Stras BAL F. C. ORIËN HET WAPEN ,,Het CentrumBioscoop High noon van Breeck RUTRANEX helpt! Francis! d Telefoon 99 AXEL Zaterdag 9 Mei. aanvang 6.30 en 9 uur en Zondag 10 Mei, aanvang 4,15 uur brengen wij U een der grootste films van deze tijd met Cary Cooper in zijn grootste rol. Een explosie van spanning als U nimmer beleefdeMet de gelijk namige ballade High Noon. Toegang 14 jaar. Zondag 10 en Woensdag 13 Mei. om 8 uur Edward C Dan Duryea grote regisseur Een intens en een verdorven e'kaar op een Door het publii van het jaar. Donderdag 14 Donald O Een volkomen afspelen rondo wilt of niet. E verzuimen. Om 12 uur Entree 60 cent, Seizoen en Lei Bergplaats voor r kunt U bij on krijgen in ee groot aant» gezellige de: sins. Het verplicl U tot niets a U eens komt kijken bij Markt 5 voor Auti op Donderdag Georganiseerd do samenwerking me inlichtingen en ai M. Markusse, Sta C. Verstraeten, N UIT ONZE OMGEVING. AXEL fjeuilleton. ZUIDDORPE Transpirerende voeten? Sup«r-Norm«. 't wereld» mooiste 4-kleuren- potlood VERKEERSEXAMENS. Vorige week werden in plan-West de practische verkeersexamens gehouden voor de leerlingen der lagere scholen in onze gemeente. Ruim 200 leerlingen van alle scholen namen aan het examen deel, in het algemeen met bevredigend resultaat. Hierbij mag zeker vermeld worden dat het parcours niet zo eenvoudig was en menige oudere stellig zou struikelen over de vele ob stakels die in de vorm van gebods- en aandui dingsborden aan de jeugdige fietsers in de weg werden gelegd. VERGADERING REIS CL IJ li „PRINS HENDRIK" In de jeugdherberg „Bleye Haghe" hield de reisclub „Prins Hendrik" alhier, haar algemene vergadering waar ongeveer 80 leden vertegenwoor digd waren. Twee grote groepen uit Terneuzen hadden zich teruggetrokken, waardoor de voor genomen reis naar Parijs onmogelijk werd. Besloten werd tot het maken van een tweedaagse reis naar Luxemburg, een tweedaagse naar het Eifel- en Zevengebergte, een driedaagse naar het t'ifel- en Zevengebergte en een tocht langs de Rijn, benevens een vierdaagse gelijk aan de vorige doch uitgebreid met een tocht door Ahr- en Moe zeldal. Voor een weektocht naar Zwitserland was te weinig belangstelling. DRUKTE IN DE JEUGDHERBERG. De jeugdherberg „Bleye Haghe" boekte in het eerste kwartaal van 1953 bij,na 300 overnachtingen en in de maand April alleen 651. Hiervan waren 75 Nederlanders, 78 Belgen, 497 Engelsan en 1 Nieuw-Zeelander. AANRIJDINGEN. Niettegenstaande de borden die alarmerend zou den moeten werken op de vele gevaarlijke kruis punten die ons stadje kent, gebeuren er de laatste tij,d weer veel aanrijdingen. Vorige week Donderdagavond kwamen op de hoek PironstraatBylocquestraat een tweetal luxe auto's met elkaar in botsing, doordat een der hUto'fj een kleine Fiat bestuurd door de heer N. uii Tilburg geen voorrang verleende aan de van rechts komende wagen van de heer K. uit Rilland. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor, doch beide auto's werden beschadigd, waarbij, de Volks wagen het meeste had te verduren. Vrijdag was het de heer M. v. E., die op zijn bromfiets op de hoek OranjestraatWeststraat in botsing kwam met een passerende Volkswageu. door T. LODEWIJKS. 25) De man had hem hooghartig aangekeken en ge zegd, dat hij bij zich thuis noodde wie hij wilde en dat hij van niemand adviezen nodig had. Maar als Van Vueren hen liever niet meer zag, dan moest hii het maar zeggen. En dit laatste werd gezegd op zulk een toon, dat Van Vuere plotseling be greep, dat hij. zich voor die smerige acht mille practisch aan Sartorius verkocht had. Marian wist wel iets van het gezelschap jn de groene kamer. Eens toen er vanuit de groene kamer gebeld werd en Marian inplaats van haar vader er heen wilde gaan om de bestelling op te nemen, ver bood hij, haar dit zo heftig, dat ze verbaasd op keek. „Ze zullen me daar niet opeten lachte ze, maar haar vader gromde kortaf Dat is geen meisjeswerk en ging zelf. Al begreep Marian er zo langzamerhand niets meer van, één ding zag ze duidelijk langzaam maar zeker ging haar vader aan dit alles ten onder. De groeven in zijn gezicht verdiepten zich, de filosofische gelijkmoedigheid, die Korstiaan van Vueren altijd gekenmerkt had, had hem thans ver laten. Hij. was dikwijls slecht gehumeurd, kon s. Gelukkig liep deze aanrijding zonder persoonlijke ongevallen of ernstige schade af. Anders was het Zaterdag toen wederom eenp er- sonenauto tegen een boom werd gezet, met het bekende desastreuze gevolg, dat alleen een hoop verwrongen metaal overbleef. De heer H. in dienst bij de Waterleiding Mij. Zeeuwsch-Vlaanderen reed met een Opel personenauto vanuit Axel in de richting Terneuzen toen van de provinciale weg van Zaamslag een auto kwam bestuurd door de heer L. alhier. De heer H. wilde deze van rechts komende auto voorrang verlenen, doch tijdens het remmen slipte hij op de enigszins natte weg, met het vermelde noodlottige gevolg. De heer H. zelf kwam met de schrik vrij. PREMIEKEURINGEN VOOR STIEREN EN VROUWELIJK FOKVEE; Door de Provinciale Commissie ter bevordering van Rijkswege van de Veefokkerij is besloten voor Oost Zeeuwsch-Vlaanderen de keuringen van stieren en vrouwelijk fokvee als volgt vast te stellen Dinsdag 2 Juni s Philippine, Axel en Hoek. Woensdag 3 Juni s Absdale, Zuiddorpe en Koe wacht. Donderdag 4 Juni Terhole, Graauw en Sint Jansteen. Vrijdag 5 Juni Zaamslag, Ossenisse en Kloos- terzande. PREDIKBEURTEN. Donderdag 14 Mei (Hemelvaartsdag). Ned. HerT. Kerk: 1U uur üs. P. J. Pennings Geref. Kerk. 10 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat) 10.30 uur Ds. D. J. Couvée. GEVONDEN VOORWERPEN. Een paar glacé herenhandschoenen, Singelweg 45; een roodlederen porteraonnaietje en een broche, Julianastraat 20 een schaar, Polenstraat 14. VACANTIE - FIETSTOCHTJE. Wij, kunnen ons voorstellen dat ook u behoort tot de velen die vinden dat een diets in ,de vacantie niet gemist kan worden en dit trouwe vervoermiddel ons in staat stelt op velg plekjes te komen, die voor wandelingen te ver af zij,n gelegen en die anderzijds per auto zo men al over een dergelijk vehikel beschikt niet be reikbaar zijp. Maar hoe het ook zij, wij geloven toch niet dat u ook al plannen hebt voor een fietstochtje zoals de heer George de Neve uit Zuiddorpe dat in de komende weken „even" gaat maken en waarvoor u misschien eerder een vliegtuig als een fiets uitvaren om kleinigheden, behandelde haar on vriendelijk. En wanneer hij achter zijn tapkast stond uit te kijken naar buiten, waar hij de wa randa van zijn concurrent tussen de bomen zag en de zon zag schitteren op het chroom van de auto's die ervoor geparkeerd stonden, was zijp gezicht hard en verbeten en zuchtte hij zo diep, dat manke Marinus verschrikt opkeek en zich haastig uit de voeten maakte, bekommerend met het hoofd schuddend. Op een of andere manier verbond Marian al deze ellende met Sartorius. Niet dat ze er een direct aanwijsbare reden voor had haar vrou welijke intuïtie, gevoegd bij haar toenemende af keer voor deze man, wees haar de weg. Zijp houding, die al gemeenzamer en tegelijk baziger werd, deed haar vermoeden dat hij op een of andere manier macht over haar vader had. Meermalen lag ze 's avonds uren wakker, pein zend en piekérend. Dat ze ook niemand ,had met wie ze dit eens kon uitpraten 1 Dan dacht ze aan Harm. Ja, het was waar, hij, zat in het kamp van de concurrent, van de tegen stander. Maar, zo vroeg ze zich af, wie was de vijand 7 De concurrent, Verdonck, die ren eer lijke concurrentiestrijd voerde, of Sartorius, die dat vermoedde ze met steeds groter zekerheid, haar vader naar de rand van de ondergang voerde Hoofdstuk X. BEKENTENSSEN. Tijdens een van hun „toevallige ontmoetingen" zou kiezen. De Neve vertrekt eind deze week of begin vol gende week voor een vacantietrip naar Marokko Het kustgebied lijkt mij wel mooi Izegt hij, ec ik wil het daar ook wel eens zien. Ik ga niet op een gewone fiets, maar op een racefiets, voegt hij, er aan toe, alsof dat de prestatie verkleint ,tot een ritje AxelPerkpolder. In totaal zal het wel een 7001) km. worden, maar ik hoop toch bin nen drie weken na raijp vertrek weer terug te zijp. 's Morgens om een uur of vier stap ik op de fiets en dan tot 's avonds een uur of negen, dan haal je wel een 300 km. Ik ben al naar Rome en Zwitserland geweest dus zal het nu ook wel lukken, maar ik ga niet meer in Juli of Augustus, want dan is het in de middaguren veel te warm. Dan liever maat ieen beetje kou de eerste dagen. Na een dag of drie zit ik toch al een flink eind in Frankrijk en daar is het al lekker warm. Via Spanje ga ik dan verder en in Gibraltar over varen. Dan een fiets tocht langs de kust van Marokko en dan kom ik weer terug. Het binnenland ga ik niet ver in, want daar schijpt het niet veilig te zijn en aan de Sahara zal ook niet veel te zien zijp. Welnu wij wensen deze Zuiddorpenaar een mooie tocht toe zonder veel pech en zijp benieuwd of hij binnen drie weken weer thuis zijn zal. Eu mocht u misschien lust hebben om een eindje mee te fietsen, zo naar Gibraltar of daar in de buurt als u dan voor Zaterdag uw paspoort enz. in orde hebt, dan kunt u misschien nog mee 1 EERSTE D1JKGAT BIJ KRUININGEN GEDICHT. Niettegenstaande veel tegenslag bij de afsluiting slaagde men er Zaterdag in het meest Westelijke di.ikgat nabij Kruiningen door middel van een grote caisson te dichten, daarbij weer eens een staaltje gevend van wat Nederlands vakmanschap en teamwerk vermag, waar het op waterbouwkun dig werk aankomt. De laatste weken was men flink gevorderd met het verkleinen van het gat en het op juiste diepte of liever ondiepte brengen voor het zinken van de grote caisson. Aan weerszijden was een stevig landhoofd gemaakt en Zaterdagochtend hij doodtij zou de grote 67 meter lange en ongeveer 700 ton wegende caisson in het nog resterende gat worden gevaren en gezonken. Pri|s f 2.25. Vraagt Uw Drogist. in Vierhouten zat Marian met Harm in het vaste hoekje, waar zij met een kopje koffie met elkaar praatten over alle belangrijke en onbelangrijke dingen. De laatste tijd meende Harm te moeten consta teren, dat Marian niet dezelfde meer was. Hij maakte zich daarover zorg en verliefd als hij, was, kon hij zich niet anders voorstellen dan dat haar terneergeslagenheid iets met hun verhouding te maken had. Zou ze er genoeg van krijgen V Hield ze niet meer van hem Wou ze van hem af en durfde ze het niet zeggen Harm piekerde hierover en besloot kordaat, zich zekerheid te verschaffen. Hij zou het haar op de man, of liever ,op de vrouw af, vragen. Kwam het ergste, dan wist hij tenminste waar hij aan toe was. Wat hij zonder Marian zou moeten beginnen, wist hij, niet. De gedachte dat er geen handvol maar een landvol meisjes was, troostte hem niet. Marianof geen ander. Hij kon zich niet voorstellen, dat er definitief iets zou komen tussen Marian en hem, hij weigerde hel te geloven. Maar hij wilde zeker heid hebben. En daarom stelde hij haar deze avond de vraag, waarop hij zich minstens een kwartier, tussen allerlei onbelangrijk, verstrooid gepraat door, had voorbereid „Marian, wat is er met je Je bent dezelfde niet meer Is er iets gebeurd ls er ietstussen ons tweeën (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 2