Kropsla, Spinazie, Radijs en Witlof Leuke Paaskaarten Onze prijzen zijn thans lager fa C. J.Schieman-Cappon koSSie ..Het CentrumBioscoop Ik zoek het Gevaar Bittere rijst Papa Boem Fa J. C. Vink Axel BURGERLIJKE STAND SPORTNIEUWS. ELKE DAG VERSE AANVOER VAN EIGEN KWEKERIJ. Ook a.s. Maandag 2e Paasdag. A Boekhandel Markt 12 BEKENDMAKINGEN. \Jfa.S). TH. $>ns«n Tonen fixtl C Uk a(g«n kw«k<rlf,r«e>)t naar opm unnktrjj^ voor harmonica-gaas zeskant vlechtwerk gegalvaniseerd draad, ook voor electr. afrasteringeri puntdraad draadnagels krammen, enz enz. dan op enig tijdstip na de oorlog. Noordstraat 18 AXEL Tel. 28 Telefoon 99 AXEL Vrijdag 3 en Zondag 5 April, aanvang 8 uur brengen wij U een film vol spanning met Franchot Tone, Janet Blair en Janis Carter Een fascinerende thriller. Een detective onderzoekt het privé leven van vijf mooie vrouwen allen be trokken bij een mysterieuze moordzaak. Toegang 18 jaar. Zaterdag 4 April, aanvang 6.30 en 9 uur en Zondag 5 April, aanvang 4.15 uur brengen wij U de best gespeelde Italiaanse film der laatste jaren met treffendste scenario Een film die in het buitenland en ook in Nederland een ongekend succes ten deel viel, het grote sociale dramn der Italiaanse rijstvelden, met de bekende Silvana Mangano, Doris Dowling en Vittorio Gassman Geen enkele filmliefhebber mag dit meesterwerk missen Toegang 18 jaar. Maandag 6 April aanvang 4,15 en 8 uur eu Dinsdag 7 April aanvang 8 uur een nieuwe creatie van Nils Poppe ditmaal als Soldaat Boem is weer terug maar nu als model- vader Nog dwazer, nog beter, nog onweerstaan baarder. Vergeet Uw zorgen, en ziet Papa Boem. Toegang alle leeftijden. Gedurende de maand Maart 1953. Huwelijks-aangiften. 19. Pieter Bakker, 29 j. ,n Janneke Geensen, 23. j. 19. George Alfred de Bock (van Westdorpe), 24 j. en Anna Maria van Vijver, 23 j. 26. Christiaan Cornelia Bakker un Zaamslag), 24 j. en Pieternella Mangold, 21 j. »6. Levinus Cornelia Klaasaen, 24 j. en Sara Janna Pijpelink, 20 j. Gehuwd. Geen. Geboren. 3. Elizabeth Suzanna Wilhelmina, d. ion Jan Chriatiaan Ollebek en Catharina Pieter- lella van de Velde. 5. Louiaae Pleuntje, d. van leeudert Ruissen en Magdalena Wiemes. 4. Rudolf, van Jan Koster en Geertje Kuizenga. 10. Karei Jannis z- van Abraham de Koeijer en Leentje Ca tharina Hamelink. 12. Marc Emilia Aimé, z. van Jan Cornelia Hamelink en Joaephina van Mol. 15. Jozina, d. van Jaspert den Hamer en Pleuntje de Feijter. 15 Cornelia, z. van Jaspert den Hamer en Pleuntje de Feijter. 20. Pieter Jan, z. van Tjeert Staal en Rimkje van den Bosch. 19. Pieternella Jacoba, d. van Jan Cornelia Overdulve en Pieter nella Cappon. 22. Adrianus laedorus Franciscus, i, van Emile Johannes van den Bosch en Mathilda Isabella Maria van den Bergen. 23. Anna Alice, van Florentinus Franciscus Alphonsius van der Westen en Johanna Jacoba Slootweg. 25. Wilhel- nina Jacoba, d. van Dingenus Jan Kempe en Ge- liena Berendina Wikkerink. 25. Hendrik Willem, i. van Dingenus Jan Kempe en Gezieua Berendina Wikkerink. 30. Maria Louisa Regina, d. van Pie ter Johannes Eggermont en Cesarine Mathilde Her- rewegh. 30 Cornells, z. van Cornelia Koster en Pieternella Deii, Overleden 1. Tanneke Cornelia van Vessem, 67 j., wed. van Johannes Chriatiaan Vink. 6. Camiel Marie de Coninck, 67 j., echtg. van Anna Maria van de Walle. 6. Janneke Yzebaert, 65 j., echtg. van Willem Reminsen. 14. Jacomina Cornelia van de Voorde, 82 j., wed. van Johannes de Visser. 15. Elizabeth Neeltje Pladdet, 62 j., echtg. van Jan Hollebek. 16. Jacoba Cornelia Hamelink, 79 j. wed. van Krijn Witte. 17. Jacomina van Hermon, 75 j., wed. van Pieter Koekkoek. 18. Hubrecht Willemsen, 72 j., echtg. van Debora Aagtje Naeije. 5. Abraham Cornelis Hage, 24 j., z. van Cornelis Hage (vermoedelijk overleden) en Pieternella Klaas- sen, overleden. 24. Anna Maria van de Walle, 67 j., wed. van Camiel Marie de Coninck. 26. Sara Jacoba van Meurs 61 j., echtg. van Lambertus Cornelis Rinn. DE RONDE VAN WEST-VLAANDEREN. Dit traditionele jaarlijkse wielergebeuren, dat telkenjare gedurende de Paasweek in de West- Vlaamse contreien plaats heeft en waarvoor door de deelname van een Nederlandse ploeg ook in het Zuiden van ons land grote belangstelling be staat, heeft de laatste jaren ook voor ons gewest een speciale aantrekkingskracht vanwege de deel name van twee Zeeuwse renners. Ook nu weer zullen in deze klassieke weg wedstrijd over zes etappen, met een totale lengte van 670 kin., naast de overgrote Belgische deel name een 16-tal Nederlandse renners aan de start verschijnen, onder wie onze stadgenoot Rien Ver- helst, Eddy de Waal, Plaataz, v. d. Borst, v. d. Brekel, de gebroeders Stevens, van Heusden, van Osta, N. van Est, Cuijten, P. de Bruijn, P. Maas, Schrauwen en van Looijen. Van Belgische zijde noemen wij bekende namen als Van Looy, Batslé. Victor Lucien, Noyelle, Grondelaers, Eloot c.v.a. De oorzaak van de grote deelname ook Frank rijk en Luxemburg zijn vertegenwoordigd is niet in het minst gelegen in de prachtige prijzen die de organisatoren van deze amateurswegwed strijd van groot formaat telkenjare ter beschik king stellen. Dagelijks zijn er 20 prijzen tot een totale waarde van 6000 francs te betwisten, terwij,1 de renners die in een dagklassement de 21e tot en met 35e plaats bezetten een aanmoedigingspremie ontvangen van 50 francs. Het eindklassement omvat even eens twintig prijzep tot een totale waarde van 10.000 francs Bovendien zal het wedstrijdelement in niet geringe mate worden aangewakkerd door een 30-tal spectaculaire sprints voor een reuzen- premie van 6000 france (mogelijk in tweeën, b.v. 4000 en 2000 francs. Reed men vorig jaar van Brugge, via Eernegem. Woumen, Blankenberge, Zulte terug naar Brugge, volgende week zal gereden worden over Brugge, Eernegem, Woumen, Westouter, Meulebeke terug naar Brugge. Ditmaal zal de Ronde dan ook aan merkelijk lastiger zijn voor de renners en vooral de derde etappe is zeer heuvelachtig, terwijl de tijdrit te Westouter ook op een zwaar golvend par cours zal worden verreden. Vorig jaar presteerden Verhelst en de Waal het om de Zeeuwse wielersport op eervolle wijze te vertegenwoordigen. Zij waren twee van de vijf Nederlandse renners die toen binnen de klassetnents- prijzen eindigden. Ook nu weer zullen de prestaties van de ver tegenwoordigers van ons gewest met belangstelling worden gevolgd en wij laten hieronder dan ten slotte het schema van de koers volgen, opdat wel licht gedurende de Paasvacantie wielersportlief- hebbers zich getrokken zullen voelen de genoemde plaatsen te bezoeken. Zondag 5 April BruggeEernegem, 123 km. Maandag 6 April EernegemWoumen, 120 km. Dinsdag 7 April Rustdag te Woumen. Woensdag 8 April WoumenWestouter, 128 km. Donderdag 9 April Tijdrit te Westouter, 35 km. Vrijdag 10 April Rustdag te Westouter. Zaterdag 11 April WestouterMeulebeke, 130 km. Zondag 12 April MeulebekeBrugge, 134 km. CANDIDAATSTELLING VOOR DE GEMEENTERAAD. De burgemeester van Axel brengt het volgende ter openbare kennis. Op DINSDAG 14 April a.s. zal plaats hebben de candidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de Raad dezer gemeente. Op die dag kunnen, van des voormiddags negen uur tot des namiddags vij,f uur, bij de voorzitter van het hoofdstembureau (van elke kieskring), of bij het door deze aangewezen lid van dat bureau ter secretarie der gemeente worden ingeleverd LIJSTEN VAN CANDIDATEN als bedoeld in artikel G 1 der Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste 18 candi- daten worden geplaatst. Iedere lij,st moet worden den ondertekend door ten minste 25 personen, die in deze gemeente kiesgerechtigd zijp voor de gemeenteraad Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst onder tekenen. De namen der candidaten moeten op de lijsten geplaatst worden in de voigorde, waarin de onder tekenaars aan hen de voorkeur geven. De naam van een candidaat mag niet voorkomen op meer dan één lijst. Bij de lijst moet worden overgelegd een schrif telijke verklaring van iedere daarop voorkomende candidaat, dat hij, bewilligt in zijn candidaat stelling op de lijst. Indien de candidaat zich bui ten het Rijk in Europa bevindt, is de hier bedoelde verklaring niet aan enig formulier gebonden ;n kan zij ook - elegrafisch worden gedaan De inlevering der lijst moet geschieden persoon lijk door een kiezer, bevoegd tot deelneming aan de verkiezing in de gemeente, waarin de lij,st in geleverd wordt. De cgndidaten kunnen daarbij tegen woordig zijp. De voorzitter van het hoofdstem bureau of het door hem daartoe aangewezen lid van dat bureau stelt een bewijs van ontvangst tei hand aan degene, die de lijst inlevert. Formulieren voor de lijsten en voor de schrifte lijke verklaring van bewilliging, hierboven ver meld, zijn ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar tot en met de dag der candidaatstelling. In herinnering wordt gebracht artikel X 6 der Kieswet, waaruit blijkt dat hij die een candidatenlijst inlevert, wetende dat zij voorzien is van handtekeningen van personen, die niet bevoegd zijp tot deelneming aan de ver kiezing voor de Raad dezer gemeente, terwijl zon der die handtekeningen geen voldoend aantal voor een geldige lijst zou overblijven, gestraft wordt met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of een geldboete van ten hoogste honderdtwintig gulden. met gelijke straf wordt gestraft hij die, wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de ver kiezing, een voor die inlevering bestemde candi datenlijst heefd ondertekend. Axel, 26 Maart 1953. De burgemeester van Axel, Van Oeveren. WIJZIGING VERORDENING GEBRUIK GEMEENTELIJK SLACHTHUIS. Burgemeester en wethouders van Axel brengen overeenkomstig artikel 203 der Gemeentewet ter openbare kennis dat ter lezing voor een ieder gedurende drie maanden op de secretarie der ge meente is nedergelegd de door de gemeenteraad op 27 Januari 1953 vastgestelde wijgiging van de verordening regelende het gebruik van het gemeentelijk slachthuis in de gemeente Axel. (Ie wijziging). Axel, 4 April 1953. Burgemeester en wethouders van Axel, De Secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. WIJZIGING VERORDENING regelende het gebruik van het gemeentelijk slachthuis in de gemeente Axel. De Raad der gemeente Axel, overwegende dat de toestand van de gemeente-financiën het nodig maakt om de diensten, welke de gemeente aan zijp inwoners bewijst, zoveel mogelijk zonder tekorten te doen geschieden dat de exploitatie van het gemeentelijk slacht huis elk jaar een tekort oplevert dat het billij.k is, dat, wanneer voor noodslach- tingen gebruik wordt gemaakt van het slachthuis, voor dit gebruik wordt betaald evenals voor ge wone slachtingen moet geschieden, gelet op het voorstel van burgemeester en wet houders, besluit vast te stellen de volgende wijziging van de ver ordening regelende het gebruik van het gemeen telijk slachthuis in de gemeente Axel. Artikel 1. In artikel 7 vervalt de 2e alinea, luidende „In gevallen van noodslachtingen als bedoeld in de Vleeskeuringswet zijn deze rechten niet ver schuldigd." Artikel 2. Artikel 9 wordt vervangen door het volgende: „Het reinigen van het slachtlokaal en het ver- kooplckaal geschiedt van gemeentewege, waarvoor een vergoeding verschuldigd is, zoals in de ver ordening op de heffing en invordering van slacht huisrechten in de gemeente Axel is bepaald." Artikel 3. In artikel 11 vervalt „7, 2e al." Artikel 4. Deze wijziging treedt in werking op de achtste dag na de datum van afkondiging. Vastgesteld door de raad der gemeente Axel in feijn openbare vergadering van 27 Januari 1953. De secretaris. De voorzitter, get. Maris. get. P. J. van Bendegem, wnd. Gedeputeerde Staten van Zeeland berichten de ontvangst van deze wijziging bij brief van 17 Februari 1953, No. 246/330, 3e afd„ verzonden 28 Maart 1953. De afkondiging is geschied waar het behoort op 4 April 1953. De Secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. 6ROENTEN - EN FRUITHANDEL noorlstrmt TELEFOON 7T

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 3