Vlissingse Nutsspaarbank Kantoor Axel Gesloten. Daverende Najaars-aanbiedingen in de NOYA! Mantels en Swaggers CITO-' Familie - drukwerk Populaire prijzen Aardaj .,Het Cen HET WAPEN van Breeck Fa. J. C. F. Jaar Blo. te Z Garage E Triom] Bureau Tour d Wegens vacantie van 29 Aug. t/m 5 Sept. Voor Uw Door gespecialiseerde inkoop en eigen confectionering brengen wij U een ENORME SORTERING EXCLUSIEVE MODELLEN tegen in Grote sortering naar H.H. LANDBOl AARDAPPELS dich van Bij afname van 25 stuks 20% kc Markt 5 Te Wij rijc en 6 SI schitte Prijzen resp. f i Bewijs van Nedi Opgave aan: Telefoon 651 Telefoon 575 Zaterdag 29 Augi Zondag 30 Augus Claudette Colberi glas in: Zes wanhopige i en slechts een vro selen. Claudette ma dat U van bec de spaning zal bc Zondag 30 Augui Woensdag: 2 Sep' Deense film Vervaardigd naa haagse zedenpoli wing voor jonge de grote stad trel dak te zoeken. Eei zedelijke gevaren Donderdag 3 Sej nen wij de volled Gewone prijzen UIT ONZE OMGEVING AXEL FEUILLETON. HULST HOEK TERNEUZEN OFFICIËLE OPENING TENNISBANEN. In de rustige en lommerrijke omgeving van het ten zuiden van de Kleine Kreek gelegen recreatiegebied vond Zaterdagmiddag om 2 uur de officiële in ge bruikneming plaats van de Axelse tennisbanen. Dit in tegenwoordigheid van burgemeester van Oeveren, de heer Maris, de heer v. d. Berg, vertegenwoordi gers van de K.N.L.T.B., afd. Zeeland en de Terneu- zense zustervereniging „Animo". Zoals wij reeds meldden konden thans niet alleen de banen officieel in gebruik worden genomen, maar ook het bijbehorende clubgebouw met kleedgelegen heden, douche-cellen enz,. Dat de leden van de L.T.C. „Axel" liefde voor hun sport hebben en ook tot offeren bereid zijn bleek wel uit hetgeen thans in een nog geen anderhalf-jarig bestaan reeds is tot stand gekomen. Niet alleen be schikt men nu over een tweetal voortreffelijke banen, maar ook de verdere accomodatie voldoet nu aan alle eisen en wat het zeggen wil om dit onder de huidige omstandigheden als jonge vereniging tot stand te brengen behoeven wij voor eenieder die iets van het verenigingsleven ook in financieel opzicht af weet niet verder uit te duiden. Bij ontstentenis van de voorzitter, de heer H. J. Goossens, was het de vice-voorzitter, de heer Ach. van der Linden, die de aanwezigen verwelkomde en zich daarna in de eerste plaats richtte tot burgemeester van Oeveren om hem zijn dank te betuigen voor de in zo ruime mate ondervonden medewerking van het ge meentebestuur. Dit uitverkoren plekje, dat zo rustig gelegen is temidden van een sfeer die volledige con centratie geeft aan de beoefenaars van onze mooie sport, danken wij aan uw medewerking, aldus spreker. Na ook zijn dank te hebben betuigd aan de heer de Bock als vertegenwoordiger van de K.N.L.T.B. en aan allen die verder aan de totstandkoming op enigerlei wijze hebben meegewerkt, gaf spr, het woord aan de heer van der Lee, die vervolgens in het kort nog eens het ontstaan van de club schetste. Spreker noemde naast de reeds gememoreerde steun van het gemeentebestuur ook de daadwerkelijke steun van een aantal ingezetenen, die het hebben mogelijk gemaakt, dat men thans over dit fraaie geheel kan be schikken, in een rustige omgeving en tovh zo kort bij de kom. De heer van der Lee dankte ook de heren van de Berg en Wieles voor hun medewerking in zo velerlei opzicht. Inzonderheid wil hij echter ook dank brengen aan de familie Vercouteren, die het ontwerp en de bouw van het clubhuis verzorgde.. De heren hebben stellig eer met hun werk behaald, Daarop overhandigde spreker de sleutels die toegang geven tot gebouw en terrein aan de vice-voorzitter, waarmee deze officiële opening een feit was en besloot de heer van der Lee met de wens dat op deze banen steeds een prettige clubgeest zal mogen blijven heersen. De heer Vanderlinden aanvaardde deze sleutels met door T. LODEWIJKS. 52) Korstiaan van Vueren staarde in de leegte. Toen wendde hij eensklaps het hoofd om en verborg het in het kussen. Marian stond op en trok de inspecteur aan z'n mouw. „Vertelt u de rest maar beneden" drong ze aan. Blankwater wierp een blik op de man in het bed en haastte zich naar buiten. Hij had zijn boodschap gebracht, verder was hij hier te veel. Vijf minuten later zat hij in het kantoor van Verdonck, nipte voor zichtig aan een goeie sherry en vertelde de eigenaar van de Gouden Leeuw, dat de wonderen de wereld nog niet uit waren Frans Verdonck eigenaar van „De Gouden Leeuw" ging neuriënd naar boven, opende voorzichtig de kamerdeur en stak het hoofd om de hoek met een schuldige uitdrukking. Zijn vrouw, gezeten in haar makkelijke stoel bij het raam, glimlachte tegen hem en schudde tegelijk het hoofd. Hij ging aarzelend zittert op een stoel naast haar en het leek wel of de capabele eigenaar van de Gou den Leeuw een verlegen mannetje was. „Stel je nu maar niet zo aan, Frans" vermaande zijn vrouw gestreng „want je vindt natuurlijk bij je zelf, dat je dit gevalletje keurig netjes hebt opgeknapt. de toezegging deze aan de voorzitter te zullen over handigen en wil van deze gelegenheid nog gebruik maken om namens de club dank te brengen aan de heer en mevrouw van der Lee voor het vele werk dat zij hebben verricht, want het is toch stellig aan hun bezielende activiteit te danken dat een en ander tot stand is gekomen. Ook dankte hij de Terneuzense vrienden voor hun welwillende opkomst op deze mid dag om zo met een vriendschappelijke strijd de nodige luister bij te zetten aan deze officiële opening, waarna spreker besloot met de wens dat het niet al te lang zal duren voor men met een gerust hart zal kunnen zeggen „Kom maar op, Terneuzen." Tot slot hees daarna Annemieke Vercouteren, een der junior-leden de driekleur aan de vlaggemast bij het clubgebouw, als uiterlijk tekenj van deze officiële openstelling. Burgemeester Van Oeveren feliciteerde daarna de jonge club en dankte voor de woorden van erken telijkheid aan het adres van het gemeentebestuur ge richt. De burgemester meende dat hetgeen in dezen door het gemeentebestuur kon worden verricht toch wel gering was tegenover het vele dat door anderen en inzonderheid door de heer en mevrouw Van der Lee werd verricht. Plannen maken is gemakkelijker dan deze realiseren,Met zijn beste wensen voor de verdere groei en bloei van de vereniging besloot burgemeester van Oeveren zijn gelukwens. Namens de Terneuzense tennisclub „Animo" sprak de heer J. M. Jurry gelukwensen aan het adres van de Axelse vereniging en liet deze woorden vergezeld gaan van een fraaie asbak en een Delfts-blauw wand bord als bijdrage voor het interieur van het nieuwe clubhuis. Hierop werd door bereidvaardige handen de thee rondgediend en kwamen ook de spelers van „Animo spoedig in actie om te pogen de Axelse tennissers zo mogelijk een lesje te geven. Jammer was dat de regen spoedig spelbreker werd en de bij vrij gunstig weer begonnen wedstrijden hier door ontijdig moesten worden afgebroken. Besloten werd om deze vriendschappelijke partijen alsnog op een nader te bepalen datum in de maand September uit te spelen, WONDER BOVEN WONDER GOED AFGELOPEN. Spelenderwijs viel het 2-jarig dochtertje van het echtpaar v. d, V.-L. aan de Bernhardstraat na zich door de spijlen van het achterbalcon hunner boven woning te hebben gewrongen op een betegelde stoep. Niettgenstaande de hevigheid van de val van on geveer 4 meter hoogte bleek het kind ongedeerd en kon de te hulp geroepen geneesheer gunstige ver klaringen afleggen omtrent de inwendige lichamelijke toestand. Dat de ouders vreselijk geschrokken waren laat zich denken temeer daar de moeder pas Zaterdag aan een tweede dochtertje het levenslicht had ge schonken. Dat vind ik ook, trouwens Ze tikte speels met haar schaar op zijn arm. „Maar waarom moet je er nu altijd zo gek bij doen Harm wist zich geen raad en die arme Marian, 't kind wist niet waar ze kijken moest... zul je eeuwig een kwajongen blijven, Frans T' „Als jij wilt dat ik me beter" beloofde hij berouw vol, „dan wil ik het..." wel weer eens een keer proberen" maakte ze la chend de zin af. „Voor de zoveelste keer. Nee, ik wil helemaal niet dat je je betert. Maar je zult je zelf toch wel een beetje waardigheid moeten aan schaffen. Straks ben je schoonvader... wie weet, mis schien nog wel eens grootvader..." Hij wilde een opmerking maken die moest aanto nen, dat hij hoopte dat zulks nog vér, vér in de toe komst lag, maar een blik op het gezicht van zijn vrouw weerhield hem. Dat gezicht had opeens een verlangende, hunkerende uitdrukking verkregen. Hij keek snel voor zich, speelde verlegen met zijn pols horloge. Hij durfde haar niet meer aanzien, Toen haar stem de stilte brak, was het hem als een verlossing. „Hoe vind jij haar... Marian, bedoel ik" ging het verhoor verder. „Nou... wat dacht je, als ze me niet aanstond, dat ik dan het pad voor Harm zo makkelijk gemaakt had 7" „Je moest eens weten hoe die jongen in zak en as gezeten heeft. Hij vreesde het ergste een vertoorn de vader, een wenende moeder, hij zag zich al de deur uitgaan zo in de trant van liever arm met haar dan weelde in mijns vaders huis..." ze lachte har- GEVONDEN VOORWERPEN. Een fiets, Oosterstraat 11 een automatische drie hoekschakeling (fabrieksmerk „Wijk en Visser", Gel- dermalsen), Langeweg K 7, Axel; een wieldoD van Chevrolet en een autoped, Rijkspolitie drie munt biljetten, Irenestraat 14 een groen jongensjasje, By- locquestraat 1 een blauw linnen boodschappentas, Walstraat 4. HARMONIE IN UNIFORM. Ook de harmonie van Hulst had Zaterdag een feestdag. Door de burgerij was een som vjan 4476,45 bijeengebracht voor het aankopen van nieuwe uni formen, welke bestond uit lichtgrijze broek, helblauwe jasjes met gouden stadswapen en blauwe pet met gou den harp. De harmonie „St. Cecilia" van Lokeren, welke ook onder leiding staat van directeur A. v. d. Broecke, was op bezoek te Hulst. In de Burgerzaal bood de burgemeester de directeur een gouden medaille aan. Aan de heren Janssens, de Bruijn, de Wilde enWau- ters werd door de heer van Oosten, bestuurslid van de R.K. Bond van Harmonie- en, Fanfaregezelschap pen de verguld-zilveren medaille aangeboden wegens hun meer dan 40-jarige werkzaamheid in de harmonie. MUZIEK EN ZANG. Te Hoek waren feestelijkheden gearrangeerd door de muziekvereniging „Elk naar zijn krachten" en de gemengde zangvereniging „Crescendo", welke geopend werden met een marsconcert op de kiosk, terwijl er ook diverse attractie s, o,a. een wafelbakkerij en een rad van avontuur aanwezig waren. Toen de accor deonvereniging „Mondaccordeola" uit Axel arriveerde was het weer zo slecht dat de muzikale wandeling en ook het concert in de openlucht niet kon doorgaan. In de gemeentelijke gehoorzaal werd toen het con cert gehouden. Maandagmiddag zijn er diverse kinderspelen gehou den en 's avonds was er een concert op de Markt. HET MUZIEKFESTIVAL. Zaterdag hield de Harmonie Terneuzen een festival ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan. Na de officiële ontvangst op het stadhuis door het gemeente bestuur werden de geldprijzen onder de deelnemende gezelschappen, verloot. De eerste prijs was voor „Prin ses Juliana" te Baarland, de 2e prijs voor „Afferzione" te Kwadendamme en de 3e en 4e prijs resp. voor „Oefening kweekt kunst" te Borssele en „Concordia" te Axel. Tijdens de ontvangst Van de besturen ten stadhufte maakten de 14 muziekgezelschappen gezamenlijk een muzikale mars door de straten, welke grote belang stelling trok. De concerten door de verschillende corp- telijk. „En heb jij 'em dat niet uit z'n hoofd gepraat 3)" „Nee, ik heb ze maar zo'n beetje laten gaan. Het moet niet allemaal zo van een, leien dakje gaan bij jongelui, vind je ook niet, Frans 1 Ik wou wel eens zien hoe onze zoon zich hield, maar ik geloof wer kelijk dat die Marian voor hem één en al is 1" „Ik moet zeggen" waagde Frans voorzichtig „hij had het slechter kunnen treffen. Ze is bijdehand, pien ter, een flinke zakenvrouw als je 't mij vraagt, nét wat de jongen nodig heeft." „Je bent toch maar echt een man" was het sma lend antwoord. „Handig, pienter, een echte zakenvrouw, dat is het ideaal... Komt er niets anders bij Voor mij gelden heel andere motieven. Ik vind haar... wel ik vind haar lief. Ik houd van haar. En ik geloof... zij van mij,"' „Ga niet zo te keer" smeekte Frans Verdonck kod- dig-onderworpen „heb ik jou alleen genomen omdat je een flinke zakenvrouw was Houd ik nu nóg al leen maar van je omdat je zo bijdehand en pienter bent „Dus je wilt zeggen dat ik dat niet ben „Hopeloos" verzuchtte de oude Verdonck „zoals jullie vrouwen altijd een, argument weet om te keren en de man in het zwartste licht te stellen..." „Zwart licht" peinsde ze „is dat iets nieuws Nee maar Frans, gekheid opzij, ik ben erg blij met deze... deze schoondochter. Maar hoe denk je nu verder te doen (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 2