RODE KRUIS R. J. de Kraker Gevraagd MEISJES U laat mi] toch niet in de steek?«»« Drukwerkorders WEK DE GAL IN UW LEVER OP Maak ons wéér paraat Smid-lasser Bankwerker N.V. Eerste Zeeuwse Vlasspinnerij Axel ■6 Seat len ff ►versli en bt Neder e cm verkw oir a koin ent SPORTNIEUWS. li¥&PirLEWE.rorm bekendmakingen. BURGERLIJKE STAND AXEL Op het eerste alarm uitge rukt, heeft het Rode Kruis zich bij de stormramp vol ledig gegeven - zijn mid delen niet gespaard. Het heeft zich uitgeput. Nu staat 't daar - gehavend, verzwakt. Toch blijft nog ontzettend veel werk te doen, vandaag en morgen en iedere dag weer. En dan geve de Hemel dat we ge spaard blijven voor nieuwe catastrophes. Daarom: het Rode Kruis moet zo spoe dig mogelijk weer paraat zijn. Geef 't nieuwe kracht. Maak het weer innerlijk sterk. Bezorg het de mid delen. U hebt al zo ge offerd nu weer geven? Het Rode Kruis vraagt geen offer, slechts een bijdrage. Laat het, daar waar 't kan, een milde bijdrage zijn. Kan direct geplaatst worden en (ook halfwas.) AXEL KLEINE en GROTE worden door ons accuraat, voordelig en met spoed uitgevoerd. Vraagt prijzen, modellen en inlichtingen bij Fa. J. C VINK Markt 12 Tel. 56 AXEL van 17 jaar en ouder voor opleiding tot Spinster e.d Goede lonen Prettige werkkring. Bedrijfskleding wordt verstrekt. Aanmelding dagelijks aan de fabriek, Buitenweg No. 37. e 'kzaag 'achtj At kent vorij :e D®. rijs kt e voot isj on speel iel ter wert Neder Neder i andti zoekei en. Di ippelijk en ew ust, levanp de cm» et nar zoekt» het ver den, verhulj ia eet n keet van oil l Kaart i Oster eker ti hier ee rich b.t rinnererj Neder] tier of| ide apel kale lit is Kaart et Mut jet tod eze fit 1 beoor-i Wielrennen. VERHELST GAAT NAAR DE RONDE VAN HET IJSSELMEER. Dit weekeind zal de „klassieker' voor amateur- wegrenners „Rond het IJsselmeer" weer worden gehouden waaraan ook Rien Verhelst weer zal deelnemen Voor deze twee-daagse wielerwegwed- strijd over een afstand van bijna 400 km. hebben 110 renners ingeschreven. Zaterdag wordt in Amsterdam gestart, vanwaar de rennerskaravaan via Purmerend, Hoorn, Af sluitdijk. Bolsward, Leeuwarden, Heerenveen en Steenwijk naar Meppel rijdt, een afstand van 217 km. Des Zondags gaat het van Meppel via Zwolle, Nunspeet, Amersfoort, Hilversum, Weesp en Amstelveen weer terug naar Amsterdam. Deze ■etappe is 180 km. lang en eindigt in het Olympisch Stadion. AutamobiUsme. WATERSNOODRIT. M.A.C. „Inter-Scaldis" organiseert Sterrit naar de rampgebieden. Dat vele Nederlanders niet het minste idee heb ben van de noodtoestand, waarin grote delen van Zeeland door de ram pnog steeds verkeren, kan men dagelijks ervaren. Men is van mening dat alles zo erg niet meer is en dat ook in het ramp gebied het leven weer zijn gewone gang heeft hernomen. Dit ontstellend gebrek aan bekendheid met de werkelijkheid heeft de M.A.C: „Inter-Scaldis" te Goes bewogen om een Sterrit naar de wampge- biedeu van Zeeland te organiseren, teneinde een groot aantal mensen van buiten de provincie en pok van buiten de landsgrenzen in de gelegenheid te stellen, persoonlijke indrukktn op te doen. Deze internationale Sterrit, die onder auspi ciën van de K.N.M.V. op Zondag 14 Juni a.s. zal worden gehouden, gaf men de naam „Waters- nocdrit 1953". Ook naar Schouwen-Duiveland De deelname staat open voor alle motorrijders, automobilisten en bromfietsers. Zij, zullen aller eerst bijeenkomen in Rilland-Bath, vanwaar zij een afgepijlde route door het rampgebied van oostelijk Zuid-Beveland zullen volgen. Deze route voert hen ten slotte naar Goes. Hoewel het oorspronkelijk de bedoeling was, dat deze Sterrit alleen naar de rampgebieden in Zuid-Beveland zou voeren kwam uit Zierikzee het verzoek om ook Schouwen-Duiveland in te schakelen. Na gevoerde besprekingen met de auto riteiten aldaar besloot men om te trachten in de middaguren een boottocht van Katseveer naar Zierikzee in te lassen uiteraard zonder voertuigen. Vanuit Zierikzee zou dan een korte bustocht dooi het droge deel van Schouwen-Duiveland worden gemaakt. Dit bezoek aan Schouwen-Duiveland is geheel geregeld op één onderdeel na. Het belangrijkste, want het is de boottocht. Het is namelijk no8 mng niet zeker, dat op de vastgestelde datum de I haven van Zierikzee voor een grote passagiers- J boot bevaarbaar zal zijp. Bovendien is hel ook uog niet bekend, of men de beschikking over een extra boot zal kunnen krijgen. Mocht de tocht naar Schouwen-Duiveland fin deze redenen geen doorgang kunnen vinden dan J zal een tocht door de rampgebieden in de Zak I van Zuid-Beveland worden gemaakt. Ten bate van het Rampenfonds. De organisatoren hebben gemeend niet te mogen profiteren van de nood van hun medemensen waarom men besloot dat een eventueel batig 6aldo zal worden afgedragen aan het Rampenfonds. Gezien de medewerking welke van vele zijden werd toegezegd, mag men ten aanzien van dit batig saldo redelijk optimistische verwachtingen koesteren. Een en ander is natuurlijk ook af hankelijk van het aantal deelnemers, maar ook te dien aanzien is men optimistisch gestemd. Iedere deelnemer ontvangt een speciaal ont worpen plaquette, waarop het Wapen van Zeeland en de inscriptie „Watersnoodrit 1953'. Daar dit een éénmalige plaquette is, zal geen enkele „ver zamelaar" deze willen missen. Iedere ingeschre ven passagier ontvangt een lepeltje met het wa pen van Zeeland. Herrebout (van Hoek), 27 j. en Johanna van Drongelen, 20 j. Geboren. 5. Johannes Petrus Marie, z. van Jo- sephus Victor Schelleman en Elisabeth Maria Burm. 8. Suzannna, d. van Jacobus de Pooter en Santina Lourens. 8. Catharina, d. van Jacobus de Pooter en Santina Lourens. 11. Paul Arthur Bertha, z. van Eranciscus Johannes Brandt en Norma Irma Gustaaf Herman. 16. Elisabeth Alida, d. van Adri- anus de Waard en Metje Willetnina Alting. 22. Maria Louisa Emile, d. van Alfred Baart en Ma- riette Augusta Pieters. "22. Dingena, d. van Pau- lus Donze en Adriana Goossen. 22. Geertruida Johanna, d. van Cornelis Deij en Elizabeth Neeltje de Jonge. 25. Adriaan, z. van Nicolaas de Regt en Jacomina de Feijter. 28. Paul Petrus Juliana, z. van Jozef Frederik Moorthamer en .Magdalena Emma de Moor. 29. Pieternella Suzanna, d. van Jan de Pooter en Geertruida de Bruii.ne. 29. Florentine, d. van Pieter Maat en Elisabeth Hélène Leunis. 30. Jacomina Cornelia, d. van Levinus Bakker en Prijntje Cornelia van den Berge. 31. Abraham Antheunis, z. van Cornelis Dekker en Catharina Neeltje van Cadsand. Overleden. 5. Trijntje Boer, 74 j., wed. .van Jan Verstraten. U zult 't» morgens kiplekker* uit bed springen. Elke dag moet uw lever et i» liter gal in uw "^wanden aardig zicht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilleties. worden gehouden van 813 Juni a.s. het onder staande zal worden georganixseerd a. op WOENSDAG 10 Juni a.s., des avonds om 7 uur Oriëntatie-rit vor wielrijders. Voor de winnaars worden enkele aardige prijken be schikbaar gesteld. Start van de deelnemers bij het Gemeentehuis, ingang Gentsevaartstraat. Inschrijfgeld f 0,50 per persoon. Aanmelden zo spoedig mogelijk bij M. Markusse, Station straat 9 en C. Verstraeten, Noordstraat 7, Axel. b. op DONDERDAG 11 Juni a.s., des avonds om 7 uur gelegenheid tot het laten keuren van particuliere auto's en motorrijwielen op het terrein der gemeente aan de Kanaalkade naast de voormalige melkfabriek. Alle auto- en motorbezitters worden dringend aangeraden van deze gelegenheid om hun voer tuigen gratis te doen controleren, gebruik te volgdf Gedurende de maand Mei 1953. Huwelijks-aangiften. 8. Cornelis Donze, 26 j. en Nikolazina Maria Janse, 34 j. 13. Anthonie Her rebout (van Hoek), 27 j. en Johanna van Drongelen, 20 j. 22. Cornelis Koster, 36 j. en Elisabeth Aaltje van de Wege, 29 j. 23. Jacob Dekker (van Hilversum), 24 j. en Janna Haak, 22 j. 30. Pieter le Feber, 22 j. en Debora Neeltje Alan- gold, 20 j. Gehuwd. 7. Klaas Ooms (van Rilland-Bath). 25 j. Allertje Munniksma, 25 j. 7. Abraham Francois Dieleman, 26 j. en Janneke van Hermon, 26 j. 7. Levinus Cornelis Klaassen, 24 j. en Sara Janna Piipeliuk, 20 j. 21. Cornelis Donze, 26 j. en Niko lazina Maria Janse, 34 j. 21. Johannes Frans de Rijke, 27 j. en Maria Franciesca Vermeersen, 24 j. 21. Josephus de Smet (van Koewacht), 24 j. en Janna Christina van Cadsand, 22 j. 28. Anthonie maken. c. op VRIJDAG 12 Juni a.s., des avonds om 8 uur lezing door de heer L. Stoorvogel kapi tein der Rijkspolitie, over de bevordering van Veilig Verkeer. Deze lezing wordt gehouden op de Raadzaal in het Gemeentehuis. Gratis toegangsbewijzen kunnen worden afge haald op het Gemeentehuis, bij de Rijkspolitie (Prins Hendrikstraat) en bij de leden van de Veilig Verkeerscommissie. Alle inwoners der gemeente worden dringend opgewekt in het belang van een bevordering van Veilig Verkeer "aan het bovenstaande mede te werken. Axel, 2 Juni 1953. De burgemeester van Axel, Van Oeveren. BRANDGEVAAR DOOR HOOIBROE1. De burgemeester van Axel vestigt de aandacht van de landbouwers op de maatregelen van voor zorg, welke naar het oordeel van deskundigen, op ervaring gegrond, kunnen worden genomen tegen brandgevaar door hooibroei. In hoofdzaak komt dit oordeel op het vol gende neer Allereerst is het nodig, dat het gras werkelijk hooi zij, alvorens het wordt binnengehaald. Ten opzichte van krachtig hooi is dit ecliter niet genoeg, en bij regenachtig weer ook niet altijd mogelijk. Daarom is in de tweede plaats nodig, dat een behoorlijke hoeveelheid zout in het hooi wordt gestrooid en lagen oud hooi en stro er tussen worden aangebracht. Zout verhoogt bovendien de smaak van het hooi. Het oude hooi en vooral het stro nemen hierdoor zeer in voedingswaarde toe. Beide (het zout en de lagen hooi en stro) temperen de broei. In de derde plaats behoort elke hooitas van ten minste één luehtkanaal te zij.n voorzien, dat gemakkelijk te vervaardigen is van stevige man denmakerstwijgen of van eenvoudig latwerk. Het is vrij, zeker, dat zich geen gevaarlijke broei zal voordoen, indien de drie bovenomschreven maatregelen zijp genomen. Ten slotte wijs ik op de inhoud van artikel 158 van het wetboek van strafrecht, waarbij ro.a. straf bedreigd is tegen hem, aan wiens schuld brand te wijten is, en wel le. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste driehonderd gulden indien daardoor gemeen gevaar van goederen ontstaat 2e. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden, indien daardoor levens gevaar voor een ander ontstaat 3e. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste een jaar, indien het feit iemands cfood ten gevolge heeft. Axel, 3 Juni 1953. De burgemeester van Axel, P. J. van Bendegem wnd. BESTRIJDING VAN DE COLORADOKEVER. De burgemeester van Axel maakt bekend, dat krachtens de bepalingen van de coloradokeverwet 1947, staatsblad nr H 220, elke gebruiker van een perceel, waarop zich de coloradakever (of de eieren, larven of poppen daarvan) bevindt, verplicht is deze zo goed mogelijjc te verdelgen. De coloradokever is een voor het aardappelgewas zeer schadelij.k insect. Daarom is het voor onze aardappelcultuur en voor onze uitvoer van land en tuinbouwproducten van het hoogste belang, dat alle verbouwers vau aardappelen hun ver delgingsplicht nauwgezet nakomen. Indien de ge bruiker van een perceel nalatig blijft zijn ver plichting na te komen, doet de burgemeester de verdelging uitvoeren op kosten van de nalatige, ongeacht de strafvervolging, welke bij met-na- koming der verplichting kan worden ingesteld. Axel, 3 Juni 1953. De burgemeester van Axel. P. J. van Bendegem wnd. VEILIG VERKEER 1953. De burgemeester van Axel maakt bekend, dat in het kader van de Veilig Verkeersdagen welke D» activiteit van ha» Rode Kn* Is sinds 1 Februari J.t. voor een zeer belangrijk gedeelte ge richt geweest op de hulpver lening In de noodgebleden. Het heeft zijn middelen vrijwel uitge put ten behoeve van de aan zijn zorgen toevertrouwde slacht offers. Ter tegemoetkoming In een gedeelte der gemaakte kosten heeft het Rampenfonds een belangrijk bedrag vergoed, terwijl veel doeltreffende hulp kon worden geboden mede dank zij de offervaardigheid van zuster-organlsatles In het bui tenland. De rampendepóts van het Rode Kruis moeten echter zo spoedig mogelijk worden uitgebreid. Het kostbare mate rieel, dat door het Intense werk in de afgelopen maanden sterk heeft geleden, eist herstel of vernieuwing. Het uitgebreide, dagelijkse werk van het Rode Kruis mag geen vertraging ondervinden. Bloedtransfusie dienst, Welfare-werk, Rode Kruls-colonnes,Hoornvliestrans- plantatiedlenst en al die vele andere humanitaire werkzaam heden moeten blijven functlon- neren. Het Rode Kruis was paraat, maar moet paraat blijven.. Dat kan - dank zij Uw daadwerkelijke hulp. Dit is een publicatie van hel Centraal Campagne Comité

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 3