AXELSCHE mCOURANT De B. B. heeft U nodig F. C. A's Ruim 30.000 rol Behang moeten dit seizoen de deur uit 20 - 30 - 40 tot ÓOpCt KORTING!! F.C. A's Moderne Behangselpapieren! DA Grootste Behangselpapier- Reclame Doe het met F. C. A's Behang!!! Markt 5 Telefoon 81 NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD Verschijnt iedere VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Woensdag en Zaterdag Drukker-Uitgeefster: Firma J. C. VINK Adres Redactie en Administratie- AXEL Markt 12 Postbus 16 Tel 56§ Hoc-idredactie: T. C. VINK-van VESSEM DAMPO keert en weert elke verkoudheid en pijn in spier en gewricht En daarom geven wij nu reeds op al onze Behangsels Door deze sensationele reclame wordt U in de gelegenheid gesteld, geheel Uw woning thans voor een krats te behangen met Laat deze unieke kans niet voorbij gaan RIEP i. LDAMILD Frankering bij Abonnement Axel. N Abonnementi- prijit Losse nummers Kwartaal abonnement Axel binnen de kom il Alle andere plaatsen in Nederland en Ned. Indié fl. Buitenland il. 1 - ZATERDAG 14 MAART 1953 67e JAARGANG No. 4? Advertentie prijs 7 cent per m.m. Ingezonden Mededeelingen 20 cent per m.m. eine Adverteutlën dmum 8 regels) 1 - 5 regels 60 cent. iedere regel meer 12 cent extra. I Onlangs werd in een ziekenhuis te Liverpool een ongetje binnengebracht, dat bij het spelen een linke ngersnlinter in ziin duim had gekregen. Drie TWEEDE KLASSE B. zo een omvang zou hebben aangenomen, dat er aan blussen niet meer te denken valt. Het gezonde verstand zegt dus, dat de zelfbeschermingsmaatrege- missarissen der Koningin en daar weer boven als centrale instantie de minister van binnenlandse zaken. Bij de voorbereiding van de B.B. wordt de overheid terzijde gestaan door de Stichting Be vordering Bescherming Bevolking, een particuliere stichting waarin alle geledingen van ons volk ver tegenwoordigd ziill Dftzc. stichting waakt in goed steldheid van de bodem bergachtig en veel iu- dustrie. Alleen in de omgeving van Eisenach vindw hoofdzakelij.k bestemd voor s geen export. Vooral de boventoon en verder wat De Baronie 12 9 1 2 36 10 19 Dosko 11 8 1 2 32 - 23 17 Alliance 11 7 2 2 26 - 15 16 R.A.C 12 5 4 3 29- 24 14 Goes 10 6 1 3 29- 30 13 Rood-Wit 13 4 4 5 22- 25 12 Middelburg 11 5 0 6 22 - 21 10 Internos 13 2 5 6 23- 36 9 M.O.C 11 2 3 6 15- 25 7 Terneuzen 10 1 3 6 23- 35 5 Axel 12 1 2 9 17 30 4 GOES—AXEL 2—1. Na een spannende wedstrijd heeft Axel tegen Goes het weer net niet kunnen halen Evenals de vorige Zondag tgen Middelburg verloren de oranje- hcinden met het kleinst mogelijke verschil En weer behaalden de andere hekkensluiters, Terneuzen en M O.C., een kostbaar puntje, zodat de toekomst, die voor onze stadgenoten toch al niet rooskleurig was, nu wel zeer bedenkelijk gaat worden, want het degradatie-gevaar begint nu voor Axel steeds duidelijker vormen aan te nemen. Axel had Dieleman onder de lat nu de Dan- sohutter wegens zijn vorige week opgelopen bles sure nog niet van de partij, kou zijn. Verder was ook Polfliet wegens ziekte absent en een gewij zigde ploeg trad binnen de kalklijpen te Goes. Zo was v. d. Velde ditmaal linksbuiten en Deij mid- voor, terwijj Verpoorte zijn spilplaats moest at- Btaan aan J. Jansen en nu linksbinnen,speelde. Walraven speelde weer in de halflinie, terwijl Brugge diens backplaats bezette. De oraujehemden kregen het windvoordeel het eerst en reeds na enkele minuten ontstond een gevaarlijk moment voor het doel der thuisclub, waaruit een door Axel ingeschoten bal achter de doellijn werd gestopt, hetgeen scheidsrechter Ver kerk ontging en later zou blijken dat deze on achtzaamheid van de arbiter onze stadgenoten een deel van de hut kostte. Goes liet zich ook niet on betuigd en ook het Axelse doel ontkwam op het nippertje aan een doorboring toen Dieleman al gepasseerd was maar één der backs op de doellijn het leder kon keren. Na ruim een kwartier spelen nam Goes met een fraaie kopstoot van haar midvoor de leiding (10). Aan beide ziiden deden zich voor de rust nog goede kansen voor. Zo zag Axel zich de gelijkmaker ontgaan teen Verpoorte alleen voor Zwartepoorte kwam te staan. Slechts ten koste van grote in spanning kon de Goes-doelman met een snelle reactie dit schot keren. De rust kwam met de stand 10. Na de rust kwam Axel er beter in en plaatste de rood-witte verdediging onder zware druk De scho ten waren evenwel te slecht gericht om resultaten te boeken. Toch kwam na ongeveer een kwartier spelen de gelijkmaker door goed samenspel tussen Jonkman Deij en v. d. Velde, waaruit laatstge noemde van dichtbij hard inschoot (11). Er was nu weer volop spanning, daar de Axelse verdedi ging na dit doelpunt de handen vol kreeg aan de fanatieke aanvallen waarmee Goes probeerde hei verloren gegane terrein terug te winnen. Aan de andere zijde vormden de uitstekende talenten var. doelman Zwartepoorte het struikelblok voor enige goede Axelse aanvallen. Uit een goed geplaatste vrije trap nam Goes na ongeveer 25 minuten de leiding opnieuw, toen van der Sluis met een kop bal Dieleman voor de tweede maa lhet nakijken gaf (21). De oranje-witten zetten alles op alles maar de verdediging der rood-witten gaf geen krimp. Ook Dieleman werd nog eens getest en kon dit gevaar bezweren. Een minuut voor het einde leek het er op dat Axel toch nog een gelijk spel uit het vuur zou slepen toen een goed opgezette aanval v. d. Velde met d ebal aan zijn voet alleen voor de doelman bracht. Doordat hij evenwel een moment zijn zelfbeheersing verloor raakte hij het leder niet zuiver en schoot jammerlijk naast. Toeu raad pleegde Verkerk ziin horloge reeds en enkele ogen blikken daarna was deze onverdiende nederlaag van Axel een feit. Wielrennen. DE OMLOOP VAN VLAANDEREN. Door een lente-achtig; Zondag begunstigd vond deze openingskoers van het wegrenseizoen 1955 inet start en aankomst in Gent plaats. Onder de 145 vertrekkers voor deze koers over 128 km. bevonden zich ook onze stadgenoot Rien V'erhelst en de Groedenaar van der Lij.cke. Hoewel een hoog tempo werd onderhouden kon voor half koers geen renners zich uit het pele- ton loswerken. De beslissende slag viel evenwel pas ongeveer 20 km. voor het einde, toen een negental renners zich onder aanvoering van de Belgische kampioen Hik van Looij van het peleton losreden en niet meer door de grote groep wer den bedreigd. De jeugdige v. d. Lijcke had met dit groepje van uitsluitend Belgische renners weten mee te springen en niettegenstaande hij tegen het einde toch moest lossen was ziip voorsprong op de overi gen nog ruimschoots genoeg voor de achtste plaats terwijl hij tevens het genoegen smaakte zich als eerste Nederlander te klasseren. Verhelst slaagde er niet in om uit het grota peleton weg te komen en bleef tot het einde met een dertigtal renners bijeen. Deze groep werd ex aequo op de 20ste plaats gerangschikt. Bij de aankomst had dit peleton ruim een minuut achter stand op de koplopers. Nog een andere Neder landse renner, de Brabander v. d. Kloot, legde beslag op de veertiende plaats. Rik van Looij, de triomfator in deze openings wedstrijd legde de 128 km. af in de tijd i van 3 uur en 2 minuten, wel een bewijs dat er be hoorlijk snel gereden was. Biljarten. A B C. VERLOOR VAN DE VRIENDENKRING „VERMAAK NA TAAK" (Lokeren). In „Het Wapen van Zeeland", het clublokaal van de „A.B.C." speelde dez» olub eeu vriend schappelijke wedstrijd tegen „Vermaak na Taak" uit Lokeren (B.). Evenals in de wedstrijd op 2 Kebruari te Lokereu verloren onze stadgenoten, zo dat de beschikbaar gestelde beker in bezit bleef van de Belgen. De gasten wonnen zes van de negen partijen eQ behaalden hierdoor 12 matchpunten. De A.B.C.-ers wonnen drie partijen en bereikten dus 6 match- punten F. C. Antheunis - Axel ;keer in Nederland na de aan de grens alle in ons :n afgenomen. Wij zouden van de Nederlandse re- ontvingen wij echter geen elegenheid is geregeld bij eptember 1944 (Staatsblad ligiug van dit Kon. Besluit van rijksmarken verboden, ton na de capitulatie van waarde worden toegekend n. Ingevolge bovengenoemd ok in Nederland voor de geen tegenwaarde in Neder- el uitbetaald. Een uitzon- opzichte van de categorie [e Duitse dwangmaatregelen iden voor verplichte werk- van deze personen bleven md:r onzekere omstandig- inische belangen van deze Nederland bleven en door r 1944 in het geheel geen ?den overgemaakt, heeft de 5 personen een uitzondering ing moet dan ook gezien ding van rijkswege, welke waard; van de rij,ksmark. g in aanmerking te komen de volgende voorwaarden ten afkomstig zijn uit be- on. 2. de bezitters moeten jn. 3. zij moeten voor 1 ziin terug gekeerd. Degene werkgesteldeu, die pas na land is terug gekeerd zal u, dat deze te late terug geweest. In dit laatste ge en, die na 15 Juli 1946 verd een koers worden be- per R.M. Belanghebbenden Duitsland werkzaam waren, onder deze regeling. Ten- ip, dat de aan de Jjcens eigendom blijven van de de Duitse regering een •offeu betreffende die oude oende bekendheid gegeven ij zeggen of de diploma's en het voorlopig diploma lol voldoende zijp om te een opleiding tot beroeps- Stoomvaartdienst Welke aan verbonden en waar iting tot de opleiding Adel- het einddiploma 5-jarige i B. voor de dienstvakken Dienst, Electro-technische erwijj voor opleiding tot atie eventueel volstaan kan na a-jarige H.B.S. A. of ongelui met vooropleiding »eeu passende perspectieven nc daar de door hen ge- afgestemd is op de Koop- liploma Ambachtsschool als sctriciën, instrumentmaker, ;rot; getale bij de Marine sche dienstvakken. Dit is nis beneden de rang van kunt u alle gewenste in- het afdelingsbureau van de spaniel, die geheel gezond erg. Is daar iets aan te verharing bij uw spaniel ifwijking berust, dan kunt te beperken door het dier rassen met water waaraan gevoegd.

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 3