VOROL Mannequin U kunt niet alles weten UIT ONZE OMGEVING AXEL RECHTSZAKEN DE ZAAK TEGEN DE BURGEMEESTER VAN HULST. de beste tandpasta die men U raden kan ;t»n SPORTNIEUWS FEUILLETON. door FANNY HURST. Particuliere verpleegsters zijn niet als werkneemsters te beschouwen in de zin van het besluit op de loonbelasting, Ook als zij tijdelijk in een ziekenhuis te werk worden gesteld, worden zij geacht te behoren tot de zelfstandigen. Indien wezenpensioen toekomt aan een kind, waarvoor de ouder (stiefouder, pleeg ouder) aanspraak op kinderaftrek heeft, wordt die Auder geacht dit pensioen te ge nieten en derhalve als werknemer beschouwd in de zin van het besluit loonbelasting. Om uw piano droog te houden, hangt u een zakje met ongebluste kalk binnen in de piano. Beter is echter, dit dure meubelstuk in de droogste kamer te plaatsen. Een olieverfschilderij schoonmaken kan gebeuren met een zachte spons en zeep water, daarna met schoon, lauw water. Zeer voorzichtig werken, om de verf niet te be schadigen. Voor dit doel kan men ook ge bruik maken van een doorgesneden rauwe aardappel. Met het snijvlak zacht over de verf wrijven, tot deze schoon is. Naspoelen met koud water en laten drogen op een win derige plaats met de verfkant naar beneden. Vooral niet drogen in de zon. Om een grote glasplaat, b.v. een buffet plaat die gebroken is, te herstellen, gaat men als volgt te werk onder de scheuren legt men cellophaanpapier, smeer de scherfran- den in met celluloselak en druk de stukken stevig tegen elkaar. Een volle dag laten drogen. Een vettige plek op een gewitte muur ver wijdert men, door de plek eerst droog goed af te schuieren. Daarna strijkt men er een dun laagje blanke lak overheen. Eerst als dit goed droog is, zult u geen moeilijkheden meer hebben met het witten. VICARIS BENOEMD. Tot vicaris bij de Ned. Herv. Kerk alhier werd door de kerkeraad benoemd de heer den Blaauwen uit Lisse (voorlopig voor een half jaar) BEVORDERD. Tot monteur-electriciën le klasse bij de Prov. Zeeuwse Electriciteits Maatschappij (P.Z.E.Mi) werd bevorderd onze stadgenoot de heer J. C. de Feijter. HET BOS GROEIT. Het Axelse bos groeit weer verder uit. Niet alleen in de lengte en dikte van de bomen, die ook weer al hier en daar een groenachtig waas krijgen, maar ook in oppervlakte. Men is n.l. thans weer bezig met een uitbreiding van het beplante oppervlak door het inplanten van een flink aantal nieuwe jonge struiken en boompjes, o.a. langs de nieuwe afwateringsleiding, die vanaf de Eerste Verkorting naar de Kleine Kreek loopt. De zandwoestijn waardoor deze afwatering aan vankelijk stroomde zal dus nu zo langzamerhand gaan verdwijnen en plaats maken voor groen struikgewas. Zowel officier als raadsman tekenden hoger beroep aan. Naar wij vernemen zij n zowel de Officier van Justitie bij de Middelburgse rechtbank, mr. J. L. Andrea, als de raadsman, mr. Pt Tichelman te Terneuzen, in hoger beroep gegaan bij het Haagse Hof, in de zaak tegen B. A. Th. M. T., burgemeester van Hulst. Zoals bekend is T, op 5 Maart j.l. door de recht bank te Middelburg tot 1 maand gevangenisstraf on voorwaardelijk veroordeeld. Hem was ten laste ge legd, dat hij bijverdiensten voor de belasting had verzwegen. De eis tegen verdachte was 8 maanden, terwijl de verdediger vrijspraak subs, een geldboete had verzocht. Voetbal. Tweede klasse B. M.O.C.—Alliance 21; T.S.C.—R.AC. 2—0; Vlissingen—Rood-Wit 2—1 Middelburg—De Ba ronie 0—0 (onder protest van Baronie) Internos— Dosko 3—3; Goes—Terneuzen 5—0. Derde klasse D. R.K.F.C.—Zeelandia 4—0\; Corn Boys—Nieuw) Borgvliet 0—1 Axel—Hulst 0—3 Meto—De Zeeu wen 1 —0 Biervliet—R.C-S. 0—3 Breskens—Odio 2-3. Vierde klasse H. Sluiskil—Oostburg 1—3 Hontenisse—IJzendijke 8—1; Steen—Ria 5—2; Luctor—Clinge 2—1; Aardenburg—Koewacht 1 1. Reserve Tweede klasse C. R.C.S. II—Zeelandia II 1—3 De Zeeuwen II— Middelburg II 0—6; Terneuzen II—Axel II 6—1 Breskens IIGoes II 0—6. AXEL-HULST 0—3. Axel te zwak voor de leidende Benjamins. Axel had weer enkele veranderingen In het elftal aangebracht en een tweetal nieuwe gezichten ver schenen tussen de lijnen. Vlieland stond rechtsback, v. d. Berge rechtsbinnen en Deij speelde rechtsbuiten. De toss was voor de Axelse aanvoerder, welke de lichte wind in zijn voordeel verkoos. De eerste aan vallen waren voor Hulst en een sprong voor de voeten van de linksbinnen van Jonkman, welke de Hulste naar een corner opleverde, kon slechts redding bren gen. Het spel golfde razend snel heen en weer en al direct kwam de betere techniek der geel-blauwen tot uiting, waartegen de oranjehemden het eerste kwartier aardig partij gaven. Het snelle positiewisselen in de Hulsterse voorhoede leverde voortdurend direct gevaar op. Het was jammer dat Neefs en vooral Picavet zich bezondigden aan ruw en soms unfair spel. Deijz ocht een keer het doel te hoog en v. d. Velde verprutste een kans door treuzelenHet was na een kwartier reeds duidelijk, dat de Axelaars in deze wedstrijd niet veel in de melk te brokkelen zou den hebben. Er werd in de achterhoede hard ge zwoegd om de telkens gevaarlijk terugkerende aan vallen van de gasten te weren, doch het verband tussen middenlinie en voorhoede was bij de thuisclub vaak zoek. Het plaatsen was niet best en het harde individuele wierken der oranje-witten zette geen zoden 35) Dagen na die bewuste gewelddadige uitzetting uit haar kamer, liefl Orchis rond met twee brandende rose blosjes op haar wangen van de vernedering. Wekenlang lachten de meisjes erom. Die Terry, zoals hij van de stoep afgesukkeld was. En Toto, die poogde haar beste beentje voor te zetten en Myrrh, die krom sloeg van het lachen, alsof ze de rook van haar cigarette achternajoeg. Die razende juffrouw Snuggs, uitgedost in die blauw'-katoenen ochtendjas met de drie satinetten strookjes. Er was een gevoel van nieuwe kameraadschappelijkheid in de kleed kamer. Orchis hoorde er nu bij. Nooit had zij zich zo dicht bij Martin gevoeld als toen zijn hand zacht over de hare streelde, terwijl zij, met tranen in haar stem, hem het gebeurde vertelde. De vernedering. De katterige, dorre vernedering. Juffrouw Snuggs met haar gemene impertinentie, die ze aan de dag had durven leggen na de uiteendrijving van het feest. Martin kende Terry. Het landgoed der Terry's lag in de buurt van Innesbrook. Soms kwam Terry op lopen, voor een partijtje tennis met Martin's nicht, Celeste Innesbrook, en zo nu en dan speelde hij mee, als er een vierde man nodig was. O ja, Martin kende Terry best. Hij was het soort vent om een bal out side te noemen als hij een handbreedte binnen de lijnen viel. Bij de Yale-club was hij er uit gegooid om nou ja, om zekere redenen. Aardig toch van Martin, dat hij altijd er op uit was dat iemand de aan de dijk. Hulst kreeg verscheidene corners te nemen, welke niets opleverden, doch toen Brugge wegens een overtreding in de 29e minuut een vrije schop tegen zich kreeg zette Neefs deze vanaf de rand van het strafschopgebied hoog voor doel waar van Dorsselaer maar met het hoofd te knikken had om het Ieder achter de Danschutter te doen belanden. Na een half uur dus was Hulst aan de leiding ge komen (0—1). Picavet betoonde zich nog enkele ma len zeer onsportief, zonder enige noodzaak. Verpoorte miste de kans van de dag toen Deij een afgemeten voorzet voorlangs het doel gaf en ook een Axelse corner leverde niets op. Een vrije trap tegen Brugge werd door de Axelse verdediging nog weggewerkt, doch verandering in de stand kwam er voor de rust niet meer. Na de thee begon Hulst al dadelijk met een hevig offensief, dat al gauw resulteerde in een doelpunt, toen Brugge over de bal maaide, waardoor Voet de gelegenheid kreeg de bal precies op maat toe te schui- ven aan vxan Dorsselaer, die een onverwachte harde kogel afvuurde naar cPe benedenhoek waar de Dan schutter tevergeefs naar dook (0—2). De Axelaars wijzigden de voorhoede, Deij ging naar binnen en v. d. Berge verhuisde naar de vleugel, doch het ver band in de Axelse voorhoede werd ook nu niet beter. Dciördat de middenlinie in de verdediging alle zeilen moest bijzetten om meerdere doelpunten te voorkomen gaf deze ook al heel weinig steun en speelde Hulst eigenlijk al een gewonnen wedstrijd. Voor een groot deel was het ook aan de Danschutter te danken dat verdere Hulsterse doelpunten achterwege bleven, want in deze phase van de wedstrijd wist hij door moedig ingrijpen verscheidene malen onheil te voorkomen Als v. d. Velde een opgelegde kans krijgt en de keeper van Hulst reeds geslagen is, weet de links back van Hulst nog te redden, als de Axelse mid- voor te lang treuzelt met schieten. In de 16e minuut stelt Picavet de zege voor Hulst veilig door een harde koge lvan de vleugel (03). Na ongeveer 25 minuten wordt v. d. Berge bij een botsing geblesseerd en ver vangen door Wesepoel. De Axelaars trekken nog wel een enkele maal ten aanval, doch de voorhoede weet de zich toch nog sporadisch voordoende kan sen niet uit te buiten Hulst behaalde een verdiende zege en staat daarmee practisch op de drempel van het kampioenschap. Scheidsrechter den Bels uit Vlis singen leidde deze wedstrijd uitstekend, al was zijn optreden tegen ruw spel naar onze mening niet over tuigend genoeg. De stand in de 3e klasse D is thans Hulst 16 11 4 1 45-23 26 Odio 17 8 5 4 41-27 21 R.C.S. 17 9 2 6 47-30 20 Axel 17 8 3 6 40-29 19 R.K.F.C. 16 7 4 5 42-27 18 De Zeeuwen 16 7 1 8 31-26 15 Zéjzlandia 17 5 5 7 26-32 15 Biervliet 15 5 7 18—36 13 Corn Boys 16 5 3 8 22-32 11 Nieuw Borgvliet 16 4 4 8 21-34 12 Meto 15 3 5 7 16-29 11 Breskens 16 3 5 8 20-34 11 Wielrennen. De „Thunderbird" - een nieuw ontwor pen sportwagen - met een 160 pk Y- blok V 8 kopklep- motor, welke in het a.s. najaar bij de Fokd Motor Com pany, Dearborn in .productie zal gaan. onaangenaamheden des levens niet te zwaar opnam. In de kamer, die enigszins ontheiligd was door het feit, gebeurde er die avond iets echt prettigs en wat later, naar aanleiding van hetzelfde, iets, dat niet enkel prettig was, maar ten naaste bij de eerste werkelijke extase die ze ooit had ondervonden. Martin deed zijn best haar van het drukkende on derwerp af te brengen. Ze had hem onder tranen en met horten en stoten het relaas gebiecht van die ver wenste avond, tot de vernederende climax van het binnenkomen van juffrouw Snuggs toe. Plotseling nam Martin ,om haar af te leiden, het avondblad ter hand en begon de krant open te vouwen. „Niet meer aan denken, Orchis. Wie heeft de match gewonnen Wat heeft net voor zin je nijdig te maken over dingen, waar je toch niets aan doen kon Terry is een rotvent, altijd geweest. Mooi zo, Matthewson, dat wordt dit keer de kei van het sei zoen. Kom, kop op, Orchis, de eerste en beste keer dat ik je oude ploerterij tegen het lijf loop, zal ik haar zeggen, dat ze Terry meer eer heeft aangedaan, dan hij gewend is, door hem enkel bij zijn nekvel er uit te smijten. Aha, daar hebben ze een prof van een seminarium ergens in het Noorden ontslagen, omdat hij Genesis naar de geologische tijdperken heeft pogen te duiden en zich niet letterlijk aan de zeven scheppingsdagen gehouden heeft. We zijn in ons landje alweer aardig na toe aan een polemiek tussen Darwinisme contra Bijbel Darwin. Stiekem zat Orchis nog altijd te noteren. Darwin. Genesis. „Wel heb ik van mijn leven. Moet je horen, Orchis. Mevrouw Scott is vrijgesproken. Heb ik het niet gezegd. Een mannelijke jury zou haar nooit ver oordelen FRAAI SUCCES VAN ZEEUWSE RENNER IN GENT YPEREN. Piet van der Lijcke behaalde schitterende derde plaats. De Zeeuwsch-Vlaamse renner Piet van der Lijcke uit Groede, die het vorig seizoen ook steeds in de voorste gelederen te vinden was, schijnt ook dit sei zoen in puike conditie te zijn. Zondag heeft hij in de wegwedstrijd GentYperen voor amateurs een schitterende derde plaats behaald. Winnaar van deze befaamde „Kattekoers" werd de Belgische renner Emile van Cauter, die de af- „Nee „Toe maar. En die vrouw heeft d'r man zo vast en zeker vermoord, als ik hier op deze stoel zit 1" „O ja, vast. Ze heeft het enkel maar niet bekend „Ik ga es een serie artikelen schrijven over het jury-systeem, zoals dat functionneert en zoals „Martin Ik ben er „Hoe zo „Ik heb het „Wat dan toch „Een idee." „Kind, je maakt me waarachtig aan het schrikken I" „Maar heus, ik meen het, Martin 1" „Allicht, schat, wat is er dan „Ik weet een Onderwerp voor een serie artikelen, die eenvoudig er om schreeuwen om gepubliceerd te worden. Door jou Wat dit land nodig heeft is, dat het wakker geschud wordt tot het inzicht in zijn eigen wantoestanden, aan de hand van de zaak Scott. Dat de vrouw, hier in Amerika, vrijelijk kan moor den. Zie nu weer het geval Scott. Neem de zaak Madge Ellington. Iedereen is het eens over het feit dat een vrouw, die in een vlaag van hartstocht schiet, wordt vrijgesproken, maar niemand vat de koe bij de horens. Dit is een kans' voor jou om wat je noemt d%. latente psychologie der massa in be roering te brengen. O maar Martin, dat is een idee, waarmee je best bij je oom kunt aankomen In de lichtkring der lamp keek Martin langzaam tot haar op, met weinig enthoosiasme, waarmee hij anders zijn ideeën lanreerde, zij het slechts om ze daarna weer te verwerpen. „Het zou me niets verwonderen," zei hij. „Dit is op zijn minst genomen de vijfde vrijspraak binnen twee jaar tijds van een vrouw, wier schuld zonne klaar is. Het zou me niets verwonderen, Orchis Stel stand van 155 km. reed in 3 uur en 55 minuten. In het bergklassement behaalde van der Lijcke een goede tweede prijs. Voor deze wedstrijd hadden be halve alle bekende Belgische amateurs een groot aan tal Nederlanders en enkele Fransen en Luxemburgers ingeschreven. De uitslag was I.E. van Caufer (B.) 2. N. Kerkhof (B,) 3. P. v. d. Lijcke (N.) 4. L. de Boeck (B.) 5. R. Callewaart (B.) 6. G. Pauw (N.) 8. D de Groot (N.) 9. H. v. d. Broek (N<) 11. M. Wolfs (N.). Biljarten. A.B.C. (Axel) B.C.Z. (Zuiddope) 715. Maandagavond had alhier in „Het Wapen van Zeeland" de return-ontmoeting plaats tussen A.B.C. en B.C.Z. Evenals vorige week in Zuiddorpe moesten de A.B.C.-ers nu ook op eigen „terrein" of beter gezegd in eigen clublokaal het onderspit delven. Ei werden nu elf partijen gespeeld, wbarvan de Axelaars er slechts drie in hun voordeel beëindigden. De spelers uit het dorp „onder de linden" behaalden de volle buit uit zeven partijen, terwijl één partij onbeslist eindigde. De eindstand werd alzo Axel 7 matchpunten tegen Zuiddorpe 15 matchpunten. Een mooi resultaat behaalde het jongste A.B.C.-lid de 12-jarige Carlos Tieleman, die zijn tegenstander met ruim verschil wist te kloppen en daardoor twee van de zeven door ABC. behaalde punten voor zijn rekening nam, dat ik schreef in deze geest Geef de moordenares een kans op straf gelijk aan de man Dat klinkt Innesbrookerig genoeg." „Juist Als vrouwen gelijke rechten willen heb ben, moeten ze die ook in alle opzichten hebben. „Met alles wat er aan vast zit. Precies. Eerst heb je al die koude drukte over het kiesrecht en nu hebben ze het eenmaal en nooit in de geschiedenis der misdaad is er een tijd geweest, dat er zon onderscheid werd gemaakt tussen de sexen. O, Lu- cretia Borgia zou heden ten dage in haar element zijn." Lucretia Borgia. Daar had je weer zoiets. „In dit land is het eenvoudig onmogelijk dat een moordenares gestraft wordt." „Vrouwen moesten evengoed op de kwade als op de goede kant van haar rechten staan." „Maar in laatste instantie, ligt het niet zozeer aan de vrouwen, Martin, dan wel aan de mannen zelf. De sentimentele, valse ridderlijkheid van de manne lijke jury. Heb je gelezen, juist bij de zaak Scott, hoe de rechter waarachtig zijn toevlucht moest nemen tot zulke middelen, dat er een scherm om mevrouw Scott moest worden heengezet, opdat de jury geen blik op haar mooie enkels kon slaan „Dat is een kolfje naar de hand van Innesbrook „Het is om te lachen en tegelijk een schreeuwend maatschappelijk onrecht, Martin „Een kans op de duizend om het publiek sentiment in het harnas te jagen tegen sentimentaliteit." „Als de ene vrouw voor, de andere na, ongestraft misdaden plegen en moorden kan, Martin, ja, dan is het hele systeem van maatschappelijke gelijkheid een dwaasheid, ipso facto!" (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 2