irkt 12, Axel Radfcw c Mannequin ^gt van Waes-Boodts L Decembermaand - Cadeaumaand .M Firma cu'aa: 31.50 da«28 48.50 Naai 1 49.00 Kaps Thee, ppp»®®! guren f 37.50 >)OZEN 30ZEN SPELEN r geopend. veet pi 'oppe jpjes r iculaa guren -igure tplaat strips oon 575 ver., ig 29 N JERT Y zeepsdadigh<= jOodhuidi 26.50 t dingen Een f is voor pachen. de ;9 29 N sdag 2 bekrt fra^De C °^d i, die zit Uhaven frreikten. ten ont [de kolo ie U la] Verrassende resultaten bij spierrheumatiek, spit, napijn door trekken van tanden of kiezen. Ook bij ontstekingen, verstuikingen, verkoudheid, winterhanden en -voeten. Raadpleeg Uw huisarts. FEUILLETON. door FANNY HURST. UIT ONZE OMGEVING AXEL (Zie onze advertentie van a s. Zaterdag) ?z. bekend metl C7C ni]d met vlof'H h. 14) „Zeg John,"'riep Selene op een toon, die haar zelf als een lesje klonk en ging op zijn stoel zitten, op een manier, die zijn hoofdpijn aanwakkerde. „Raad eens „Kind, ik ben te óp om te denken." „Ik heb vandaag geld verdiend „Daaruit moet ik zeker opmaken, dat je vandaag geld hebt uitgegeven." „Waarom zeg je 'dat „Weet niet. Dat is zó zowat de gedachtengang van een vrouw maar ga voort. Zet de dingen recht als ik me vergis." „Och, jij ook altijd altijd neem je overal het pleziertje van af." „Waarom zeg je dat kind Als je vandaag toch geld verdient hebt en er geen windje aan de lucht is vertel dan op." „Ik heb iets gekocht vent John (droog) Dat dacht ik wel. Selene Allicht, als je me ook niet uit laat praten. John Ga je gang. Selene (in een stortvloed van woorden) Ik heb een zeldzame antieke sjaal gekocht voor Joans wagen. Uit de Ming-periode je weet wel, van dat por- celein. Het kind zou kou vatten itj de warme dagen met d e zware astrakan vacht. Ik kan er morgen het dubbele voor terug krijgen, van wat ik er voor be taald heb. De afslager zei het zelf. Het is een buiten kansje zoals je dat wel eens een enkele keer hebben kunt. Een bof. Voor een krats gewoon gekregen. Hon derd dollar. Ik heb achttien betaald, John, van er van het huishoudgeld, dat ik net, per toeval in mijn beurs had zitten. Ik heb beloofd dat ik het mankerende ineevulde waarde- van deze j-oT,lc00p van 1954 als volgt vastgesteld a. de kosten per leerling van de openbare lagere school op 27,68 b. de kosten per leerling voor het uitgebreid lager onderwijs op 50,47 c. het aantal wekelijkse lesuren, gedurende aan de openbare lagere school voor gewoon lager onder wijs vakonderwijs wordt gegeven te bepalen op 22/3 uur per week. Voor het jaar 1954 wordt evenals vorige jaren ge bruikelijk was wederom een rekening-courant over eenkomst afgesloten met de Bank voor Ned. Ge meenten, groot 100.000. Met deze punten is de agenda op de beroting na afgewerkt. Een uitvoerig verslag over dit belangrijke punt trof u reeds aan in ons vorig nummer. Bij de rondvraag verlangt alleen nog de heer Oggel het woord over het pas aanbestede schilderwerk aan de gemeentewoningen. Spr. vraagt of het juist is dat een bepaalde soort verf wordt voorgeschreven en dat ook werd voorgeschreven dat deze verf bij een be paalde grossier moest worden gekocht. Hij acht dit niet juist en is van mening dat bij een vrije concur rentie wellicht een lagere prijs zou zijn verkregen. Waarom is voorts na de eerste aanbesteding niet met de inschrijvers gesproken alvorens tot heraanbe steding werd overgegaan Ten slotte vraagt spr. in verband met de naar ver luidt zeer lage prijs waarvoor het werk thans is ge gund, het nodige toezicht te houden bij dit object, op dat men van kwaliteitswerk verzekerd kan zijn. OPBRENGST COLLECTE. De op Dankdag alhier gehouden colleite ten bate van de Chr. Besturenbond leverde een bedrag op van 104. KWARTAAL-COLLECTE „KINDERZORG". Deze collecte leverde over het derde kwartaal van 3953 een bedrag op van 175,53. LICHTBEELDEN OVER ZENDING IN NIEUW-GUINEA. In het torenlokaal der Ned Herv. Kerk werd in het afgelopen weekend een lezing met lichtbeelden voor de schoolgaande jeugd gearrangeerd doo rde heer W. v. d. Stoep, die bij de zending op Nieuw-Guinea werkzaam is. De leerlingen der hoogste klassen van de openbare lagere school hadden alzo ecji leerzame middag. DE VOLKSDANSCURSUS IN „BLEYE-HAGHE". De volksdanscursus voor leden van de Jeugdherberg onder leiding van Mej; Bunt alhier, is Vrijdag j.l. aangevangen met zestien deelnemers. SINT NICOLAAS OP BEZOEK IN DE JEUGDHERBERG. Zaterdag bracht Sint Nicolaas een bezoek aan „Bleye-Haghe waar ruim dertig Belgische trekkers en een goede twintig Axelaars zijn komst afwachtten. Gekleed in een schitterend costuum maakte de hei lige bisschop voor het eerst zijn opwachting in onze jeugdherberg, waar hij ontvangen werd door de her- bergouders. Voor ieder van de aanwezigen bleek hij een aardige verrassing in „de zak" te hebben. Het werd een zeer gezellige avond, waarna de vreemdelingen opnieuw een zeer goede indruk kregen van de prettige sfeer op „Bleye-Haghe". MR. W. HUGENHOLTZ VIERDE ZILVEREN JUBILEUM. Onder zeer grote belangstelling heeft mr. W Hu- genholtz Zaterdag zijn zilveren jubileum als advocaat en procureur te Leiden gevierd. Nadat hem 's morgens op het kantoor een hulde was bereid door het perso neel, was er 's middags in „In den Vergulden Turk" een receptie, waarop vele honderden de jubilaris kwa men gelukwensen. Mensen uit alle rangen en standen, die mr. Hugenholtz, niet alleen de advocaat, maar ook de grote dierenbeschermer feliciteerden. De gelukwensen van het Leidse gemeentebestuur werden aangeboden door burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot. De heer Hugo van Poelgeest, voorzitter van de Ned. Vereniging tot bescherming van Dieren, kwam zijn vice-voorzitter gelukwensen en de heer D A. Touw, secretaris van de wereldfederatie voor Dierenbescherming, zijn president. Mr. G. F. W. van Berckel, burgemeester van Noordwijk, bood namens de oud-repetenten van mr. Hugenholtz een prachtig wandbord aan. Voorts bevonden zich afgevaardigden van de Ned. Politiebond voor Dierenbescherming, oud minister H. Mulderije en mr. B. W. Stomps, voor zitter van de Ned. Vereniging van ex-politieke gevan genen, onder de gasten. Voor een aardige attentie zorgde de Leidse Vereni ging van Zeeuwen „Luctor et Emergo' waarvan een aantal leden in Zeeuwse klederdracht verscheen om de oprichter en oud-voorzitter met zang en woord te huldigen. N> R. Crt. DE INTOCHT VAN SINT NICOLAAS. Zoals reeds eerder gemeld zal vandaag, Woensdag, de goede Sint officieel zijn intocht houden in Axel. De Sint arriveert vanuit de richting Terneuzen en zal aan de spoorwegovergang aan de Stationstraat door de plaatselijke muziekgezelschappen worden op gewacht. Van daaruit gaat het rechtstreeks via Stationstraat en Noordstraat naar de Markt, waar de goed heilig man officieel op het stadhuis zal worden ontvangen. Na deze ontvangst zal Sint Nicolaas dan verder begeleid door „Concordia en „Hosanna" een rijtoer maken door de straten van onze stad. De volledige route die de Sint zal volgen is Stationstraat, Noordstraat, Markt, Walstraat, De Ruijterstraat, Joost de Moorstraat, Crijnssenstraat, Bankertstraat, De Ruijterstraat, Kanaalkade, Evert- senstraat, Bankertstraat, De Ruijterstraat, Joost de Moorstraat, Evertsenstraat, Kanaalkade, Zeestraat, Weststraat, Koestraat, Keckdreef .Oosterstraat, Julia- nastraat, Prins Hendrikstraat, Bylocquestraat, Piron- straat, Beatrixstraat, Wilhelminastraat, Irenestraat, Pironstraat, Margrietstraat, Bernhardstraat, Irenestraat Beatrixstraat, Singelweg, Bylocquestraat, Pieter Pau- lusstraat, Prins Mauritsstraat, Wilhelminastraat, Ds. Jan Scharpstraat, Wilhelminastraat, Stationstraat^ Station, Nieuwstraat, Stationstraat, Kerkdreef, West straat, Noordstraat tot hotel Porth, afscheid op het balcon. Mn 51'ik» vanavond per post zou zenden daarop hebben ze hem meegegeven naar huis, zie je, ik kan hem elk ogenblik weer van de hand doen voor het dubbele van wat hij gekost heeft. Duurkoop is per slot altijd goedkoop. Zelfs de afslager feliciteerde mij er mee Arme Selene. De woorden begonnen een beetje dwaas te klinken, maar ze bleef maar doorratelen, omdat ze, hetgeen met John gebeurde, niet kon hebben voorzien. Hij evenmin, John Lester zag sterretjes. In de letterlijkste zin sterretjes, naar hij het zichzelf verklaarde in de uren van kwelling daarna, zag hij rode sterretjes, die voor zijn ogen draaiden. Door de hoofdpijn zeker en het afgebeulde gevoel, dat een man heeft met al zijn veel te talrijke maandrekeningen. „God nog es toe 1" gilde John opspringend en greep blindelings naar de schemerige figuur van Selene ach ter de mist van dansende, rode sterretjes. „Wat, je hebt een briefje van honderd dollar weg gesmeten, weer voor zo n vod 1 Voor zo'n smerig vod 1 God nog es toe, weggesmeten, weggesmeten Vooruit, haal het op, vooruit,!" „John John toe, kijk zo niet „Je zult hem halen, hoor je, die doek „Is hier niet „Waar dan Je zult hem halen, ik moet dat vod hebben." „Hij is weg op Joans wagen." „Zo Zo En als hij terugkomt, zal ik je er wel eventjes mee afdrogen om je te leren, dat wat jij ge kocht hebt een stuk vod is, dat doordrenkt is van mijn vlees en bloed. Hoor je Ik heb tweehonderd dollar geleend om me over de rekeningen van deze maand heen te helpen en had nog net een overschotje daarvan op de bank staan. Als ik vanavond twee-en tachtig dollar moet opsturen voor een van die vodden waar jij je ziel en zaligheid voor zou verkopen en de mijne er bij dan is dat sommetje ook weg. Dat geleende geld. En nu, laat je dt gezegd zijnAls straks dat vod thuiskomt, zal ik je er toch zo indraaien, in- draaien zeg ik je, indraaien, dat je horen en zien vergaat. Dan kun je es voelen hoe prettig het is je kop te stoten tegen dingen je kop er tegen te stoten zoals ik r als ik O, het was verschrikkelijk. Het was eenvoudig niet te geloven, John Lesters, de slome John Lester, als een wild beest. Het was verschrikkelijk'! Onge looflijk „Hoe durf je Hoe durf je zo tot me spreken „Hoe ik durf J Hoe durf jij I Je laat mij me kalm doodploeteren. Je zet me de voet op mijn nek. -Over dag deug ik niet voor mijn werk, omdat ik 's nachts lig te rekenen, hoe jouw dingen te betalen. Gisteren heb ik twee-honderd-twintig dollar aan rekeningen betaald. Rekeningen voor jou. Terwijl ik net driehon derd op de bank had staan. Hoe denk je wel dat het een man met de verantwoording voor een gezin te moede is, die net een saldo van tachtig dollar op de bank heeft staan Twee dollar minder dan ik van avond voor jou uit mijn zak moet kloppen." „John „En nu smijt jij die laatste geleende tachtig dollar weg. Welke man zou er ooit in slagen als hij vast iit aan een geldzeef als jij. Je beult me af. Je ont neemt me mijn toekomst, Onze toekomst „Hoe durf je „Hoe ik durf Een man durft alles als hij razend is van walging en van angst en van schulden. Waar om blijf je niet thuis en doe je huishouden, zoals het een behoorlijke vrouw betaamt, wier man een toe komst heeft als hem maar een luttel kansje geboden wordt Nu jij, Hè Inplaats van op de veilingen rond te hangen. Om koopwaar heen te slenteren, als het eerste en beste marktwijf „Waag het niet waag het niet me zo te noemen.' (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 2