Mannequin KWALITEIT in ELKE Cornelia de Jonge NU S iHOtmriHUIIEti G. A. van Fa J. C. v~ Wij hebben onze REPARATIEPRIJZEN voor Zolen en Hakken DRASTISCH VERLAAGD DAMESZOLEN en -HAKKEN f 3,25 HERENZOLEN en -HAKKEN f 3,95 Interni.' MAANDAG 2 te Ternei DINSDAG 3 te Sluis GEEN SPR Uw DRUK UIT ONZE OMGEVING FEUILLETON. door FANNY HURST. KOEWACHT SPORTNIEUWS Na een langdurig lijden overleed, nog onverwacht, onze lieve Moeder en Grootmoeder, geb. Lensen in de ouderdom van ruim 74 jaar. W, P. de Jonge E. J. de Jonge- Meijer Corrie Nella Engelien Axel, 29 Octobe Prins Hendrikstr. A maak Telef. 646 GEMEENTERAADSVERGADERING. Op Donderdag 5 November a.s., des avonds 7 urn- zal de gemeenteraad in openbare zitting bijeen komen. De agenda vermeldt de navolgende punten 1* Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Voorstel tot benoeming van 5 leden van de Commissie van Advies, als bedoeld in artikel 8 der woonruimtewet. 4. Voorstl tot verkoop van diverse percelen bouw grond in plan-West. 5. Voorstel tot het geven van een schadevergoe ding aan de heer C. Klaassen, Kerkdreef, in verband met de verbouw van zijn pand, gelegen in het sane ringsplan, inclusief aankoop strook grond. 6. Voorstel tot verhoging van de erfpachtscanon vjan een perceel in plan-West. 7. Voorstel tot wijziging van het tarief van het contractgas. 8. Voorstel tot wijziging van de wedde van de onderwijzeres in de nuttige hanwerken. 9. Voorstel tot wijziging van de Verordening ge neeskundige verzorging gemeentepersoneel. 10. Voorstel tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van slachthuisrechten in de gemeente Axel. 11. Voorstel op het verzoek van het bestuur der Vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs te Axel om gelden beschikbaar te stellen voor de bouw van een rijwielbergplaats ten gerieve van de kinderen die de van haar uitgaande Lagere School bezoeken. 12., Voorstel tot het aangaan van een rekening courant overeenkomst met de Coöperatieve Boeren leenbank te Temeuzen tot een bedrag van ten hoogste 100.000. 13. Aanbieding van de gemeente- en andere be grotingen dienstjaar 1954. 14. Voorstel op de ingekomen reclames van di verse belastingplichtigen. 15. a. Voorstel tot vaststelling van de le wijziging van de begroting 1952 woningbedrijf. b. Voorstel tot vaststelling van de 18e wijziging van de gemeentebegroting dienst 1952, 16. a. Voorstel tot ruiling perceel Oudewijk 16 van K. H. Bouvain tegen perceel grond van de gemeente. b. Idem tot verkoop bouwgrond aan K. H. Bouvain. OEFENING NATIONALE RESERVE. De Nationale Reserve heeft Vrijdagavond een veld- oefening gehouden bij het voormalige fort St. Jacques waarbij het er om ging dit fort te verdedigen tegen een aanval van paratroepen. Begunstigd door de donkere weersomstandigheden trachtte de aanvallende groep gedurende enige uren het fort te naderen en binnen te dringen, doch de goed opgestelde verdediging was uiterst waakzaam, zodat deze poging niet gelukte en eerst tegen het einde van de oefening bleek dat één der aanvallers er toch in geslaagd was het fort te bereiken. Zaterdag werd op een terrein achter het bos een schietoefening met mortiergranaten gehouden. Deze oefening was de eerste met dit wapen en mag goed geslaagd genoemd worden. Verschillende vrijwilligers 9) ,,Een heuselijker diner, om half acht, met oesters en bloemen in het midden en extra dry in onze gele glazen en zoute amandelen en duifjes in die leuke Engelse vuurvaste schoteltjes van ons en een pudding a la Nesselrode met roze geslagen room er overheen, die er uitziet alsof hij zo van Sherrij komt, maar in de keuken van de Huize Herrick gebrouwen wordt tegen het aanzienlijke bedrag van vijf-en-zestig kost bare centen." „Dat is aardig. En wie wil je daarbij vragen „Nou, raad ed 7" „Moeder en de jongens uit Peekskill misschien en..." „Mis poes, dommertje. Zal ik het je es vertellen. Moet je heel dicht met je oor bij me komen kom nou niet meer plagen. Au, je doet me pijn aan mijn oor zó zal ik het je dan maar vertellen Luister en wat zeg je daar wel van 7" „Nee, zeg, kind, dat is gekkepraat." John Lesters gezicht vertoonde een strakke uit drukking, toen hij zijn oor wegtrok van de roze warmte van Selene's fluisterende lippen. De strakke toonden met dit voor hen nieuwe wapen goed te kunnen werken. Aangetrokken door de knallen van de granaten en de rookontwikeiing was er al gauw wat belangstelling van het publiek, hetwelk door de afzetting op een veilige afstand moest worden gehouden. Deze oefeningen zullen nog worden herhaald. DE ZATERDAGAVOND-INSTUIF. Men bericht ons, dat het in de bedoeling ligt op Zaterdag 7 November a.s. „de instuif" te heropenen in de Jeugdherberg. Het plaatselijk J.H.-bestuur heeft zijn volle medewerking weer toegezegd, wat wel zeer te waarderen is. Wel zal een enkele maal, wanneer het gebouw gedurende een weekend voor andere doeleinden be schikbaar gesteld is deze Zaterdagavond-instuif af gelast moeten worden. Dat zal dan tijdig van tevoren medegedeeld worden. Een kleine wijziging dient vermeld er zal per avond en per hoofd een dubbeltje entree geheven worden. Licht en verwarming vragen dit alleen al De jeugd zal zodoende dus weer een gezellig onder komen hebben Zaterdagsavonds van 7 uur tot half 10, waar ping-pong, sjoelbak, schaak- en damspelen enz. ter beschikking staan. De leeftijdsgrens werd bepaald op 14 jaar, daar beneden wordt geen toegang verleend. Uit een klein batig saldo van de vorige winter kan nog wat nieuw speelmateriaal bijgekocht worden. Al eist de sobere opzet overleg. Hopelijk voorziet de instuif ook deze winter in de behoefte, die vorige winter door de grote toeloop zo duidelijk aan het licht trad. JAARMARKT. Door de Jaarmarkt Commissie is voor ditmaal de datum van de jaarlijkse vee- en paardenmarkt be paald op Donderdag 10 December a.s. KEURING VAN I8-MAANDERS VOOR OOST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Op Woensdag 2 December a.s. zal hier ter plaatse een grote paardenkeuring voor 18-maanders plaats hebben. GEMEENTERAADSVERGADERING. De gemeenteraad van Koewacht kwam in voltallige zitting bijeen tot het voeren van enkele belangrijke besprekingen. Allereerst kwam aan de orde de inschrijving op de aanbesteding van de te bouwen landbouwschool te Koewacht, waaraan door 27 aannemers werd deel genomen. De bouw werd gegund aan H, Mannens te Koewacht die met 39.200 de laagste inschrijver was'. Deze gunning geschiedt behoudens goedkeu ring door Ged. Staten van Zeeland. Ook het uitbreidingsplan kwam nog eens ter sprake en vooral omtrent de aanleg van de weg over de tuin naast de nieuw gebouwde woning van de Kind. de Maeijer. De burgemeester deelt mede dat de vorige raad hierop afwijzend heeft beschikt. De nieuwe raad is er in principe voor dit te handhaven. De heer E<J. Vermandei vraagt of het niet mogelijk zou zijn deze weg te leggen tussen het patronaat en de woning van mevr. de wed, Dierick-Plasschaert. Dit voorstel zal worden onderzocht en zo gauw mogelijk worden blik, waarmee hij uitspraak deed in zaken als Annie's ondeugdelijkheid tot beslissingen toe,, waarmee hij naderhand staatsrechterlijke kwesties zou beslechten. „Waarom nonsens Rechter Rhincoop interesseert zich openlijk voor je en hangt je voor in zijn Club. En Herbert Wing komt expres naar je toe om je aan zijn tafel te vragen. Wat is er dan natuurlijker dan dat wij de Rhincoops en de Wings uitnodigen om hier te komen eten 7 Met vrouw en al." „Ik sta maatschappelijk niet op gelijke hoogte met die mensen. Ambieer dat ook volstrekt niet." „O, maar ik verlang daar voor jou wel degelijk naar, John." „Ik ben op zoiets niet ingericht, kan dat niet op slag veranderen en ben niet van zins me deftiger voor te doen dan ik ben." „Dat hoeft ook niet, John Die mensen zullen een des te hogere dunk van je krijgen als je jezelf in je eigen, natuurlijke milieu vertoont. Een milieu, waar je je heus niet voor hoeft te schamen, hoe eenvoudig het ook zij. Daar heb ik wel voor gezorgd." „Ik ben geen Streber." „Ik wel, en óf, in elk opzicht, nu jij Zo begon het. Het kostte Selene op de kop af vier maanden van zorgvuldig druppelsgewijs haar denk beeld toedienen aan John, in wiens sloomheid geen schot te krijgen was, om dat diner er door te krijgen', Het had plaats in de kleine woning van de Pris- bfkend gemaakt. Hierna wordt door wethouder Vermandei verslag uitgebracht van het onderzoek inzake exploitatie van een, schoolbusdienst. Dit wordt uitvoerig besproken, waarbij blijkt dat men op het goede pad is en deze dienst een vooruitgang zal betekenen. Er is contact gezocht met de autobusnemer Maas te Heikant welke deze dienst zou willen verzorgen. Dé gemeenteraad ging met de hieromtrent gedane voorstellen accoord en besloten werd de schoolbusdienst te doen ingaan op 3 November. Aan de rechthebbenden zal alsnog een vergoeding ingevolge art. 13 der L.O.-wet wor den toegekend. De gemeente zal tevens zorg dragen Voor het uitreiken van abonnementen. Voetbal. Derde klasse D. R.C.S.De Zeeuwen 1—3, ONDERAFDELING ZEELAND. ZATERDAG-COMPETITIE. Tweede klasse D. A.Z.V.V.—Temeuzense Boys 1—3 Spui—Hoek 1(—2. Tweede Klasse E. S.V.D. IIZaamslag II 31 Driewegen IIDe Beren I 31 Terneuzense Boys IIAZ.V.V. II 9—1. A.Z.V.VTERNEUZENSE BOYS 1-3. Meer spannend dan fraai. Redelijkerwijs had men voor deze wedstrijd meer belangstelling mogen verwachten als men let op het geringe verschil, dat beide ploegen op de ranglijst voor Zaterdag hadden. Onmiddellijk na de aftrap ontwikkelde zich een afwisselende strijd. Weldra ontpopten de gasten zich als de ploeg waarvan iets meer initiatief uitging, hoewel het krachtsverschil niet bepaald groot was. Ook het spelbeeld staat op geen hoog peil. Het plaat sen en afwerken van de aanvallen is verre van zuiver maar doordat de gasten een iets betere verdediging en ook meer schotvaardigheid bezaten, kwamen zij het eerst aan bod. Binnen een kwartier openden de Boys de score en na ruim 20 minuten spelen was het 20 voor de Terneuzenaars., Het was na een reeks van afwisselende aanvallen aan Axelse zijde dat de Ruijter een tegenpunt wist te scoren en met de stand 1.2, die de verhouding juist weergaf brak de rust aan. Na de hervatting droeg de strijd geruime tijd een tamelijk spannend karakter en gaven beide pioegen elkaar nog minder toe. Fanatiek zaten de Axelaars nu op de bal en de gelijkmaker hing in de lucht. Een kopbal van de Ruijter uit een hoekschop miste op het nippertje zijn doel en even later kopte Verschelling tegen de lat. In deze periode zat het de rood-witten niet mee en het Boys-doel ontkwam fortuinlijk aan een doorboring. Na bijna een half uur in de tweede helft waren het de Terneuzenaars die geluk hadden en uit een misverstand in de Axelse verdediging werd er 1 3 van gemaakt. Daarmede was de spanning geweken en nu was de strijd ook spoedig verslapt. De laatste phase van deze wedstrijd bood weinig fraais en herinnerde aan de bekende nachtkaars. cilla Hof, de zekere dag in Februari, dat het verkeer gestremd was van de sneeuw. De grootste moeilijkheid bij het geven van een for meel diner, als je maar één dienstbode hield en dan nog wel een die maar half deugde en in de ruimte stond te staren op de drukste ogenblikken van voor bereiding, was niet zozeer het koken zelf, dan wel de berekening hoe de spijzen voor de verschillende gan gen warm te houden, als je enkel een twee-pits-gas- stel zonder oven had. Drie dagen vóór de gebeurtenis van het diner voor de Rhincoops en de Wings, gonsde het huis der Herricks Van Selene s handig geleide bedrijvigheid. Het binnenste van jonge celery, bosjes van kleine rode en witte radijsjes, reusachtige olijven, gelarceerd met amandelen en pepertjes, veldsla, die des te knap- pender werd, hoe langer je hem in een vochtige doek ingerold hield, peterselie, drijvend in water, boter in klontjes gespoten in de vorm van tulpblaadjes, een kostelijke fles champagne, extra dry, in een soort ge- improviseerde koelkast geborgen, die op het keuken kozijn gespijkerd was. Het kleine koelkastje zelf, boor devol met een zorgvuldig door Selene, met eindeloos gepeuter aan de poten en getrek aan de vleugels uit gezochte kalkoen, blank en stevig van vlees, gezouten en gepeperd reeds en ingewreven met een vleugje ui, zó klaar voor de pan. (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 2