Auto-Sensation Race Firma J. C. Zaterdag 20 Juni .,Het CentrumBioscoop De vloot op stelten door vergelij nippers op het V.V.Z F. terrein te Axel voor de eerste maal in Nederland met medewerking van de V V V. de grote Amerikaanse Auto s h~ow Ongelooflijke toeren met Auto's 10 Auto's met 10 Piloten DE SENSATIE van het jaar Rit door een houten muur Spr Snc Aanvang 17j Muziek en F Na afloop C Telefoon 99 AXEL Zaterdag 20 Juni. aanvang 6,30 en 9 uur en Zondag 21 Juni, aanvang 4.15 uur brengen wij Corinna Calvet en Martin en Lewis het nieuw Amerikaanse lach-duo in hun nieuwste lachorkaan Martin en Lewis op hun best.te land ter zee en in de lucht. De hele vloot vaart naar Honolulu voor een kus. Lewis' oerkomisch debuut in de boksring. Hartelijk dank vele blijken van stelling die wij o| bij ons 50-jarig h feest hebben ontv J, Verpoorte f Buitenweg. Axel. Huiswerk gevraag' stoppen en verstel ven onder no. 130 van dit blad. Gevraagd een aa winkelmeisje. Adrt van dit blad. enfiit 4 flacons van f 0.70-f 1.4( Markt 12 UIT ONZE OMGEVING. AXEL FILMNIEUWS. Spronn van «en lrtnnnlnnlr Licht in de hand, zonder drukken een fluweelzacht schrift. j Onverslijtbare pen t t h au kb Tataoi' CC ander* kerk' (lichaam «Mm D* foto tot homogen* lal 4» achcip* 4a andara. Hetselfdc b* terwijl de ▼alpen low inkt hem houdt he die meer inkt GESLAAGD Dezer dagen slaagde te 's Gravenhage de heer J. de Feijter ambtenaar ter secretarie in tijdl. dienst alhier (en woonachtig te Zaamslag) voor het examen Ge meeente-administratie. Voor het eindexamen van de afdeling A van het Openbaar Lyceum te Terneuzen slaagden Zaterdag J. J. M. Blommaert te HulstA. J. Dieleman te SluiskilJa. van Drongelen te Hoek A. Joosse te Terneuzen en A. M. Sampon te Sas van Gent. Aan het St. Gertrudis Lyceum te Roosendaal slaag, de voor het eindexamen Middelbare Meisjesschool N. Misseghers uit Koewacht. Aan de Middelbare Meisjesschool te Bergen op Zoom slaagden voor het eindexamen mej. J. Locke- feer uit Hulst en L. van Looy uit Sas van Gent. Aan het St. Norbertus Lyceum te Roosendaal slaagden voor het eindexamen H.B.S.-B T. Mar- kusse uit Westdorpe en E. Lockefeer uit St. Jansteen. De heer H. J. Tichelman te Terneuzen slaagde aan het Christelijk gymnasium te 's-Gravenhage voor het eindexamen. GEVONDEN VOORWERPEN Een Lipssleutel, Walstraat 80. AUTO-SENSAT(ON-RACE. Een intensieve en groots opgezette reclame had de verwachtingen hoog gespannen voor de Zaterdag te houden Auto-Sensation-Race die door een uit Brug ge afkomstige Belgische ondernemer alhier als intro ductie voor Nederland zou worden gegeven. Ook de verslagen in de Belgische pers deden iiet beste verwachten, en zo gezien moet het aantal van ruim 2000 betalende bezoekers, die Zaterdagnamiddag het VVZF-terrein omringden nog betrekkelijk laag worden genoemd, mede de zucht naar sensatie en waaghalzerij van het moderne publiek in aanmerking genomen. Het wagenpark dat weliswaar uit oude vehikels bestond gaf evenzeer verwachting tot sensatie, want de verfomfaaide bumpers, kofferdeksel, portieren, enz., toonden ongetwijfeld sporen van talloze bot singen en of buitelingen. Het parcours dat met een totale lengte van ca 500 meter op het VVZF-terrein was uitgezet, was ge heel omringd met pakken stro, waarna een veilig heidszone van enige meters volgde, waarachter het publiek een plaatsje kon vinden. Diverse obstakels waren op het parcours aangebracht, teneinde de wa gens hun vreemde capriolen te laten maken. Nadat de harmonie „Concordia" het publiek al musicerend naar het terrein had begeleid en daar afgewisseld met de versterker-installatie van de neer van Cadsand enige nummertjes ten beste had ge geven, begon, aanmerkelijk over tijd het programma. Eerst volgde in serie s een „snelheidsrace'', die gezien het terrein en de toestand van de „Race wagens" weliswaar niet met enorme snelheden ge paard ging, maar waarin toch om het hardst werd gereden en de wagens elkaar flinke porren gaven, met bumpers, spatborden etc., terwijl een het pres teerde om zijn voorwiel te verliezen. Alhoewel grote sensatie s uitbleven, moet dit punt toch wel worden genoemd als een der aantrekkelijkste van het gehele program. De volgende ritten door een „houten muur", over een aantal verhoogde blokken en achteruit, waren dermate tam, en werden met zo grote tussenpozen en in zo n traag tempo uitgevoerd, dat hierbij iedere spanning ontbrak en vele automobilisten dit wellicht beter zouden hebben uitgevoerd. Jammer was hierbij ook dat de ondernemers, ziende dat de publieke belangstelling beneden de maat was, en er dus deze dag verlies en geen winst werd ge maakt, enkele nummers gingen inkrimpen of geheel lieten vervallen, zodat uiteindelijk alleen he slotnum mer, waarbij een auto van een brandende ca 1 meter hoge oprit af„sprong" enige sensatie gaf. Deze eerste kennismaking met „auto-rodeo" is dus over het geheel wel een teleurstelling geworden, die in deze vorm stellig niet om een herhaling vraagt. De V.V.V. wiens medewerking door de ondernemer was gevraagd voor de voorzieningen op het terrein en de propaganda treft in dezen zeker geen blaam, waar talloze documenten het beste van dit programma deden verwachten. Een lichtpunt was wel het slotconcert van „Mond- accordeola" op de Markt, dat zoals gewoonlijk ook nu weer in goede aarde viel bij het publiek1, en waar door dank zij VVV toch tot laat in de avond een gezellige drukte heerste in onze stad. TERNEUZEN Dr, Pels vertrekt. Met ingang van 1 September a.s. zal dokter Pels, schoolarts voor West-Zeeuwsch Vlaanderen en Ter neuzen, uit onze streek vertrekken om in Utrecht de functie van gemeente-arts te aanvaarden. Dokter Pels heeft zich in de 7 jaren die hij in onze streek werkzaam is bemind weten te maken zowel bij de autoriteiten als bij de ouders van de vele kin deren die op de scholen aan zijn zorgen waren toe vertrouwd. Ook in diverse organisatie s hebben zowel dokter als mevrouw Pels zich onmisbaar weten te maken, en ook de vele persoonlijke vrienden van de familie Pels zullen hun node zien vertrekken. Het leidt overigens wel geen twijfel dat het ver trek van dokter Pels ook hem zwaar zal vallen en de wens tot verder studeren in een universiteitsstad wel het hoofdmotief zal zijn geweest bij het aannemen van zijn nieuwe functie. CLINGE BENELUX-KLOMPENBEURS Na een onderbreking van 14 jaar, zal op 29 Juni te Clinge een klompenbeurs worden gehouden. Men heeft deze beurs thans de naam „Benelux-Klompen- beurs" gegeven, Vele inzendingen, zijn reeds toe gezegd. GROENENDIJK MEISJE VERMIST. Naar wij vernemen wordt sedert Zondagavond in Groenendijk (gemeente Hontenisse) het zestienjarig meisje D. vermist. De omstandigheden, waaronder he1' meisje is verdwenen, doen vermoeden, dat een ernstig ongeval of mogelijk een misdrijf niet is uitgesloten. Politie en justitie stellen een uitgebreid onderzoek in, doch het meisje is nog niet gevonden DODENHERDENKING TE MIDDELBURG Vertegenwoordigers van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers en de Nederlandse Bond van Oud-Strijders, afdeling Zeeland, legden Zaterdag, ter gelegenheid van de Wereld Veteranendag 1953, bloemen bij het Vrijheidsmonument op de Groenmarkt te Middelburg. Het was een onderdeel van een mas sale herdenking, welke dit jaar voor het eerst in 21 landen van de wereld werd gehouden. In Nederland werd op hetzelfde moment deze treffende plechtigheid ook in de overige tien provinciehoofdsteden ge houden. Behalve door een delegatie van 23 afgevaardigden, leden van beide bonden uit verschillende Zeeuwse steden, onder meer Vlissingen, Middelburg, Goes en Axel, onder leiding van de heren P. Paree te Axel en de heer Th. P. van Zutphen te Vlissingen, werd de plechtigheid bijgewoond door verschillende Zeeuw se autoriteiten of hun vertegenwoordigers. Aanwezig waren o.a. de commandant maritieme middelen Vlissingen, kapitein ter zee J. G. Broek- huysen majoor J. Potteboom van de C.O.A.K. te Middelburg en de' nieuwe garnizoenscommandant, majoor Cornet de heer J. Parent namens de Com missaris der Koningin in Zeeland wethouder J. W. Kögeler, namens de gemeente Middelburg kapitein L. Stoorvogel der Rijkspolitie in Zeeuws-Vlaanderen, namens de Rijkspolitie mevr. Moolenburgh, namens de stichting M.O.V.E.O. en verder kleine deputaties van Marine en Landmacht. Nadat een bloemntuk, naar voren gebracht door de heren Paree en van Zutphen, door eerstgenoemde, als voorzitter van de B.N.M.O. in Zeeland, aan de voet van het monument was gelegd, legde ook me vrouw H. Goedhart van Tooren, secretaresse van de Bond van Oud Strijders, afdeling Vlissingen* en draagster van het in actieve militaire dienst ver kregen mobilisatie-kruis, bloemen bij het monument. Hierna las de heer Paree de verklaring der Wereld Veteranen Federatie voor, waarin o.m. 'hulde werd gebracht aan de nagedachtenis van de in de oorlog gesneuvelde militairen, plechtig werd beloofd de vrede in de wereld te beveiligen en voortdurend te zullen streven naar internationale samenwerking, gebaseerd op wederzijds begrip, en waarin er werd op aan gedrongen hulp te verlenen aan de oorlogs-invaliden. Tenslotte bood de heer Parent het „Credo" van de Wereldfederatie van Oud Strijders, waarin het stre ven van deze instelling is vastgelegd, aan de heren Parent en Kögeler aan. Hierna begaf het gezelschap zich naar hotel „De Burg", waar men nog enige tijd bijeen bleef. Het ligt in de bedoeling een dergelijke herdenking voortaan ieder jaar te houden. s Op Schouwen en Duiveland is nu droog het land bewesten de lijn Renesse-Haamstede en een smalle strook beoosten de Schouwense dijk, die van Zie- rikzee naar Brouwershaven loopt met daarin de plaatsen Brouwershaven, Zonnemaire, Noordgouwe en Dreischor en een gedeelte, waarin Bruinisse en Zijpe liggen. Rond Zierikzee ligt een dam van zand zakken, die de stad omsluit. Bij de treinbotsing te Weesp, waar een expres- trein op een andere trein inreed, hebben 4 mensen de dood gevonden en werden tientallen gewond. De tot een oproer uit'gegroeide betoging van Oost-Berlijnse bouwvakarbeiders heeft 7 doden en 60 gewonden gekost. Kenmerkend voor een volks- democratische republiek was het geroep der werk lieden Wij willen vrijheid, wij willen vrije ver kiezingen. Om in het gezicht van gewapende volks- politie, Russische soldaten en mensen vermorzelende tanks tegen hen in verzet te komen, moet de wanhoop wel groot zijn. De Sovjet Unie heeft gefaald in haar poging de bevolking tot het Sovjet Standpunt te bekeren. Een onschuldige werkman, die om steun moest en daarvoor door de Russische zone moest, is gevangen genomen en terechtgesteld, wat Donder dag, twee dagen later maar bekend werd. „ELIZABETH IS KONINGIN". Deze film, die vanaf Vrijdag 26 Juni a.s. in „Het Centrum" alhier wordt vertoond, geeft een volledig overzicht van de Kroningsdag in Londen. De camera's volgen de jonge Kningin bij het verlaten van Bucking ham Palace op weg naar haar Kroning in de West minster Abbey, gezeten in de Gouden Koets rijdend langs een ontelbare schare van juichende mensen Dan volgt het plechtig binnenschrijden van de Abdij waarna de Koningin op de bidstoel een persoonlijk ge bed uitspreeekt. Hierna nemen de verschillende Kro ningsceremoniën een aanvang Na de belofte der Edelen verklaart Hare Majesteit onder ede te zullen regeren volgens de wetten en ge bruiken Na de aanbieding van de Bijbel vindt de zal ving plaats Hierop volgt de bekleding met de Ko ninklijke gewaden en worden Haar achtereenvolg- gens de Rijksappel de scepter met het kruis en de staf met de duif overhandigd waarna de Koningin ten troon wordt verheven door de aartsbisschop, de bisschoppen en de edelen rondom haar Eerbied en trouw betuigen dan de Aartsbisschop Pr.ns Philip en de vertegenwoordigers van de Britse Adel Na een kort bezoek aan de St Edwards Kapel, verlaat Zij (Koningin Elizabeth II), omgeven door Haar luisterrijke stoet de Westminster Abdij Op nieuw gezeten in de Gouden Koets volgt een ware zegetocht door Londen Voor de Gouden Koets uit marcheren militaire detachementen uit Groot-Brit tannië uit het Gemene Best en uit Je Krlonien in een bonte mengeling een schouwspel om nooit te ver geten Hqt wordt een triomfale tocht van een stralende Vorstin die glimlachend de hulde van Haar Volk in ontvangst neemt Zo óók na Haar terugkeer in het Buckingham Paleis als Zij op het balcon verschijnt en aan het gejuich geen einde komt De film is voorzien van Nederlands commentaar muziek en overal waar zulks gewenst was van het oorspronkelijk gesprokeneWij raden onze lezers, die interesse hebben voor deze unieke kroningsplech tigheid, —en wie heeft dat nietten zeerste aan om van deze gelegenheid om dit fraaie schouwspel in zijn natuurlijke kleurenpracht te bewonderen in onze plaatselijke bioscoop, gebruik te maken

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 2