Mannequin Verstopping ïZlCT K!ESmJN?< Pijn ?'n Mijnhardfcje^Q UIT ONZE OMGEVING AXEL FEUILLETON. door FANNY HURST. OVERSLAG Voor vlijtige handen in het schoonmaakgetijHamea-Gele" SAS VAN GENT SPORTNIEUWS GENT WACHT DE ZEEUWEN. Provinciale Bondsdag van de C.J.V.Fen de C.J.M.V. in Zeeland samen met alle Protestantse Belgen. Ook dit jaar weer zal het C.J.M.V. zijn Bondsdag houden in samenwerking met de C.J.V.F.-Meisjes- bond. Men heeft de samenwerking zelfs nog uitge breid daar er contact is gezocht met alle Protestantse groeperingen van de Ned. Herv. Kerken in België en zo ligt het in de bedoeling, dat deze drie organisaties op 2e Paasdag a.s. hun gezamenlijke Bondsdag in de hoofdstad van Oost-Vlaanderen, in Gent, zullen hou den. Men verwacht op deze Bondsdag ongeveer 1000 deelnemers, die vanuit Breskens en Terneuzen met bussen naar het Casino in Gent zullen worden ver voerd, waar men de vergaderingen zal houden Na de vele voorbereidende besprekingen is thans een programma opgesteld dat de deelnemers een pret tige en goede dag belooft te bezorgen. Van s mor gens 10 uur tot 's avonds 7 uur zal men in Gent kun nen blijven en kennis kunnen maken met deze oude, historische stad aan de samenvloeiing van Leie en Schelde. Men zal gelegenheid hebben het oude Bel fort te beklimmen, waarvan ons de versregels zo be kend zijn Boven Gent rijst", men zal ht oude Graven steen kunnen bezoeken waar het verleden ons aan spreekt, men zal de oude St. Niklaaskerk en St. Baafs- kerk kunnen bezichtigen en nog vele anderen. Het stadhuis en de Botanische tuin, het schitterend aan gelegde park bij het Casino en het Feestpaleis al deze monumenten en werken zullen de deelnemers kunnen bezichtigen. De dag in Gent begint met een wijdingsdienst om 10 uur, die geleid zal worden door de Gentse en Brusselse predikant, resp. Ds. Stipriaan- Luiscius en Ds. Pichal, waarna de deelnemers in verschillende groepen excursies gaan maken onder lei ding van Gentenaren. In de middagvergadering zal de Bondsrede worden uitgesproken door de vroegere Zeeuwse districtssecretaris, de heer J. C. Gordeau uit Enschede met het onderwerp „Christus, de Hoop der wereld", dat ook aan de orde is op de grote ver gadering van de Wereldraad van Kerken in de Ver enigde Staten van Amerika. Verder is er samenzang onder leiding van een Belg, een vlaggenparade door CJ.V.F. en C.J.M.V., volksdansen en opvoering van een toneelstuk door de „Jonge Katelijners" te Brussel. De vergadering zal geopend worden door de voor zitter van de Vlaamse Bond en gesloten worden door de Zeeuwse districtssecretaresse van de C.J.V.F., wika de Vlieger. Het slot van deze dag zal bestaan uit een mars door de stad met een openluchtsamenkomst op de Vrijdagmarkt. JAARVERGADERING „AXEL-VOORUIT". Woensdagavond, hield de winkeliersvereniging „Axel-Vooruit" in hotel „De Graanbeurs" haar jaar vergadering, wegens ziekte van de voorzitter onder leiding van de heer Ph. de Neve. Nadat de heer de Neve de vergadering had ge opend, hierbij zijn teleurstelling uitsprekende over het feit, dat slechts zo weinig leden op deze vergade ring aanwezig waren (7) werd de agenda in vlot tempo afgehandeld. De notulen van secretaris Legrand werden onge wijzigd goedgekeurd. Het belangrijkste ingekomen stuk was een schrijven van de voorzitter de heer P. A Wondergem, dat hij zich om gezondheidsredenen ge noodzaakt zag als bestuurslid der vereniging te be danken. Ook voor het bestuur kwam dit schrijven onverwacht, zodat men 'geen maatregelen had kunnen treffen om de verkiezing van een nieuwe voorzitter Mijnhardl Kiespijnpoeders. Doos 50 ct. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 50 ct. 34) Clarice bracht een vriend mee met gevernist haar, zijn arm i n een doek jongste polo-ongelukdra ger van de zeer crediet-waardige naam Brangwyn Hij kwam met de „vriend" die Orchis de rode Mimi had zien dragen bij de show in de „Ambassadeur Allan Terry. Een blonde jongeman, met een aan komende tandenborstel, uitzonderlijk lange benen, die hij in een dubbele knoop legde, wanneer hij ging zitten en een platte gouden sigarettenkoker, met in de hoek zijn monogram, waarvan de diamanten uit zijn vestzak puilden. Lange vingers, die langs een dunne horlogeketting van paarlen in platina gevat een gebed zonder eind baden. Roomkleurige spats. De „Terry-Papier-Fabrieken" Terry. Er was niets buitengewoons 'aan hem. De gewone manieren van zulke mannen met zulke meisjes. Los Gemakkelijk Sans gêne. Juist de manier waarop Orchis ge vreesd had, dat Martin haar bejegend zou zien. De manier, die direct aan een gemeen „waarheen-na- afloop deed denken. Jonge mannen, die niet van hun stoel opstonden als er van zulke meisjes de kamer binnen kwamen. Jonge mannen, die altijd aan het rondmaaien waren met hun handen, gretig naar haar aanraking, naar kneepjes in de wangen azende han den langs haar middel. In niets onderscheidde zich de jonge Terry hiervan, behalve misschien in de vlugge en luidruchtige wijze, waarop hij onder de invloed van de whisky kwam. Bijna onmiddellijk druk, lawaaiig, erop gespitst om voor deze vergadering te convoceren. Besloten werd daarom om op 31 Maart a.s. opnieuw een leden vergadering te beleggen, teneinde een voorzitter te benoemen. Het jaarverslag van de secretaris memoreerde nog maals de feiten uit het afgelopen jaar en inzonderheid de ook nu weer zeer succesvolle St. Nicolaas-actie met de er aan verbonden kwartjesbussen. Het nu volgende financiële overzicht door de pen ningmeester gaf wederom een flink batig saldo aan het einde van het boekjaar te zien, zodat de toekomst met vertrouwen kan worden tegemoet gezien. De kascommissie rapporteerde alle bescheiden in orde te hebben bevonden, waarop de heer Meyer decharge werd verleend voor het gevoerde beheer De periodi/f aftredende bestuursleden, de heren Ne ve, Markusse en Legrand werden bij acclamatie her kozen. Thans bleef dus nog over een bestuursvaca- ture door het aftreden van de voorzitter, waarvoor als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer M. de Feijter-But. Bij de rondvraag kwamen nog enkele punten van meer interne aard ter sprake, waarna de voorzitter de vergadering sloot. JAARVERGADERING AXELSE BAD- EN ZWEMINRICHTING Eveneens Woensdagavond hield de „Axelse Bad en Zweminrichting" of kortweg „het Zwembad" haar jaarvergadering in hotel „De Graanbeurs". De ver gadering werd geleid door ir. P. R. Bouman, die slechts een klein aantal leden welkom kon heten. De notulen van de jaarvergadring 1953 werden goedgekeurd, waarna de secretaris verslag uitbracht over het afgelopen verenigingsjaar, Deze memoreerde het feit dat 1953 het eerste jaar is waarin het bad weer een redelijke outillage kon bieden aan de be zoekers, wat getuige het vaak drukke bezoek ook waardering heft gevonden bij de zwemliefhebbers. Helaas heeft het bestuur nog geen mogelijkheid ge zien het gerechtvaardigde verlangen naar een spring- toren en keerpunten te verwezenlijken. De penningmeester kon een saldo van ruim 500 rapporteren, waarvan echter de aflos aan oude schuld nog moet plaats vinden, zodat de financiële positie, hoewel niet onbevredigend, toch nog steeds tot een voorzichtig beheer maant. Evenwel werden in het af gelopen jaar belangrijke bedragen uitgegeven om het bad op orde te brengen, zodat gehoopt mag worden dat 1954 bij goed weer een wat gunstiger resultaat zal bieden, waardoor dan aan verdere uitbreiding zal kunnen worden gedacht. Van de kascommissie, waarvan beide heren ver hinderd waren de vergadering bij te wonen, wsa be richt ontvangen dat de stukken in orde waren be vonden. Bij de bestuursverkiezing voor de periodiek af tredende heren Hamelink en de Hullu werden tot be stuursleden gekozen de heren G. Spekking en D. Jansen Dz. De heer Hamelink deelde vooraf mede zich om persoonlijke redenen niet meer herkiesbaar te kunnen stellen, terwijl de heer de Hullu niet ter vergadering aanwezig was. In de kascommissie 1954 werden benoemd de heren L. Pot en L. Hamelink. De plannen voor 1954 werden uitvoerig besproken, waarbij de openingsuren werden bepaald voor werk dagen van 912 en 13.3020 uur en voor de Zon dagen van 12.3018 uur. De prijs voor een jaar abonnement werd bepaald op 2,50 voor kinderen tot 6 jaar, 5 van 614 jaar en 6 boven 14 jaar. Verder zullen week- en gezinsabonnementen ver krijgbaar zijn. Ook uit de vergadering kwam weer het verzoek tot het bouwen van een springtoren, waarom het be stuur de technische mogelijkheden hiertoe nog eens onder ogen zal zien en indien het ook financieel mogelijk is, t.z.t. tot deze bouw zal overgaan. De rondvraag leverde geen nieuwe punten meer op waarop de voorzitter deze prettig en enthousiast ver lopen vergadering sloot. het hoogtepunt te bereiken van een „lol-avond". Hij was de voornaamste aanleiding dat de gordijnen toe moesten en de ramen dicht, zodat de rook te snijden was. Hatelijk was zijn manier van iemand aan te raken met zijn vochtige lippen met een klein spuug- gootje aan de hoeken, De ongeschreven wet, bij zulke gelegenheden echter, schreef voor dat Terry Orchis' partner zou zijn. Hij deed niet anders dan telkens weer een vlechtje maken van de zijden franje, die van haar ceintuur hing om haar er dan mee te mennen als aan een leidsel „Hop, paardje, hop." En dan barstte hij in een daverende lach uit, die zeker, vreesde zij, in de naaste kamer te horen was en intussen naderde hij voortdurend met zijn gezicht zó dicht bij het hare dat zij zijn adem in haar ge zicht voelde walmen. Het was een feest van paartjes. En je kon onmogelijk die paartjes van elkaar schei den. Clarice had zich al in het begin van de avond op Brangwyns schoot gezet en was er niet af te krijgen. Toto, die haar paardenmaniak sandwiches zat te voeren hield hem telkens een hapje voor om op te knabbelen en hield dan zijn flacon boven zijn mond om het naar beneden te spoelen, terwijl zij er zo nu en dan zelf een zoopje uit nam. Een fuif, van het soort, dat precies verloopt zoals het behoort. Het soort fuif, dat men kan verwachten van rijke jonge patsers en een troep selecte manne quins uit de stad. Terwijl Orchis zo door die lange, stormachtige avond koerste, met de onverzadigbare Terry steeds strakker aan de teugels van haar cein tuur, meende zij soms, wanneer damp en vrolijkheid oplaaiden, dat zij dwars door een soort delirium moest heengaan. Een delirium van verschrikkelijke, te dicht nakende- lippen, reuk van poeder op muffig vlees, de klamme, witte verschrikkelijke mannenhanden, de stank van zakflacons, het nasaal-zeurende gejank van GEVONDEN VOORWERPEN. Twee verschillende wollen dameswanten, Nieuwen- dijk 54 een combinatietang, Lansen, Noordstraat een zilverbon, Prins Hendrikstraat 53 een bruine glacé dameshandschoen, een rood bewerkte dames- want en een grijze wollen want, Pr. Hendrikstraat 56 een lederen motorhandschoen, Oudewajk 55f; een kinderwant en een doosje overgordijnhaken, Rijks politie een padvindersriem, Margrietstraat 42 een huissleutel Joost de Moorstraat 1 een nieuwe bruin- ledrenportemonnaie met inhoud, Nieuwendijk 80 een armband, Nieuwendijk 36 een muntbiljet, Wit-Gele Kruis, Walstraateen groene sjaal, Pieter Paulus- straat 28 een- paar oorbellen, Kanaal K 25 een bruine kinderwant en een bruine dameshandschoen, Rijkspolitie een lipsleutel, Irenestraat 16 een witte jas, Irenestraat 42 een kinderzakdoek, Bylocque- straat 1 een zaai- of strooikleed, Sassing P 22 een kinderwant, Rijkspolitie; een militaire signaalfluit, Julianastraat 4 een bruine portefeuille met post zegels, Prins Mauritsstraat 7. PREDIKBEURTEN. Zondag 21 Maart 1954. Ned. Herv. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Weleerw Heer de Zwarte. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat) 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 1) 6.30 uur Ds. H. van Leeuwen. 60-JARIG HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar Edmond Willems-Wuijtinck te Over slag hoopt over enkele weken het feit te herdenken dat zij 60 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Beide oudjes zijn nog kerngezond en nog steeds goed ter been, Moeder Mietje gaat'nog steeds naar de kerk en kan haar huishoudelijk werk nog goed af. Ook vader Mon laat het zich nog niet verdrieten en pikt altijd nog een stevig borreltje. Dit krasse echtpaar heeft 13 kinderen groot gebracht en hun een plaats in de maatschappij gegeven. Het is te hopen dat zij nog vele jaren gelukkig bij hun kinderen en klein kinderen mogen doorbrengen. VRACHTAUTO OVERREED TWEE OUDEN VAN DAGEN. Eén ter plaatse overleden. Op het terrein van de Centrale Suikermaatschappij te Sas van Gent gebeurde Donderdagmiddag om streeks kwart voor zes een ongeluk, dat aan de heer E. M. uit Assenede (B.) het leven kostte. Op genoemd terrein is men bezig met egaliseren en daarbij was een vrachtauto in de modder vastge raakt. De chauffeur van de firma L. uit Limburg trachtte met zijn auto de andere wagen vlot te trek ken. Twee ouden van dagen stonden met hun rug naar de beide auto's naar andere werkzaamheden te kijken en bemerkten de achteruit rijdende vr; htauto niet. Zij bevonden zich buiten het gezichtsveld van de chauffeur en het gevolg was dat zij beiden werden overreden. Dr. van Loy, die spoedig ter plaatse was kon bij E. M, slechts de dood constateren. De heer De V., eveneens uit Assenede, moest met inwendige kneu zingen naar het ziekenhuis te Sluiskil worden ver voerd. De chauffeur van de vrachtauto treft naar alle waarschijnlijkheid geen schuld. dat kleine muziek-instrument uit Indië. Ze zat maar en probeerde niet te stijf te doen onder het steeds luider wordende lawaai, maar ze voelde hoe haar tenen zich samenbalden in haar muiltjes in stijgende angst dat deze partij de perken te buiten zou gaan. Wat zou er gebeuren, als door een noodlottig toe val, Martin per ongeluk kwam oplopen en haar vond als paard, bestuurd door de idiote invallen van de jonge Terry, aan de zilveren kwast van de ene hoek van de kamer naar de andere Wat, als de buren zich zouden beklagen over deze braspartij Of juffrouw Snuggs, die doorgaans als een mol vrij trouw in haar sous-terrain bleef. Het roodgevlamde gezicht van Terry, die al maar strak ker de teugels aanhaalde. Schrikkelijk strak, al had ze nog zozeer er het handje van hem op een afstand te houden. Met alle sfinx-achtige, beminnelijke ma niertjes, die haar bij zulke gelegenheden ten dienste stonden. En het moge nog zo ongelooflijk klinken, het was juist deze eigenschap, dat dunne kleed van af weer over haar beminnelijkheid heengespreid, dat Ter ry's luidruchtigheid scheen op te hitsen. Haar ge heime walg van hem. Haar geheime vrees voor hem. Haar geheime vrees voor het stijgende gebrek aan vormen in het heiligdom van haar eigenste, dierbare kamer. De kamer van de rustige avonden met Martin De kamer, plotseling ontwijd. En meer dan zeker, meer dan verschrikkelijk, meer dan vernederend, het feest ging de perken te buiten. De zakflacons. De verwelkende hoofden der meisjes. De nonchalant liggende mannen. Het weergalmen der lachsalvo's, die hoe langer hoe ongebreidelder werden. Je wist met angst in je hart, zelfs vóór je door de dichtgetrokken gordijnen gluurde, dat er een troep DE BUSDIENST SLUISKIL-BREDA. De minister van verkeer en Waterstaat heeft ant woord gegeven op vragen van het Eerste Kamerlid de heer Van der Himst, omtrent de busdienst Sluis kilBreda. Het antwoord van de minister luidde Van het artikel in de „Volkskrant" d.d. 26 Februari 1954 omtrent de busdienst SluiskilBreda werd ken nis genomen. Bekend is, dat de vertegenwoordiger van de Ned. Spoorwegen op de openbare zitting van de commissie vergunningen personenvervoer, waarop de aanvraag om vergunning voor de onderhavige bus dienst werd behandeld, heeft medegedeeld, dat ver lening van de vergunning voor de Nederlandse Spoor wegen een schade van 120.000 per jaar zou betekenen De juistheid van het bedrag der door de Ned. Spoor wegen te lijden schade, alsmede de berekening daar van dienen voor rekening van de Ned. Spoorwegen te worden gelaten en staan in dit stadium van be handeling van de aanvraag door de commissie ver gunningen personenvervoer, niet ter beoordeling van de minister. De beslissing op de onderhavige aanvraag wordt in eerste aanleg zelfstandig door de commissie ver gunningen personenvervoer genomen, van welke be slissing beroep op de Kroon openstaat. Eerst in die phase van het beroep en dan nog nadat de Raad van State zijn advies heeft uitgebracht, is er van bemoeiing door de minister met de onderwerpelijke aangelegen heden sprake. Vlug, zacht en pijnloos werken Mijnhardt's Laxeertabletten 65ct. Biljarten. B.C.Z. (Zuiddorpe) A.B.C. (Axel) 137. De Axelse Biljartclub „A.B.C." toog Maandagavond met een negental spelers naar Zuiddorpe om aldaar in café Belaert de biljartclub B.C.Z. van Zuiddorpe te ontmoeten op het groene laken. Er werden tien partijen gespeeld, waarin de Zuid- dorpenaren zich over het algemeen het sterkst toon den. De B.C.Z.-spelers wonnen zes partijen, één partij eindigde gelijk en de A.B,C.-ers boekten drie over winningen, zodat de stand was 13 tegen 7 match- punten in het voordeel van Zuiddorpe. Volgende week Maandag legt B.C.Z. een tegen bezoek af in „Het Wapen van Zeeland alhier voor het verspelen van de return-ontmoeting. Voetbal. AXEL-HULST. Zondag staat ons deze belangrijke ontmoeting te wachten op het terrein aan de watertoren. Belangrijk is deze wedstrijd omdat het resultaat er van ofwel bij een overwinning van Hulst deze club heel dicht bij het uiteindelijke kampioenschap brengt, ofwel bij een overwinning van de oranje-witten de spanning aan de leiding wat zou doen terugkeren. Op papier heeft Hulst de beste kansen met hun vijf punten voor sprong en een wedstrijd minder dan Axel. Maar de voetbalsport is nu eenmaal een spel dat al meer de nog zo goed uitgekiende prognostieken in de war heeft gestuurd. Wij hopen ter wille van de spanning in de stand dat de oranjehemden de geestdrift weten op te brengen om zich tegen de snelle Hulstenaars te geven voor de volle 100% en zich desnoods ge heel leeg te spelen, om met de rug tegen de muur deze laatste kans uit te buiten. Dat het Zondagmiddag bij goed weer aan de watertoren druk zal zijn staat als een paal boven waterMogen deze vele toe schouwers zich kunnen verheugen in een spannende, maar sportieve wedstrijd. mensen op het trottoir zou staan samengeschoold. En daar liepen zij te hoop. Buren. Voorbijgangers. Straat slijpers. Opeens trok Terry Orchis op zijn schoot en terwijl zij hem, met haar vuisten stompend tegen zijn borst, van zich wegduwde, verbitterd vechtend, maar met een hysterisch brok in haar keel zich inspannend te doen alsof zij lachte, kwam het daar, daar, oh, o, o! Om door de grond te zinken. Bons, bons. Dat moest juffrouw Snuggs zijn, die uit haar kelderslaapkamer opdook om tegen het burengerucht te protesteren. Burengerucht in Orchis kamerHaar huid schrom pelde in en rilde in stromen langs haar lichaam naar beneden, Orchis, vastgeklemd op Allan Terry's schoot in haar poging zich los te rukken van zijn afgrijselijk heid en juffrouw Snuggs in de deur. Het was drie uur in de ochtend van die al te vro lijke morgen, op het moment dat Orchis tegen Terry's borst aan het stompen was om uit zijn omklemming los te komen, toen juffrouw Snuggs, heur haar in een toetje omringd door een krans van papillotten, in een niet al te kleurige peignoir met drie belachelijke stroken er aan over haar nachtgewaad, een inval deed in het broeierige begin, van wat Orchisl eerste en laatste poging zou zijn, de gunst van en de goede verstandhouding met haar haar collega's te bewaren. Iets over drieën die morgen was het uur harer ver nedering, echter niet onvermengd met een zekere ge heime, duivelse voldoening, om Terry er uit gegooid te zien worden op een wel zeer oneervolle wijze, ge leid door de ziedende juffrouw Snuggs tot de bruin stenen stoep, en, als zij verder had wagen te kijken, op straat afgeleverd in een enigszins afgezakte hou ding. Wordt vervolgd

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 2