt omgezet, zodat onze stadgenoten, egen de wind spelend, met een veilig gevoel de thee ionden nuttigen (0—3). ]n de tweede helft namen de oranjehemden het heel kalmer op en aan alles was te zien dat zij zich de eerste plaats zouden toeleggen op consolidatie n de reeds bevochten voorsprong. De thuisclub bcht hier enigszins anders over en af en toe had wedstrijd nu een wat fors karakter. De verbeten- ieid waarmede de gastheren voor een doelpunt bleven rechten stak tamelijk af tegen het rustiger tempo der Axelaars, die meer beheerst in hun optreden Heken. Toen de tweede helft half verstreken was ipeelde Deij het leder fraai toe aan de jonge mid- (oor Steel, die na nog één dei> Breskense backs te eben omspeeld het vierde doelpunt liet aantekenen. Manks verwoede pogingen der thuisclub om te belpunten bleef Axel meester op haar terrein en iet einde bracht dan ook een Axelse zege met wel bekende cijfers. Wielrennen. DE PAASRONDE VAN AXEL. Grote belangstelling voor de 120 km. koers. In weerwil van het niet zo milde Paasweer werd It alhier vanwege de A.W.S.C. „Volharding geor ganiseerde Paasronde over een afstand van 120 km. joor een paar duizend belangstellenden bijgewoond m vooral in de Nbordstraat en de aansluitende in parcours gelegen straten heerste een grote drukte. Om kwart voor drie verschenen er een 40-tal ren ners aan de start, in hun luchtige rennersplunje trap pelend van de koude om weggezonden te worden, leeds direct werd er een stevig tempo ingezet, zodat il gauw een langgerekt rennersveld ontstond. Hoewel door het gemis van plaatselijke favorieten ieze koers uiteraard voor de Axelaars niet de bij- randere interesse had van vorige wedstrijden nam de lelangstelling toch zienderogen toe daar het begin ran de wedstrijd zich kenmerkte door een wisselende ramp om de leiding, waarin de renners Konings, v. d. lorst en Looyen wel het grootste aandeel hadden. Duidelijk bleek een Brabantse superioriteit nu de toe gezegde Belgische renners schitterden door afwezig tod en van de Zeeuwse renners kwamen er geen aan te pas, om van de Zeeuwsch-Vlamingen niet eens ie spreken. Aan de kop werd er goed doorgezet en beurte- hgs probeerden verschillende renners wag te komen laar in het peleton werd hier telkens direct op ge reageerd. Op de duur vormde zich een kopgroep van vier renners, die tot het einde van de 70 ronden tellende koers lieten zien dat zij de sterksten waren en uiteindelijk een van hen met de zege zou gaan strijken. Dit waren Looyen uit Steenbergen, Konings Breda, v. d. Borst uit Etten en Franken uit Til- g, die gezamenlijk een voorsprong namen, waar- door de overige renners uit het mede door de gure weersomstandigheden sterk gedunde veld niet meer bod kwamen. Daar het viertal aan de leiding geleidelijk alles had gedubbeld was de spanning er en alleen v. d. Borst leverde een tiental ronden voor het einde nog een fraaie stunt toen hij na een valpartij van gedubbelde renners betrokken te ,i geweest het contact met de kopgroep verloor naar in waarlijk verbluffend korte tijd na een aan trekkelijke jacht zich weer bij de koplopers wist te voegen. In een lange spurt tussen deze vier renners wist Looyen op het goede moment zijn rivalen te ver- tassen en te zegevieren door zijn collega's net een wiel voor te blijven, waardoor hij uit handen een charmante Axelse jongedame de door de organisatoren geschonken erepalm en a la France de overwinningszoen in ontvangst mocht nemen. Konings legde door zijn 2e plaats beslag op de Joor de Amstel Bierbrouwerij geschonken beker en hancken, die 3e werd verwierf zich een door de keer A. P. Esselbrugge, alhier geschonken zilveren lauwertak. De totale uitslag luidde 1. J. Looyen, Steenbergen, 10 km. in 3 uur en 12 min. 2. J. Konings, Breda Francken, Tilburg 4. C. v. d. Borst, Etten (op één ronde) Joh. Heeren, Sprundel6. W. Heeren, St. Willebrord 7. H. van Glerum, St. Wil- 'ebrord 8. W. de Wit, Leur 9. Jos Heeren, Roo sendaal 10. Th. v. d. Wiel, Tilburg; 11. P. Goor- i. Roosendaal; 12. B. Louisse, Kapelle 13. W. Staten, Rotterdam 14. C. Bestebreurtje, Baren- drecht. Het parcours lag ditmaal geheel in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen en liep van Axel via Koewacht, Heikant, St. Jansteen, Clinge over Nieuw-Namen, Graauwse Paal tot aan Perkpolderhaven. Vandaar begon de oriëntatierit over diverse (ge deeltelijk) secundaire en tertiaire wegen via Zaam- slag (Val) met als eindpunt de spoorewegovergang aan de Stationstraat. De einduitslag was als volgt Auto's. 1. D. Meeusen, Terneuzen, 8 strafpunten club (wissel) beker en 1 eigendomsbeker; 2. A. de Hullu, Groede, 27 strafpunten, (beker) 3. P. Til- roe, Vlissingen, 27 strafpunten, (beker) 4. Mr. C. Wabeke, Terneuzen, 29 strafpunten, (lauwertak)v 5. J. Risseeuw, Zuidzande, 36 strafpunten 6. A. Schijve, Groede, 58 strafpunten); 7. L. Dieleman, Axel, 62 strafpunten 8. G. den Hamer, Terneuzen, 71 strafpunten. Motoren. 1. C. de Putter, Hoek, 77 strafpunten (beker) 2. A. van Cadsand, Axel, 106 strafpunten (beker)'; 3. Jac. van Rijn, Axel, 149 strafpunten (wisselbeker) 4. Ed. Breepoel, Axel, 152 straf punten 5. mej. van Es, Axel, 246 strafpunten 6. A. Dieleman, Axel, 276 strafpunten. Als enigste dames-deelneemster ontving mej. van Es een kleine beker. De klassificatie van de M.A.C.A.-leden voor het clubkampioenschap luidt thans 1. D. Meeusen, Ter neuzen, 8 punten 2. A. de Hullu, Groede, 6 punten 3. Mr. C. Wabeke, Terneuzen, 4 punten 4. E. van Esbroek, Axel, 2 punten 5. G. Naeije, Axel, 1 pt. Motor-klasse. 1. Jac. van Rijn, 6 punten; 2. Ed. Breepoel, Axel, 4 punten 3. mej. van Es, Axel, 2 punten 4. A. Dieleman, Axel, 1 pt. De Autoclub „Scaldis" uit Antwerpen mocht als verst komende club een fraaie beker in ontvanst Jen, van en dat zegt toch watde 8000 inwoners van Axel vergeleken bij de 8 millioen in Rotterdam! Kon ik maar in Axel wonen. Ik 87-jarige, die met het hoofd naar beneden een straatje omga, bij goed weer ten minste. Als familie in huis, op bezoek, me ziet gaan, dan hoort mijn 84-jarige vrouw vaak „Pa loopt weer dubbeltjes te zoeken 1" Dubbeltjes, geen -munt-, nog minder bankbiljetten. Wferdt dat geld verloren of weggesmeten door dronken of bal orige lui of door opscheppers e.d. Dan moet je als kind begonnen zijn met een Zaterdagcent, die ook wel eens vergeten werd en tot en met je 18e jaar hoogstens een kwartje zakgeld in de week, om dat je 25 gulden per jaar verdiende, als kwekeling, in 4 termijnen af te halen bij de heer van Dishoeck. DE PAASRIT VAN DE M.A.C.A. Ook de Axelse auto- en motorliefhebbers hadden weer voor een sportevenement gezorgd tijdens de Paasdagen bestaande uit een stripkaartrit over 60 km als tweede deel over 50 km een orientatierit. Een 25-tal automobilisten en 6 motorrijders namen deel. Zes gulden voor Heus 1 Er is geld te v,. te zoeken op straat 1 Wa in Axelj! Als dat gevonden gel behoeftige mensen, of zij Zou men dan niet beter op voorwerpen van waai den op een bepaald ad eens Maar wat zegt de een betere oplossing va Met beleefde dank en de d te e<_. J d eens gebruiki oor n er die niet meer in .xel op zijn geld gaan passen en •dt, die te koop gesteld wer- res Wie zijn het met mij wet Wie wil ijveren voor a Rijkswege hoogachtend, ubbeltjeszoeker - oud-Axelaar, J. BLANKERT, Schieweg 154b, Rotterdam. WIELERWEDSTRIJD TE GROEDE. De 3e Paasdag vond te Groede een wielerwedstrijd plaats over 100 km., waarvoor grotendeels hetzelfde rennersveld aan de start verscheen, welke de vorige dag alhier hadden deelgenomen. Voor deze jaarlijkse kermiskoers over 46 ronden waren er 51 renners aan de start. Vanaf het begin werd er een hoog tempo ingezet en al gauw viel het peleton in twee groepen uiteen. De winnaar uit Axel, Looyen, zat ook weer direct in de voorste gelederen om vandaar een oogje i in het zeil te kunnen houden op eventuele uitlooppogingen en om er zo de gelegenheid zich voordeed zelf tussen uit te gaan. Reeds in de 12e ronde kwam er echter voor hem een einde aan de strijd toen zijn achter band de geest gaf. Er vormde zich op de duur een kopgroepje van drie renners, waaronder de snelle Schoen uit Zaandam. De laatstgenoemde kwam ten Keepers uit Roosendaal, v. d. Pluym uit Bussum en val en moest lossen. Wel trachtte Verhoeven in een felle jacht vanuit het eerste groepje zich bij het twee tal aan de leiding te voegen, maar in deze opzet slaagde hij niet. In de eindsprint was het de spurter Keepers die v. d. Pluym met ruim verschil klopte. De uitslag luidde 1K. Keepers, Roosendaal, 100 km. in 2 uur 56 min. 2. v. d. Pluym, Bussum 3. W. Verhoeven, Overschie 4. C. v. d. Borst, Etten 5. Th. v. d. Wiel, Tilburg 6. Luycks, Zwanenburg 7. van Avoird, Roosendaal 8. Jac. Maas, Roosen daal 9. C. Havik, Zaandam10. .Josi Heeren, Roosendaal. VERHELST WINT KLASSEMENTSKOERS IN APELDOORN. Nu onze plaatselijke renner-militair Rien Verhelst sins enige tijd in het garnizoen te Ede in Gelderland gelegerd is en voor zover de dienst he toelaat zijn ge liefkoosde sport wil onderhouden, maakt hij van de gelegenheid gebruik om op de wielerbaan te Apel doorn te gaan trainen. Maandag vond er op deze baan een klassements- koers plaats over een afstand van 50 km., waaraan ook onze stadgenoot deelnam. Hij wist niet minder dan drie van de vier klassementen te winnen en be haalde zodoende een overtuigende zege. ANTHEUNIS REED TE EEDE. Deze week stond het West Zeeuwsch-VIaamse grensdorpje Eede enige dagen in het teken van de wielersport door de aankomst aldaar van een etappe van de Ronde van West-Vlaanderen voor amateurs en de tijdrit die rond dit dorp verreden is. Daarbij had het wielercomité nog gezorgd voor een nieuwe- lingenkoers over 60 km„ aan welke laatste ook onze jeugdige Axelse beginneling Antheunis deelnam. Dit was de eerste wedstrijd waaraan hij deelnam sinds hij dezer dagen officieel bij deze renners-categorie is in geschreven. Weliswaar moest Antheunis, die nog niet over voldoende souplesse en wedstrijdinzicht beschikt gedurende het verloop van de koers lossen van de groep, maar het getuigt in ieder geval van een goede dosis doorzettingsvermogen, dat hij, na nog gezel schap te hebben gekregen van een paar andere ren ners die eveneens het contact met de groep waren verloren, moedig bleef doorzetten tot het einde en ten slotte nog beslag wist te leggen op de 13e plaats. Geachte Redactie, Het moet er toch eens van komen 1 Wat dan wel Dat er zoveel geld in Axel op straat te vinden is, week op week. Nu weer1Axelse Courant van 10 April, 2 muntbiljetten, een damesportemonnaie met inhoud, een kinderpórtemonnaietje met inhoud, een bankbiljet, een muntbiljet. Hoe kan dat bestaan? Dat een kind een portemonnaie verliest is nog te begrijpen. Maar de rest 1 Is misschien, de tijd terug gekeerd in Axel dat men een sigaar aanstak met een briefje van tien Nooit heb ik in Rotterdamse kranten zoveel geld bij elkaar gezien, als verloren op straat Geldig van 22 tot met 29 April. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde vrouw, moeder, groot- en over grootmoeder, echtgenote van de heer W. Vercouteren. in de ouderdom van 82 jaar Uit aller naam, W. VERCOUTEREN Axel, 23 April 1954. Prins Hendrikstraat 2.

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 3