Fotohan FEiJTER- Al op het opruimingsfeest 20 pCt korting op alle ,,Het Ce Adverter bij Visser-Koole geweest? HET WAPEN van Breeck Alle soortei drukwet Fa J C Het kind Het teste f 11,75 f 1,50 Boxcamera Rolfilms AXEL Biedt zich aai Werkster. Te b< bureau Axelse Cc prima uitvoe Markt 12 Telefoon 99 Zaterdag 1 Au Zondag 2 Aug Dick Powell ei van de beroem met Gustav Die Een „klassieker der misdaadfilt brein kon zulk 10% - 20% korting op JAPONNEN - ROKKEN BLOUSES - PEIGNOIRS en JOPPERS 10% -20% korting op alle KAMGAREN H E R E N C O S T U U M S UIT ONZE OMGEVING AXEL FEUILLETON. VIVO SPORTNIEUWS 1 Het warme mer een agent huwc hem ging won westen van C warmbloedige zal spreken. Zondag 2 en 1 brengen wij U i van Fritz Lan< geldig 250 gram KOFFIE, met 1 grote ONTBIJTKOEK 1 samen voor i 1 blikje SARDINES 1 blik APPELMOES, 1 blikje LEVERMASTti j 250 gram i ROOMBOTER- BtSDülTS BIJ IEQE -m CONCERT. Bij gunstig weer zal de harmonie „Concordia'' Donderdagavond a.s. om 8 uur een zomeravond concert geven op de Markt. Het volgende programma zal worden uitgevoerd 1. Wel thuis, mars, C. J. N. Con 2. Les deux troubadours, fantaisie-duo voor trombone en tuba (solisten A. van Meurs Pz. en H. v. d. Berge) A, Delbecq 3. Ie Strauss-Walsen Potpourri arr. Adr. J. Maas 4. L'Assidu, mars, Léon Maas 5. Fantaisie-duo voor 2 clarinetten (solisten P. van Hoorn en J. Wijna) A. Delbecq 6. Tyroler Landler, arr. Gosling Mol 7. The Teddy Bears Picknick arr. P. J. Molenaar 8. 2e Strauss-Walsen Potpourri arr. Adr. Maas 9. Skymaster, mars. R. Sennema De volgende avond, dus Vrijdag, zal de harmonie „Concordia" ter ere van haar talrijke donateurs op de Sassing een muzikaal bezoek aan deze buurt schap brengen. WINKELDIEFSTALLEN, Door de Rijkspolitie alhier werd proces verbaal opgemaakt tegen een winkeljuffrouw in een der plaat selijke textielzaken, welk feit bij haar bekentenis reeds bij herhaling bleek te zijn gepleegd. BEVOLKINGSONDERZOEK T.B.C. Vrijdagavond is onder leiding van de waarnemend burgemeester, de heer P. J. van Bendegem, ten stad- huize een vergadering gehouden voor de huisbezoe kers voor het in September te houden bevolkings onderzoek. Door de heer van Nieuwenhuijzen uit Veere werd een korte uiteenzetting gegeven van de noodzakelijk heid om regelmatig dit onderzoek te doen geschie den. Er zijn mensen, die menen dat een, tijdvak van 2 jaar te kort is om zich weer voor dit onderzoek aan te melden, doch deze opvatting is allerminst juist. Twee jaar is een tijd, lang genoeg om ziek te kunnen worden, zodat een onderzoek van twee jaar geleden nu niet meer als bewijs van goede gezond heid kan worden aangemerkt. De ervaring heeft ge leerd dat bij de tweede ronde ook nieuwe gevallen van tuberculose zijn geconstateerd, zodat het nuttig en nodig wordt geacht thans wederom hieraan deel te nemen. Hij wekt daarom op al het mogelijke te doen om zoveel mogelijk deelneming aan het onder zoek te stimuleren. Dr. A. Kats, sprekende mede namens zijn plaat selijke collega's, vestigde de aandacht er op dat de moderne methodes van bestrijding van de t.bc. het mogelijk maken met succes tegen deze ziekte op te treden. Men is aan de winnende hand, maar het is nog niet zover dat deze strijd gewonnen is. Daarom is het opsporen van lijders aan deze ziekte zeer be langrijk en daaraan mede te helpen door het bevol- door T. LODEWIJKS. 44) Hoofdstuk XVI. VADER VERDONCK. Marian van Vueren had in De Gouden Leeuw een rustpunt gevonden... de kamer van mevrouw Ver- donck. In alle narigheid was het haar een niet te waar deren voorrecht, dat ze nu vrij kon zitten en praten met het kleine grijze vrouwtje, door haar gebrek ge bonden aan haar stoel, met haar jonge gezicht en moederlijk gebaar. En mevrouw Verdonck dacht met enige schrik aan de tijd, dat Marian er niet meer zou zijn. Zjj, die altijd zo naar een dochter had verlangd, vond in Marian s aanwezigheid een diepe bevrediging. Maar zo bedacht ze, als alles goed ging, wie weet. Dan behoefde ze Marian "niet af te staan. Dan zou - se haar nog eens als dochter krijgen... en ze zou nie mand liever wensen. Want het meisje uit Het Wapen had meteen een grote plaats ingenomen in haar hart. Ze maakte zich zorgen over haar man, die mis schien (hij kon soms zo onredelijk-koppig zijn) het geluk van deze beide kinderen moeilijkheden in de weg zou kunneen leggen. Maar de brand in Het kingsonderzoek zo algemeen mogelijk te doen zijn be tekent meehelpen aan de bevordering van de volks gezondheid. Spreker wekt op met toewijding deze arbeid te verrichten. Van de gemaakte foto's wordt later een nuttig gebruik gemaakt, ook wanneer an dere afwijkingen worden geconstateerd. Enige vragen werden gesteld en beantwoord. Na enige toelichting voor de invulling der kaarten werden de kaarten aan de aanwezigen uitgereikt. De voorzitter, de heer van Bendegem, wenst allen goed succes en spreekt de hoop uit dat deze keer de bevolking van onze gemeente weer tonen zal het nut van dit onderzoek te verstaan door zo algemeen mogelijk er aan deel te nemen. De bevolking wordt opgewekt het werk van de huisbezoekers zoveel als kan gemakkelijk te maken. Ieder geve zich op. In een. huis aan huis verspreide folder is een en ander reeds onder de aandacht ge bracht. Het onderzoek kan snel geschieden. Uitkleden is niet nodig wanneer men zich houdt aan de aan wijzingen, die op de oproepingskaarten zijn vermeld. Aangezien de kosten van het onderzoek betaald moe ten worden uit de opbrengst van de bijdragen, kan het niet kosteloos geschieden. Vertrouwd wordt dat elk die kan, de bijdrage geen bezwaar zal vinden. Goed beschouwd is het eigenlijk maar een gering be drag, waarvoor men te weten komt of men gezond is of niet en dat is het zeker waard., BEVORDERING LEERLINGEN CHR. U.L.O.-SCHOOL. Door afwezigheid van het Hoofd der school kwa men wij eerst heden in het bezit van onderstaande opgave. We laten ze hier alsnog volgen. Bevorderd naar de 4e klas C. S. van Baal, A. H. B. v. d. Berg, D. J. Couvée. C, A. Hamelink, A. T. den Hamer, J. v. d. Hout, N. J. Jansen, F. de Kraker, C. A. Mieras, E. C. Ortelee, C. de Pooter (heeft intussen de school verlaten) en C. F. Provoost, allen te AxelC. J. S, van Cadsand te Zaamslag en E- Gravesteijn te Kapellebrug. Bevorderd naar de 3e klas A. H. v, d. Berg, M. Burger, A. Dïeteman, A. J. Dieleman, J. J. Dieleman, J. P. Dieléman. F, Francke, P. Haak, P. A. H. van Hilten, G. M. van Meenen, J. Mieras, Joh. M. Oggel, Jac, M. Oggel, B. de Regt, H. A. Risseeuw,' W. Scheele, H. L. Versluijs, G. L. Vinke, P. D. Marijs en L. de Visser, allen te Axel C. C. Brandes en H. van Langevelde te Zoute Spui S. I. Werdmüller von Elgg te Sluiskil R. D. Ver- maire te Kemseke (B.) J. G. v. d. Berg te Hulst F. de Jonge te Zaamslag. Bevorderd naar de 2e klas S. Bakker, F. de Bruijne, FW. Buijze, P. H. Dek ker, J. J. den, Doelder, A. J. de Feijter, T. den Hamer, G. Hollebek, G. J. de Jonge, C. C. Koster, W. E. Meilof (is intussen vertrokken), J. C. Overdulve, J de Pooter, J. L. Rinn, D. Rollof, J. M. Scheele, L. C. Scheele (intussen vertrokken), J. J. Smies, J. C. Ver hulst, N. J. C. Westveer, J., Wieland, allen te Axel J. Boeije en A. Verhoef te Zoute Spui C. de Bruijne, E. A. van Hoeve, A. F. de Visser te Zaamslag P. Wapen, had haar als een visioen doen zien, dat vele van die moeilijkheden daarmee tevens in rook wa ren opgegaan. Anderzijds waren er echter weer nieu we bijgekomen. Ze had de geruchten vernomen zou haar man zo gesteld zijn op de dochter van eien brandstichter, van een bankroete restauranteur, als vrouw voor zijn zoon Mannen konden er soms zulke wonderlijke opvattingen op na houden, en die man.van haar... hoeveel tact en wijsheid had ze vaak niet nodig gehad om hem van een van zijn stok paardjes af te brengen En nu luisterde ze met een bezorgd gezicht naar het verhaal dat Marian haar deed. Harm was ook binnengekomen. %m thee, zoals hij had verkondigd, maar zijn moeder begreep wel dat er een voornamer trekpleister was. Hij luisterde stilletjes toe toen Marian vertelde van dè voorslag van Sartorius... Sartorius... verdraaid nog an toe daar had hij het met vader over gehad... zou die... Marian was midden in haar verhaal, toen de deur openging en de zware gestalte van Verdonck zelf binnenstapte. „Zo" zei hij gemoedelijk „allemaal aan de thee Kan er voor de heer des huizes, de kostwinner en zwoeger voor het gezin, ook nog een drupje be zinksel overschieten 7" „Hoe zouden we jou vergeten, het beste paard van stal" schertste zijn vrouw. „Marian, neem jij de hon neurs maar eens waar." Met een blos stond Marian op, scharrelde bij de Dieleman te Overslag. Niet bevorderd naar klas 3 één, naar klas 2 twee. Ingeschreven voor de eerste klas 43 leerlingen. Voor het te Goes gehouden eindexamen werd slechts één candidaat afgewezen, die voor eigen rekening examen deed. POLDERBENOEMINGEN. Beqoemd totgezworene van de polder Beoosten- Blij-benoorden de heer A. Scheele te Axelgezwo rene van de polder Beoosten- en Bewesten-Blij de heer J. C. den Hamer te Koewachtgezworene van de polder Canisvliet de heer O. J. E. Verhaegen te Westdorpe gezworene van de polder Catharina de heer J. W, Scheele Johzn. te Vogelwaarde gezwo rene van de polder Grote-Huissens de heer J. van de Ree te Zaamslag gezworene van de polder Ka- pelle de heer A. K. van Arenthals te Axelgezwo rene van het waterschap Koegors c.a. de heer A. van Wijck te Axelgezworene van de Koudepolder de heer P. Dieleman te Hoek gezworene van de cala- miteuze Margarethapolder de heer L. W. de Regt te Zaamslag tot dijkgraaf van de Mosselpolder de heer A. de Zwart te Hoek plaatsvervanger van de dijk graaf van de Mosselpolder de heer P. L. Koole te Hoek dijkgraaf van de polder Oud-Vogelschor of Zuid-Westenrijk de heer A. E. de Moor te Terneu- zen gezworene van de Van Lyndenpolder de heer F. P. de Kubber te Zaamslag plaatsvervanger van de dijkgraaf van de Visartpolder de heer Z. C Eek- hardt te Terneuzen gezworene van de Vlooswijk- polder de heer P. Dieleman Mzn. te Hoek gezworene van de polder Willem III de heer P. de Jonge te Zaamslag gezworene van de Zaamslagpolder de heer A. Dekker te Zaamslag gezworene van de Zeven Triniteitpolder de heer W. J. Verstrate te Terneuzen gezworene van het waterschap Zuid-Kats St. Anna en Sparks de heer A. E. J. de Moor te Terneuzen. Wielrennen, ZEEUWSE SUCCESSEN TE HULST. Zaterdag en Zondag organiseerde de W.S.C. „De Sportvrienden" in samenwerking met de buurtvereni ging ..Nieuw-Hulst" te Hulst wielerwedstrijden voor amateurs en nieuwelingen. Zaterdag won Eddy de Waal van Groenendijk na een enerverende strijd over 110 km. door zijn rivalen in de sprint met een banddikte te kloppen. Zondag was de overwinning bij de nieuwelingen alweer voor een Zeeuwse rennér Hier was het Westdorp van 's-Heerenhoek die de 55 km. het snelst aflegde. Ook de tweede plaats was voor een Zeeuw, n.l. A. van Sluijs uit Vlissingen, die op 15 Augustus in Axel zijn eerste amateurskoérs zal rijden. VERHELST NEGENDE TE WACHTEBEKE EN TE BAZEL-WAAS. Verhelst reed Zaterdag en Maandag in België. Te Wachtebeke werd de wedstrijd in een massaspurt van circa 20 renners beslist. Hij eindigde ex aequo op di 9e plaats. Maandag te Bazel-Waas werd het renners- veld geheel uit elkaar gereden. Hier won v.d. Linden met 5 min. voorsprong. De Waal werd achtste op 5 min 45 sec en Verhelst negende op 6 min. theetafel en bracht haar gastheer zijn kopje thee. Hij zag haar goedkeurend en opgeruimd aan. „Kun jij hier niet blijven vroeg hij glimlachend „het bevalt me best, zon hulp in huis." Hij keek naar Harm, die een kleur als een boei had gekregen. ,,'t Is hier warm, niet vroeg hij belangstellend aan zijn zoon, wiens gelaatstint door deze informatie niet lichter werd. „Heb je d'r last van zeun 7" „Ik, nee vader" antwoordde Harm schaapachtig. Mevrouw Verdonck liet even een kirrend lachje ho ren en Marian zag haar aan, kon toen ook nau welijks haar lachen bedwingen. Maar ze zat als op hete kolen. „Tja" ging Verdonck voort en blies in zijn thee „als ik al geen zoon had om me op te volgen, zou ik met zo'n dochter als jij ook wel genoegen nemen." Mevrouw Verdonck liet haar schaartje vallen en Marian haastte zich om te bukken. Zij keek ver baasd naar haar man. Wat bezielde Frans vandaag Nooit, nooit sprak hij over wat hij wist dat haar hartewensgeweest was... eert dochter. En nu liet hij maar zo, loslippig, achteloos... hij had toch niet... maar een blik op zijn rustig, wat vrolijk gezicht verdreef deze gedachte. Toch vertrouwde ze hem niet. Ze kende haar man. Hij voerde wat in zijn schild. En ze sloeg hem nauwlettend gade. „Heb je er nu wel eens over gedacht, Marian" hij noemde haar maar zo, zonder verlof te vragen, bij haar voornaam „wat je nu moet gaan doen 5|" (Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 2