AXELSE COURANT Het daagt nog niet 0P* voor de middenaroenen Sanap/rin 3 goede J C. VINK ZATERDAG 11 JULI 1953 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG EN ZATERDAG Drukker - UitgeefsterFIRMA J. C. VINK Red. en Adm.: Axel, Markt 12, Tel. 0 1155-646 HoofdredactieJ. C. VINK FIRMA Markt 12 AXEL Met het voornaamste bezwaar tegen de belastingdruk, de sterke progressie houdt dit ontwerp tot belastingverlichting niet of zeer weinig rekening. Het geeft incidentele appn nrinciDiële hulD. En wat de techniek uren door twee onzer prinsessen was be zocht. Allerlei bekende gebouwen uit vele plaatsen van ons land waren hier in minia tuurformaat te bezichtigen. Daaronder was b.v. ook de „Lange Jan" van Middelburg. Deze tentoonstelling was van een dusda nige attractionele geaardheid, dat daarop ook voor ouderen gerust een halve dag kon worden verwijld. Een haven met uitgebreid transportverkeer, waarin onze allernieuw ste en meest geperfectionneerde oceaanreu zen als de „Oranje" en andere schepen la gen. Een weg met razend snel autoverkeer, enz enz. Alles met perfecte outillage. Hierna volgde een mooie tocht langs de Scheveningse haven en Noordzee-strand. In de latere namiddag bracht men nog een bezoek aan ht Museum Mesdag, waar men een bijzondere indruk kreeg van de moderne schilderkunst en Oosterse kunst nijverheid. In het bijzonder viel hier het sterst tot de jeugdige Axelaars sprekende reusachtige panorama te bewonderen, ge schilderd door het artistieke echtpaar Mes dag en wijd over de grenzen vermaard en bekend. Dit doek stelt voor een panorama van Schevenïngen in het jaar 1880. Andere deelnemerrs van deze uiterst leerzame ex cursie bezochten de Bijenkorf en diverrse bezienswaardigheden zoals het Binnenhof, Gevangenpoort enz. Te 5 uur verzamelden zich allen weer voor de terugeis, die thans via het ramp gebied in Zeeland en Vlissingen werd vol bracht. De directrice, mej. Zweedijk, gaf bij het passeren van het rondom Kruiningen over stroomde gebied hiervan een zeer uitvoe rige reportage die door allen met aandacht werd gevolgd en niet naliet daar het hoog water was diepe indruk te maken op de ruim 40 huishoudscholieren die onge veer te 11 uur allen monter en wel met de autobus in de ouderlijke woning waren terug gebracht. Jaarvergadering van het Provinciaal Groene Kruis dit jaar te Axel. Het bestuur van de Prov. Vereniging Het Groene Kruis heeft besloten dit jaar de algemene vergadering wat later te houden dan andere jaren, zulks in hoofdzaak met het vele werk dat werd veroorzaakt en nog steeds wordt veroorzaakt door de ramp die op 1 Februari onze provincie trof. Tevens hoopt men door deze latere datum te mo gen rekenen op een grotere opkomst van afgevaardigden van gettoffen verenigingen, dan bij een vroegtijdige vergadering het geval zou zijn. Het aanvankelijke plan om de vergadering in 1953 te Zierikzee te houden heeft men opgegeven en thans besloten de vergadering te Axel te houden, waar men de beneden zaal van „Het Centrum" bereids hiervoor heeft gereserveerd. Coureur met muzikale „hobby". Dezer dagen wist de Rijkspolitie hier ter plaatse een tijdens de wielercourse op 3e Pinksterdag alhier gepleegde diefstal van een tiental gramofoonplaten op te helderen. Het spoor hiervan leidde naar Breda en het bleek dat de coureur V. daar ter plaatse deze diefstal gepleegd had ten nadele van de caféhouder T. alhier. De reis voor Ouden van Dagen. Zoals reeds uit een advertentie in ons vorige nummer bleek zullen de Axelse oud jes ook dit jaar weer hun gebruikelijke reis kunnen maken, dank zij de medewerking die bij de enveloppen-actie en ook anderszins van de Axelse bevjolking werd ondervonden. Dit jaar zal de tocht naar België leiden en ligt het -in de bedoeling een bezoek te brengen aan de fraaie en bosrijke omgeving van de Belgische hoofdstad, waar het Ter- kamerenbos en Tervueren een bezoek zeker ten volle waard zijn. De reis zal gemaakt worden op Woens dag 15 Juli a.s. per autobus. Ruim 80 deel nemers gaven zich voor deze aanlokkelijke tocht op. HULST Goochelaar met bankjes van f 1000. Dezer dagen logeerde zekere W„ vee handelaar te Rockanje in een der plaatse lijke hotels, toen hij plotseling aan de tele foon werd geroepen. De heer W. haastte zich naar de cel en vergat daarbij zijn op tafel liggende portefeuille op te bergen. Toen hij van het telefoongesprek terug keerde bleek uit de portefeuille een biljet van f 1000 verdwenen te zijn. Twee personen werden door de politie verhoord doch zonder resultaat. Toen de hotelhoude later de kleedjes van de tafeltjes afruimde vond hij onder een van deze het bewuste bankbiljet. De eige naar van de portefeuille had echter niet aan dit tafeltje gezeten. De pohtie poogt thans een oplossing voor deze „goochelaarstruc" te vinden. OVERSLAG Benoemd. In de vergadering van Stembevoegde In gelanden van de Varempé-polder alhier werd de heer Omer de Cock met algemene stemmen benoemd tot gezworene van die polder. De heer P. J. de Clerck moest we gens zijn bereikte leeftijd aftreden. Noodweer. Tijdens het onweer dat vorige week bo ven onze omgeving losbarstte werden in de gemeente Overslag enige woningen door de bliksem getroffen. Gelukkig werden hierbij geen branden veroorzaakt en liep niemand enig letsel op. Voor het douane-kantoor sloeg de bliksem in het wegdek waarbij de straatstenen werden weggeslingerd. ZAAMSLAG Klein festival. Zaterdag was het weer de dag van het Klein festival waarvoor dit jaar Zaamslag weer aan de beurt was. De Hoekse fanfare ontbrak ditmaal op het appèl. Omstreeks vijf uur stelden „De Volhar ding" van Zaamslag en „Concordia" uit Axel zich op met voorop de drumband van de „Harmonie Terneuzen" om vanaf het dorpsplein een muzikale rondwandeling te maken. Vanaf 7 uur tot 10 uur werd daarop ach tereenvolgens door „Concordia" 'en „De Volharding" geconcerteerd op de kiosk op het dorpsplein. BRESKENS. Visserijdagen. Ter gelegenheid van het 35-jarig be staan van de visserijvereniging en de ope ning van de nieuwe vismijngebouwen zul len op Zaterdag 15 en Zondag 16 Augustus grote feestelijkheden plaats vinden, waar voor thans globaal het volgende program ma is vastgesteld Op Zaterdag 15 Augustus grote Op tocht met praalwagens, opening Van de vismijn en een groot openluchtspel aan de haven met medewerking van de Breskense vissersvloot „Proficiat Bressiana". Dit open luchtspel werd speciaal voor deze gelegen heid geschreven door mevr. E. J. van den Broeke-de Man uit Aardenburg. Verder zullen nog uitvoeringen door di verse muziekverenigingen, zwem- en turn- demonstraties worden gegeven en als slot stuk een groot vuurwerk. Op Zondag 16 Augustus zal nog een reprise gegeven worden van het openlucht spel en concerten door diverse muziekge zelschappen. Al met al een attractief programma, dat zeker op deze bijzonder gunstige data niet nalaten zal veel publiek ook van over de grens naar Breskens te trekken. BURGERLIJKE STAND. KOEWACHT Gehuwd. Gaston Waumans, 26 j. en Leo- narda Sturtewagen, 23 j. Edmond Wou ters, 54 j. en Anna Naessens, 46 j. Geboren. Herman, z. van P. Baert-Poppe. Etien, z. van Th. Inghels-Letens. Gabrielle, d. van A. de Coninck-Hamerlinck. Alphon- sus, z. van M. Matthijs- de Smet. Jeannine, d. van A. Rombaut-van Vlierberghe. Overleden. Dominicus Elegeert, 29 j., z. van H. Elegeert en Maria Kouijzer. SPORTNIEUWS HULST De motorcross. Zaterdagmiddag werd te Hulst weer een motorcross gehouden op het befaamde par cours op en over de stadswallen. Aan belangstelling ontbrak het de orga nisatoren ditmaal stellig niet, want naar schatting hadden een 4 a 5000 toeschou wers een plaatsje gezocht onder de oude bomen om van deze sensatie-sport te ge nieten. Jammer was dan ook wel dat de strijd niet bijster enerverend was en bij de herkansing een flink aantal renners door een valpartij werd uitgeschakeld, zodat al leen de finale nog een tamelijk spannend verloop had, waarbij werd gestreden om een eervolle plaats. De uitslagen waren als volgt 'e reeks1. P. van Hoeve, 2. G. de Groot, 3. R. de Clerck, 4. L. Keteleer, 5 O. Spel- leman, 6. K. Dries, 7. G. Dries. 2e reeks1 A. van Quekelberghe, 2. A. van Laere, 3. F. Jenis, 4. L. Vertuyen, 5 F. Michilis. Herkansing s 1. K. Verbrugge, 2. K. Dries, 3. G. Dries, 4. G. Diericks. Finale 1A. van Laere, 2 F. Michilis, 3 G. de Groot, 4 A. Queckelberghe, 5 F. Jen- nis, 6 R. de Clerck, 7. K. Verbrugge, 8 L. Diericks, 9 K. Dries, 10. G. Dries. De aangekondigde rit met zijspanmotoren die zou gelden voor het kampioenschap van België bleek op loos alarm 'te berusten. De heren deelnemers arriveerden met materiaal dat in zodanige conditie verkeerde dat van rijden geen sprake kon zijn. Ook hier bleek weer dat onze Zuiderbu ren soms wat te gemakkelijk toezeggingen en beloften doen, waarop men niet steeds voor de volle 100 mag vertrouwen. De werkloosheid in Juni, Eind Juni bedroeg het aantal bij de ar- baidsbureaux geregistreerde werkloze man nen 56.292 tegen 62.501 op 31 Mei. In dit cijfer van 56.292 zijn 480 geëvacueerden uit de noodgebieden begrepen. Daarenboven waren eind Juni 15.450 personen werkzaam bij de objecten van de Rijksdienst Uitvoe ring Werken tegen 17.314 op 31 Mei. Deze daling van het werkloosheidscijfer kan voor een deel worden toegeschreven aan het voor verschillende bedrijfstakken gun stige seizoen. De relatieve werkloosheid was eind Juni het hoogst in Groningen met 24 werklozen per 1000 mannelijke beroepsbeoefenaren en het laagst in Zeeland met 6 per 1000. Het aantal als werkloos geregistreerde vrouwen daalde van 6208 tot 5815. De vraag naar vrouwelijk personeel bleef na genoeg gelijk: 19.940 (19.767). In vergelijking met het vorig jaar ligt de werkloosheid thans ruim 34.000 lager. Naar schatting komt dit voor ongeveer 15.000 voor rekening van het herstel van de wa- tersnoodschade, voor ongeveer 7000 van in- uitvoering genomen openbare werken, voor ongeveer 6000 van de verruiming van het bouwvolume, voor ongeveer 1000 van het gunstige weer in Juni voor de landbouw en voor ongeveer 5000 van diverse conjunc turele invloeden. AntwoordDit staat vermeld in de suc cessiewet van 1859. Nederland heeft deze wet af en toe wel eens gewijzigd. G. S. Kunt u mij een adres verstrekken tieclub hier in Neder- derhoudsplichtjg ten en vader, die mij op eur heeft uitgezet en f u eens naar postbus Dit is een uitzonder- n etc. zullen grondig orden en dat kunnen lus het onderzoek van afwachten dat heeft huwelijk niets te ma- Zaken in uw nadeel, elijk ook betalen, hoe- houden met uw finan- Toor uw tweede moe alen. »n garage bouwen en e garage van het na- rd moet blijven. een vergunning moe- W. onder overlegging gen. Plaatselijk wordt ïomen en hoort u wel plaats voor een ver- ïg komt. Plaatselijke ns onbekend zijn rol. Motorsport. og eetbaar ten niet wat u bedoeld Over het algemeen is anneer een kip goed iltijd eetbaar is. Aan- echter een dierenarts daar ons onbekend is aanmaning ontvangen premie voor oorlogs- /ikkeling van de oor- betreft naheffi'ng, is Wij zijn niet in het :nt of verzekeringspo- appij, maar weten wel tschappij in haar recht rdigers te laten inlich ter goed aan U door :n navordering hebben twijfeld het desbetref- tonen.Er zijn honder- 1. iennwen! clevende oliebroek, loen t deze broek eens be was. Het is mogelijk aerd, dat de broek na ejing nog feens moet bt er al zoveel „ver- noedelijk nog wel zal luwgom gezeten. Hoe deren ehandelen met warm ïtra. 'aken heeft een voor- cengeld-uitkering. Men eer 14 jaar het volle aorloofd cipe moeten alle voor- worden, ook die wel- sociale zaken. Of dit is met de instantie die aaide, weten wij niet, :1 te weten komen bij Frankering bij abonnement, Axel. 67e Jaargang No. 79 ABONNEMENTSPRIJS: Lone nummer» 6 cent Kwartaal-abonnement Axel binnen de kom f 1,55 Andere plaatsen f 1,75 Buitenland f 2,00 ADVERTENTIEPRIJS: 8 cent per m.m. Bij contracten belangrijke reductie. Ingezonden Mededelingen 20 cent per m.m. Kleine advertentiën (maximum 6 regels) 1-5 regels 70 cent iedere regel meer 12 cent extra. geneesmiddelen in elk tablet. Niet méér, want overdaad schaadt. Geest en lichaam worden er door verkwikt en pijnen verdwijnen Gedurende de maand Juni 1953. .n uwtabletteo overheen.

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 3