Mannequin *t)e P>\ *MG mm vetsfiapmag. FEUILLETON. door FANNY HURST. INGEZONDE^ffilKKEN s BEKENDMAKINGEN. SPORTNIEUWS in diverse fijne smaken. 32 cent per 100 gram. lijk na prachtige citaten van hun kunstenaarstalent te hebben doen horen, de moderne sfeer te be naderen. (Hij wenste „Multatulf.op een andere avond een extra beurt te geven met het oog op diens veel zijdige oeuvre). Het waren hier Annie Schmidt, Aart van de Leeuw met zij| onvergelijkelijke „Kleine Rudolf Henriette van Eijk en ten slotte Godfried Bomans, die in het midden der aandachtig luisterende jongeren g/plaatst werden. De humor van laatstgenoemde werpt een schril licht op de sportverdwazing van onze tijd en bleek uit ,,de beroemde vrouw" op even satyrische wijze en in een bijzonder gennuanceerde woorden rijkdom, die de aanwezigen af en toe deed gieren. Met een aanbeveling aan de jongeren zich af en toe van deze lectuur iets aan te schaffen, daar humor volgens hem een goede medicijn is en tot levens verrijking zal leiden, besloot hij zijn met grote aan dacht gevolgde, leerzame causerie. SCHOOLUITVOERINGEN IN „HET CENTRUM". In samenwerking met de afdeling Axel van Volks onderwijs werden deze week door de Oudervereniging der Openbare Lagere School wederom een tweetal uitstekend geslaagde avonden gearrangeerd, die na genoeg geheel in het teken van kindertoneel en dans stonden en vanwege het sterk gestegen aantal leden van beide verenigingen, alsmede door het voortdu rend vooruitgaan van het leerlingental „Het Cen trum" voor twee avonden opvorderden. Deze avonden werden als zovele voorgaande weer klinkende successen voor het Openbaar Onderwijs hier ter plaatse. Zij werden met een bondig woord van welkom door de voorzitter, de heer W. Dieleman- Deij geopend. Het programma dat beide avonden vlot verliep, bevatte als eerste nummer „De stoute klas" een gees teskind van de onderwijzeres mevr. Fabriek, waarin door de leerlingen van de laagste klas, de lotgevallen van een schoolmeester die moest leren dansen wer den gememoreerd. Hierna werd door twee jeugdige „élèves de ballet een alleraardigste dans uitgevoerd, die evenals het daarop volgende zangspel s Nachts in het koren veld" van G. Bos grote bijval oogstte, mede door de feeërieke belichting en niet in het minst ook door de costumering, waaraan voor elk onderdeel grote zorg was besteed. Rini Buijsse oogstte als opkomende ster ook dit maal weer veel applaus met de door haar uitge voerde Zwitserse Polka. De tweede helft van de avond was bijna geheel ingesteld op toneel-prestaties der verschillende klas sen en bracht achtereenvolgens het sprookje in één bedrijf „De ontvoerde Prinses", het leuke toneel sprookje in drie bedrijven „De Groene Hoed en als slotnummer nog een toneelstuk .in vier bedrijven „Gertjan en zijn voetbal". j Het behoeft geen betoog dat ouders zowel als kin deren geheel or~! 1 in de door de )eugd gehci op sprookjes en spei ingestelde prestaties achter hr< voetlicht, wau; i ,ij de fantasie de sfeer door belicht i .j i voor v' lire entonrs 1 i hoogde. Als reeds -en v ord van bijzondere lof voor de artistieke danskunst van Joan Tiersen en haar Jeug dige partnerinnetjes in Zigeunermelodieën en de Tchaikovsky-melodie gecreëerd. Het waren zeer geslaagde avonden, doch het pro gramma dat telkens na middernacht beëindigd werd leek ons te zeer overladen. Ook van het goede kan men te veel krijgen. STOFFERING EN MEUBILERING VAN HET NIEUWE CONSULTATIEBUREAU. Een comité gevormd voor geldinzameling. Dezer dagen werd door een aantal dames een vergadering gehouden om te spreken over het bijeen krijgen van gelden teneinde daaruit de stoffering en meubilering aan te schaffen voor het in aanbouw zijnde consultatiebureau van Het Groene Kruis. Eenparig waren alle aanwezigen het er over eens dat men aan dit sympathieke doel medewerking moest verlenen. Een comité werd gevormd, dat binnen enkele dagen aan alle leden van Het Groene Kruis een circulaire zal zenden om hen in te lichten en hun te verzoeken medewerking te willen verlenen. Ook met het oog op het 40-jorig bestaan van Het Groene Kruis in September a.s. wordt verwacht dat op ieders steun kan worden gerekend. 40) „Misschien is het verkeerd van me, maar, oh Martin, ik zou het dol vinden dol 1 Als het ten minste kan als je het echt meent „Natuurlijk vrouwtje, dank u wel voor uw vrien delijk aanbod, mijnheer Mandel. Vóór zevenen zijn we terug. Je vindt het toch niet erg om vroeg thuis te komen, is 't niet kind Ik moet nog een artikel afmaken. Nachtwerk vanavondWe wippen even binnen om een kijkje te nemen en dan weer terug. „Martin, heerlijk gewoon 1" Op hun rit naar Innesbrook, kwam het omdat de hemel zo blauw was en de wolken zo rozig en zoel de lentelucht was het voor het eerst dat Martin en Orchis het waagden toekomstplannen te maken. De Meilucht was als wijn, de wolken aardbei- kleurig, de chiffonnen reukkussentjes van haar jurk geurden zoet en dat alles was hen zeker naar het hoofd gestegen. Hen alletwee. Martin, die nog niet eens wist wat de enveloppe zou behelzen, die hij het einde der week zou incasseren, genoot zijn eerste C. TH. Donderdag 15 April overleed op bijna 80-jarige leeftijd een grote figuur uit het Axel van een 20 tot 40 jaar geleden, de heer C. Th. van de Bilt. De heer van de Bilt heeft voor het katholieke be volkingsdeel van onze plaats in deze jaren zeer veel gedaan en veel van wat thans is, of kan worden bereikt is stellig aan zijn initiatieven, te danken. Vele jaren was hij lid van de gemeenteraad en in meerdere raadscolleges is hem een wethouderszetel toegekend. De heer van de Bilt was verder oprichter vim de plaatselijke afdeling van het Wit-Gele Kruis, waar van hij vanaf de oprichting tot vorig jaar voorzitter was. Meer dan 50 jaar was hij ook organist in de R.K. Kerk, terwijl hij als kassier van de Boerenleen bank voor velen een vertrouwde raadgever was in tal van problemen. Ook in de vlasserswereld was de heer van de Bilt vele jaren een vooraanstaande en gezaghebbende figuur. De overledene werd in 1951 voor zijn vele verdiensten onderscheiden met het Erekruis „Pro Ec clesia et Pontifjce". GESLAAGD. Me). Jannie de Regt alhier, leerlinge van de heer G. de Caluwé te Sluiskil, slaagde dezer dagen te Gent voor het examen pianiste bij de Hogere Jury (met onderscheiding en aanbeveling tot verdere studie). Voor het diploma electriciën aan de avondcursus van de R.K. Technische School te Hulst slaagden o.m. onze stadgenoten B. Steenaert en J. Jansen van Roosendaal. ZILVEREN JUBILEUM. De heer P. J. van de Casteels alhier, werkzaam bij de Dienst Weg en Werken der Nederlandse Spoor wegen, vierde Donderdag onder veel belangstelling, ook van de zijde der collega's en van het bestuur der vereniging „St. Raphaël zijn 25-jarig ambts jubileum. Te zijnen huize werd de jubilaris namens de Dienst Weg en Werken der N.S. door de tech nisch inspecteur der N.S., de heer Kolijn, gelukgewenst waarbij hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud werd aangeboden. ACTIE TEN BATE VAN DE POOLSE KINDEREN. Door de R.K. Meisjesvereniging „De Gidsen" zal binnenkort een actie worden ondernomen ten bate van de Poolse Vluchtelingen Kinderen, welkle in kampen verblijven in Duitsland. Bij de huis-aan-huis actie zullen kleren, speelgoed e.d- zeer welkom zijn. „BOUTJES PUTTEN" WORDT SPEELTUIN. Zoals bekend is onlangs door een buurtcommissie uit Plan West het besluit genomen om op het z.g. „Boutjes Putten" in overleg met de gemeente een speelterrein voor de jeugd uit deze wijk aan te leggen. Thans is reeds een begin gemaakt met de hieraan verbonden werkzaamheden. Men is n.l. doende het •rein te egaliseren. tOVINCIALE WEGEN WORDEN BEPLANT. Van de zijde van de provincie heeft men de laatste ;ken gezorgd voor een wat fleuriger aanzien van s- provinciale wegen die van Axel in zuidelijke rich- f ng lopen. De weg richting Rode Sluis en Koewacht is van een nieuwe bomenaanplant voorzien en tevens van een groenstrook met diverse heesters. VERKOPING WOONHUIZEN. In hotel „De Graanbeurs" alhier werd ten overstaan van notaris J. Meijling te Axel de openbare ver koping gehouden van twee woonhuizen. Het woon huis met garage aan de Kanaalkade no. 6 en eigen dom van de fam. Dieleman, werd verkocht aan de heer E. van Gassen te Axel voor de somma van 3000.—, Het woonhuis gelegen aan de Wilhelmina- straat 23 van de heer J. Visser, werd verkocht aan de heer C. D. van Wijck, assuradeur te Axel. OPENBARE VERGADERING STATEN- CENTRALE HULST DER A.-R. PARTIJ. Bijna een 70-tal toehoorders uit Axel en aan grenzende gemeenten was opgekomen naar boven staande in de Chr. Bewaarschool aan de Ds. Jan Scharpstraat belegde vergadering. De heer F. de Koeijer, wethouder der gemeente Zaamslag, die als voorzitter fungeerde verzocht bij de opening gezamenlijk Psalm 72:6 te zingen en las daarop als schriftgedeelte Romeinen l3 vers 1 tot en met 7, waarna hij voorging in gebéd en met een enkel woord de spreker mr. K. Groen uit Den Haag inleidde. z vrije middag en die middag werd een eeuwigheid en die eeuwigheid lente. Lieve dwaas van een Martin. Hij telde zijn eieren vóór hte eerste was uitgebroed. Lieve dwaas van een Martin. Een huis wilde hij hebben met een puntig dak, dat als met bandjes onder de kin zat geknoopt als de muts van een oude tover heks. En Delftse tegels in de rfraard. En een afvoer buis voor de was I Het rechte over die waskoker wist hij zich niet voor te stellen, aangezien het huis slechts een verdieping zou bevatten. Maar hij had, verzekerde Martin, zijn hele leven naar zo n was koker verlangd. Niet dat hij er ooit een gezii|< had, maar nolens volens, goedschiks, kwaadschiks, Martin moest en zou een waskoker hebben. Plotseling, in redeloze sympathie, wou Orchis er ook een. Een waskoker ,in haar en Martins huis met de bandjes ondr de kin! Het eind van de week zou het uit wijzen. Orchis was zo zeker van haar zaak. Martin was zo zeker. Als Martins enveloppe nu maar veer tig dollar bevatte zouden ze de sprong wagen. Over de afgrond in de tuin van het huis met de keei- bandjes. Op minder dan veertig zo nodig. Althans Orchis was bereid op minder dan dat de sprong te wagen. Ten slotte wist ze bij Martin tot op vijf-en- dertig af te pingelen. Wat deed het er verder toe dat Orchis' oorspron kelijke dromen nu niet bepaald iets te maken hadden met een puntdak Martin had daar nu eenmaal ple zier in, ergens binnen sporensafstand van Park Row, De2e KwantxceeraFTïï^^^^^^^^^ kiezingen als missende vele tendenties die andere stembus-acties kenmerken, waar het hier immers geldt de nieuwe samenstelling van een meer administratief lichaam dat als het ware wordt doodgedrukt tussen Rijk en gemeente. Het gemis aan belangstelling ten opzichte van de meer spectaculaire Tweede Kamer verkiezingen is wel enigszins verklaarbaar, maar toch zijn hier ook niet te onderschatten zaken in het ge ding. Men denke aan het feit dat de Staten de kiescollege's zijn voor de Eerste Kamer en spr. be handelde daarop de provinciale indeling van ons land in een viertal groepen, die resp. 2 x 13 en 2 x 12 senatoren te kiezen hebben. Hierop ging spr. de historische ontwikkeling na van ons staatkundig bestel sinds de Unie van Utrecht tot aan de grondvesting van het Koninkrijk Holland en het latere Koninkrijk der Nederlanden. Verder besprak hij de taak der provinciale be- sturen, ook inzonderheid (als hier in Zeeland) de landbouw, veeteelt en industrievestiging betreffende, zoals dit in onze provincie ten opzichte van het eco nomisch technologisch instituut met betrekking tot de streekplannen van belang is. Spr. ontvouwde daarop wat het ontwerp A.-R. provinciaal program zegt. Ook hier geldt wat voor de anti-rev. onder alle omstandigheden geldt, n.l. dat de Staat ene Gave Gods is, doch ook een gevaar voor dit leven kan opleveren en men daarom de souvereiniteit in eigen kring niet prijs kan geven, met erkenning dat God souverein is. De Staat heeft een bepaalde taak, maar men dient zich bewust te zijn dat ze bij de gratie Gods regeert. Komende tot de kern van zijn redewees spr. de door de Partij van de Arbeid en V.V.D. gehuldigde beginselen af, bij wien niemand het kwalijk zal nemen dat men Christen is, mits men dit in het politieke leven niet vooropstelt als norm. Meer uitvoerig ging spr. daarna in op een viertal punten door Ds. Zemel hier onlangs in een rede voor het G.P.V. ontwikkelt en luidende le. dat de A.-R. zich niet gebonden zouden achten aan de peref. geloofsbelijdenis en daarom de weg van het ongeloof inslaan 2e. dat zulks büjkt uit het variable program van de A.-R. partij 3e. dat zij vanwege het federalisme niet langer aan vaardbaar zou zijn 4e. dat zij een uitvalspoort zou zijn voor de syno dale gemeenschap. |Op waardige en zeer bekwame wijze weersprak de spr. deze beschuldigingen en betoogde dat de A.-R. steeds een bewust confessioneel geluid uit het geref. prtestantisme hebben doen voortkomen. Dat het veranderen en wijzigen van bepaalde om standigheden niettemin ten opzichte van het wereld gebeuren zowel als in de landspolitiek tot verzetten der bakens kan leiden is op historische gronden ver klaarbaar en te rechtvaardigen. Ten opzichte van het federalisme huldigt de A.-R. partij het beginsel van functionele samenwerking, maar met behoud van zoveel mogelijke zelfstandig heid en spr. wekte in he slot van zijn rede op tot trouw aan de anti-rev. beginselen, nadat nog enige gedachtenwisseling had plaats gehad, wijzende op de ijzeren consequenties f van de macht van het getal. Op verzoek van de voorzitter sloot hij daarop deze waardig verlopen wapenschouw voor de stembus strijd met gebed. PREDIKBEURTEN. Zondag 18 April 1954. Ned. Herv. Kerk. 10 uur en 2 30 uur Ds. P. J« Pennings ('s morgens bed. H. Avondmaal, s middags dankzegging en medewerking Kerkkoor). Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper, Geref. Kerk (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 1)., 6.30 uur Ds. H. van Leeuwen. „Ouderdom komt met gebreken". „Niet altijd waar", is duidelijk gebleken. Met diepe ernst hebben wij haar mooie photo j [saam bekeken. Nooit zagen wij een honderdjarige, zo fraai geleken. Welk een hoogheid 1 En vastberadenheid Die plastron, zo keurig voor de borst gevlijd. Teken van goede smaak, die keten ook, oprecht gezeid Smaak van Moeder en haar dochter, steeds .tot [hulp bereid. En dan dat grijze haar, nog zo vol het voorhoofd uit. 't Gelaat niet gerimpeld en wat de gesloten mond [beduidt Zelfbewustheid, door geen enkele trek gestuit. Neus en kin getuigen van sterke wil, gezegd ronduit Een lief. een zacht, een zeer voornaam gelaat. Zoals haar beeld op keurige photo staat. Een stille lach breekt even' door op iemands raad De dochter, de photograaf Dan heeft die juist [gebaat. Een goed gehoor Niet zeer verzwakt is ook t gezicht Zij antwoordt duidelijk, wanneer een vraag wordt [tot haar gericht, 't Verstand heeft zij behouden. Haar geest is [helder en vol licht. Haar geheugen is nog sterk. Herinnert zich haiar [Moederplicht. Wie zien in onze verbeelding, Oma Veele met [haar trouwe kind. Al drie en veertig jaar met haar tezamen en zo bemind Zeg mij lezer (es), waar men zo'n trouwe elders vindt, 't Kan zijn, dat gij een antwoord geeft, als gij U [wel bezint. Wij drukken in gedachten U warm de hand. En ook Uw dochter, wel Uw grootste liefdespand. Moogt ge lang tezameq blijven n°9' in het Axellland Gezond en wel, blijmoedig, steeds helder het verstand. Opgedragen pan OMA VEELE. Oud-Axelaars J. Blankert en Echtgenote. Rotterdam, Schieweg 154b. In verband met de op 21 April a.st te houden stemming voor de leden van de Provinciale Staten wordt de aandacht gevestigd op het bepaalde tn artikel 11 van de Algemene Politieverordening, waar bij het verboden is de weg of een anders eigendom op of aan de weg wederrchtelijk te beschrijven, te bekrassen, te bekladden met teer, krijt, kalk of verf stof of op andere wijze te verontreinigen of daarop op enigerlei wijze afbeeldingen, letters, cijfers of tekens aan te brengen, Verkiezingsreclame dient na de dag van stemming zo spoedig mogelijk te worden verwijderd door de genen, die ze hebben aangebracht of door hen, die daartoe last hebben gegeven. Axel, 2 April 1954. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren, STEMMING VOOR DE PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. De burgemeester van Axel brengt ter openbare kennis, dat op Woensdag 21 April, van des mqrgens 8 uur tot des namiddags 5 uur, de stemming ter ver kiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zeeland zal plaats hebben. Dé aandacht wordt gevestigd op artikel 128 van het zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing d#j. neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van hoogste één jaar. Herinnerd wordt aan de verplichting, opgelegd fcj artikel I 9 der Kieswet, dat hij, die volgens het kiezers- register bevoegd is tot de keuze mede te werken, »er. plicht is zich binnx de voor de stemming bepaal.;, tijd aan te melden bij het stembureau van' het v» hem aangewezen stemdistrict. De kiezer, die aan deze verplichting niet voldoe; wordt, tenzij van een geldige reden van verhindert! blijkt, gestraft met een geldboete van ten ho< 5 gulden. Indien tijdens het plegen van de overtreding geen twee jaren zijn verlopen sedert een vroegere ve oordeling van de schuldige wegens gelijke overtredi, onherroepelijk isgeworden, wordt geldboete van tl hoogste vijftien gulden opgelegd. Axel. 10 April 1954. De burgemeester voornoemd, VAN OEVEREN. UITOEFENING KIESRECHT DOOR PERSONEi DIE IN DIENSTBETREKKING ZIJN. ,'De burgemeester van Axel herinnert alle wed gevers er aan dat zij, volgens artikel I 10 der Kieswet, verplicb zijn te zorgen, dat iedere werknemer, die bij hen dienstbetrekking is en bevoegd is tot de keuze nu te werken, gedurende ten minste twee achtereenrol gende uren tussen des voormiddags acht uur en namiddags vijf uur daartoe gelegenheid vindt; deze verplichting geldt niet ten aanzien van werl nemers die uit hoofde van hun dienstbetrekking o de dag der stemming tussen de genoemde tijdstipp* niet gedurende twee achtereenvolgende uren vertot ven in een gemeente, waar zij bevoegd zijn aan stemming deel te nemen, of in, een aangrenzende meentei dat Zij, voor zover zij door personen van drie twintig jaren en ouder arbeid doen verrichten, in brieken en werkplaatsen, volgens artikel I 11 de Kieswet verplicht zijn te zorgen, dat in elk arbeids lokaal gedurende ten minste twee werkdagen vóó en op de dag der stemming op zichtbare wijze opgehangen een door of namens de betreffende werl gever ondertekende lijst, de bovenbedoelde twee ad tereen volgende uren, vermeldende voor elk lijk of groepsgewijze voor allen gezamenlijk dat, volgens artikel X IQ der Kieswet, overtredin van bovenstaande voorschriften wordt gestraft m hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geld boete van ten hoogste vijf en zeventig gulden. Lijsten, op te hangen in fabrieken en werkplaats! als in artikel I 11 bedoeld, zijn ter gemeentesecretaii verkrijgbaar. Axel, 10 April 1954. De burgemeester voornoemd VAN OEVEREN. NOODWET OUDERDOMSVOORZIENING. Burgemeester en wethouders van Axel maken 1» kend, dat op Zaterdag 17 April 1954, des nami dags van 1 uur tot 2 uur ter gemeentesecretarie v« ingezetenen vreemdelingen zowel als Nederland»! geboren in de maand April 1889 gelegenhei bestaat voor het aanvragen van een nooduitkerioi Gehuwde vrouwen kunnen geen aanvraag indiena Axel, 13 April 1954. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren, Duivensport. WEDVLUCHT OP QUIVRAIN. De duivenmaatschappij „De Verwachting alhier organiseerde een wedvlucht op Quivrain. Afstand 96.405 km. Snelheid eerste duif: 1188,7 meter. De uitslagen waren 1. 9. en 10. A. Peersman f 2. 3. en 5. W. Broekhoven 4. en 14. J. van den Berge 6. J. Sijs7. C. van Dron,gelen8. en 13. D. Haulez11. H. de W^aele12. en 15. R. van Wiemeersch, allen te Axel. op een helling, net zoals hij het uitdrukte een dub bele onderkin en natuurlijk maakte zo'n enige koker om de was in te stoppen het opeens dubbel zo be- gerenswaard Begeerlijker dan haar eigen droom. De droom van vroeger. Er was een mooi boek met platen in de afdeling bouwkunst van de Openbare Leeszaal, waar ze soms het gezelschap van Toto en Myrrh en Cyd, gedurende de lunch ontvluchtte. Da'arin stonden re producties van mooie specimina van architectuur en kunst in Europa. De bibliothecaris in die afdeling, die haar begon te kennen, opende een glazen vitrine voor haar en haalde het daaruit te voorschijn. Het interieur van het paleis van de hertog d'Aberuzzy, uit de zeventiende eeuw. Florence. Het zomerverblijf van prins Vallombrosa in Venetië. Laat zestiende eeuw. Facade van de Galleria Uffizi, Florence. Deu ren van Giotto's Campanile. Rijpe, oude schoonheid van credenzen. Savonarona stoelen met gouden franje en rood velvet. Triptieken met middeleeuwse ma donna's, die in het góud vervaagden. Kloostertafels. Banken en balken en Gotische bogen. Dit waren de dingen, die haar dromen bevolkten vóór Martin die omver gooide met zijn gril van een huis, dat er uit moest zien als een besje, met een onder de kin toe- geknoopte muts. Dit noopte haar de oude dromen aan kant te zetten. Het platina van beurzend hout. Stoffen, glanzend omdat de mysterieuze han des tijds er langs gestreken had. Soms kon ze Zaterdagsmiddags langs antiek Let op de naam RANG op het beschermend omhulsel van ieder „Rangetje". winkeltjes en uitdragerijen zwerven, een enkele keer soms bij verkopingen oplopen, urenlang kon ze rom melen tussen lappen Spaans brocaat of Venetiaanse kant, grasduinend hier en daar, enkel om hte gevoel er van aan haar vingers te hebben. En daar kwam nu die goeierd van een Martin met zijn enige, jongensachtige malligheid aanzetten van een Anneke-Tanneke-toverhekshnis met keelbandjes. Voor je plezier paste je je aan zijn wensen aan. „Maar heus Weet je wat me wel es bang maakt, Orchis In je hart wil je alles zo graag keurig in de puntjes verzorgd hebben. Het is heel hest, natuurlijk, dat je zo bent. Maar je had een jongen bij de kladden moeten hebben me een millioen duiten om te verteren op zak. En wie zou een porceleinen, door de wol geverfd kasbloemetje als jij, zoals je daar zit, met die mooie bullen aan, niet het recht gunnen om wat verwend te workifn Dat is het waarom ik wat bang ben voor die veertig pop."' „Martin, je doet net alsof armoede iets heel nieuws voor me is, net alsof ik heel mijn leven niet tegen de zwartste armoede gevochten heb." „Dat is het hem juistik wou dat je huwelijk je dat alles zou vergoeden. Ik zag niet graag dat je nog es vechten moest." „Maar jongenlief, naast jou is er geen sprake van een gevecht. Wat begrijp je toch weinig van die kant van mij. Mijn leerschool heeft in mij een talent ontwikkeld om iets te maken van niets. Als ik het Italiaanse paleis niet krijg, dat me voor ogen zweeft als ik wel es doorsla en de dingen niet meer in 1" ware gedaante zie, dan zul je eens zien, hoe aarl ik ons toverheks-huisje zal maken, zo leuk als het je nooit had kunnen dromen. En dat van vee» dollar in de week. Op onze veertig dollan" „Liefste schat, wat houd ik toch van je als dat zegt. Alleen, waarom breng ik je eigenlijk dat feest om niets dan dingen te zien, die wij n# in staat zullen zijn te bemachtigen 7 Je hoeft a even een blik te slaan in de bezittingen van rechter en dan ligt heel ons heksenhuisje in duiga „Ik vind het juist fijn om in een toverheksh» van koek te beginnen." „Dat is het engel. Het is maar een begin. Hi naar mijn woord, Orchis. Ik heb genoeg van oom in me, om nog eens het dubbele te bereiken wat hij bereikt heeft. Alleen méér dan dat 1 Op e manier. Ik zoek het niet enkel in de grote join listiek, maar in de grote idealen. Journalistiek de blik op de toekomst gericht. Wed op mij, Ore ik zal winnen." „Ik wed niet op iets, dat van tevoren vastst Martin." „Voor altijd mijn allerliefste." „En jij bent voor mij, voor altijd mijn aller-al liefste, Martin." (Wordt vervolge

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 2