125 E: i Een Lust om te zien Een genot om te Dragen „Elke dag trek ik belangstelling Mantels v JV M< Herencost Jongensj< Colberts - Swaggers - Mantels - Japonnen Mantelpakjes en Deux-Pièces FALCON voor Regen en Zon Heerlijk i Wi Door het ii de n Zwarte Dam Popeline I Wollen G Bij al i Telefoon 116 UIT ONZE OMGEVING. IS DE ELEGANTE CONFECTIE VAN VISSER-KOOLE M De NIEUWE LIJN in Voor Dames en Heren AXEL ZAAMSLAG. SLUISKIL. «- SAS VAN GENT zegt Beatrice Sullivan demonstratrice van de Electric Heat Inc. te Boston „Ik geef nu al ruim twee jaar kookdemonstraties. Afwisselend werk steeds nieuwe gezichten Elke dag ondervind ik hoe prettig het is, onbevreesd te kunnen lachen. Ik v op de beste Ook U moei wit houden. elke maaltijd pasta op de tandenborstel binatie voor e mond en pat Zeer grote tube Normale tube 4 vnllpHinp rmrnntio J „DE APPELS VAN EVA". Dit is de titel van een thriller in drie bedrijven van dr. Allan Berthal, in de Nederlandse bewerking van Hans Nesna, welk stuk onder auspiciën van het Spaarfonds „O. en O.", alhier Maandagavond in „Het Centrum" voor het voetlicht werd ge bracht door het „Toneelgezelschap Johan Kaart". Niettegenstaande dichte sneeuwvlagen en gladde wegen had geen der „O. en 0."-leden verstek laten gaan en was de grote zaal tot inalle hoe ken bezet en het dient direct te worden gezegd, het gebodene was deze moeitevolle tocht van de bezoekers ten volle waard, want om een derge lijke toneelavond bij te wonen mag men werke lijk Mies trotseren. HIet bijzondere van deze thriller is dat de 12 rollen door slechts 6 spelers gespeeld werden. Nu ligt de conclusie voor de hand dat iedere artist(e) twee rollen voor zijn of haar rekening had ge nomen, maar wie zo denkt slaat de plank volkomen mis, want er zaten vijf mannelijke rollen in dit stuk welke gespeeld werden door Leo de Hartogh (in specteur van politie), Jan Hahn (rechercheur) Wil lem Faassen (psychiater), Charly Nalbach (de jeug dige Dicky) en John de Geest (een politie-agent).1 De zeven vrouwelijke rollen in dit stuk werden ver tolkt dooréén persoon, n.l. de gevierde ac trice Enny Mols-de Leeuwe, bekend van talloze radio-hoorspelen. Over de inhoud willen wij het volgende weer geven In een tehuis voor herstellende, vrouwe lijke zenuwpatiënten is een misdaad gepleegd de directrice van het tehuis, mrs. Eva Rankin, is vermoord Reeds dadelijk bij de aanvang van het stuk wordt men voor dit feit geplaatst en rijst de klassieke vraag wie heeft deze misdaad ge pleegd V Men kan zich indenken, dat het voor de inspec teur van politie, hierin geassisteerd door de con trolerend geneesheer van de zenuw-inrichting, een schier onmogelijke taak is uit deze min of meer gedéséquilibreerde vrouwen de schuldige te ont dekken. Beurtelings worden zij aan een scherp verhoor onderworpen, na voorafgaande toelichting van de medicus over de geestesgesteldheid van de ondervraagde patiënten. Totdat ten slotte blijkt, wie de misdaad heeft begaan Neen, de ont knoping van deze thriller vermelden wij hier niet, daar er dan voor degenen die dit stuk nog I niet kennen, maar mogelijk in de toekomst in de ge legenheid zijn het te gaan zien wat wij ten zeerste kunnen aanraden de grootste aantrek kelijkheid van deze thriller verloren gaat. Het was boeiend en indrukwekkend tegelijk te aanschouwen hoe deze zeven verschillende vrouwen»- figuren, allen geheel uiteenlopend van karakter, door Enny Mols-de Leeuwe ten voeten uit werden getypeerd. Wij zijn niet in staat om van deze zeven creatie's de best geslaagde te noemen, want stuk voor stuk beheerste deze actrice de rollen van deze „getikte" vrouwen tot in de perfectie. Ook het suggestieve decor droeg in niet geringe mate bij tot het welslagen van het geheel. Het was dan ook geen wonder dat na elk be drijf een daverend applaus weerklonk en dat aan het eind het gezelschap een schier eindeloze ovatie in ontvangst kreeg te nemen, terwijl de voorzitter van het Spaarfonds, de heer v. d. Plasse aan mevr. Enny Mols-de Leeuwe een bouquet bloemen over handigde en namens de honderden „O. en O"- leden ook de verdere artisten hhrtelijk dank bracht voor deze prachtige avond en de hoop uitsprak dit gezelschap nog meerdere malen naar Axel te kunnen laten komen. Met het gebruikelijke gezellige bal werd deze avond besloten. Het Spaarfonds „O. en O." alhier voegde hier mee aan haar zo langzamerhand ook indrukwek kende reeks van geslaagde toneel- en andere amu- sements-uitvoeringen weer een bijzonder uitstekend geslaagde avond toe. OEFENING NATIONALE RESERVE. Vrijdagavond hield de klasse Axel van de Natio nale Reserve een veldoefening. Uitgegaan werd van de veronderstelling dat vermoedelijk in Smitschorre achter de Grote Kreek parachutisten waren ge naaid. welke moesten worden opgespoord en ver nietigd. Om half acht werd een verkennerstroep uitg- zonden. Langs de Lage weg trok deze in westelijke richting, de weg en de aldaar staande huizengroep zorgvuldig en voorzichtig onderzoekend. Rustig en stil werd tewerk gegaan, zodat men een controle-post reeds dicht genaderd was voordat men werd opgemerkt. Enige honderden meters verder bleken bij een in het land staand stalletje inderdaad parachutisten te zitten. Enige schoten knalden, waarna de ver kenners in looppas er op instormden en door hand granaten te werpen de vijand wisten te verdrijven. Men wist nu ongeveer waar men moest zoeken. Nadat de brug bij de hofstede van de heer de Regt was verkend, werd in de richting van <ïe Grote Kreek het terrein verkend. Blijkbaar voelden de parachutisten zich niet meer veilig en tracht ten door het afschieten van lichtkogels, die aan een parachute hangend het terrein enige minuten in een fel licht plaatsten, de aanvaller te ont dekken. Bij een verder in het land staand stalletje ent- stond kort, daarna een hevig vuurtreffen. De paratroops werden nu opgedreven in de richting van het water. Tot bijna aan de knieën door het water wadend werd de achtervolging ingezet. Een volle sloot moest worden gepasseerd, waarbij enkelen nog ten dele een nat pak opliepen. Na deze hin dernis werd de vijand, die inmiddels nog een hinderlaag had weten te leggen, na een hevig vuur gevecht overmeesterd. Ruim 10 uur was deze operatie geëindigd, die voor een gedeelte door overste de Feijter uit Goes werd bijgewoond. Na terugkeer in het oefenlokaal werden de er varingen uitgewisseld en bleef men onder gebruik van een kop koffie en een broodje, welke heef' lijk smaakten, nog even bijeen, waarna deze oefe ning, die zeker nuttig en leerzaam bleek te 1 zijp was afgelopen. PAMPHALON. Naar wij vernemen verloopt de kaartverkoop vcor de opvoering van „Pamphalon" op Donder dag a.s. in „Het Centrum" bevredigend. Het is te hopen, dat velen nog het goede voor beeld zullen volgen, zodat de grote zaal Donderdag avond geheel gevuld zal zijn. Grzien de recensie's die wij in diverse bladen lazen over de Maandagavond te Vlissingen ge geven opvoering zullen de bezoekers van deze avond zeker geen spijt hebben. „Pamphalon" is een goed stuk, dat door prima spelende amateurs en onder uitstekende regie op een zeer bevredigende wijze ten tonele wordt ge voerd. Ook onze Axelse amateur-toneelspelers zul len deze avond kunnen genieten van dit voor treffelijke dilettanten-spel. PREDIKBEURTEN. Donderdag 18 December 1952 Geref. Gemeente. 7 uur n.m. Ds. Aangeenburg, van Terneuzen. DUIVENTENTOONSTELLING. Door de duivenvereniging „De Voorwaarts" te Zaamslag-Veer werd Vrijdag en Zaterdag haar vierde tentoonstelling gehouden in de zaal van de heer 11 J. van der Veke. Het aantal inzendingen bedroeg 136. De uitslag hiervan was Oude doflers. Ie prijs tevens kampioen H. Scheele te Zaamslag 2e. (reserve-kampioen) P. Koopman te Zaamslag 3e. J. Wisse te Terneuzen 4e. H. de Putter te Axel 5e. C. Koster-Deij 'te Axel 6e. D. W. F. Kaijser te Zaamslag 7e. G. Hamelink te Driewegen 8e. H. de Putter, vnd. Oude duivinnen. Ie. M. Zegers te Zaamslag 2e. H. de Putter, vnd. 3e. C. Koster-Deij, vnd. 4e. P. Kooiman, vnd. 5e. J. Smallegange te Zaam slag 6e. A. de Feijter te Vogelwaarde 7e. H. Cornelissen te Zaamslag. Jonge doffers. Ie. D. Bareman te Zaamslag 2e. A de Keijzer te Zaamslag 3e. H. de Putter, vnd. 4e. A. Rinn te Axel 5e. J. Wisse te Ter neuzen 6e. H. de Putter vnd. 7e. J. Meesen te Zaamslag 8e. A. Rinn, vnd. Jonge duivinnen. Ie. J. Wisse, vnd. 2e. H. de Putter, vnd. 3e. D. Dees te Zaamslag 4e. J. Smallegange, vnd. 5e. J. Meesen, vnd. 6e. J. van Doorn te Zaamslag 7e. G. Hamelink, vnd. Arhterjaarse doffers. Ie. C. Koster-Deij, vnd. 2e. P. Koopman, vnd. Arhterjaarse duivinnen. Ie. P. Koopman, vnd. 2c. Chr. de Putter te Axel 3e. C. Koster-Deij, vnd. COMMISSARIS DER KONINGIN EN ZIJN ECHTGENOTE BEZOCHTEN HET ST. ELISABETH-ZIEKENHUIS Zaterdagmiddag brachten de Commissaris der Koningin in onze provincie, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en zijn echtgenote, mevr. de Casem- broot-baronesse van der Feltz, een bezoek aan het ziekenhuis te Sluiskil. Om twee uur kwamen de hoge gasten het terrein voor het gebouwencomplex opgereden, waarna zij aan de ingang door de voorzitter van het bestuur en de geneesheer-directeur, de heren ir. Dikötter en dr. Ramselaar werden verwelkomd. In de bestuurskamer werd daarna het voltallige bestuur, alsmede de aan het ziekenhuis verbon den specialisten aan de hoge bezoekers voorge steld. In zijn welkomstrede sprak ir. Dikötter er zijn bijzondere vreugde over uit dat ook mevr. de Casembroot dit bezoek heeft willen meemaken Het is immers algemeen bekend, dat deze hoge bezoekster zich bijzonder voor het 'ziekenhuis wezen interesseert, waardoor dus dit bezoek slechts aan waarde wint. Ir. Dikötter wees verder op fiet vele dat de Congregatie van de Zusters van het Heilig Hart heeft gedaan ten bate van de ontwikkeling van het ziekenhuiswezen en de verpleging in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Met behulp van een fraaie luchtfoto van het complex zette dr. Ramselaar de ontwikkeling van het ziekenhuis uiteen, waarna een rondgang door het grote, uiterst moderne complex werd gemaakt. Op de afdeling van de leerling-verpleegsters werd deze rondgang even onderbroken voor het nutti gen van een kopje koffie, welke gelegenheid ook dcor de leerling-verpleegsters werd aangegrepen om hun waardering voor dit bezoek te uiten door het aanbieden van een fraai bouquet bloemen aan mevr. de Casembroot. Na nog een ongedwongen samenzijn van de gasten en genodigden verlieten jhr. de Casembroot en Zijn echtgenote omstreeks vijf uur Sluiskil. ONTSNAPT EN WEER OPGEPAKT. Zondag werden door de Rijkspolitie te Sluiskil een tweetal meisjes aangehouden, afkomstig uit Middelburg en Slu.skil, die ontsnapt waren uit een opvoedingsgesticht te Bergen op Zoom. De beide meisjes, waarvan de een 14 en de ander 17 jaar oud was, waren '„gelogeerd" bij familie van een der meisjes te Sluiskil. DODELIJKE AUTOBOTSING. Zaterdagnamiddag omstreeks vijf uur is op de provinciale weg onder de gemeente Schoondijke een ernstig auto-ongeval gebeurd, dat aan een inwoon ster van Sas van Gent het leven heeft gekost, ter wijl twee anderen levensgevaarlijk werden gewond. De heer Satnpon uit Sas van Gent reed in .de ricnting van zijn woonplaats in zijn Mercedes- perscnenauto, toen uit tegenovergestelde richting ecu Chrevolet-personenauto naderde bestuurd door de heer C., betonfabrikant te Oostburg. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak kwamen beide in tegengestelde richting rijdende »auto:y met elkaar in botsing Een botsing, die aangezien beide auto's met vrij hoge snelheid reden hard aankwam en afschuwelijke gevolgen had. De echtgenote van de heer S., mevr. S.-D., die naast haar man voor in de auto zat werd op slag gedood, terwijl een mede-inzittende passagier, de heer F. van H., eveneens uit Sas van Gent een schedelbasisfractuur bekwam. Ook de heer S. zelve moest met ernstige verwondingen in het zieken-

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2