28 Februari onze gemoderniseerde zaak te HEROPENEN Fal Het scho Nova-k i Mantelcc HET WAPEN Wij hopen HEDEN Zaterdag Noord Dit onden van Breeck Wij brengen U, in onze SPECIALE HERENAFDELING een collectie COSTUUMS die alle verwachtingen overtreft. Reeds in de prijs van f 84,— tot f 98,— brengen wij costuums vormhoudend en prima stof, in vele verschillende kleuren. In de SUPERKLASSE van f 100,tot f 145,heeft U het beste wat in herenkleding gebracht wordt. Voor Jongens hebben wij Costuums in alle prijsklassen en moderne tinten Jongensplusfourpakjes vanaf 4 jaar, de nieuwste tinten. Sportcolberts, alle dessins en prijzen vanaf f 29,75 Herenpantalons, hierin is onze keus niet te overtreffen, alle kleuren en alle prijzen, ook vooor corpulente personen. Wij tonen l collectie s w o. welke U al Speci Als 't beste maatwerk Telefoon 116 UIT ONZE OMGEVING. AXEL feuilleton. Zoals N O VA MOOI INITIATIEF VAN ONZE ZUIDERBUREN. Zaterdag ontving het gemeentebestuur alhier af gevaardigden van directie en personeel van de N.V. Dekenfabriek ,,Manta" te Waasmunster en Opwijk (gemeente Hamme) met een zending dekens voor de getroffenen door de watersnood. Deze dekens waren aangeschaft uit een gedeelte van een belangrijke som geld, verkregen door vrije giften en bereidwillige afstand van meer dan een uurloon door het personeel van dat bedrijf. De wens van het personeel was, deze zending te deponeren bij het gemeentebestuur van Axel, ten einde deze rechtstreeks uit te reiken aan de ge troffenen. Met toepasselijke en gevoelvolle woorden werd deze zending overgedragen door de Weled. Gestr. Heer R. Cools, namens de aanwezige deputatie. De wnd.-burgemeester, de heer P. J. van Bende- gem heeft dit prachtige en waardevolle blijk van medeleven en saamhorigheid, voornamelijk in deze noodtoestand, zeer dankbaar aanvaard namsns het gemeentebestuur, ingezetenen en inzonderheid voor de getroffenen. Het gaf de deputatie een grote voldoening, dat een tweetal getroffenen uit de rampgebieden hun belevenissen en uitgestane angst konden vertellen, daar de deputatie er erg veel prijs op stelde om indrukken van de overstroomde gebieden mede te nemen, waaraan ook is voldaan door hen enige dijkbreuken te tonen en enige overstroomde pol ders te laten zien. Zeer voldaan keerde de deputatie naar haar woonplaats terug, de verzekering gevende, dat hun opdracht een grote en goede indruk op hen had gemaakt en dat aan de directie en het personeel verslag zou worden gedaan, dat hun initiatief zeer dankbaar is aanvaard en het getroffen leed mede wordt verzacht met een blijvende blijk van mede leven van hun Belgische vrienden. Hoezeer men in België meeleefde met de waters noodramp in Nederland verklaarde de deputatie door de mededeling dat, wanneer een radio-repor tage uit de getroffen gebieden werd uitgezonden, niemand werkte en alles vol interesse medeleefde met de sombere en aangrijpende berichten, die werden uitgezonden OPRICHTING V.V.H.-FEDERATIE. Vrijdagavond had alhier op de raadszaal onder presidium van mevr. C. J. van Oeveren-Julius een welbezochte bijeenkomst plaats van vrouwelkije ver tegenwoordigsters van diverse verenigingen £n cor- is ei door T. LODEWIJKS. 8) „Zestienduizend geboden zestienduizend gul den wie biedt meer dan zestienduizend gulden voor dat mooie huis van de oude Bonneman Niemand meer dan zestien zeventien zeven tienduizend gulden geboden zeventienduizend guldenzeventienduizend gulden voor dat per ceel kom heren, 't begint nou pas goed, laat me vanavond nou geen suikerwater slikken voor mijn schorre keel i. ,,'t Zal wel wat anders wezen dan suikerwater", lachte iemand. Het gegrinnik was algemeen dat Manus nooit iets voor geheelonthouding gevoeld had, wist heel Breeck ,,'t Is voor de ganzen niet gebrouwen, Jantje. Gooi d'r liever duizend op, man. Zeventienduizend geboden Niemand meer dan achttienduizend achttienduizend geboden Hamelink had het gezien Geerdes had ge knipoogd. Die zat dus te bieden. Voor wie Zou hij het zelf kopen Hij fluisterde met Hijzeldoorn, die het ook niet wist en dus een gewichtig ge zicht trok. Dee afslager rammelde maar door. „Achttiendui zend eenmaal, achttienduizend anderm negen- poraties, alsmede ook andere belangstellende dames genodigden. Door de presidente werd een bondige uiteenzet ting gegeven van het reeds onlangs bekend ge worden doel van directe en onverwijlde hulp in meerderlei vorm aan de honderduizenden ont heemden. Spr. meende echter met deze door haar zo vurig voorgestane actie ook vrijmoedig verder te mogen gaan en koppelde deze derhalve aan de actie vast, die ter „Bescherming Burgerbevolking" thans in een acuut stadium en in het middel punt van de belangstelling is komen te staan. Ten gevolge van de ramp die ons land en speciaal ook onze provincie zo in het bijzonder trof is deze vergadering enkele weken uitgesteld moeten worden. Spr. wees nu vooral o pde steun die deze actie allerwege geniet want meer dan ooit gevoelt men dat de „Bescherming Burgerbevolking" iets is, waar ieder mee te maken kan krijgen onverschillig of men op een eiland of b ij,wankele dijken woont. Na ampele bespreking werd met eenparigheid van stemmen besloten „geen dag en geen nacht" te wachten en besloot men over te gaan tot de op richting van een afdeling Axel van de V.V.H.- Federatie; Het bestuur werd samengesteld uit de volgende dames mevr, C. J. van Oeveren-Julius, presidente; mevr. A. van Hilten-Oostdij,k, secretaresse mevr. Teunissen, mevr. Pieters, mevr. Hamelink-de Vis ser, mej. J. de Feij,ter Id., en mej. P. v. d. Broekc. De functies zullen in een nog nader te beleggen vergadering verder worden verdeeld. Mede werden verder plannen beraamd om ook ten opzichte van het Rampenfonds nog activiteit te ontplooien, als ook teu bate van het Erefonds Oud-Verpleegsters. Ook de kinJerpostzegelactie zal intensief worden gesteund. In de laatste helft van April zal hier ter plaatse naar alle waarschijnlijkheid in het R.K. Gezellen- huis een concert worden georganiseerd. Door meerdere musici is hieraan spontane belangeloze medewerking toegezegd, o.a. van de heren Ko- warski, van Altena en Veldhuijzen en mej. G. de Jonge. De baten van dit concert zullen verdeeld wor den tussen het Rampenfonds en de ontheemden. Ons dunkt dat nu meer dan ooit dit streven een zo algemeen mogelijke steun zal genieten, temeer met het nog altijd niet denkbeeldige gevaar van een derde wereldoorlog voor ogen. Deze moge niet onmiddellijk dreigend geacht worden, toch is het oude spreekwoord nog steeds van kracht Een gewaarschuwd man geldt voor twee I Ook een gewaarschuwde vrouw 1 GEVONDEN VOORWERPEN. Een das, Molenstraat 3. tien negentien geboden Geerdes keek om, probeerde uit te vissen wie z'n concurrent was. „Negentien eenmaal twintig geboden I" Aha 1 dat was Bergman, de st rijkgel dj ager. Die rook wild en probeerde er een slaatje uit te slaan. Enfin, 't kon geen kwaad, als hij er aan bleef hangen was hij voor die twintig mille ruimschoots goed. Manus begon met hernieuwde moed zijn litanie. De notaris staarde als een spbinx over de hoofden, de candidaat deed of hij in de acte 'as, alleen de klerk toonde belangstelling voor het ge vecht, dat nu in volle gang was. „Twintigduizendtwintigduizend gulden ge boden twintigduizend eenmaal twintigdui zend andermaal niemand meer dan twintig duizend gulden Niemand een en twintig, goed zo heme laat je niet kennen, een en twin tig gtboden. Nu begreep men zo langzamerhand dat er wat loos was. Er bestond liefhebberij voor tiet huis van Bonneman. Manke Marinus de kellner, die onhoorbaar sluipend de notaris een tweede kopje koffie bracht talmde zo lang mogelijk want ook hij ving de sfeer in het zaaltje. Maar nadat het bod nog tweemaal verhoogd was /en Bergman voor drie en twintigduizend gulden de hoogste bieder was geworden, kwam de eigen lijke veldslag de afslag. In de pauze tussen opbod en afslag werd Berg man van alle kanten geplaagd. Tal van adviezen werden gegeven omtrent de toekomstige bestem ming van het huis, van snoepwinkel af tot tehuis JAARVERGADERING N.C.L.B De afdeling Axel van de N.C.L.B. hield onder lei ding van de heer J. 'van Doeselaar der traditie ge trouw haar jaarvergadering in het gebouw der Chr. Bewaarschool aan dc Ds. Jan Scharpstraat. Niettegenstaande deze vakvereniging één der sterk ste Axelse organisaties in ledental is, was de ver- gadering matig bezocht. Vermoedelijk was dit het gevolg van uitstel dezer vergadering in velband met de watersnood. De heer C. Overdulve memoreerde als secretaris de welgeslaagde Landdag in Goes en de fietstochten van C.N.V.-leden die in twee groepen, elk van een 25-tal leden, resp. op 23 Juli en 6 Augustus Axel bezochten en in „Bleye Haghe" overnachtten De heer D J. Freekenhorst gaf volgens gewoonte weer een prachtig en punctueel verzorgd jaarver slag, dat voor de afdelingskas wedront een goed slot aanwees. Een bestuursvoorstel werd aanvaard om voor dc Zeeuwse getroffen zusterorganisaties f 200 uit te trekken. In verband daarmede werd de gebruikelijke fceestavond voor dit jaar afgelast. De heer A. Vingerling hield als hoofdbestuurder een causerie over het grote nut der vak-organisatie. De aftredende bestuursleden D. van Doeselaar, W. Klaassen en C. Overdulve werden bij acclamatie herkozen. Te 10 uur werd deze vlot verlopen jaarvergade ring door de voorzitter met een opwekkend woord gesloten. BENOEMD. De heer A. Vermeulen, dienstgrleider bij de dienst der Invoerrechten en Accijnzen, alhier is in ge lijke functie benoemd te Zuiddorpe. EEN ZEESCHIP VOL ZANDZAKKEN WERD VERWERKT! Velen die in dc rampzalige nacht van 1 Februari htbben geholpen bij het vullen van de zandzakken zullen zich voor een schier hopeloze taak gesteld hebben gezien Gelukkig was niet alleen de vraag naar zakken o pde diverse bedreigde plaatsen zo groot dat hieraan bijna niet was te voldoen, een nog ge lukkiger factor was dat de aanvoer van zand zakken zo groot was dat men met man en macht werkende nog geen kans zag de grote bergen zak ken gevuld te krijgen. Naar wij thans vernemen werden door de Cie Neerlandaise de l'Azote waar talloze vracht wagens zakken werden gehaald in totaal niet minder dan 142.542 zakken afgeleverd voor de hulpverlening. Zeker een niet gering aantal en wanneer deze zakken gevuld waren geweest zouden zij voldoende geweest zijn voor de gehele lading van een be hoorlijk zeeschip van circa 7500 ton 1 ,voor ouden van dagen toe. Ieder wilde een bor reltje met hem drinken wanneer hij straks zijn plok binnen had en Bergman grinnikte maar zo'n beetje. Achter in de zaal zat Korstiaan van Vueren en praatte met de oud-ontvanger over de prijzen. Zijn gezicht was onbewogen als altijd. Nadat Manus zich met een kopje koffie (als hij met de notaris was, dronk hij nooit iets sterkers) n'euwe moed had ingedronken kwam de afslag. „Nou, daar gaat het huis van Bonneman" kon digde Gertjan Greep, de gepensionneerde brieven besteller, die geen veiling miste, aan. „Zeg maar het buis van Bergman", vond Riike<- lij.khuizen en er werd weer algemeen gelachen. Berg man knipoogde en zei niets. Manus rees op. „Het perceel is ingezet op drie en twintigduizend gulden. Ik zet er vijftienduizend boven en pas op je mijnen. Vijftienduizend gulden veertien dertien tien nu bereikte de spanning het hoogtepunt, negen, acht, zeven, zes, vijf, vier en een half, vier, drie en een half, drie twee en een half tweeduizend Teventien honderd vijft „Ja" klonk het eensklaps duidelijk door de zaal. Ieder had duidelijk de stem van Geerdes herkend. Bergman werd door z'n buren gefeliciteerd. Hij had toch maar een fijpe neus. De notaris wenkte de makelaar naar het tafeltje Er werd even gefluisterd. (Wordt vervolgd.}

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 2