Rusland's Geheime Politie DDD In de MODERNE TIJD ook voor Dw bedrijf een MODERNE BOEKHOUDING! Boekhandel Firma J. C. VINK - Markt 12, Axel DE RAMP Nationaal Rampenfonds Boekhandel Fa J. G. VINK - Markt 12 - Axel r LOEBJANKASTRAAT 22 Doorschrijf boekhouding GRIEP EXPLOSIE 1953 BESTEL en BETAAL vandaag nog Met voorwoord van H. M. de Koningin. De prijs is f3,50. Door belangeloze samen werking komt de gehele opbrengst ten goede aan het Vrijwel geheel Europa ernstig geteisterd. afweermaatregelen. BEKENDMAKINGEN. biedt U Uw gehele debiteuren administratie op kaartsysteem. Uw gehele crediteuren administratie op kaartsysteem. Uw onkosten net zo ver gedetailleerd als U zelf nodig oordeelt, zonder enig extra werk. Uw opbrengsten zuiver berekend en des gewenst per afdeling of artikelengroep verdeeld. Uw boekhouding steeds „bij", tot de laatste dag. Geen verschillen meer door foutieve over boekingen in hulpboeken Een maximum aan resultaat, met een minimum aan werk. Laat U door ons eens voorlichten. Meer dan honderd foto's uit het noodgebied en een kaart in zes kleuren van de overstroomde landsdelen. 96 pagina's Gebonden. Groot formaat 19x25^ c m. SNELLE HULP, IS DUBBELE HULP Onmiddelijke inschrijving en betaling zijn dringend gewenst. II. (Nadruk verboden). DE GROTE VERRADERS. PROCESSEN Wjaohoslav Mendjinsky, hoofd van de Obedin- nenoje Gosoedarstwennoje Polititsjeskoje Oeprav». lenye (G.P.OE.), is in zijn hoofdkwartier, Loebjanka- straat 22, veilig voor aanvallers van buiten. Maar vlak naast hem werkt en woelt zijn grootste vijand en dat is de vice-voorzitter van de Gpoe, Jagoda. In Me: 1934 sterft Mendjinaky aan een hartkwaal en Jagoda wordt :n zijn plaats chef van de Gpoe. In hun boek „The Great Conspiracy" geven Mi chael Sayers en Albert Kahn de (communistische) versie van de dood van Mendjinsky, Maxim Gorki en anderen, zoals die later, veel later, aan het licht zou zijp gekomen tijdens het proces, dat Jagoda de kop zou kosten. Jagoda, zo luidt de beschuldiging, heeft een arts, Dr. Levin en diens collega, uitvinder van een nieuwe geneesmethode, Dr Kazakov, in zijn macht. Hij beveelt hun de asthmalijder Mendjinsky, zijn chef, zodanig te behandelen, dat diens dood wordt .ex-naast En inderdaat sterft de chef van de Gpoe een „natuurlijke" dood Maar Jagoda heeft nog meer hooggeplaatsten op zijn conscriptielijst Daar is Koebisjew, lid van het Politburo en vertrouwde van Stalin. Ook deze wordt door Dr Levin behandeld en sterft aan een hart aanval. Maxim Gorki, de schrijver van de Revolutie en groot bewonderaar van Stalin, staat eveneens op de lij,st. Maar eerst sterft zijn zoon, Pesjkow, ook aan de goede verzorging van Dr. Levin.' Daarna is Gorki zelf aan de beurt. Levin geeft hem, bij een aanval van longontsteking, grote doses kam fer en digitalis. Ook Gorki sterft 1 Stalin heeft de macht gegrepen na een schier dodelijke strijd met Trotsky, die tenslotte het veld heeft moeten ruimen en in ballingschap in het buitenland vertoeft. Maar in Rusland heeft Stalin geharnaste tegenstanders, al gaan die niet open lijk te werk. Boekharin, de grote theoreticus van het Bols jewisme, Zinovjef. Rykov, Radek, zij allen trachten Stalins positie te ondermijnen en hem ten val te brengen. Datzelfde doel hebben ook de hoge officieren van het Rode Leger met maarschalk Toechatsjewsky aan het hoofd. Deze eertijds Czaristische officier, een man van grote eerzucht heeft een vooraanstaande positie in het Rode Leger weten te verwerven. De Krabben en peuteren maakt de *4 kwaal steeds erger De helder UltSlflQ vloelbare D.D.D. dringt diep in de poriën door, zuivert, ontsmet en geneest de huid. - GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN scheidingslijn tekent zich af tussen de beroeps officieren van voorheen en de tijdens de revolutie opgekomen generaals zoals Worosjilov en Boed- jenny. Toechatsjewsky heeft grote bewondering voor Duitsland en niet minder groot vertrouwen in de toekomst van het nat'onaal-socialisme. Zijn plan nen lopen met die van de politieke vijanden van StaFn parallel. De ene groep hoopt, wanneer straks het deel bereikt is de andere te elimineren en omgekeerd Jagoda is in het complot. Dan wordt, op 1 December 1934, Sergej Kirov, naaste medewerker van Stalin, in het Smolny-in- stituut door een „Trotskist" doodgeschoten. iSVnovjev en Kamenev worden wegens medeplich tigheid gearresteerd. Langzaam ontrolt ziel) de sluier. Jagoda wordt van zijn functie ontheven en een fanaticus, genaamd Jesjov, neemt zijn plaats in. Het einde is het grote proces, waarin Visjinsky zich naam maakt als openbaar aanklager. Toechats jewsky wordt met zeven andere generaals door een militair gerechtshof ter dood veroordeeld. Tal van lagere officieren duikelen mee in zijn val. En ook Stalins andere tegenstanders, Jagoda incluis, worden opgeruimd. De Gpoe, het middel waarvan de regering zich bedient om haar gezag, als het moet te vuur en te zwaard, door terreur en verschrikking, te hand haven, heeft zich als een boemerang tegen die regering gekeerd. Jagoda, de onbeperkte heerser in Loebjanka- straat 22, heeft zich met Stalins tegenstanders tegen hem verbenden Maar de staalharde Georgiër is zijn tegenstanders te glad af. En de volijverige Jasjov zorgt er voor dat iedere schijn of schaduw van verzet nu wordt uitgeroeid. Van 1934 tot 193? leeft Sovjet-Rusland in voortdurende angsr Ieder ogenblik kunnen de Gpce-soldaten komen, arresteren, wegvoeren voor het vuurpeleton of naar Siberië. Niemand keert terug om zijn wedervaren te vertellen In een tijdsgewricht, waarin Duitsland zich voor bereidt op een dodelijke slag tegen ffé Sovjet-Unie vallen de hoofden van vooraanstaande politieke leiders, van generaals met klinkende namen. Maar deze schijnbaar dolzinnige zuivering heeft een welomlijnd doel. Stalin rekent af met al zijn tegenstanders. Zijp getrouwen nemen de openge vallen plaatsen in. En ook Jesjov verdwijnt, wanneer hij zijn taak vervuld heeft, in de vergetelheiden wel waarschijnlijk in een krankzinnigengesticht, waarin hij reeds lang thuis behoorde. De Gpoe wordt gereorganiseerd. Zij is voortaan een onderdeel van het Volks commissariaat voor binnenlandse zaken, de N.K.V ,U. En aan het hoofd van deze organisatie, die straks zal worden tot een staat in de staat, komt Law- renty Beria, evenals Stalin afkomstig uit Georgië, uit de laagste rangen van de Tsjeka omhoog ge komen. En wanneer Beria, de efficiënte organisator, orde op zaken gesteld heeft, marcheren de Duitse legers Rusland binnen I Lk. RUIM EEN M1LLIOEN VAN DE NED. HERVORMDE KERKEN. De collecte in de Ned Hervormde Kerken ten bate van het Nationaal Rampenfonds heeft tot nu toe in 900 gemeenten een bedrag opgeleverd van f 1006.140.29. De grootste influenzahaard bevindt zich nog steeds in Frankrijk. In dit land liggen er op het ogenblik ongeveer twee inillioen mensen met griep te bed, dat wil zeggen, dat er op iedere twin tig Fransen één ziek is. In Tours zijn nog zo wei nig brievenbestellers op de been dat de post er door soldaten moet worden rondgebracht. Een tweede ernstige haard is er in zuidwest Duitsland In Stuttgart is meer dan een derde van de verplicht verzekerden thuis met griep. In Mün- ehen .zijn er onder de gemeenteambtenaren al meer dan 200 grieppatiënten. Een en ander heeft tot gevolg gehad dat (er scholen gesloten moesten worden door gebrek aan leerlingen en leerkrachten, dat men het aantal trams heeft moeten verminderen door een tekort aan conducteurs en bestuurders, dat middelgrote fabrieken het werk hebben moeten neerleggen door gebrék aan personeel. Van het Beierse griepcentrum ait heeft de epi demie zich explosief in de omgeving uitgebreid. De stad Berlijn en de Duitse Noordzeekust zijn reeds bereikt. Een vergroot aantal griepgevallen wordt voorts gemeld uit Denemarken, Noorwegen, Zweden, Bel gië en Engeland, PEILSTATIONS. Nederland blijft voor deze springvloed van in fluenza niet gespaard Alhoewel dr. C. Banning, hoofdinspecteur van de volksgezondheid op grond van gegevens van 125 over ons land verspreide peilstaticns, enkele weken geleden nog kon mede delen, dat het ziektepercentage grieppatiënten in Nederland geenszins verontrustend lis, sindsdien nam het aantal gevallen snel toe In het buitenland spreekt inen gelukkig over een betrekkelijk goedaardige epidemie Toch mel den de berichten uit West-Duitsland al over meer dan 100 sterfgevallen tengevolge van de griep Maar ook al zou het aantal doden bij het over springen van de griep naar ons land, tot een mi nimum beperkt blijven de maatschappelijke ont wrichting die zulk een epidemie kan veroorzaken dient men niet te onderschatten Hoe stellen wij ons te weer tegen de griep Voor inenten is hel nu te laat Men is thans wel uczig de Amerikaanse strijdkrachten in Europa met inderhaast aangevoerde entstof te vaccineren, maar dat zal niet zoveel nut meer hebben. Het oude recept, doet daarom nog altijd opgeld. Dat houdt in dat men in een grieptijd het contact met andere personen zoveel mogelij,k moet mijden, dat men voor voldoende nachtrust moet zorgen om de lichamelijke weerstand te vergroten en dat men vitamine C tot zich moet nemen, hetzij in de vorm van sinaasappelen, hetzij als tabletten. Er zijn ook middelen om de neus- en keelholte de plaats waar het influenza-virus binnendringt te ontsmetten. Voor zulke medicamenten raad plege men zijn huisarts. Tot slot dient men goed te bedenken dat alcohol geen middel is waarmee men zich tegen griep kan vrijwaren, integendeel. Alcohol doodt het griep virus niet, het ondermijnt de weerstand van het lichaam eerder dan dat het die verstevigt. Bij het opkomen van zo-maar-eens-een-griepje kan een warme groc voor het slapen gaan wel eens heilzaam werken door de verkwikkende slaap die er door wordt veroorzaakt, maar het is meer dan bespottelijk dat men thans in Duitsland de drankwinkels bestormt, omdat men daar denkt, zich door het drinken van grote hoeveelheden alco holische dranken, voor de griep te kunnen be schutten. Dr H. W. Scalongne. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Axel brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van SHELL Nederland N.V., gevestigd in ^s-Gravenhage, Wassenaarseweg 89, om vergunning tot het op richten en in werking brengen van een benzine pomp-installatie met een ondergronds reservoir van 6000 liter inhoud en een bovengrondse aftap- inrichting op het perceel gelegen nabij het pand Wilhelminastraat 13, alhier, kadastraal bekend ge meente Axel, sectie G, nr 3672. Op VRIJDAG 6 MAART a.s., des voormiddags elf uur, zal ten gemeentehuize zitting worden ge houden om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen cd deze mondeling en schrif telijk toe te lichten Zowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie da gen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secre tarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aan vrager van de vergunning of de concessionaris en de in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting verschenen belanghebbende. Axel, 20 Februar- 1953 Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De burgemeester, Maris. P. J- van Bendegem, wnd. Verschillende systemen, naar gelang de grote en de eisen van Uw bedrijl kunnen wij U demon streren. Overschakeling van Uw traditionele boekhouding op dit doorschrijfsysteem is ten allen tijde mogelijk. Alleenverkoop. INORAS Boekhoud- en Kaartsystemen voor Z.-Vlaanderen

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 3