D.D.D. HET WAPEN ~~~BIJ EXAMENS RUTRANEX geneest Een arme huid weer RIJK door PUROL UIT ONZE OMGEVING. AXEL HOOFDPUNT feuilleton. i'<i ii Transpirerende voeten? n- In verband met Pinksteren zal het eerstvolgende nummer van de AXELSCHE COURANT verschijnen op Zaterdag 30 Mei a.s. HET BADSEIZOEN BEGINT Half Mei is steeds de periode waarin de vele zwembaden in ons land hun poorten weer voor het publiek openstellen, en ook ons Axïlse zwem bad, waar de laatste weken hard gewerkt is, zal vandaag weer gereed zijn om de zwemliefhebbers te ontvangen. Zoals 'wij, al schreven er is de laatste weken hard gewerkt en dit is dan ook voor de bezoeker dui delijk zichtbaar. De kleedhokjes zijn van een frisse verflaag voorzien en het interieur heeft een grondige schoonmaakbeurt achter de rug. De klerenbergplaats is nu van een tegelvloer voor zien en het terrein is opnieuw afgebakend, zo dat clandestiene bezoekers niet gemakkelijk meer binnen kunnen komen en de bezoekers ook wetea. waar nu de grens van het zwembad ligt. Ook in het water heeft men gezorgd voor een duidelijke afbakening door middel van lijnen met flinke kurken, die dus bij elke waterstand de grens duidelijk zullen markeren. Douches en toiletten zijn weer in orde gebracht en zo is het bad nu weer met wat meer comfort dan vorig jaar gereed zijn gasten te ontvangen, terwijl hard gewerkt wordt om zodra de middelen zowel materieel als financieel beschikbaar zijn de outillage verder uit te breiden met een springtoren enz. Wat de openstelling betreft is men aan lang geuite wensen tegemoet gekomen. In de ochtend zullen de uren van 9.30 tot 11 uur uitsluitend voor de dames worden ge reserveerd, behalve op Zaterdag, terwijl ook op Zondagen het bad zal worden geopend uitsluitend in de middaguren van 1.30 tot 6 uur. Het weer van de laatste dagen is verlokkend genoeg, dus profiteer van de uitzonderlijke ge legenheid die „het Kreekje" biedt om de gehele zomer te genieten van gezonde sport en ont spanning. Dat zwemmen niet alleen een prettige sport is, maar ook voor elke Nederlander een (nood zaak leren ons de vele verdrinkingsgev allen en de rampzalige gebeurtenissen van de le I'ebruan. Laat dus ook Uw kinderen veilig leren zwem men ouder deskundig toezicht. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 47 ct. Mijnhardt Hoofdpijntabletten. Koket 80 ct. JAARVERGADERING VISCLUB „G.O.A." In het vanouds bekende café „De Witte Leeuw van de heer Em. Pieters hield de Axelse vis club haar jaarlijkse ledenvergadering, die zich weer in een zeer druk bezoek mocht verheugen enonder leiding stond van de heer J. S. J. Wijna. De voorzitter memoreerde in zijpi openingswoord de talrijke tegenslagen die de vereniging in het afgelopen vereuigingsjaar te incasseren kreeg. o!a. wilde men aan de menselijke plicht voldoen en bii het verlenen van steun aan het Rampenfonds niet achter blijven. Daarin werd een bedrag van f 100 gestort. De financiële toestand vereist thans echter bijzondere voorzorg en zo werd, staancre de vergadering besloten tot de invoering ener nieuwe contributie-regeling. Daarop werden de beide jaarverslagen van de heren W. Wolters, secretaris en Em. Pieters, penningmeester, accoord bevonden. Aan de cijfers door T. LODEWIJKS. 27) Hii, was als een dier, dat sterft. Het was vre selijk- Ik kwam mijn bed uiten ik heb ge luisterd. En toen ik daar achter de deur stond, hoorde ik moeder praten. Ze zei Frans zo heet vader hou nou op, jongen, schei nou uit. Je maakt me zo ver schrikkelijk verdrietig. Heus natuurlijk vind ik dit allemaal verschrikkelijk. Maar ik heb zo veel gewonnen door dit alles. Ik zie nu dat het nodig was. Je bent zo lief en zo geduldig en ik houd zo vreselijk veel van je zoals je nu bent, ik ben zo gelukkig, zo véél gelukkiger dan vroe ger je moet niet meer zo praten, je moet niet meer verdrietig zijp. Het was jouw schuld met, dat maak je jezelf wijp. Het was een ongeluk. Maak me nu niet ongelukkig door al die verwijden die je jezelf doet. Je hebt me de laatste jaren zoveel gelukkiger gemaakt dan voorheenlaat het nu zo Marian veegde verstolen langs haar wang, ze keek naar het gebogen hoofd van de jongan tegen over haar. Ze had zo graag even over z'n haar willen strelen, om te tonen dat ze begreep. „Toen heb ik ook begrepen" zei Harm en hief zijn gezicht naar haar op, „hoe gruwelijk ik vader had verongelijkt. Ik heb het moeder allemaal verteld. En zij heeft het aan vader verteld. Van van laatstgenoemde ontlenen wij dat de uitgaven niet minder dan f 2221,99 bedroegen, waartegen over slechts een bedrag van f 1545,25 aan bateD stond, zodat de kasmiddelen met ruim f 676 terugliepen. Daar het kassaldo van het voor gaande jaar nog een gunstig slot van f 905,69 aangaf kon dit tekort hieruit worden bestreden, In de nieuwe kascommissie werden benoemd de leden R. Borgt en A. Herman. De altredende bestuursleden W. Wolters en F. Koole werden bij acclamatie van stemmen her kozen, doch de heer J. J. Ortelee stelde zich niet herkiesbaar, waarop in zijp plaats gekozen werd de heer E. S. van Rijp. De voorzitter had nog gaarne meer definitieve mededelingen gedaan omtrent de onderhandelingen over het viswater, doch deze zijn in een stadium welke nog geen verdere wereldkundigheid toelaat, omdat diverse instanties nog moeten beslissen. Hij, verzekerde evenwel dat het bestuur in deze dili gent blijft om een alle leden bevredigende op lossing te bereiken. De drukke rondvraag werd ten slotte besloten met afscheidswoorden aan de heer Ortelee wa.arop men in duidelijk „vissers- latijp" het wel en wee van de vereniging ging verhandelen waarmede enige zeer gezellige uurtjes heenvloden. GROTE INTERNATIONALE MOTORCROSS. Zaterdag wordt in onze gemeente een grote internationale motorcross gehouden. Een succes voor de inrichters, die deze sportgebeurtenis op korte termijn met grote voortvarendheid in el kaar gezet hebben, is de toezegging tot deelname van de beste crossers uit België en Nederland. Namen als de Groot, de Klerck, Koekelbergs, Fitten uit België en van den Oever, van Balkom, Jansen en Maas uit Nederlaud zeggen werkelijk heel wat. Op het concoursterrein en de ijsbaan is de laatste dageP hard gewerkt en het parcours is door de aauleg van talrijke hindernisseu in een conditie gebracht waarvan men zeker een maxi mum aan spanning eu sensatie mag verwachten. De wedstrijden, waarvan de eerste start om vijf uur zal worden gegeven gaan door ouder auspiciëu van de R.K.N.M.B. in de volksmond beter bekend als de Zuid-Nederlandse Motorbond. Door de aanwezigheid van een micro-reportage op het terrein zijp de bezoekers in staat het verloop van de ritten volledig te volgen. Met de organisatoren van deze cross hopen wij dat de weergoden hen gunstig gezind mogen zijp opdat niemand zal weerhouden worden om Zaterdag namiddag zijp schreden te wenden naar de ter reinen in de nabijheid van de watertoren, want de Pinkster-attracties die Axel als vanouds biedt zullen ditmaal met deze grote internationale motor cross, waaraan moeite nog kosten zijn gespaard, cp waardige wijze worden ingezet. RODE KRUIS-ACTIE 1953. De rampzalige le Februari van dit jaar heeft ons geleerd, welk een leed ons plotseling in een slag kan treffen en van welk een onschatbare waarde het is, dat overal in het land gedecentra liseerd voorraden aanwezig zijp van verbandmid delen, i erplegings-artikeleu, kortom complete zte- kenhuisiurichtingeu, voor gebruik bij rampen, com pleet met getraind personeel. Dat dit alles er is danken wij aan het Rode Kruis, dat de laatste jaren deze depots heeft ingericht en o.a. ook in Axel een volledig noodziekenhuis beschikbaar heeft spelen zenuwen een grote rol, Een rustig examen doet U met Mijnhardt Zenuwtabletten toen af aan hebben we alles samen gedaan, vader en ikvoor moeder. Voor moeder heeft hij deze zaak gekocht, dat ze niet in de stad op een bovenhuis hoefde te zitten in het lawaai, voor moeder kocht hij de auto, om met haar te gaan rijden. Alles wal hij doet, doet hij voor moeder je zoudt het niet zeggen van zo'n bullebak, als je hem zo ziet maar als hij bij moeder is „Ik ben zo blij" bekende Marian „dat je me dit alles hebt verteld. Het is net of ik jullie allemaal nader gekomen ben. En nu, Harm, wil ik jou ook vertellen, wat ik eerst niet zeggen wou. Ik geloof dat vader gebukt gaat onder een last die hij niet dragen kan. Niet alleen finan cieel. Er is iemand die hem op de een of andere manier in zijn macht heeft. Ik weet niet wie het is, maar ik vermoed het." „Wie dacht je vroeg Harm gespannen. „Sartorius." „Sartoriusis dat die man die op die grote witte villa woont Die men met dat Chinezen- gezicht Ik heb hem wel eens gezien. Ik mag hem niet." „Ik ook niet." „En denk je dat die „Ja, ik denk dat die vader in zijp macht heeft. Ik weet het niet. Maar vader had opeens geld en sindsdien heelt die Sartorius heel veel praats. Vaderhet lijkt of hij bang voor hem is vader, die altijd koning was in zijn eigen zaak, die zich door geen klant liet ringeloren over din gen, die hij niet met z'n geweten overeenbrengen kon. En die Sartoriua „Tja" zei Harm nadenkend, „ik geloof dat ik Direct na de le Februari stonden wij allen gereed tot hulpverlening aan de slachtoffers, zowel finan cieel als materieel. Ook het Rode Kruis heeft zich toen volledig ingezet met als begrijpelijk resul taat dat door dit liefdewerk grote sommen moes ten worden uitgegeven en veel materieel werd verbruikt of verloren ging. Dit alles moet nu weer worden aangevuld opdat het Nederlandsche Rode Kruis ook iu de toekomst weer paraat kan zijn. j i Helpt u dus nu het Rode Kruis, zoals ons Rods Kruis na de ramp de vele getroffenen in onze provincie hielp en zoals het ook u op die koude gure Zondag hielp met koffie, brood, soep enz. In de komende weken zal een landelijke actie worden gevoerd tot inzameling van gelden voor het Rode Kruis. Sta ook uu gereed en meldt u direct als collectant om deze actie zo goed mo gelijk te doen slagen I TT1TTT7" Niet krabben. De helder vloel- .1 |- I I H bare D.D.D. kalmeert de jeuk \J Xj U XV in enkele seconden, doodt de ziektekiemen, geneest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN POLYGOON - SPORTFILM 1951—'52. Buiten het gewone filmprogramma dat tijdens de Pinksterdagen zal worden vertoond, zal de directie van „Het Centrum" dezt week nog een extra film avond geven en wel op Woensdag 27 Mei a.s., met de vertoning van de speciale Polygoon-Sportfilm 1951—'52. Voor elke sportliefhebber is deze film stellig een bezoek waard, want vele hoogtepunten op sportgebied, zowel nationaal als internationaal, pas seren nu nog eens de revue. Zwoel voetbal als wielersport, zwemmen, hand bal, athletiek en nog vele andere takken van sport komen op het do«k, waarbij bekende cracks hun kunnen tonen. Gezien hel succes dat deze film alom in den lande beleeft valt wel te verwachten, dat ook de sportliefhebbers in onze streek deze kans zullen waarnemen eu voor een goed gevulde zaal zullen zorg dragen. MERRIEKEURING 1953. Onder fraai zomerweer werd Donderdagmiddag alhier op bet V.V.Z.F.-terrein door de Kon. Ver. „Het Nederlandsche Trekpaard de merrhkeuring gehouden voor opname iu het Keurstamboek. Goedgekeurd werden Pahla, van Wed. J. P. van Cadsand Lz. Ma rianne van Nico, van C. A. Dekker Aida van Coegors, van Gebr. Dieleman Betsy, van P. Die- leman Certina van Kijkuit, van W. Dielematr- de Jonge Sonja van Doornhof, van J. de Feij,- ter Lz. Ruda, van W. de Feij,ter Honda van Duboishoeve, van W. L. den Hamer Greta en Kalina, beiden van P. B. van Hoeve Selma van Dijkzicht, van wed. S. de Klerk Simonne van ;Laugendam, van C. N. Michielsen Erna, van L. de Regt Mz. Elsa, van A. L. Scheele Hilda van Reigershoek, Nita van Reigersbosch, Diana van Reigersbosch en Erna van Melo, allen van M. L. M. IJsebaert Dora, van A. Suij, Koewacht Willy v. d. Westsluis, van W. M. Dieleman, Sluis kil Bertha van Zuidzande en Oda van Hebings- hof, beiden van A, F. Daelman, WestdorpCorry en Brista, beiden van J. J. V. Govaert, West- dorpe Carta en Vera, beiden van J. F. van Haelst, Westdorpe Vera van Annie, van Osw. Kerck- haert, Westdorpe Sonja, van J. F. de Kever, Westdorpe Paula v. d. Zeedijk, van A. van Waes- Baeeke, Westdorpe Nora van Passluis, van wed. C. H. van Waes, Westdorpe Azalea, van A. Fer- een lichtstraaltje zie. Dit is een avond van ont hullingen en ophelderingen. Marian, liefste, en ik ben zo vreselijk blij dat wij elkaar zó ver trouwen, dat we dit alles aan elkaar zeggen kun nen." Hij greep haar hand eu zag verheugd, hoe haar droevig gezichtje oplichtte en haar ogen hem tegenstraalden. Het inspireerde hem tot een driest vertrouwen in de toekomst. „Luister" zei hij, „er gaau praatjes over „Het Wapen" Over wat daar gebeurt zo 's avonds. Zoiets blijft niet stil in een nest als Breeck. En de naam van die Sartorius wordt daarbij ge noemd een erg beste naam schij.nt hij hier niet te hebben en bovendien is hij rijk, dus de mensen zijn gauw geneigd allerlei slechts van hem te geloven. Maar ik heb zo'n idee dat het één iets met het ander te maken heeft Weet je wat Ik zal proberen eens wat naders over die Sarto rius te weten te komen Misschien kunnen we hem zijn nagels eens knippen Zo'n man moet een verleden hebben en dat hij er nooit over praat en hier is neergestreken om de gebraden haan uit te hangen, geeft me wel wat te denken." „Denken" zei Marian met een glimlach, „we moeten om de bus denken, Harm, jongen, ik ben zo'n stuk opgeknapt vanavond. Eerst liet ik alles maar over me heengaan. Maar nu wil ik vechten I" „Toch niet met mij 7" lachte hij plagend „Ja, met jousamen met jou." mont, Zuiddorpe Tillie van G. G. van Haelst, Zuiddorpe Vera van Eversdam van Cyr. vaj Overloop, Zuiddorpe Helena van Zuiddorpe et Hilda van Zuiddorpe, beiden van A. C. Puijjaert, Zuiddorpe Miray, van M. A. B. Puijlaert, Zuid dorpe Mirza van Oudenpolder, ven Adh. G. J van Waes, Zuiddorpe Oda van Oosthoev, van J der Weduwen, Kerkwerve. De eigenaars waarachter geen plaatsnaam ii vermeld wonen te Axel. PREDIK BFUHTF.IN Zondag 24 Mei 1953. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Penningi (medewerking Kerkkoor), 2.30 uur Vicaris Wisss. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper Gerei. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 1) 10 uui en 3 uur Ds. D. J Couvée. Gerei. Gemeente. 10 uur eu 2.30 uur Leesdiensl Chr. Gerei. Kerk. (Fröbelschool Nieuwstraat) 6.30 uur n.m. Ds. H. van Leeuwen. Prijs f 2,23. Vraagt Uw Droglr OOK GRENSOVERSCHRIJDING BUITEN DE VERPLICHTE POSTEN Nieuwe regeling tussen Nederlaud en België, lussen België en Nederland is een overeenkomst gesloten betreffeifRe het kleinere grensverkeet Beide regeringen hebben zich er mee accoord verklaard, dat Belgische en Nederlandse onder danen de grens mogen overschrijden ook buiten de verplichte posten en dit op vertoon vau ik identiteitskaart of van een paspoort geldig ol vervallen binnen vijf jaren, dan wel van een Neder lands persoonsbewijs. Buiten de verplichte posten zal de douane dt taak van de marechaussee overnemen. Het over schrijden van de grens buiten deze posten is echter alleen toegelaten tussen zonsopgang en zonsouder gang. Deze overeenkomst wordt op 26 Mei a.s van kracht. ZEEUWSE SPOORLIJN WEER OPEN VOOR GOEDERENVERVOER. Het herstel van de spoorbaan door de Krui- uingse polder is zover gevorderd, dat met ii> gang van Donderdag j.l. dagelijks bij laag water voorlopig één goederentrein uit beide rchtiagen de overstroomde polder kan passeren. Deze trein die ten hoogste uit 60 wagons zal bestaan zal niet sneller rijden dan 10 kin. per uur Na elke rit zal met een motorlorry de baan gecontroleerd worden. Maandag werd de officie! proefrit gehouden onder rijkstoezicht met een trein bestaande uit 50 wagons, komende van Wal cheren en Beveland, die dringand revisie e'Stet W oeusdag is een diesel-electrisch treinstel ovei de baan gereden, dat het sinds de ramp ge bruikte stel heeft vervangen. Ook een Jumno- locomotief voor het goederenverkeer kwam reeds door de polder te Kruiniugen. De treinen zullen voornamelijk voor kolen transport worden benut, hoewel na t u ur 1 ijk ook andere goederen zullen worden vervoerd. Daar de trein slechts uit een bepaald aantal wagons kan bestaan, zullen de stations van vertrek alle aanvragen voor goederenvervoer aan de leiding in Utrecht moeten doorgeven, opdat centraal de indeling kan worden geregeld. „Aeroord" zei hij grimmig „ik ben je man." „Nog niet" lachte ze. „Maar ik wórd het, reken daarop 1" Hoofdstuk XI. SAMEN UIT.... Toen Marian een paar dagen later de deur van „Het Wapen" binnenstapte, trof ze haar vader achter en de heer Sartorius vóór de tapkast. Be Indischman stond daar in zijn lichtgrijs zomer- costuum, panama op het hoofd, bloem in 't knoops gat, zijn zwarte, stekende ogen achter een gouden bril verborgen, een beeld van de man die hei goed gegaan is in het leven en die het met zich zelf getroffen heeft. Tegenover hem stond Kor- stiaan van Vueren, het voorhoofd gegroefd, he' haar doorschoten met grijp, de rug eeu weinig gebogen. Marian kreeg de indruk dat die twee verschil van mening hadden over haar. Want ter stond staakte het gesprek toen ze binnenkwam en ze zagen haar allebei verwonderd aan. Sar torius, brutaal, wond er echter geen doekjes am. „Spreek je van de duvel dan trap je 'm op z'n staart" lachte hij „hoewel ik die vergelijking zeker niet op je dochter zou willeu toepassen. Van Vueren." En hij. nam haar op van top tol teen met een appreciërende blik, die Marian ech ter voelde als een belediging. (Wordt vervolgd) Er zijn i lezen dan Ze gelover plezier aai eens willei Ze lezen porlie lees heelt de l het krai Ze vertelie zijn mceili heden, lui Nee, de k lezer dan - kans dat alle zo gedreven, goede schr wereld eer ge lziet de zijn groeve juist n i e Een hel' gekregen, ken, dat i zon d Wel degel Alleen, nog niet overleden schuilnaau moristischi ianert U Peewij,k" Die dikke Omdat nii niemand we kregei en directe En mei goed deel wekelijks drukkende

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 2