K2 Wegens vai Inlijstei Fotohandel FEIJTER-BD' Burger-won HET WAPEN Laat bij ons repareren! Hakken Gratis! GRATIS bij elke doos Erdal Mijn vliegtuig gaat 't hoogsteT geen spreekui van SCHOENEN* Dr. D. Dorrepa Leerling Kapsl Kapsalon ,Marku i-m BIJ REPARATIE VAN ZOLEN HEREN ZOLEN EN HAKKEN f 3,95 DAMES ZOLEN EN HAKKEN f 3,25 Noordstrc van Maandag 27 Diploma's, Plaatwi enz. enz AXEL houdt op Maandag 25 Gevraagd nette Te koop te Axel. met grote Tuix in zeer goede staat. Alle comfort, vrij op r direct te betrekken. In tingen no 1307 Bureai dit blad. Nette werkster gevraa zelfstandig werkend, halve dagen per week Adres Bureau van dit Verloren gelopen grijs poesje, 'i erug te bez< bij Suusje Goossen. E straat 90, Axel. Verlorenportemonnai inhoud. Tegen goede loning terug te bezo Bureau van dit blad. Verloren nieuwe brui doeken tas, van 2e P naar Noordstraat Ter bezorgen Bakkerij de Weststraat 12. ADVERTEREN DOET VERKOP! UIT ONZE OMGEVING AXEL FEUILLETON. koop fcijdig SPRUTOL Deze aanbieding geldt tot en niet September 1953. *?•*- I I t li n TELEFOON-AUTOMATISERING NADERT HAAR VOLTOOIING.' 12 Augustus de grote dag. Naar wij thans vernemen is de automatisering van het telefoonnet in onze omgeving thans vrijwel ge heel voltooid. De laatste hand wordt gelegd aan mon tage en afwerking van de eindcentrales zoals er een gebouwd is te Zuiddorpe en te Axel aan de provinciale weg nabij de „Tol" en aan het mon teren en controleren van de nu overal geplaatste auto matische toestellen. 12 Augustus zal de belangrijke dag worden voor de telefoon-abonné's te Zuiddorpe, Axel en Zaamslag, waarop zij 's middags om 1 uur de bekende rode en blauwe draadjes aan hun toestel mogen doorknippen en daarmede de definitieve aansluiting op het auto matische net tot stand brengen. Nieuwe centrales en nieuwe moderne toestellen in plaats van de „museumstukken" die zich neg bij di verse abonné's bevinden, komen dan in bedrijf en zullen stellig belangrijk bijdragen tot een aanzienlijk beter en gemakkelijker telefoonverkeer, dan wij thans kennen, terwijl ook de doorlopende paraatheid van de automatische telefoon voor die gemeenten, waar- men thans nog geen doorlopende openstelling kende, een aanmerkelijke verbetering zal betekenen, evenals de mogelijkheid van het zelf tot stand brengenl van een groot aantal interlocale verbindingen, zoals o.a met Amsterdam, Breda, Dordrecht, Goes, Middelburg, 's-Gravenhage, Roosendaal, Rotterdam, Sas van Gent, Sluiskil, Terneuzen, Utrecht, Vlissingen en talloze andere gemeenten, waarvan men in de nieuwe, reeds aan alle abonné's verstrekte sectorgids een opsomming vindt. s SCHOLEN OP REIS. Het afgelopen weekend stond in het teken van de jaarlijkse schoolreisjes. Onder leiding van het onder wijzend personeel en geassisteerd door de leden der oudercommissie maakten de leerlingen van de vier hoogste klassen der Openbare Lagere School met twee touringcars een trip naar Zuid-Limburg. Via Antwerpen en Scherpenheuvel bereikte men Maastricht, waar allereerst een verfrissing werd ge nuttigd. Langs de schilderachtige en met natuur schoon omzoomde prachtige Zuid-Limburgse wegen ging het naar het veel bezochte en voor dergelijke uitstapjes bijzonder uitverkoren Valkenburg. Ook Vaals met het bekende drie-landenpunt was een der reis-doelwitten. Men bezocht in de mijnstreek ook een miniatuur-kolenmijn, hetgeen uiterst leerzaam was voor de jeugd, die hier een klare kijk kreeg op de steenkoolproductie, mijn- en transportwezen, Voor de nodige afwisseling werd ook een speeltuin bezocht door T. LODEWIJKS. 42) Sartorius zag de man op het bed verbaasd, bijna verschrikt aan. Die Van Vueren, je wist niet wat er leefde in zo n vent. Wie had hem in staat geacht tot zoiets... en dan om... Hij schudde zich. De glimlach kwam weer op z'n gezicht. „Goed" zei hij „je bent er nogal rustig onder. Je begrijpt dat je hier last mee kunt krijgen Dat je zelfs „De gevangenis er voor kunt ingaan" vulde de an der aan „ja dat weet ik. Ik heb tijd genoeg gehad, er over na te denken." „Dat wil zeggen" vervolgde Sartorius haastig „ik bedoel, dat wil niet zeggen dat dit noodzakelijk is. Je kunt er nog best tussen uit. Je was overspannen, niet Vreselijk opgewonden, drukkende zorgen, heftig meningsverschil dezelfde dag, schulden, geen uitweg... dat zijn allemaal zéér, zéér verzachtende omstandig heden. Het is de vraag of je op dat moment werkelijk wel toerekeningsvatbaar was „U had advocaat moeten worden." Korstiaan's glim lach was als een sneer. „Goed, goed, n ieder geval, zo simpel als jij zegt ligt de zaak niet. Maar in ieder geval heb je een dot en onder begunstiging van een heerlijke temperatuur die de tocht tot een ware feestdag maakte, aan vaardde men de terugreis. Kinderenbedtijd was reeds lang gepasseerd eer men opgetogen over het vele genotene te Axel aankwam. Ook de leerlingen van de R.K. Lagere School to gen per autobus op tournée. Deze zochten het niet zo ver, maar beleefden een even prettige middag in de aan natuurschoon zo rijke omgeving van het be kende lustoord „De Efteling" in Kaatsheuvel. In deze mooie en sprookjesachtige omgeving ge noten de kinderen met volle teugen van allerlei ont spanning en spelen hetgeen deze speeltuin in zo rijke mate biedt. Het tweede gedeelte van dit uitstapje gold het Tilburgse dierenpark, waar evveneens volop werd genoten en ook deze jeugdige Axelaars arriveerden laat in de avond allen weer monter en wel, zonder incidenten in ons stedeke. Ook de laagste klassen van de openbare school hebben reeds hun schoolreisje gemaakt. Deze gingen de vorige Vrijdag per autobus naar Walcheren, waar zij te Middelburg Klein-Blijdorp bezochten en verder een rondrit over het eiland maakten en in Domburg het strand opzochten. GESLAAGD. Te Arnhem slaagde voor hte diploma Adspirant Waterbouwkundig opzichter, onze stadgenoot de heer J. A. D, Vonck. GEVONDEN VOORWERPEN. Een donkerblauw jongensjasje, Julianastraat 51. JANTJE ZAG EENS PRUIMEN HANGEN.... Een 5-tal jeugdige fruitliefhebbers zag in de tuin van de heer K. in de Oranjestraat met lede ogen de rijpende pruimen aan de bomen hangen en zij maakten dan ook van de afwezigheid van de be woners gebruik om zich toegang tot de tuin te ver schaffen en zo te pogen zich aan de vruchten te goed te doen. Onze actieve Rijkspolitie wistdit evenwel te voor komen en tracteerde de jeugdige boosdoeners op een fikse reprmande. NACHTELIJKE PLEZIERRIT. De 25-jarige H.. W. alhier, die in de nacht van Zaterdag na een fuifje nog een nachtelijke wandeling door Axel maakte constateerde dat in een openstaande garage nog een' luxe auto onbeheerd stond. Hij kon blijkbaar de verleidng niet weerstaan en na de fuif in een wat overmoedige stemming nam hij plaats achter het stuur en reed in de richting Kapellebrug-Kemseke-Paal. Toen hij de grensposten achter zich had ging het op de Scheldestad aan, doch hier had een onvoorziene gebeurtenis plaats, doordat de benzinetank ledig was. Een naburig garagehouder hielp W. op diens ver van een kans dat de verzekering niets uitkeert. Dan zit je met een afgebrande zaak, nog een hoop schul den, je hebt kans op een faillissement... en wat moet er dan van jou terecht komen en van je dochter „U hebt het wel allemaal overdacht" antwoordde Korstiaan ijzig „en die bezorgdheid voor mij en voor mijn dochter..." Sartorius maakte weer een ongeduldige beweging. „Van Vueren laten we nu eens vergeten wat ge weest is. Ik voel 'dat ik aan deze zaak schuld heb, nee, nee, laat me uitpraten, als ik niet zo'n rel ge schopt had jij niet nee Van Vueren, heus, ik dacht zo dat ik hier wat goed heb te maken, En daarom kom ik praten." Korstiaan van Vueren staarde verbaasd naar zijn bezoeker. Zou hij zich zo in Sartorius hebben vergist. Zou de man tenslotte toch nog zoiets als een geweten Zelfs een hart hebben „Luister" beval Sartorius „ik vermoei je toch niet te veel, hè Anders zeg je het maar. Ik had een plan. Hij pauseerde even als om zijn woorden meer effect te geven. „Allereerst proberen we wat we kunnen om te zor gen dat die die brandstichting voor jou geen. of althans zo min mogelijk, onaangenaam effect heeft. Hoe, dat weet ik nog niet precies, maar ik zie toch verscheidene gaatjes. En dan moet Het Wapen weer worden opgebouwd." „Opgebouwd Korstiaan's ste m klonk ongelovig. „Ja. Opgebouwd. Beter en mooier dan voorheen. Daar is geen geld voor, want zelfs al loopt het met die brandstichtingskwestie nogal los, ik denk dat de verzekering niet over de brug zal komen.' langen aan 25 liter benzine. Toen het echter op be talen aankwam bleek evenwel dat de contanten ont braken. W. gaf daarop de papieren van de auto in onderpand en kon daarna weer verder. Na zijn terugkeer in Axel kreeg de „joy-rider" spijt van zijn avontuur en meldde zich vrijwillig bij de politie waar hij verslag uitbracht van zijn daden. De auto werd onbeschadigd aan de eigenaar, de fa. E. alhier terug bezorgd, terwijl ook de gemaakte benzinekosten door W. werden vergoed. De Rijkspolitie maakte van een en ander proces- vverbaal op. MIDDENSTANDSEXAMENS. Maandag slaagden te Terneuzen voor het Midden standsexamen Algemene Handelskennis o.a. Ye Ma Ma van Aerde, Terneuzen C. L. Antheu- nis, St. Jansteen C. Bareman, TerneuzenJ. H, Benjominsz, SluiskilCa La Ma Biesbroeck, en F. J. P. M. de Block, HulstL. J. de Block, Koewacht K. E. M. Blommaert, St. Jansteen Ma Ma La Blom- maert, Clinge R. P. L. de Bock, Westdorpe JK. M. den Boer, Graauw L. P. A. de Boey, Walsoor den G. J. Bogaert en P. Bogaert, Clinge M. C. van den Bossche, Sas van GentAa Tha Je Broeckaert, Hontenisse J. F. de Bruijne, Terneuzen J. E. Buys- rogge, HulstAa Ca As Aa Ma van Campen, Ter neuzen Ma Ma Aa de Clerck, Hulst A A. de Co- ninck, Koewacht J. E. M. van Daele, St. Jansteen |a Dekker en W. Dekker, SluiskilG. J. Th. Dobbe laar, Hontenisse As Ma van Duyse, Nieuw-Namen La Ea Ferket, Clinge A. M. C. Fermont, Sas van Gent J. V. Freijser, St. Jansteen M. P. A van Goethem, HulstJ. Goossen, Axel J. de Groot, Ter neuzen Da Ma de Haen, St. Jansteen J. J. J. d'Haens, Graauw J. C. J. Hemelaar, Hulst J. Her- rebout, Axel Ne Ca Heijboer, Zaamslag Ma Ma Heye. Nieuw-Namen A. JHeyndrickx, Hulst W. A. P van Himschoot, Westdorpe Ee Ce Ma van Hoye enj. Ch. A. Jansen, St. Jansteen J. G. Jonker, Terneuzen. komen vroeg in 't voorjaar Dinsdag slaagden o. m. J. Kalfsvel, Sas van Gent Ae Ma La Kindt, Stop peldijk R. A. Kindt, Kloosterzande C. J. de Klerk, Boschkapelle P, Knieriem, AxelAa. Kruyt, Ter neuzen J. P. Leenknegt Nieuw-Namen M. J. A. de Lege, Terneuzen Ea Ma Na van der Linden, St. Jansteen C. P. de Maagt, Kloosterzande J. A. Meertens, Hoek G. M. van der Meyden, Bosch kapelle I. A. Meijer, Terneuzen A. A van Mieg- hem, Kloosterzande G. S. A. van Mossevelde, Ter neuzen P. W. de Neve, en R. L. de Neve, Axel F. Oppeneer, Terneuzen Pa Oppeneer-Boer, Axel F I. Ph. van Overmeir, St. Jansteen H, H. van Paemel, KoewachtJa Ma van Pamelen, Sluiskil „Dat denk ik ook niet" zei Korstiaan met een kalmte die zijn bezoeker verbijsterde. De man was toch niet helemaal je dat „Goed. Dat nemen' we dus aan, Verder heb ik een vordering van achtduizend piek op je, je hebt nog een hypotheek, niet „Ook dat" stemde Van Vueren gelaten toe. „En dan nog verschillende lopende schulden. Zoals ik het zie draait dat uit op een faillissement met een uitkering van nul komma nul voor de crediteuren. Vindt je dat een prettig vooruitzicht „Op het ogenblik kan het me niets schelen' zei Korstiaan effen „na wat er in Het Wapen gebeurd is, na wat ik heb moeten beleven, laat het me koud als ijs." Sartorius dacht na. Dit was onnatuurlijk. Maar hij begreep dat de geest van Van Vueren door dit alles te zeer geschokt was, dan dat hij zich de ernst der feiten kon voorstellen. „Al was het maar om de toe komst van je dochter." De pijl had doel getroffen. De oogleden van de man op het bed knipperden. „Nu heb ik een voorstel" ging Sartorius verder,, iets méér zeker van zijn zaak. „Ik financier de weder opbouw en betaal deschulden en we maken er een pracht van een zaak van, waar die Gouden Leeuw wel drie keer in kan omdraaien. Ik heb wel zin in. zoiets en het lijkt me niet eens zo'n rare belegging. Tenslotte heeft de zaak een enorme goodwill." Korstiaan van Vueren vertrok geen spier. „En dan' verder informeerde hij Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 2