Zitdag OCTERNO Corsetière te Axel iedere Zaterdag Slagerij A. PLASSCBAERT Het is een succes! F. C. ANTHEUNIS r De wekelijkse Reclame 2 ons Hamworst voor 60 ct r~ Asperges of Kasbloemkool Chr. U. L O.-school. Axel Alle soorten drukwerk Fa. J. C. VINK Algehele Voetverzorging E. P. F. Wiskerke-Neeteson „De Vlasbloem" Onze Vleeswaren J Het loopt storm om V.J Markt 5 AXEL Telefoon 81 m Heden behaagde het de Heere tot onze die pe droefheid van onze zijde weg Ie nemen, onze geliefde Moeder. Behuwd- en Groot moeder Trijntje Boer weduwe van J. Verstraten in de ouderdom van 74 jaar en 9 maanden Jac. Verstraten P. Verstraten M. de Feijter Verstraten J Verstraten J de Kraker- Verstraten J. de Kraker en Kleinkinderen Axel. 5 Mei 1953 Kerkstraat 13. Te koop hulpmotor ..Berini" Te bevr. Singelweg 47. Axel. Sla en Spinazie om de andere dag verveelt! Eet eens 'n keer die hebben we ook elke dag vers. Voor de nieuwe cursus zijn nog enkele plaatsen beschik baar Aanmeldingen bij het Hoofd der School B Teunissen, Singelweg 4 b. Tel. 323. 'Ja.2) TH. Jansen 6 2onen fixel prima uitvoering. Markt 12 - AXEL Uit algen kweker!/.recht naar onze winkel Irenestraat 4 - AXEL van 2 tot 5 uur, in Hotel „HET GULDEN VLIES" ingang Kerkstraat. Handel in BIER. GEDISTILLEERD en Fijne LIKEUREN. Laagste prijzen. Gratis bezorgd Prima JENEVER vanaf f 6.50 Aanbevelend Nieuwstraat 52 Telefoon 218 Markt 9 Axel Telefonisch bereikbaar no 328 meerdere malen Internationaal en Nationaal met le prijzen bekroond. nu N B AL ONZE VLEESWAREN staan onder controle van het S.V. O. SLAGERSPROEFSTATION UTRECHT. Honderden huiskamers zijn al reeds vernieuwd met F, C. A.'s Behang. Dag in - dag uit gaan er honderden rollen F. C. A. s Behang de deur uit Ieder weet te profiteren van onze zeldzame koopjesaanbieding 1 ProfiteertDoet het met F. C. A.'s Behang Het is Uw voordeelI Voor verbruikers, die gas verbruiken voor ruimte verwarming, gedurende de maanden October tot en met April van 1 tot 50 kub. meter per maand het gewone huishoudelijke tarief en alles boven 50 kub. meter per maand te berekenen tegen het tarief voor de ruimteverwarming. Een uitzondering zal gemaakt moeten worden voor die verbruikers waar om technische redenen het niet mogelijk is over één meter gas tj leveren. Deze regeling zal ingaan per 1 October a.s. om gedurende de a.s. zomermaanden de nodige voor zieningen te treffen. Besloten wordt tot verhoging van de gasprij,s in verband met de kolenprij.sverhoging per 1 April 1953. Het is bekend dat de kolenprijsr regeling voor de industrie en andere doeleinden per 1 April 1953 is verhoogd. Deze verhoging laat ook zijn invloed gelden op de prijs van het gas, waarom het noodzakelijk is, gezien de financiële uitkomsten van het vorig jaar om de prijs van het gas voor alle doeleinden met 1 cent per kub. meter te verhogen, welke verhoging moet geacht worden te zij,n ingegaan op 1 April 1953. Deze verhoging staat los van de verhoging, die nog te wachten is ten gevolge van de betere kwa liteit gas, die thans geleverd wordt1 Deze laatste prijsverhoging betekent evenwel geen verhoging van de totaalprij.s voor de gebruiker, vergeleken met de periode toen gas vaft oude kwaliteit werd geleverd. Het huidige gas heeft n.l. een aanmerkelijk hogere calorische waarde, zodat de verbruike. per kubieke meter gas méér warmte ontvangt en derhalve minder meters zal gebruiken. Het bestuur van de hulpvereniging voor Geref. schoolonderwijs te Spui vraagt medewerking tot het verkrijgen van een nieuw schoolgebouw te Spui aangezien het aanwezige gebouw in een zeer verouderde toestand verkeert en men in dit ge bouw veel last ondervindt vanwege de lage lig ging en deze school grenst aan een drukke ver keersweg. Met het schoolbestuur is overleg gepleegd. In deze bijeenkomst is er op gewezen dat het niet mogelijk is hieraan direct te voldoen. Besloten wordt dit verzoek urgent te beschouwen en de nieuwbouw van een school in dit deel van de gemeente op het kapitaalswerkenplan te plaatsen. Aan het bestuur van de vereniging voor Chr. Nat. schoolonderwijs te Axel worden op grond van art. 72 van de Lager onderwijswet 1920 de vol gende gelden beschikbaar gesteld. Voor de aanschaffing van een microscoop met toebehoren ten behoeve van het U.L.O. f 360 Voor de aanschaffing van materiaal en meubelen ten behoeve van de inrichting van een vierde lokaal van de U.L.O.-school f 1074. Voor de als gevolg van de aangifte van nieuwe leerlingen voor het nieuwe cursusjaar nodige aan schaffing van leermiddelen en uitbreiding van de aanwezige meubelen f 2973. Ten behoeve van de lagere school in de Nieuw- straat voor de aanschaffing van enige tafels en stoelen en een tweetal kasten f 1225. Verder worden de volgende voorschotten ten behoeve van diverse bijzondere scholen voor het dienstjaar 1953 toegekend de U.L.O.-school een bedrag van f 4136 en voor het vakonderwijs een bedrag van f 800 de lagere school in de Nieuwstraat een bedrag van f 11.725,83 en voor het vakonderwijs een bedrag van f 850 het R.K. Kerkbestuur ten behoeve van de lagere school een bedrag van f 7303,68 en voor het vak onderwijs een bedrag van f 880,04 het bestuur van de hulpverlening voor Geref. schoolonderwijs te Spui ten behoeve van het lager onderwijs een bedrag van f 2738,88. Vastgesteld worden ie begroting van het woning bedrijf 1950 de 7e wijziging van de gemeente begroting 1950 de 8e wijziging van de gemeente begroting 1951 de 10e en 11e wijziging van de gemeentebegroting 1952 de wijziging van de be groting van het gasbedrijf 1952 en de 3e wijziging van de begroting van het vleeskeuringsbjdrijf 1952. Als laatste agendapunt kwam ter sprake de bouw van 32 woningwetwoningen in Plan West. Van deze toegewezen woningen moet de bouw dit jaar gerealiseerd worden en B. en W heb ben gemeend deze woningen te moeten bouwen in plan-West, in normale bouw, gedeeltelijk in de Pironstraat en de Margrietstaat en in de aan te leggen volgende straat. Voor de uitvoering van dit plan wordt geacht totaal f 320.000 nodig te zijn. Na een vrij uitvoerige discussie waarbij de leden hun wensen inzake de bouw van woningen voor grotere gezinnen en lagere huren (de huur van een grote woning zou plm. f 10,50 moeten bedragen) naar voren brachten, wordt ten slotte hit voor dstel van B. en W. zonder in stemming te zijn ge bracht aangenomen. De heer Misseghers vraagt nog of ook de plaat selijke aannemers de gelegenheid zullen krijgen voor deze bouw in te schrijven, waarop de voor zitter antwoordt dat het in de bedoeling ligt een vrije inschrijving te houden. Bij de rondvraag wenst de heer Kesbeke in lichting over de beloning van de heer F. J. Tie- leman, welke na in gemeentedienst te zij,n geweest nu weer bij het gasbedrijf werkt maar nog het lagere gemeente-loon ontvangt en ook geen ver plaatsingskosten bij werkzaamheden in Temeuzen. Het stof van de Silo geeft volgens spr. op de tij dt Sassing nog steeds overlast, terwijl hij ten slotte aandacht vraagt voor het vrij houden van ids ingang van zakenpanden ook op de .Boeren- markt." De heer v. d. Berg informeert naar de overname van een deel van de Z.V.T.M.-rangeerterreinen door de gemeente en de opruiming van de oude locomotieven. De heer Misseghers vraagt nogmaals aandacht voor de Emmastraat en zou gezien de toestand op Zaterdagen in de Noordstraat in overweging willen geven een deel van de marktkramers over te plaatsen naar het marktplein. De heer Scheele informeert naar de watervoor ziening in Beoostenblij en omgeving en vraagt aan dacht dat niet zoals bij de electrificatie ook nu weer een stuk zal worden overgeslagen. Spr. vraagt voorts wanneer begonnen zal wor den met vernieuwing van de bestrating in de Kerk- dreef en informeert naar de mogelijkheid van een b.v. éénmaal daagse busdienst AxelHulst die ook de buitenwijken Kijkuit Watervliet en Fort zo», aandoen. Ook de heer de Feijter wenste de aandacht te vestigen op de Emmastraat. Verder wijst deze spr. op de slechte hygiënische toestand in het gym nastieklokaal van de openbare school, door on voldoende onderhoud, terwijl hij ten slotte na drukkelijk zijn teleurstelling uitspreekt over de bouw van een hotel op de hoek van Zeestraat en Kanaalkade, waarmede juist op deze plaats een fraaie entrée verloren zal gaan. De heer Pijpelink vraagt als laatste om de voorziening met materiaal (o.a. brandslangen) van de B.B.-blokploegen in de buitenwijken. Hierna werd de vergadering gesloten. GROENTEN - EN FRUITHANDEL NOORDhTRMT TELEFOON TT F.C.A.'s BEHANG -N, Het voorjaar 1953 staat in het licht van F. C. A's BEHANG!!

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 3