26e Konijnen- en Pluimveetentoonstelling PHILIPS „BIOSOL PHILIPS POST HOOGTEZON-APPARATEN en de Deze week zal, in het gehele land, huis aan huis onze Kerst uitgave, de „PHILIPS POST" verspreid worden. Hierin wordt de prijs van f 275,- vermeld voor het tafelmodel „BIOSOL" MLU. Deze prijs is met ingang van 15 December 1952 VERLAAGD en bedraagt THANS f 198.- KLEURKANARIESHOW VAN DE Z.-VL. VOGELVRIENDEN. SLUISKIL. BEKENDMAKINGEN. INGEZONDEN STUKKEN SPORTNIEUWS. I Ben traditie lijdeni de Kerstdagen is ook steeds de konijnen- en pluimveetentoonstelling van de spcrtfokkersvereniging „Ter Verbetering". Vanzelfsprekend is ook dit jaar deze tentoon stelling weer gehouden in het Gczellenhuis en ver geleken met vorige jaren was het aantal inzendingen, dat nu in totaal 425 beedroeg, flink gestegen. Een succes dus voor de organisatoren. De prijzen onder de inzenders werden door de jury als volgt toegewezen KONIJNEN. Vlaamse reuzen (wit (rammen) le en 3e prijs J. Koekkoek, Axel 2e prijs P. de Jonge, Hoek. Voedsters le en 2e Gebr. van Putte, Clinge 3e L. Apers, Koewacht. Haaskleur (rammen) le. L. Florussen, Terneu- zen,; le. J. Koekkoek, vnd. 2e. Jac. Lensen, Axel. Voedsters le. A. v. d. Bulck, Sluiskil le. R. Kox, Sas van Gent 2e. J. Koekkoek, vnd. Franse hangoren (ijzergrauw) le. R. de Caluwé, Sluiskil (v.) 2 maal le. C. Strooband, Axel (v. en r.) le. J. L. v. d. Wege, Terneuzen (v.) le. J. ScMeman, Terneuzen (r.) Lotharingers le. M. Butler, Axel (v.) le. Jac. Cové, Axel (r.) Groot Chinchilla's le. W. de Caluwé, Sluiskil (v.) le. J. de Rubber, Terneuzen (r.) le. J. de Kraker, Zaamslag (r.) 2e. E. Neijt, Sas van Gent (r.) 2 maal 2e. P. de Regt, Axel (r. en v.) 3e. P. Dhaene, Sas van Gent (v.) 3e. J. Wil-( lemsen, Zaamslag (r.) 3e. M. de Ritter, Ter neuzen (r.) Groot Zilver le. Jac. Cové, vnd. (r.) Witte Weners le. D. de Putter, Axel (r.) le. L. Florussen, vnd. le. D. de Rechter, Axel le. Ph. A. Knieriem, Axel le. M. W. Verhelst, Axel 2e. J. Scheele Axel 2e. M. W. Verhelst, vnd. 2e. D. Scheele, Sluiskil 2e. Ph. A. Knie riem, vnd. 2e. D. de Rechter, vnd. 2e. Gebr Elegeert, Koewacht 2e. P. de Jonge, vnd. Aljaska le. J. Vlaander, Axel (r.), tevens kam pioen der tentoonstelling le. idem (v.) le. Jae. Dhert, Axel (r. en v.) 2e. A. van Loenen, Axel (r.) 2e. Jac. Dhert, vnd. (v.) Belgische hazen 3 maal le. Jac. Dhert, vnd. (r. v. en v.) 2e. idem (v.) 2e. Jac. Wieland, Axel (r.) Gouwenaars le. W. M. Kempe, Axel (r.). Havanna's i le. J. Willemsen, Zaamslag (r.). Zilvervos: 2 maal le. M. W. Verhelst, vnd. (r. en v.). I Rex 2 maal le en 2e. J. Brugge, Schoondijke, (r. v. en v.). Hollanders le. P. de Visser, Zaamslag (r.) le. A. Rombout, Koewacht (v.) le. A. van Loe nen, vnd. (v.). Black and Tans 3 maal le. E. Neijt, vnd. (r. r. en v.) le. C. I. Provoost, Axel (v.) 2e. E. Neij,t, vnd. Kleine Chinchilla's 2 maal le. D. Broekhoven, Sluiskil (v. en v.) 2e. idem (r.). Polen 2 maal le M. van der Weel, Middel burg (r. en v.). GROTE HOENDERS. Rhode Islands Reds le. F. de Jonge, Zaam slag 2e. P. Ramondt, Sas van Gent. Wyandotte's le. Ch. Suij, Koewacht. Barnevelders le. P. Ramondt, vnd. Australorps 2 maal le., 2e. en 3e. Jos. Bee- laert, Zuiddorpe. Twentse grijze 2 maal le. P. Ramondt, vnd. Zilver Braekel le. P. Verij,zer, Axel. Zwarte Hollanders 2 maal le. Jac. Lensen, vnd. 2e idem. Hollandse Witkuif 2 maal le. en 2e. Jac. Lensen, vnd. Minorca's le. Joh. den Beer, Axel. Koekoek leghorns le. A. C. Wijna, Axel Patrijs leghorns 3 maal le. Jac. Lensen, vnd. Hollandse Goudpel le. F. Wolfert, Axel le. en 2e. W. Lensen, Zaamslag. Friese goudpel le. en 2e. J. van Hoeve, Sluiskil. Noord-Hollandse blauwe le. W. Buijze, Axel. Zwarte Hollanders le. J. Kotvis, Axel. KRIEL HOENDERS. Col. Wyandotte's le. F. de Jonge, vnd. le. W. Verhelst, Axel. Wyandotte's (patrijs) le. C. Oppeneer, Sluis kil le. Jac. Lensen vnd. le. P. H. de Jonge, Terneuzen 2e. C. Oppeneer, vnd. 2e. W. Ver helst, vnd. Goud Scbrigt le C. I. Provoost, vnd. le. M W. Verhelst, vnd. Zilver Sebrigt 2 maal le en 2e. W. Ver helst, vnd Jap. Chabo 2 maal le. A. van Loenen, vnd. Zwart Java le F. Wolfert, vnd. Hollandse Kriel 2 maal le en 2e. Ch. Suij, vnd. Hollandse Patrijs Kriel le en 2e. W. Lensen, Zaamslag. Wyandotte's le. P. H. da Jonge, Terneuzen. Goud Sebrigt le. M. W. Verhelst, vnd. SIER- EN WATERVOGELS. le. prijs voor goudfazant, zilverfazant, bosfazant, carolina-eend, en wintertaling, Jac. Lensen, vnd. le prijs zomertaling en bergeend, Ch. Suij, vnd. S IERDUIVEN. Hollandse kropper le. voor doffer en duivin Jac. Lensen. vnd. Engelse dwergkropper le. Iz. de Hullu, Axel. Brunner kroppers le. Ch. Suij, vnd., doffer 2e. Jac. Lensen, vnd., duivin. Krulduif le. Ch. Suij, vnd. Hagenaars 2 maal le. en 2e. Iz. de Hullu vnd. Tippler le Iz. de Hullu, vnd. Vinkduif le. Jac. Lensen, vnd. Antwerpse sinierel 2 maal le. C. Oppeneer, vnd Ned. Hoogvlieger 3 maal le. Willy van Loe nen, Axel. Oosterse roller 2 maal le. C. I. Provoost, vnd. Oud Hollandse meeuw le. C. Oppeneer, vnd. le. Jac. Lensen, vnd. le. D. de Putter, vnd. le. P van Langevelde, vnd. Italiaanse meeuw 2 maal le. C. Oppeneer, vnd. Nonduif 2 maal le. A. Dieleman, Zaamslag. POSTDUIVEN. Oude doffers 1 R. Dankaert, Zuiddorpe 2. K. Hamelink. Axel 3. Joz. Sijs, Axel 4. J. Lourens, Axel 5. A. Brevet, Axel. Oude duivinnen 1. R. Dankaert, vnd. 2. A. Brevet, vnd. 3. Jos. Sijs, vnd. 4. Joz. Vinke, Axel 5. R. Dankaert, vnd. Jonge doffers 1 A. Brevet, vnd. 2. Jos. Sijs, vnd. 3. en 4. Joz. Vinke) vnd. 5. D. de Rechter, vnd. Jonge duivinnen 1. Jos. Sij.s, vnd. 2. O. Tal boom, vnd. 3. R. Dankaert, vnd. 4. Ed. van Gassen, Axel 5. P. Class, Sluiskil. Ook de nog jeugdige vereniging de „Zeeuwsch- Vlaamse Vogelvrienden" organiseerde deze Kerst mis weer een tentoonstelling van kanarie's en sier- vogels. Ook hier was het aantal inzendingen groter dan het vorige jaar en ook de kwaliteit was verder vooruitgegaan, zodat het vaak een moeilij,ke op gave was uit de vele vogels, er waren ruim 130 inzendingen, de besten te kiezen, waarin de des kundige jury overigens goed slaagde. De tentoonstelling in de bovenzaal van hotel „Het Gulden Vlies", waarin ter afwisseling ook nog een aquarium een plaats had gevonden, mocht zich in een bevredigend bezoek verheugen. De hoogst geklasseerde prijswinnaars waren Klasse A (eigen kweek 1952) le pr. (beker) J. v. d. Hagen, Axel met 89 punten (oranje schim mel kanarie) 2e. (vergulde medaille) J. Baveko. Zaamslag, 88 pt. (oranje) 3e. (verzilverde medaille) Chr. Vinke, Axel (zilverbruin) 4e. (bronzen me daille) J v d. Hagen, vnd. 88 pt. (or. schimmel). Klasse B (overjarige en vrij) le pr. (standaard) G. M. Borghstijn, Axel (citroen) 2e. (verzilverde medaille) J. Baveko, vnd. (citroen) 3e. (bronzen medaille) W. Dieleman Jz., Axel (oranje-roodstabel). 4 vogels van gelijke kleur, eigen kweek 1952 le pr. (verzilverd elauwertak) M. Markusse, Axel (oranje-rood). 2 vogels van gelijke kleur, eigen kweek 1952 le pr. (verzilverde lauwertak) J. v. d. Hagen, vnd. (oranje). Kampioen der tentoonstelling werd een kanarie van de heer G. M. Borghstij,n met 91 punten (ci troen) zijn opvolger in puntental was J. Baveko (citroen) met 90 punten. Alle overige beoordelingen lieven onder de 90 punten. PREDIKBEURTEN. Woensdag 31 December 1952 Ned. Ilerv. Kerk. 7 uur Ds. P. J. Peunings. Geref. Kerk. 6.30 uur Ds. A. Kuiper Geref Kerk (Ds. Jan Scharpstraat 1). 7 uur Ds. D. J. Couvée. Donderdag 1 Januari 1953 Geref. Kerk. 10 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Ds. Jan Scharpstraat 1). 11 uur Ds. D. J. Couvée. JAARFEEST C.J.M.V. „NIEUW LEVEN". Vorige week Woensdag hield de afdeling Sluiskil van het C.J.M.V. „Nieuw Leven" haar jaarfeest, waarbij ouders en verdere belangstellenden waren uitgenodigd in zaal Meert. Deze bijeenkomst werd geopend met een woord »nn welkom tot de plm. 150 aanwezigen, door de voorzitter van „Nieuw Leven", de heer Jac. Hame link, die o.a. mededeelde dat men om een volledig programma samen te stellen, noodgedwongeu een beroep had moeten doen op hulp van buitenaf en daarom verwelkomde spr. in het bijzonder het to neelgroepje van het C.J.M.V. „Waakt en Bidt" te Axel. hetwelk het programma grotendeels zou ver zorgen. Hierna volgde samenzang en vervolgens richtte de heer Hamelink zich tot de aanwezigen met een korte toespraak, waarin hij o.m. doel en streven van het C. 5.M.V. uiteenzette en de aandacht ves tigde op het lustrum dat dit Verbond in 1953 hoopt te vieren. Intussen was het toneel in orde gemaakt en kon hierna de opvoering van „De Vreemdeling" van Anton Coolen beginnen. Dit stuk werd gespeeld door een toneelgroepje van het C.J.M.V. „Waakt en Bidt" uit Axel, die zoals men zich zal her inneren, dit toneelwerk op Dankdag ook alhier in „Het Centrum" heeft opgevoerd. Dit meesterwerk van Anton Gooien werd ver dienstelijk en tot volle bevrediging van de aan wezigen ten tonele gevoerd en oogstte dan ook een dankbaar applaus De heer Jac. Hatnelink was aan het slot van deze opvoering dan ook aller tolk toen hij het gezelschapje uit Axel hartelijk dank bracht voor de bereidwilligheid op Sluiskil te komen spelen. In de pauze vond de verloting van enige mooie prijzen plaats, terwijl mevr. Starrenburg, leidster van de Chr. meisjesvereniging „Zijt Standvastig" deze pauze verder benutte om speciaal tot de jeugdige vrouwelijke aanwezigen een toespraak te houden over het jeugdwerk en hen op te wekken zich aan te sluiten bij deze meisjesvereniging. Met samenzang onder leiding van mevr. Starren- burg werd deze geslaagde avond besloten. Overslag en A. van Pienbroek, Sluiskil 8e. Eng de Maaijer, Koewacht (B.) en Joh. Jansen, Axel De hoogste serie kwam op naam van de heet A. van Pienbroek, met 22 caramboles. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Axel maken h|. kend, dat de beslissing op het verzoek van 1, N.V. Compagnie Neerlandaise de l'Azote te Axel. Sluiskil, om op de percelen, kadastraal bekenl in sectie A, nrs. 1148, 1146 en 1143, haar transport, installatie met een laadinrichting te mogen uit. breiden door hen is verdaagd, op grond ii de bij. artikel 7bis, alinea 2 der Hinderwet bi. doelde mededeling van het Districtshoofd der Ar beidsinspectie nog niet is ontvangen. Axel, 24 December 1952. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretarie, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. Voetbal TWEEDE KLASSE B. H.A.C.M.O.C. 21 MiddelburgTerneuzen en GeesRood-Wit afg. Biljarten GROTE KERSTPRIJSKAMP. Op tweede Kerstdag werd alhier een grote bil- jartprij^kamp georganiseerd op 3 biljarts in de café's „Het Wapen van Zeeland" en „de la Paix". Hiervoor bestond grote belangstelling en ook een aantal sterke spelers van over de grens nainen hieraan deel. In totaal waren er 60 spelers. De uitslag was als volgt le. A. Lacayse, Zel- zaete en Em. Goossens, Koewacht 2e. L. Bos nians, St. Jansteen en R. de Maaijer, Kemseke 3e. J. Verhoeven, Zelzaete en P. de Roos, Kem seke 4e. Alb. Braems, Heikant en A. v. d. Poel, Lamswaarde 5e. M. Burggraeve, Zelzate en 11. Meert, Sluiskil 6e. F. van Kerckhove, Zelzate en Gv van Bums te, Koewacht (B.) 7e. P. de Wijn, M IJ M E R I N G Weer heeft Vadertje Tijd z'n zandloper gekeeri En z'n zeis is dikwerf gehanteerd 1 Voor menigeen gaf hij het sein tot vertrek Hoe ongaarne dit "ook werd begeerd. Weer is er een jaar aan de reeks toegevoegd Die tezamen de Eeuwigheid vormen. Het is onbevattelijk voor mensen-begrip Hier gelden geen aardse normen. Weer is er een jaar ons leven gepasseerd Een jaar vol van dreiging en zorg. In 't grool en in 't klein, wel wat gecamoufleerl maar toch merkbaar, hoe men 't ook verborg Weer was het een jaar, dat men zong [„Vrede op Aard Het werd door wapengeweld overstemd. Helaas werd ook dit jaar het monster Oorlog Door niets of door niemand getemd 1 Zou dit nu, het Nieuwe, het jaar kunnen zijn Waarin Vrede op Aarde kwam wonen 't Recept is eenvoudig Geloof, Liefde en IIoo| En elkander de schulden verschonen 1 ,,'t Oog om oog" zij gebannen, de handen ineen ,,'t Tand om tand" zij alsvoren geweerd 1 Maar 'k geloof niet dat dkt ooU wel zal komen Want dan was het Mensdombekeerd 1 WUDDER.

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2