De lekkerste koffie en keuze uit deze Herinner Firma nieuwe geschenken! 1 Mannequin rePfcCL De echte Chlorophyll-ianópasia Het Centr tParker - Stva The Crii Deze Vroui Telefoon 575 Zaterdag 10 Octobei Zondag 11 October, brengen wij U BUR BART OK in een kle en massaal opgezet, De naam Niemeijer op het pak garandeert U de beste kwaliteit. Geniet van de heerlijke geur en pittige smaak van Niemeijer's H- i UIT ONZE OMGEVING AXEL FEUILLETON. door FANNY HURST. WM Adembenemende av< vol actie en humor, schouwer in een lawi veel genoegen en c Actie en humor als ir film zal ontmoeten. Alléén voor The Crin volgtBalcon 1,40 Zondag 11 en Woei JOAN CRAWFORI DAV1I Joan Crawford als d< lette-tafel... en in h uiterlijk een vrouw1 t heid de geraffineerdf bende. Een schittere De melk kan niet overkoken in deze Fluitmelk- koker. Tij dig klinkt het fluitsignaal. Ie Kwaliteit aluminium. Dubbelwandig Wand koffiemolen. Bijzonder mooi model met gega randeerd prima maalsysteem. Schwarzwalder klok je; in 2 modellen: nor- «nnnl of mpt onronlr. AFSCHEIDSVOORSTELLING VAN „O O" BRACHT GRANDIOOS SUCCES. Met een zwaarwichtig „Vrienden, ik moet begin nen met een treurige mededeling opende voorzitter J. van de Plasse de eerste en enige opvoering die het Spaarfonds in dit seizoen nog zal geven, waarna hij in korte en duidelijke termen mededeelde dat „O. 6 O." definitief besloten heeft haar activiteit te staken, totdat voor de huidige belastingheffing een oplossing zal zijn gevonden. Hierop gaf de voorzitter de verdere leiding van deze revue-avond over aan het gezelschap van Berry Kievits, die het auteurschap over de muzikale show en revue „Holderdebolder" bezaten. Meer dan ooit te voren is het optreden van dit ten dele reeds als kind in huis zijnde ensemble, dat deze avond ongeveer 20 leden telde te Axel uitgedijd tot een briljant succes. Het vereiste contact was direct geschapen door de kennismaking met het muzikale quintet en de hoofd figuren onder de andere artisten. Bij deze introductie debuteerden hier de beide moei lijk te evenaren danspartners „Frances en Capy" die aan de charme van hun diverse dansnummers een ongelooflijke lenigheid paarden, Via Rotterdam brachten wij daarop een bezoek aan „la ville lumière" en de Eifeltoren vormde met de verlichte vensters aan de Parijse boulevards een karakteristieke en fantastische aanblik. Ook aan de costumering en verdere belichting van de verschillende taferelen was veel zorg en Vakkennis besteedt, zodat oog en gehoor als geboeid de schitte ring van een echt wereldstad-schouwspel op de plan ken te verwerken kregenj. Meerdere dolle sketches die de aanwezigen af en toe een halve lachstuip bezorgden zorgden voor de variatie. De vaart die in het programma zat werd verhoogd door het uiterst bekwame revue-orkest dat nog extra versterkt en aangevuld was met een vijftal mond-accordeon-virtuopen, die in aflle genres !en toonaarden hun kunstvaardigheid ten beste gaven. Een zeer aantrekkelijk slot van de eerste helft was het optreden aan het hof van ex-koning „Faroek" waar een! tweetal op de rand van de woestijn ver dwaalde Hollandse toeristen aan te pas kwamen. Exotische dansen en de meest fantastische costuums en decors schiepen gezamenlijk een sprookjesachtige sfeer. Was de roep die van dit gezelschap uitging reeds enthousiast toen de pauze aanbrak, er na steeg het succes in overtreffende trap. Allereerst ging het naar Zuid-Amerika en de toneel techniek, die zelfs met een geringe aanwezige acco modate tot verbuffende en ook bewonderenswaardige resultaten kan leiden, bracht hiervan frappante staal tjes in feeërieke belichting, spuitende fonteinen en decoratie-kunst. Nadat wij in „Malle gevallen" het trio Walden- Boda-Kievits in experimentele vorm in hun kluchtig optreden als intermezzo hadden gevolgd, volgde een daarmee fel contrasterende scène, geheten „Holland... polderland", die in roerende bewoordingen bij monde van een Zeeuwse schone het leed van de jongste nationale ramp vertolkte. Een stormachtig applaus oogstte Berry Kievits hiermede. Ook na de pauze traden de reeds bovengenoemde artisten voor het voetlicht met phenomenale dansen en een griezelige klucht in een Duits hotel. De slot-apotheose werd beëindigd met een glorieuze finale, waarbij het gehele gezelschap met „The Stars and Stripes for ever" van Soussa de klap op de Muurpijl leverde en het gehele ensemble in een egaal azuurblauw uniform en „drum-band" een défilé lever de dat de zaal in vervoering bracht toen na zes, zeven open doekjes het doek zich voor het laatst sloot in een stormachtig applaus en een programma was be ëindigd rijk aan onvergelijkelijke hoogtepunten, een programma dat in één woord af was Een gevoelig slotwoord van de heer J. v. d. Plasse deed de tjokvolle zaal beseffen nu „O. O." er voorlopig een punt achter blijkt te zetten en de con tributieheffing reeds definitief gestaakt is, dat onze stad daarmede iets prijs geeft, dat slechts node kan gemist worden. Vertellen we nog, dat weer een geslaagde tombola plaats had in de pauze en het gebruikelijke bal deze -zeldzaam mooie avond besloot. ONGEVAL. Toen de heer F., wonende in de Beatrixstraat, al hier met zijn nieuwe scooter aan het leren rijden was in de omgeving van Axel, moest hij op een grint weg plotseling uitwijken voor een naderende vracht auto met bietenDeze plotselinge manoeuvre eiste dermate veel van de beginnende motorrijder, dat hij slipte en kwam te vallen. De wielen van de vracht wagen gingen rakelings langs het hoofd van de heer F. en zijn echtgenote, welke als duo-passagiere mee reed. Met vleeswonden, beschadigde kleren en een gescheurde beenspier liep het ongeval af. De scooter werd vrij zwaar beschadigd. ER KOMT WEER EEN VARA-AVOND. Vorige week is de Vara weer gestart Moor haar jaarlijkse propaganda-tournée door geheel Nederland en naar wij van het bestuur van de afdeling Axel van deze radio-omroepvereniging vernemen is onze gemeente reeds op Vrijdag 20 November a.s. aan de beurt. Axel is ingedeeld bij tournée II, dat het gezelschap Adri van Oorschot op de planken brengt, hetwelk bestaat uit de volgende zes artisten Lizzy Valesco, Henny Fontaine, Adri van Oorschot, Rudi West, Justus Jesayes en Dolf Eikhuis. Onder de titel „Met, een beetje fantasie" zullen zij in „Het Centrum" een programma brengen, waarbij lachen en schateren troef zal zijn. Het daverende programma zal de bezoekers stellig een onvergetelijke avond bezorgen, zodat wij liefhebbers en belangstellenden willen aanraden zich tijdig van toegangsbewijzen te voorzien, GEVONDEN VOORWERPEN. Een portemonnaie met inhoud en een klein ge schakelde ketting, 2,30 m. lang, Julianastraat 44. OUDHEIDKUNDIGE KRING „DE VIER AMBACHTEN". Het bestuur van de Oudheidkundige Kring „De Vier Ambachten" heeft voor het komende seizoen het volgende programma opgesteld Vier lezingen, waarvan de eerste zal worden ge houden door dr. M. Gijsseling uit Gent, specialist in de toponymie, te Hulst op Woensdag 21 October as. over het onderwerp „Zeeuwsch-Vlaamse plaatsna men Verder zal ongeveer half December dr. Gla- zema, voorzitter van de Rijksdienst voor Oudheid kundig Bodemonderzoek te Amersfoort, in Klóoster- zande een voordracht houden over de recente op gravingen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Begin Februari wordt de jaarvergadering gehouden waarbij als spreker zal optreden de Zeer Eerw. Heer Pater Dekkers O. Praem. van de Abdij van Tonger- loo over het onderwerp „LeMen en werken van de Hulsterse Jansenius". Einde Maart spreekt dan nog dr. Melchior uit Haarlem over wooncultuur. In de komende zomermaanden zullen excursies on dernomen worden naar Delft en Loevesteip en naar Lokeren. RIJKSWEG KRUININGEN ZONDAG OPEN. Naar wij vernemen zal de Rijksweg te Kruiningen Zondag 18 October a.s. voor hef verkeer worden opengesteld. Voorlopig moet echter nog met mogelijke vertra gingen rekening worden gehouden, daar er nog be langrijke herstelwerkzaamheden uitgevoerd moeten worden. De wielrijders zullen nog gedeeltelijk van de rijweg gebruik moetem maken. Niettemin is de openstelling van deze Rijksweg een uiterst heugelijke gebeurtenis, daar hiermede immers de belangrijkste verbindings weg van en naar Zeeland weer voor het verkeer wordt vrijgegeven. (P.Z.Crt.) M/JNHARDT bovendien de w^ardevolste.namelijk de enige mei Vitamine A en D Tube 120 - 9J - 70 Cf. bij Apotheken en Drogisten 4) Selene s hang naar dingen. Als Selene naar bed was gegaan, aardig moe, na zo'n dag huishoudelijk geploeter en eindeloze peuterwerkjes met de naald, kon het soms gebeuren, dat John Lester zijn boek op de knieën liet zakken en terwijl hij zijn ogen, met zijn vingers wrijvend over het week der kassen, rusten liet, spoedde zich zijn geest langs de netelige paden van de strijd om het bestaan en zat hij maar te pieke ren over deze eigenschap in de vrouw zijner liefde. Hang naar dingen. Beklemmende dreiging, als viel er een regen van schilden en boeien, die hen eerlang zou verstikkenZielloze dingen, die geen andere zin konden hebben dan de bevrediging van het bazar- instinct in de vrouw. Hang naar dingen. Soms keek John Lester, die destijds reeds helemaal in het werk zat, dat hem later zou onderscheiden, zijn levensgezellin aan, als zag hij haar voor de eerste triaal. Hang naar dingen. In zijn medelijden met haar, voor wie de wijde verschieten gesloten waren, verschieten, waarheen de menselijke geest hem brachten voelde hij zich zeer mild en verdraagzaam en hoe kon het anders tegen alle logica in, na elk dezer bot- Want als er ooit een man had bestaan, die moest singen over het huishoudbudget, weer wat verliefder. Medelijden met Selene. Zij zou er om geglimlacht hebben. geleid en verzorgd worden, dan was dat wel John Lester. Dat had ze onmiddellijk in de gaten gehad, de eerste dag, dat zij haar oog op hem liet vallen, op een aardbeienfuif in Peekskill, waar hij met een uit Peekskill afkomstige studievriend, het eerste jaar na het verlaten der universiteit de rechtspractijk uitoefen de. En wie hem leidde moest zo leep zijn, hem altijd een beetje medelijdend tegenover hemzelf te stemmen. Maar Selenë Herrick's ogen waren niet voor niets zo helder grijs. Het waren de ogen van een koel ver stand. Toch hoefde je niet een bijzonder licht te zijn, of over buitengewone mensenken'enis te beschikken om naar die eis met John Lester te kunnen omspringen. Hij was zo echt van het hout waar succes uit ge sneden wordt. Dat stond geschreven in die trouwe, standvastige ernstige ogen van hem. In de brede, on schuldige gerede glimlach van de geboren, goede ka meraad. Zijn fanatieke liefde voor zijn werk. Zijn toewijding en aanleg er voor. Met hulp en steun zou John Lester het ver brengen. Omzichtig geholpen en gesteund, zodat John Lester slechts aan zijn vrouw kon denken met een mist van droef medelijden, sche merend voor zijn ogen. Meegevoel, droevig en be wonderend tegelijk, met zwakheid, die per slot in Selene aanbiddelijk was. Ja, John Lester zou het onder behoedzame en juiste leiding ver brengen. Daar had je de zaak Garflinke. Innerlijk straalde Selene dat John Lester, als beginnend advocaat, met niets dan die ene, lichtelijk verdachte zaak op zijn creditzijde, welke hem bovendien per abuis door een naamsverwarring was toegewezen, het desniettemin bestond de zaak Garflinke van de hand te wijzen. Ze straalde dat ze met een man getrouwd was, die over zulk een bijzondere geestelijke moed en rechtschapenheid, ja bijna brutaliteit beschikte, om tot zo'n houding in staat te zijn. En dat nog wel in een tijd, dal de eerste sporten van de ladder naar Johns succes, zich bij voortduring onbereikbaar toonden, als een van die variété-tred molens, die steeds maar de ezel afwerpen. Die trotse voldoening om zijn moed de zaak Gar flinke te laten lopen, betaalde zij echter met het ver zaken van haar geheimste en liefste wens. De wens in staat te zijn een kindermeisje te houden. Maar hoe dan ook, als je Selene Herrick heette met de klare grijze ogen van een koel verstand, was je niet minder trots. Trots op John Lesters verzaking. John Lester geloofde de jonge Garflinke schuldig aan de walgelijke aanklacht tegen hem geuit. En niettegenstaande het grote fortuin der Garflinkes be reid lag om geen middel tot vrijspraak onbeproefd te laten, had toch John Lester op zijn slome, ietwat koppige, logge manier het gewaagd, een zaak te wei geren, die hem de zo gewichtige algemene bekendheid zou hebben bezorgd, naar welke richting de uitspraak ook gevallen was. (Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 2