Wintertenen of spit, Zaterdag 20 Februari Boekhandel Fa J. C.Vink, Axel nippers Gemeenteraad van Koewacht Er is geen plaats, zoals THUIS... Markt 12 Telef. 646 Winterhanden SPORTNIEUWS J. Yz—Yz Yz-Yz J. Yz—Yz I. FILMNIEU W S In verschillende delen van ons land was het Woensdag zeer glad wegens ijzelvor ming. In het Noorden van ons land, waar het 's morgens sneeuwde was de sneeuw later op de dag overgegaan in ijzel. In de Krimpenerwaard en de Gouwstreek waren de wegen onberijdbaar. De Haagse straten waren met een dikke ijslaag bedekt. Overal werd zout, zand en as gestrooid, doch daar het steeds regende en het water bevroor, was het op de middag nog even glad. De auto buslijnen hadden in de ochtenduren reeds belangrijke vertraging, want de chauffeurs namen geen risico's. Met grote moeite kwa men zij van hun haltes weg. De trams reden met betrekkelijk weinig vrtraging, al hadden de bestuurders veel last van ijsaanslag op de voorruit. Aanrijdingen en glijpartijen waren niet van de lucht, fietsen en auto's zag men weinig. Bakkers en melkboeren hadden het kw;aad te verantwoorden. Uren te laat kwa men zij vermoeid bij hun klanten en het was een heksentoer in de buitenwijken van het ene huis naar het andere te komen. In de binnenstad was de situatie iets gunstiger. Na het middaguur moest, daar strooien tcch niet hielp, het autobusverkeer van de stadsdienst worden stopgezet. Maak 'n einde aan dat ondragelijke zuurbranden Neem een of twee Rennies. Zeer binnenkort kan de delta-commis sie een adres verwachten van de stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland", waarin ver zocht wordt op korte termijn een vaste oever verbinding aan te leggen tussen Schouwen- Duiveland en Goeree en Overflakkee. In dien he delta-plan doorgaat zouden deze eilanden verbonden worden door een dam, die zou lopen van een punt tussen Dreiscor en Bruinisse naar Herkingen op Goeree en Overflakkee. De Stichting stelt voor, aan beide zijden de landhoofden van de gepro jecteerde brug op te nemen als onderdelen van d toekomstige afsluitdam Thuis. Dat betekent genegenheid en gezelligheid. De atmosfeer waarin ook het kopje Douwe Egberts koffie zo op zijn plaats is. Die echt lekkere koffie, de allerfijnste bonen, op speciale manier voor U gebrand en zó uit de koffiebranderij bij U thuis! Nee, dat kunnen wij niet genezen, maar wel de kwalen van Uw VULPEN ongeacht merk of soort. verwachten wij hem voor een behandeling. per. Ds. :nst. 5.30 IN VERBAND MET GROOTSE PLANNEN DUURDE DE RAADSZITTING NIET MINDER DAN 6l/2 UUR. UITBREIGINGSPLAN VASTGESTELD. - STRAATVERLICHTING WORDT ENORM UITGEBREID EN ER KOMT EEN KLEUTERSCHOOL. De voorzitter opent de vergadering en heet alle leden welkom. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. De heer de Schep per stelt voor de notulen thuis te krijgen omdat men anders niet weet wat er besloten is. Dit voorstel wordt aangenomen. De heer E. Vermandei wenst de burge meester, de raadsleden en de secretaris een zalig Nieuwjaar. De ingediende verzoeken tot ontheffing van honden belasting worden verleend. Ook de verzoeken voor subsidie welke zijn ingediend door de vereniging van oud-leerlingen en cursisten der Vlassersschool te Koe wacht, de landbouwwinterschool te Hulst en „De Zonnebloem" worden ingewilligd, waarbij aan elk der genoemde instellingen een bedrag van 100 wordt toegewezen. Hte ingekomen schrijven van de raad der gemeente Holst, waarin deze verzoekt steun te verlenen aan de plannen tot inpoldering van het verdronken land van Saeftinge, gepaard gaande aan de kanalisatie van een deel der Westerschelde wordt uitvoerig besproken waarna met algemene stemmen wordt besloten mede werking te verlenen. Nadat enkele minder belangrijke punten zijn afge handeld wordt oevrgegaan tot behandeling van de voorstellen tot verbetering van de straatverlichting in de gemeente, Naar aanleiding hiervan wordt door de P.Z..EM. te Middelburg het volgende voorgesteld Verbetering der verlichting van het wegvak L. de Kindt—E. van Damme, alsmede verbetering van de straatverlichting in de Nieuwstraat. Na enige bespre king sluiten de raadsleden zich bij dit voorstel aan en wordt met algemene stemmen besloten le. de Nieuwstraat volgens omschrijving en teke ning van de P.Z.E.M. te doen uitvoeren in kwik verlichting voor de som van £6390.— 2e. het wegvak L, de KindtE. van Damme vol gensaanschrijving en tekening van de P.Z.E.M. te doen uitvoeren in kwikverlichting voor de som van ƒ11.540.-. Gezien de gemeente Koewacht een nieuwe kleuter school krijgt wordt het ontwerp volgens tekening II nader bekeken. De voorzitter vraagt welke verwar ming zal worden genomen voor dit gebouw. Er wordt de voorkeur gegeven aan centrale verwarming en dit wordt met algemene stemmen alzo besloten. Ook het zwembad vormde weer een punt van bespreking. De voorzitter gaf hieromtrent een toe lichting over het onderhoud door de gemeente met het R.K. Armbestuur waarbij de aankoop ter sprake is gekomen Na onderlinge besprekingen wordt het voorstel van de heren de Schepper en de Waele om 1575 te geven aangenomen en de aanwezige biels worden terug gegeven aan het R.K. Armbestuur. Het uitbreidingsplan. Door de voorzitter wordt medegedeeld dat het de bedoeling is in deze vergadering het uitbreidingsplan vast te stellen zoals het thans is opgemaakt. Betref fende de weg over het erf van de Kinderen de Mayer deelt de heer R. Vermandei mede, dat hij tegen be langhebbende heeft gezegd dat zij schriftelijke ver klaringen moeten overleggen van de oude raadsleden. Dit is niet gebeurd. De heer de Schepper vindt het bouwverbod op het perceel van R. Baes niet billijk. De voorzitter deelt mede dat vroeger door de raad is getracht een andere woning te bouwen, doch dit besluit is wegens het in beroep gaan van de betrokkene ingetrokken. Ook bij L de Kindt krijgt men hetzelfde geval. De heer Polspoel stelt voor de grond van Van Waes te bestemmen voor de smederij van R. Baes en een bouwverbod te legen op de thans bestaande woning zodat bij een nieuw te bouwen woning de voorgevel gelijk moet komen met de pastorie. De heer de Schep per stelt voor grond te geven van het erf van A. Suij. Tevens vraagt hij wanneer R. Baes weg moet en of hiervoor vergoeding wordt gegeven. De voorzitter ant woordt hierop ontkennend. Na enige bespreking worden de volgende wijzigingen aangebracht. Op de bestaande woning van R. Baes komt een bouwverbod, de rest van het perceel mag blijven. De nieuwe verbindingswegen tussen Nieuw straat en Kerklaan krijgen een totale breedte van 3 m. De aangegeven blok woningen in de verbindingsweg over het erf van de Kinderen de Mayer draaien in de richting Kerklaan. Ook de salarissen der gemeente-ambtenaren werden niet vergeten en worden overeenkomstig de richt lijnen verhoogd. Een nieuwe salarisverordening zal in deze worden opgemaakt. Verzekering brandweerlieden. De voorzitter deelt mede dat het gewenst is de brandweerlieden te verzekeren tegen blijvende invali diteit of overlijden in hun functie als brandweerman. Besloten wordt nadere maatregelen te treffen. Bij de rondvraag worden nog diverse punten be- sproken, welke echter niet direct kunnen worden af gehandeld. Op al deze verzoeken en vragen zal de volgende vergadering nader ingaan engetracht worden hiervoor een oplossing te vinden. Schaken. OOSTBURG-LANDAU 6-4. Dinsdagavond speelde het eerste tiental van de Axelse schaakclub Landau" in Oosfburg haar laatste competitiewedstrijd, waarvan het kampioenschap van de 2e klasse C afhing. Met 64 gingen onze stad genoten ten onder, zodat andermaal Oostburg be slag op de titel legde. De gedetailleerde uitslag was Oostburg Landau s 1. P. Jansen J. van der Hagen YzYz 2. P. Risseeuw C. de Putter YzYz 3. H. Enkelaar M. Jansen 1 0 4. W. de Wolf M. Wondergem I 0 5. C, Jansen A. Ruijtenburg 1 0 6. J. B. van Mechelen R. H. de Ridder Yz—Y. 7. J. Schakel C. van Beest 1 0 8. J. Jansen J. Bakker Yz~Yz 9. P. Catsman M. Mattelé 0 1 10. W. H. de Wolf D. Jansen 0 1 BRESKENS I—LANDAU II 8Y2~V/2. Een zeer zware nederlaag werd door het tweede tiental van Landau geleden te Breskens tegen de plaatselijke club aldaar. Hier luidde de gedetailleerde uitslag Breskens I Landau Iï 1. A. Punt W. van Doeselaar 1 -0 2. Hovestadt A. Verstraeten 3, A. Scheele A. Verlinde 1-0 4. A. de Corte J. Haak 5. L. de Vlieger M. Kaijser 1-0 6. F. Goethals J. Jansen 1 -0 7, I. VerduijnJ. Verstraeten 1 -0 8. de Smet C. Jansen 1 -0 9. P. de Priester Joh. Caessens 10. Stuij J. Lensen 1 -0 POLYGOON SPORTFILM. Naast het gewone weekprogramma van „Het Centrum dat ook deze week bezienswaardige films vermeld (zie advertentie) wordt Maandagavond de grote Polygoon Sportfilm vertoond, waarin de sport uit de weekjournaals tot één geheel is verwerkt. Zoals men zich zal herinneren is er ook vorig jaar een dergelijke film vertoond, waarin Polygoon toen een proef nam met een dergelijke film. Gezien het grote succes is men hiermee doorgegaan, maar nu heeft men de tekortkomingen van de eerste maal weten te ondervangen. Zo is thans o.m. door een beter aangepast commentaar een nog beter geheel verkregen en wij zouden de talrijke sportliefhebbers uit onze gemeente dan ook willen aaijradèn het buitenkansje van deze speciale filmvoorstelling waar te nemen. en op 't zelfde moment is dat zuuurbranden geblust. Geen wonder dat talloze mannen en vrouwen over de hele wereld dwepen met Rennies en altijd zorgen ze bij de hand te hebben, Rennies zijn hy giënisch verpakt één voor één. Ze zijn smakelijk engemakkelijk in te nemen, zonder water of wat ook, Ing. Med. ,£»V Vv -fïwsilo V

Axelsche Courant | 1954 | | pagina 3