PUROL Is U èker wilf BALANS OPRUIMING scHQtmmumn VULPENNEN pRMA J (J VINK, De landbouw in Denemarken zijn i WËKDEGAL IN UW LEVER OP Het CentrumBioscoop RADIO TAZ Dames! Vooral nu Fa J.IC. Vink capitis houdt doorzichtige pennen doorzichtig De Duivelsbrigade Tramlijn Begeerte Nogmaals hebben wij onze prijzen drastisch verlaagd! Hamea-Gelei voor Uw banden PREDIKBEURTEN. FILMNIElJWS- Besluit Uw maaltijd met één of twee Rennles. 0m dat snerpend zuurbranden op de maag te blussen. Heden nam de Heere van ons weg in de hoop des eeuwigen le vens, onze geliefde Vrouw Moeder. Groot enOvergrootmoederen Zuster Santina de Bruijne Uit aller naam A. de Visser Axel, 2 Januari 1953 Kerkdreef 44. De begrafenis zal plaats hebben op haar 78ste verjaardag Dins dag 15 Januari 1953 om 2 uur. Geha Osmia Parker - Union Telefoon 99 A X EL Zaterdag 3 Januari aanvang 6.30 en 9 uur en Zondag 4 Januari, aanvang 4,15 uur Ray Milland, Helena Carter en Forrest Tucker in de spannende Warner Bros film Wilde avonturen, vol spanning en romantiek op de wijde prairiën van Dakota. Wilde horden der Sloux-lndianen maakten de vlakten van Dakota tot een laaiende hel. Toegang 14 jaar. Zondag 4 en Woensdag 7 Januari om 8 uur Vivian Leigh, Marlon Brando, Kim Hunter en Karl Maiden de schitterende verfilming van Tennessee Williams' beroemde toneelstuk: (A streetcar named desire). De aangrijpende geschiedenis van een vrouw, wier geest brak toen haar twijfelachtig verleden onthuld werd aan de man die zij liefhad. Realis tisch en verbijsterend openhartig in de verhouding tussen man en vrouw, hard. wreed en tegelijkertijd uiterst teder. Een meesterwerk dat te Venetië en New York zeven maal werd bekroond, o.a. als de beste film van het jaar. Toegang 18 jaar. N.B. ln verband met de bijzondere kwaliteiten van deze film. worden de entree prijzen als volgt verhoogd Balcon f 1,40 Parket f 110 Eerste Rang f 0,75 GRÜNDI6 SERIE 1953 PRIJS F. 428.- Voor Zeeuwsch - Vlaanderen Noordstraat 21 - TERNEUZEN Telefoon 2361 (b.g.g. 2718 2219) JZaxLbo Axel, Noordstraat 16 Terneuzen, Noordstraat 61 Vlissingen, Walstraat 85 Middelburg, Plein 1940 Bergen op Zoom, Boschstraat 26 Breda, Eindstraat 11 Grote sortering in Geha, Osmia, Parker, Swan, Union, verkrijgbaar vanaf f 7,50 tot f 67,50, allen met garantie en prima 14 krt Gouden pen. LEZING MET FILM Ir. P. R. Bouman Rijkslandbouwconsulent voor Zeeuwsch- Vlaanderen zal hierover spreken op Donderdag 3 Januari a "Tr. Landbouwschool le Axel, om 6.30 uur. Hieruit vloeit voort, dat ook de parkeerruimte aandacht vraagt eu hoe langer hoe meer een pro bleem wordt. Axel is een knooppunt van de autobusdiensten der Z.V.T.M. Dagelijks arriveren en vertrekken er 87 autobussen. Deze hebben hun stopplaats in de Ncordstraat nabij het postkantoor, doch Zaterdags in verband met de marktdag, in de Kerkdreef. Het behoeft geen betoog, dat de op ieder uur van de dag aan het postkantoor parkerende auto bussen vaak het overige verkeer bemoeilijken, te meer, daar juist de Noordstraat en de Kerkdreef de straten zijn, waardoor het verkeer Noord-Zuid zich door de gemeente beweegt. Een busstation vraagt derhalve de aandacht Ook de verbinding Noord-Zuid zelve, speciaal wat de Noordstraat betreft met haar scherpe nauwe hoeken via Weststraat en Zeestraat en het gevaar lijke kruispunt waar Noordstraat, Prins Hendrik straat, Kerkdreef en Stationstraat samenkomen, vraagt om een oplossing. Er zou op deze wijze kunnen worden voortge gaan met het opsommen van vraagstukken en pro blemen. Systematisch worden hierna een aantal projecten onder de loupe genomen, resp. bouw nieuw brand spuithuis zwemgelegenheid afgraven Armendijk; aanleg nieuw parkeerterrein inrichting busstation: verbetering verbinding Zeestraat-Markt verbin ding Noord-Zuid verbetering verbinding Nieu- weitdijk-Kinderdijk, via Stationstraat, Kerkdreef. Oranjestraat brug W. de Feij.ter ontsluiting van plan-Zuid bestrating Zuidsingel recreatie Grote Kreek sportterreinen bouw nieuwe werkplaats en garage voor gemeentewerken riolering Zuid singel sfamriool plan West bouwen rioolwater- zuiverings-installatie sanering riolering Pieter Paulusstraat,-Ds. Jan Scharpstraat en Stationstraat; uitbreiding bestaande of aanleg nieuwe begraaf plaats huisvuilauto voor Axel en omliggende gemeenten bouw landbouwhuishoudschool uit breiding speelplaats O. L. school uitbreiding R.K. lagere school uitbreiding Chr. Nat. lagere school; bouw Chr. U.L.O.-school met gymnastieklokaal bcuw nieuwe muziektent doortrekken kanaal Axelse Sassing Voor uitvoering in de jaren 1953 tot en met 1955 worden genoemd i 1953 stamriool in plan-West en het afgraven van de Armendijk 1954 riolering Zuidsingel en bouw van riool- watèrzuiveri ngs-installatie. 1955 vernieuwing riolering in diverse straten. Wij hopeu in de gelegenheid te zijn nog nader op dit uitvoerige rapport terug te komen. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen Elke dag moet Uw lever een liter gal ln uw inge wanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LE- VERPTLLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen.Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de cral te doen stromen .EistCartersLeverpilletjeg BEGIN VAN BRAND. Dinsdagavond laat ontstond een begin van brand in de woning van de heer R. in de Irenestraat. De bewoners waren reeds te bed en voorbijgangers bemerkten dat brand was ontstaan. Dank zij, daad werkelijk ingrijpen van buurtbewoners was het brandje in een minimum van tij,d geblust. De ge alarmeerde brandweer behoefde dan ook niet meer te blussen. De brand was ontstaan door de verwarming van een tropisch aquarium, dat door middel van een petroleumlamp geschiedde. De .t waterschade was vrij, aanzienlijk. De bewoners waren tegen brand verzekerd Zondag 4 Januari 1953 Ned. Herv. Kerk: 10 uur en TOO uur Ds. P. J. Pennings (Bed. H. Doop), 7 uur Da. J. v. d. Graaff, van Nieuwvliet (jeuddienst). Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper, ('s morgens bevestiging ambtsdragers). Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 1) 10 uur en 3 uur Ds D. J. Couvée. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. TRAMLIJN „BEGEERTE" Eén van de allerbeste films die in de laatste tijd zijn uitgekomen wordt Zondag- en Woensdag avond alhier in „Het Centrum" vertoond. In dit filmwerk heeft alles, onder de voortref felijke regie van Elia Kazan, samengewerkt om het tot een topprestatie te maken. Allereerst de rolbezetting, waarvan drie vertolkers zulk frap pant spel leveren dat zij hiervoor de „Oscar" verwierven, de hoogste onderscheiding op film gebied in Amerika. Het is in de filmhistorie nog nooit voorgekomen, dat aan drie spelers tegelijk in cén productie deze onderscheiding werd uit gereikt. Dit viel „Tramlijn „Begeerte" ten deel voor Vivian Leigh, Kim Hunter en Karl Tij.dens het filmfestival in Venetië verkreeg meeslepende en opwindende film van de jury een speciale vermelding voor de bijzonder indrukwek kende kwaliteiten. Tennessee Williams, de schrijver van het gelijk namige, beroemd geworden dramatische toneelstuk dat destijds de „Pulitzer Prize" won, verklaarde „Dit is voor het eerst dat ik een toneelstuk in kracht heb zien toenemen door het tot film te transponeren." Het is een meesterwerk van prach tig camerawerk, met filmspel, vertolkt door ac teurs, wier kunst niemand zou kunnen verbeteren en een muzikale accentuering, waarvoor de com ponist voor zijn speciaal voor deze film gecom poneerde muziek. Alex North, eveneens een prijs verwierf. In totaal werd de film niet minder dan zeven maal bekroond in New York en Venetië. Hieruit moet men wel de conclusie trekken dat zelfs de hoogste verwachtingen niet zullen worden teleurgesteld en inderdaad het is een onvergete lijk realistisch en verbijsterend beeld wat gescha pen wordt door de uitbeelding van de karakters en sfeer, hetgeen tot stand gekomen is door de volle overgave waarmee alle medewerkers over de gehele linie zich van hun taak hebben gekweten, Malden, eeg deze Meer en meer wordt het gewoonte van lijders aan brandend maagzuur, altijd Rennies bij de hand te hebben. Ze zijn één voor één hygiënisch verpakt en onopgemerkt in te nemen waar U maar wilt zonder water of wat ook. En Rennies zijn nog smakelijk ook. Vraag Rennies bij Uw apotheker of drogist. vanaf f 21.- Een „SWAN" pen laat U nimmer in de steek. Haar betrouwbaar- heid is spreekwoordelijk Eén uit onze serie vulpennen die verder o.a. bevat alle met gouden pen en volledige garantie. uSs Een van de fraaie modeileo van de Grondig Serie 1953 ia het type 2012. D« apparaat met 2 luidsprekers is vsn een nog ongekende klank schoonheid. De frequentie-modulatie- ontvangst met ratiode- tector is de laatste per- fectionnering van de radio-ontvangsttechniek. ta

Axelsche Courant | 1953 | | pagina 2