bevraaaa L^erllnq Breisters of Breister raÉMli De schrik van d( In de MODE! ook voor Uw be Boekhandel Fi BEHAE6EL-DENÏS - HULST ,,Het CentrumBioscoon I wmmm r HET WAPEN van Breeck ■na Jan J3oer JYcarry v. d. Vis Dr. 0. Dorrepaal Afwezig Spoelster Raschel Breier of Breister n 1 Breister voor Vlakbreimachines Naaisters Uaasster Handwerksters m/ H June 1 Sterren stro Ondertrouwd en Huwelijks voltrekking D.V. 17 Juni 1953. Gelegenheid tot feliciteren te Axel, Kerkdreef 35 1 Juni 1953, 7 30-8 30 uur. Gevraagd net R.K. Dienst meisje 15 a 17 jaar. Zich wenden: Dorpstraat 12 Stekene (Waes) België. tot 21 Juni Practijk wordt waargenomen door Dr J M. van Kalmthout Tel 390, Hulst Spreekuren ongewij zigd. met de volgende uit zonderingen .- de spreekuren Scheldekade 28. Terneuzen, op Woensdag en Donderdag tijdelijk 14 30 15.30 uur Het spreekuur te Sluiskil op Dinsdagmorgen vervalt. /VL Telefoon 99 Zaterdag 30 Mei, aanvan Zondag 31 Mei, aanvang Jimmy Durante, Jane Wy: Heerlijke kolder van twee leger op zijn kop zetten, meest komische rol. als c van al Uw zorgen. Lacht en U zult schateren Zondag 31 Mei. en Woer Bette Davis. Rober Betty L) Een tintelende comedie o en met een geestig dialot VerwachtDe nieuwe N Alleenverkoop I N O F UIT ONZE OMGEVING. AXEL eeuilleton. SLUISKIL. TERNEUZEN. SPORTNIEUWS. DE KRONING VAN KONINGIN ELISABETH. Dinsdag 2 Juni is voor het gehele Britse Im perium een dag van historische betekenis, de dag waarop Koningin Elisabeth II officieel de onderscheidingstekenen aan het Koningschap ver bonden in ontvangst neemt. Ook in Axel is men in de gelegenheid geweest de plechtigheid van begin tot eind te aanschouwen, dank zij de relayering van de Britse televisie opnamen van de plechtigheden naar het continent en vandaar door de Nederlandse, Franse en Duitse televisie-zenders. Beeds bij de in de laatste weken gehouden proefuitzeudingen vanuit Londen kon worden ge constateerd, dat de ontvangst aan normale eisen voldeed en nu wij op uitnodiging van de fa. de Jonge ook even een flits van de kronings uitzending hebben gezien, willen wij ni»t ualaten te vermelden dat de televisie zich op deze dag van haar beste zijde heeft getoond. De gebeurte nissen waren volkomen duidelijk te volgen toe gelicht door een sober doch deskundig Nederlands commentaar. Dat technisch de moeilijkheden voor internationale TV-uitzendingen overwonnen zijn is bij deze uit zendingen gebleken. Wanneer nu ook in de prac tijk deze mogelijkheden worden benut, geeft dit alle hoop op een gevarieerde programmakeuze, die het bezit van een TV-ontvanger voor velen begerenswaardig zal maken. VEILIG VERKEERSDAGEN 1953. Het is zo langzamerhand traditie geworden, dat ook in Axel ieder jaar de Veilig Verkeersdageu worden gehouden. Deze zullen dit jaar worden gehouden van 813 Juni a.s. De daartoe ingestelde commissie onder voor zitterschap van Dr. C- A. Schiltman heeft het volgende programma samengesteld Maandag 8 Juni Uitreiken van de Veilig Ver- keerskrant e.d. op de scholen. Dinsdag 9 Juni Uitreiken van de Verkeers- diploma's en -insignes aan hen, die geslaagd zijn voor het Veilig Verkeersexamen en rondrijden van de «stationcar van de Verkeerspolitie. Woensdag 10 Juni Des avonds een oriëntatie- rit voor wielrijders (bij voldoende deelnami). Zie de bekendmaking elders in dit blad. Donderdag 11 Juni Hondrijden van de station car en des avonds auto-keuring op het terrein van de gemeente aan de Kanaalkade naast de door T. LODEWIJKS. 29) Maar ze had nu eenmaal a gezegd en zs moest b zeggen. Misschien wel het hele alphabet af, bedacht ze bitter. Ze zag er goed uit iii haar eenvoudige grijze tailleur en ze haastte zich naar de wagen. De chauffeur was er al uitgesprongen en stond met het portier in de hand. Marian haatte al deze overdreven deftigheid. Veel liever was ze ge woon in een eenvoudig tweezittertje met Harm maar ja, zover was hel nog niet. Vandaag moest ze maar genoegen nemen, bedacht ze met een wrange glimlach, met de Cadillac en de gelivreide chauffeur van de heer Sartorius. De trotse bezitter van het geval zat achterin en verwelkomde Marian met een blinkende tanden lach van onder zijp zwarte snorretje. Zijn ogen schitterden achter de brilleglazen. „Goede morgen, juffrouw Marian" zei hij en Marian bedacht met een zekere voldoening dat hij niet vergeten was hoe ze hem gisteren op zijn plaats gezet had en hem het gejij en gejouw had afgeleerd. Zou ze de rest van de dag op haar stelling stand kunnen houden In ieder geval viel het voorlopig nogal mee. Het was prachtig weer, de wagen reed geruisloos en voormalige melkfabriek). Vrijdag 12 Juni Des avonds om 8 uur lezing door kapitein L. Stoorvogel, officier der Rijks politie le klasse, op het gemeentehuis. Wij wekken de lezers van ons blad op, intensief aan deze Veilig Verkeersdagen mede te werken. Wij achten het niet overbodig, g&ien de vele verkeersongelukken die ook nog in deze gemeente plaats vinden, nogmaals op te wekken om zoveel mogelijk een veilig verkeer te bevorderen. De naleving van de verkeersregels is in ieders eigen belang I Laat ook de oriëntatie-rit voor de wielrijders slagen door u aan te melden als deelnemer. Er worden mooie prijken beschikbaar gesteld. Bewijzen van toegang voor de door Kapitein Stoorvogel te houden lezing op het gebied van Veilig Verkeer zijp gratis verkrijgbaar ter ge meente-secretarie, bij de Rijkspolitie en bij de leden der Veilig Verkeerscommissie. Bij genoemde personen en instellingen zijn ook nadere inlichtingen te verkrijgen betreffende de gratis autokeuring. Alle auto-bezitters wekken wij op hun wagens aan deze keuring te onderwerpen. Dit is zowel eigen belang als in het belang van de overige weggebruikers. VOORTGAANDE MODERNISERING. De Pinkstergebeurtenissen en de verkiezingen hebben in de laatste nummers van ons blad wat veel plaatsruimte gevergd, waardoor wij tot nog toe geen melding maakten van de laatste aanwinst in de Axelse winkelstand het gemoderniseerde pand van de heer Peeters in de Noordstraat. In slechts enkele weken tijd heeft ook hier een ingrijpende modernisering plaats gevonden en heeft men door het laten vervallen van de eta lages en het benutten van het gehele oppervlak als toonzaal, die van de straat af geheel is te overzien, een aanmerkelijk ruimer en royaler in terieur verkregen, waar de diverse apparaten en verlicht ingsornamenten veel beter tot hun recht komen. Ook deze modernisering betekent weer een aan winst voor de Axelse middenstand en die in de Noordstraat in het bijzonder. GEVONDEN VOORWERPEN. Een ceintuur van een jurk, Polenstraat 14. L J DODELIJK ONGEVAL. Zondagavond vond op de Cokesfabriek te Sluis kil een ernstig ongeval plaats, dat aan een der verslond de kilometers met een zacht zingend ge luid. De chauffeur koos de mooiste weg over de hei en door de bossen. Sartorius was beminne lijk, maar niet opdringerig. Integendeel, hij was een en al discretie. Hij praatte gezellig over koetjes en kalfjes, vertelde interessante verhalen uit zijp Indische tijd en Marian moest werkelijk moeite doen om haar antipathie jegens hem con stant te voeden, want ze zou hem bijpa sympa thiek gaan vinden. jMaar ze bleef - op haar hoede. Eindelijk werd het verkeer intensiever doem den de eerste huizenblokken op, de voorposten van de hooidstad. Weldra zag Marian de blauwe Amsterdamse tramwagens langs schieten, reden ze tussen de geweldige huizenblokken van Zuid. De chauffeur manoeuvreerde de grote wagen handig naar een parkeerterrein op het Leidseplein en Sartorius stelde voor „We gaan eerst een kopje koffie drinken bij Lido, als u er geen bezwaar tegen hebt." „O nee" zei Marian eenvoudig „ik heb reuze veel trek in eejn kop koffie. En bij Lido is het zo heerlijk rustig." Weldra zaten ze aan het watejr en dronken met welbehagen hun koffie. Marian leunde behaaglijk in haar stoel achteruit. Het leven was toch wel goed. Wat zou het verrukkelijk zijn wanneer ze hier zo eens zou kunnen zitten, zonder zorg en moeilijkheden, met Harm samen, alleen maar zo zitten en kijken en weten dat alles goed was voor nu en voor de toekomst. Ze waardeerde het in haar gastheer, dat hij haar rustig met haar gedachten alleen liet. Sartorius rookte een zwarte arbeiders, de 32-jarige C. de B. wonende te Drie wegen, het leven heeft gekost. Door een vallende deur van een der cellen van de ovenbatterij werd de B. geraakt, waar door hij kwam te vallen en daarbij zo ongelukkig met het hoofd terecht kwam dat hij enkele ogen blikken later overleed Hel slachtoffer was ge huwd en vader van twee kinderen. GESLIPT. Niettegenstaande de gedane pogingen tot ver betering van de beruchte blauwe steentjes heeft men toch nog steeds enkele van deze weggedeelten onveranderd laten liggen, met alle daaraan voor de weggebruikers verbonden risico's. Dit ondervond ook Vrijdagavond weer de heer C. G. uit Lewedorp die met een Volkswagen- bestelauto uit Terneuzen in de richting Axel reed en daarbij/ ter hoogte van het Gulf-tankstation van de weg geraakte. De wagen ging tweemaal over de kop en kwam daarna rechtop staande in het ongeveer anderhalve meter lager gelegen vlasland terecht. De heer G. kwam met de schrik vrij. Zijn naast hem zittende echtgenote bekwam enkele lichte verwondingen, doch kon per taxi naar haar fa milie te Axel worden vervoerd. De auto moest met een kraanwagen weer op de weg worden gebracht, doch was niet ernstig be- schadigd. j gi Voetbal. TWEEDE KLASSE B. DoskoGoes 71 InternosRood-Wit 11. DERDE KLASSE U. ZeelaudiaVlissingen 25 R.K.F.C.Corn Boy» 22 BiervlietNieuw Borgvliet 14 R.C.S. Meto 31 BreskeusOdio 22. VIERDE KLASSE H P.S.K.Steen afg. E.M.M.—Hontenisse 31 Aardeiiburg—R1A 2—2 Hulst—IJzendij,ke 6—1 (Hulst kampioen). RES. TWEEDE KLASSE O Breskens 2—B.C.S. 2 2—2 De Zeeuwen 2— Zeelaudia 2 02 Goes 2Axel 2 uitg.; Middel burg 2Terneuzen 2 65. ONDERAFDELING ZEELAND RES. EERSTE KLASSE B. Biervliet 2Ierseke 2 afg.; Axel 3Luctor 2 1—2. sigaar en zat in gedachten verzonken over het water uit te kijken. Opeens verbrak hij de stilte. „Nu had ik zo gedacht" stelde hij voor „dat we even wandelen door de Leidsestraat en dan rustig gaan lunchen bij Dikker en Thijs. Dan hebben we de middag om onze „zaken" te doen. Moet u al weer vroeg thuis zijp „O, dat doet er niet toe" zei Marian achteloos en begreep meteen dat ze een kapitale fout had gemaakt. Ze had hem nu practisch de vrij,e hand gegeven. „Natuurlijk maak ik het liever niet te laat" voegde ze er haastig achteraan „anders wordt vader ongerust." „Je vader wordt niet ongerust" zei hij glim lachend „hij, weet dat je in vertrouwde handen bent." Zijp glimlach stond haar niet aan en het gevoel van onbehagen keerde terug, maar hoe waakzaam ze verder ook was, ze ontdekte niets in zijn ma nieren dat haar enige reden tot bezorgdheid of ergernis kon geven. Hij wandelde rustig met haar door de Leidsestraat, stond niet alleen geduldig stil bij de etalages die haar aandacht trokken, maar keek belangstellend mee, inplaats van als een martelaar dit alles te verdragen zoals zovele man nen, hij koos met zorg in het restaurant een goede, maar niet al te dure schotel, zodat ze niet het idee kreeg dat hij nu eens met zijn welstand pronkte en Marians argwaan zakte weer en ze lachte zelfs bij het kleintje koffie na hartelijk om een geschiedenis die hij vertelde. (Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 2