Nieuw! R] OPENBA 32 EEN! HET WAPEN Boekh< .,Het C< DC HET BIJBES I Telefoon "575 Zaterdag 22 1 Zondag 23 A brengen wij U van de lach, ii met Joan F< hoofdrolle Judith Het wereldver rier werd een nerende werke Namens Burge door het Architec Rotterdam, op 9 gemeentehuize te in uit Bestek met bijbel verkrijgbaar tege franco per post Groosman, Oostj giro 21,07.20. m*»i Ha nn7i#»nhai'f»nrlA UIT ONZE OMGEVING AXEL HAVENDRUKTE ZAAMSLAG FEUILLETON. Het leven begint bij veertig ook met Uw Rheumatiek! Rheumatische Pijnen liggen op de loer. Neem U in acht - neem Kruschen. SPORTNIEUWS Parker Parker Copyright De schrik van ambtenaar var onbezorgd lacl geet Uw zorg Zondag 23 en vertonen wij grote film var OPBRENGST VERJARINGSFONDS Het Verjaardagsfonds der Nederlands Hervormde Kerk bracht in het weede kwartaal een bedrag op van fl. 407,77. De drukte in verband met de aanvoer van vlas aan de Axelse Sassing blijft nog steeds aanhouden. Vorige week lagen er dagelijks ongeveer 20 schepen in lossing. Daar de nieuwe kade nog niet geheel gereed is, moesten vele vaartuigen een ligplaats zoeken ver derop langs de oever van het kanaal. BEGIN SUIKERCAMPAGNE Naar wij vernemen zal de Centrale Suiker Maat schappij te Sas van Gent omstreeks 28 September een begin maken met de verwerking van suikerbieten. VERGADERING REISCLUB De reisvereniging „Prins Hendrik hield Zaterdag avond een zeer druk bezochte vergadering in „Bleije HagheNogmaals werden de zo bijzonder geslaagde reizen die dit seizoen gemaakt zijn, besproken. In de smaak vielen ook de van deze reis door de heer van de Berg opgenomen film en de door de fa Feijter-But vervaardigde lantaarnplaatjes van enkele mooie foto s Ook enkele films over kunstschatten in de Vogezen en enkele beelden over de industrie in dat deel van „la douce France" werden vol interesse gevolgd. Op het programma stonden tegen volgend jaar o.a. reizen naar Nederland, Luxemburg, Parijs, Vogezen en een voorstel voor een 1 O-daagse reis naar Oosten rijk (tegen een prijs van ca. 120,— Deze laatste reis is een experiment en zal alleen doorgang vinden als voldoende liefhebbers zich opgeven. De club zal binnen afzienbare tijd worden omgezet in een vereniging, met een dagelijks bestuur, enz. Aan het slot van de avond gaven zich reeds velen als lid op. BYZONDERE VANGST Maandag wist een Axelse hengelenthousiast, de heer J. de Putter een uitzonderlijke buit te verschal ken in de waterrijke omgeving van „Reigersbosch' in de vorm van een karper met het enorme gewicht van 15 kilogram* Dat het de nodige visserscapaci- teiteni vroeg om dit monster, dat toch stellig wel een vissersrecord betekent uit zijn element op het droge te krijgen behoeft wel geen betoog. SPORTTERREIN OFFICIEEL GEOPEND. Zaterdag is het nieuwe gemeentelijke sportterrein officieel in gebruik genomen. De genodigden kwamen eerst bijeen op de bovenzaal bij de heer van de Veke waar de voorzitters van de voetbal- en korfbalclub uiting gaven aan hun vreugde bij het gereedkomen door T. LODEWIJKS. 50) Sartorius legde het ene been over het andere, wreef zich de handen, kruiste de benen opnieuw. Hij zat blijkbaar niet op zijn gemak „Hij heette toen Lansing" vertelde Verdonck genoe gelijk verder „en die Lansing schijnt in de eerste wereldoorlog een hele rare schaats gereden te hebben in een spionnage-affaire. Hij was van alle markten thuis want hij had er nog zo'n beetje een handeltje ook bij, een rare handel, meneer Sartorius. Sneeuw, noemen ze dat, maar de geleerden maken het altijd moeilijk en praten van cocaïne. Hij is toen geloof ik uitgewezen, dook later in Saigon op, kwam wéér on der een andere naam in Singapore terug en dreef daar duistere zaken. Ze bleven niet duister, ze werden wel aan 't licht gebracht, maar toen was hij 'm alweer gepiept, net als die eerste keer, en had hij blijkbaar wel kans gezien z'n spaarcentje mee te ne men. Drink uw koffie op, meneer Sartorius, ze wordt koud." Sartorius nam automatisch z'n kopje op, doch dronk niet. „Toch" vervolgde Verdonck met een air van va derlijke genoegelijkheid „komen zulke mensen] soms later nog heel netjes terecht. Bijvoorbeeld in een om geving waar niemand ze kent en waar ze om hun van dit fraaie terrein en ook aan de gemeente dank brachten voor de aanleg van dit sportveld. De heer de Feyter bracht namens de voetbalclub ook dank aan de M.v. Vogelwaarde die zo bereidwillig was ge durende twee competities haar terrein ook ter be schikking van „Zaamslag" te stellen, De heer de Feijter liet deze woorden ook van een stoffelijk blijk van waardering vergezeld gaan in de vorm van een nieuwe voetbal en een geldsbedrag. Voorafgegaan door de „Volharding" begaf men zich daarna naar het terrein, dat door burgemeester Trimpe officieel geopend werd. waarbij spr. dank bracht aan allen* die aan de tot-stand-koming hebben meegewerkt, en inzonderheid aan de gemeenteopzich ter de heer Duinink. Verder werden de gehele middag wedstrijden ge speeld op het nieuwe terrein te beginnen met een voetbalmatch tussen Zaamslag II en Vogelwaarde II die door de gasten met 60 gewonnen werd. Daarna volgde een korfbalwedstrijd tussen Scampolo en Togo waarin Togo een 41 overwinning behaalde. Tot slot volgde om zes uur de voetbalmatch Zaamslag I Vogelwaarde I, die tot de rust een gelijke stand (00) te zien gaf, maar waarin de bezoekers na de rust een 40 overwinning wisten te behalen. BELGISCH LESVLIEGTUIIG VERONGELUKT. Onder de gemeente Krabbendijke is Maandag een eenlmotorig lesvliegtuig van de Belgische luchtvaart- school verongelukt. Ooggetuigen zagen het plotseling uit de laaghangende wolken naar beneden schieten, waarna het in de schorren neerstortte, en gedeeltelijk in de modder verdween. De piloot, die een navigatie- vlucht maakte, kwam om het leven. De oorzaak van het ongeval is nog onbekend. Regelmatig De zes minerale zouten van Kruschen stimuleren Uw bloedzuiverende organenZolang die maar krachtig blijven werken, worden pijnverwek- kende onzuiverheden op natuurlijke wijze afgevoerd en hebt U van rheumatiek geen weet... Voetbal. AXEL-FC STANDARD 6-5 Axel speelde Zondag een vriendschappelijke wed strijd tegen een van onze nabije Zuiderburen, nl. de FC Standard uit Lokeren. De Oranjemannen verschenen volledig in het veld, met de oud-Sluiskil-speler Wesepoel als linksbuiten en Strijdonck als rechtsbuiten, Nadat in het begin de stand vrij lang dubbel blank was gebleven kreeg Axel na een half uur spelen de geld worden geacht. En vooral als niemand dan weet wat ze in het verleden uitgevoerd hebben en als ze dan leven onder een andere naam, joost mag weten hoe ze er aangekomen zijn en aan de papieren die er bij horen, dan heeft het ook eigenlijk geen zin, het verleden weer op te halen, vindt u niet Sartorius zweeg, z'n anders geelbruin gelaat zag nu grauw. „Geloof ook maar niet" ging Verdonck voort, „dat als ik iets van zo iemand wist, ik het verder vertellen zou. Want ik geloof, dat het er slecht voor hem uit zou zien, als dat gebeurde. Als iemand echt cóónt, tóónt, meneer Sartorius, dat hij het verleden wil goed maken, dan moet je hem een kans geven." „Veronderstel nu eens, dat u zo'n verleden had... ja ik zeg het maar bij wijze van spreken..." „Je moet nooit praten zonder bewijzen" siste Sar torius. „Dat doe ik ook nooit" antwoordde Verdonck kalm „geloof dat maar niet. Als ik bijvoorbeeld die vent weer tegenkwam, zou ik 'em zó dat politiebericht uit die Singapoerse krant onder de neus douwen, waar z'n portret in staat met een verzoek tot opsporing en voorgeleiding. Tja, zo is er nog wel meer. Gelukkig maar, meneer Sartorius, dat u zo'n zwart verleden niet hebt, dat u een achtenswaardig burger bent..." „Wat wil je van me... je pleegt chantage I" grauw de Sartorius. ,',0 nee(weerde Verdonck verschrikt al ,ik denk er niet over Ik spreek maar zo veronderstellen- derwijs. Maar als nou zo iemand es tegen me zei ik heb een man een hoop narigheid bezorgd, een man, die bij me in de schuld staat. Ik wil de schuldbekentenis smaak te pakken en maakte van de Velde er 10 van. Nog voor de rust werd gefloten maakten Wese poel (2x) en Deij de score voor Axel op 4, waar de gasten een doelpunt tegenover plaatsten. Ruststand 4—1. Na de rust waren het de bezoekers, die het groot ste aantal doelpunten wisten te scoren, nl. 2 door de linksbinnen en 2 door de midvoor. Wesepoel en van de Velde wisten elk eenmaal de doelman te passeren, zodat de match eindigde met een 65 overwinning voor de thuisclub. De opbrengst van deze wedstrijd kwam ten goede aan het Rampenfonds en het Adoptiefonds van de K NVB. AXEL III-SPUI 2-4 Zaterdagavond speelde het derde elftal van Axel een vriendschappelijke trainingswedstrijd tegen Spui, als een laatste oefening voor de voor beide clubs weer beginnende competitie. De Spuienaren wisten hierbij een verdiende 42 overwinning te behalen. Oost-Z.-Vlaanderen West-Z. Vlaanderen 42. Zondag bond de Zeeuwsch-Vlaamse jeugd in Hulst de onderlinge strijd aan. Van beide zijden werd enthousiast gespeeld om de zege te bevechten, hetgeen een aardige en span nende strijd te zien gaf, vooral in de eerste helft, toen beide elftallen zuiver tegen elkaar opgewassen wa ren, hetgeen ook in de doelpunten tot uiting kwam, (ruststand 22). Na de rust bleken de Oostelijke^ gesteund door het windvoordeel, aanmerkelijk sterker. Zij wisten nog tweemaal het doel te doorboren, waardoor de wedstrijd eindigde in een verdiende 42 overwinning voor de Oostelijken. Wielrennen. RONDE VAN OOSTBURG Toen Zaterdag het startschot viel voor de door de wielersportvereniging „Luctor et Emergo" te Oost burg georganiseerde koers gingen 32 renners, zowel amateurs als nieuwelingen, van start. Al gauw vormde zich een kopgroep van een 9-tal renners, die verder de wedstrijd beheersten. Hierin zaten o.a. van der Lijcke, Konings, Wesdorp, van Sluijs en de Belg Verplaetse. Verscheidene uitlooppogingen werden ondernomen, doch deze bleven alle zonder succes, totdat van Sluijs een twaalftal ronden voor het einde zijn slag wist te slaan en voor de hem fel najagende kopgroep wist te blijven. De einuitslag was 1. A. van Sluijs, 100 km. in 2 uur 15 minuten en 18 sec.; 2. A, Jj Borremans Hoo- gerheide; 3. C. Verstraeten, Breda; 4. R. Verplaetse St. Laureijns; 5. J. Wesdorp, 's Heerenhoek; (eerste nieuweling); 6. P. van der Lijcke, Groede; 7. W. de Wit, 8. C. Schrauwen, Ossendrecht; 9 R. Verhelst 10. W. Heeren, St. Willibrord. nou es niet gebruiken om die man nog meer narigheid te bezorgen, maar ik geef ze 'm zonder meer terug, ik bemoei me niet meer met hem en laat hem in zijn eigen vet gaar stoven... kijk, meneer Sartorius, als zo'n man zoiets deed, zou ik mijnerzijds ook werkelijk niet weten, waarom ik tegen iemand m'n mond zou open doen over zijn verleden. Nee, wat geweest is ,is ge weest, wat goedgemaakt is, is vergeten." „Weet je wat jij bent" zei Sartorius tussen zijn tanden „jij benjt een..." „Sssstwaarschuwde Verdonck „de muren hebben hier oren* Spaar m'n goede naam alsjeblieft en laten we geen ruzie maken, want als ik dan eens uit ging pakken en de kellner en de portier en het kamermeisje, dat een zuster is van uw werkster als ik me niet ver gis, zouden staan luisteren, want zo zijn ze wel, de boeven, en ze zouden daar allemaal horen wat ik zei... nou, dan was het zo over heel Breeck. En dut kan ik in mijn établissement niet hebben, meneer Sartorius. Een zaak waar mensen als u komen, daar passen zulke scènes niet, vindt u wel 7" Sartorius balde zijn vuisten tot zijn knokkels wit zagen. Hij kon tegen de vriendelijke ironie, waarachter zulk een ijzige dreiging verscholen lag niet opEen ogenblik staarde hij in de ogen van de tegenpartij. Die ogen knipten zelfs niet. zij staarden hem aan, wonderlijk hard en koud in dat vriendelijk glimla chende gezicht. „Goed" zei hij en zijn stem was nauwelijks hoor baar, „ik zal ze je sturen, die wissels. Maar welke waarborg..." (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 2