IVOROL Ilmtdagwt dagen uan sfeer en gezelligheid. Avond- en Coctail Japonnen Visser- Koole n v AXEL ™MF tH ERMOGENE NOORDSTR. 20 liv UIT ONZE OMGEVING. AXEL GLADHEID STAGNEERDE HET VERKEER. Onbetwist de beste tandpasta Voor de naderende Feestdagen ontving Visser-Koole schitterende, nieuwe collectie's charmante waarbij originele modellen van Franse Modekunstenaars. In de populaire prijsklasse reeds leuke Coctailjaponnen vanaf 19,75 Geklede Japonnen van elegante Lijn Gracieuse jeugdige Japonnen. Zeer aparte kamgaren Rokken. Chique Milfleur Blouses met Zwitserse kant, broderie enz. passend bij de feestelijke sfeer van deze dagen Kom eens passen bij Uw Modehuis Dat opstijgend brandend zuur, van Uw maag tot hoog in de keel RHEUMATIEK... Woensdagavond kwamen velen die laat huis waarts keerden al tot de onplezierige ontdekking dat Pluvius. ditmaal in samenwerking met Thialf, de wegen in ijsbanen had herschapen en lopen zowel als rijden verre van plezierig waren en men hoe men zich ook voortbewoog alleen ir. zeer langzaam tempo vooruit kon komen. Donderdagochtend betekende de ijzel een ern stige hindernis voor het verkeer, en eerst om streeks 10 uur gingen de busdiensten weer nor maal functionneren. terwijl ook de ochtendpost, di eanders rond B uur al besteld wordt, eerst om streeks het middaguur arriveerde. Daarbij kwam nog. dat toen de aanhoudende regen het ijs deed dooien, weer mist optrad, waar door ook in de middaguren het wegverkeer weer werd belemmerd. De bootdienst VlissingenBres- kens moest ten gevolge van deze mist nog enige uren verstek laten gaan. Gelukkig heeft dit alles in onze streek geen ernstige ongevallen veroorzaakt. Wel gleed een D.K.W.-auto van de fa. S. uit Sas van Gent nabij het Casino te Sluiskil van de weg af, maar de bestuurder had het geluk juist in de goede richting te slippen, waardoor het glijdende vehikel niet in het kanaal verdween, maar in de langs de weg lopende droge sloot. DE JAARMARKT. Niettegenstaande de zeer onplezierige verrassing waarvoor de weergoden Donderdagochtend hadden gezorgd, door in de nacht alle wegen in ijsbanen te herschapen, werd ook dit jaar de Axelse jaar markt weer een volledig succes. Het was door de gladheid, die eerst later in de voormiddag verdween, dat later dan gewoon lijk het marktplein gevuld werd met voor kenners ogen bijzonder goed vee, maar toen de voorzitter van het comité, de heer W. Koster omstreeks half tweelf de markt officieel opende was als van ouds de markt geheel bezet. De heer Koster dankte in zijp openingswoord in de eerste plaats het dagelijks bestuur van onze gemeente voor zijn aanwezigheid. Spr. memoreerde de moeilijke omstandigheden van deze dag en het bewijs van bestaansrecht van de Axelse jaarmarkt en niettegenstaande deze nadelige factor evenals voorheen de markt toch goed is. Spr. herinnerde er aan dat de Axelse jaar markt de laatste is van een reeks van jaar markten in Zeeuwsch-Vlaanderen gehouden en hij bracht de wens naar voren ook hier te streven naar meer eenheid en te overwegen of het geen aanbeveling verdient deze markten te centrali seren tot één grote markt zulks in het belang van de handel. Tot slot dankte de heer Koster de velen die door financiële of daadwerkelijke steun een bij drage leverden tot het welslagen van deze markt, inzonderheid het gemeentebestuur, de dienst ge meentewerken, de keuringsveearts, de heer D. de Putter en de Rijkspolitie Met de wens dat deze dag tot succesvolle zaken zal leiden sloot de heer Ko3ter zijn openingsrede De handel was bijzonder levendig en er is 'na het sombere vooruitzicht in de ochtenduren, veel verkocht. Ook de aanvoer was bevredigind, in totaal werden ca. 200 stuks vee aangevoerd. Het gezegde lest best bleek ook hier weer op te gaan, want zoals de heer Koster in zijp openings woord zei, was dit de laatste van een serie vee markten in onze streek en naar wij hebben ver nomen de best geslaagde, niet alleen wat aanvoer en handel, maar ook wat de kwaliteit van het aan gevoerde vee betreft. Aangezien van het verkochte vee vele dieren naar Rotterdam moesten worden vervoerd was het al laat eer de markt weer geheel was ontruimd. Toen de dienst gemeentewerken begon met de rioclzuiger d evele modder te verwijderen, was dan ook nog slechts de halve markt vrij 'en het was na middernacht voor de laatste koeien waren verdwenen. De volgende prijzen werden behaald AFDELING VARKENS. Schoonste vet varken le en 2e prij,s A. Aude- haerdt. 1 Schoonste vleesvarken le. en 2e. A. Audenaerdt. Zwaarste varken le. A. Audenaerdt 2e. L de Meij, I Schoonste fokzeug, drachtig of inet biggen le. A. Audenaerdt. Schoonste toom biggen le. A. Swets 2e. P. Gelderland 3e. L. de Meij, Grootste aantal varkens A. Audenaerdt. Grootste aantal biggen I le. P. Gelderland en L. de Meij, Schoonste slachtzeug le. A. Audenaerdt. AFDELING FOKVEE. Koeien meer dan 2 maal gekalfd le. H. en E. Picavet, Westdorpe 2e. R. Blankert. Koeien niet meer dan 2 maal gekalfd i le. H. en E. Picavet, vnd. Kalft aarzen met 6 tanden le. H. en E. Picavet. Kalfvaarzen niet 4 tanden le. H. en E. Picavet. Kaifv aarzen inef 2 tanden le. en 2e. H. en E. Picavet, vnd. 2a. Gebr. van Duijsse, St. Jansteen 3e. If. en E. Picavet, vnd. Runderen met 4 tanden le. Gebr van Duijsse. Runderen niet 2 tanden le. H. e E. Picavet, vnd 2e. H. B. Picavet, Hulst 3e. J. den Hamer, Koewacht. t-jarigr runderen le, 2e en 2a. H. en E. Pi cavet, vnd. 3e. B. Plasschaert, Graauw. Graskalveren le. Gebr. van Duijsse, vnd. 2e. 2a en 3e. H. en E. Picavet, vnd. 1 Stierkalveren i le. H. en E. Picavet, vnd. Vaarskalveren H. en E. Picavet, vnd. Springstieren le. C. N Michielsen. Stieren zonder tanden t le en 2e. H. B. Pi cavet, vnd. j Schoonste groep fokvee le. H. en E. Picavet. Kampioen H. en E. Picavet, vnd. AFDELING VETVEE. Vette mnderen met 6 tanden le. 2e. en 3e. H. B. Picavet en Zn., Hulst. Vette runderen met 4 tanden le. en la. H B. Picavet en Zn., vnd 2e. Gebr. Verstraten 2a. H. B. Picavet en Zn., vnd. 3e. Gebr. Verstraten, vnd. 3a. G. Verbiest, Zuiddorpe. Vette runderen met 2 tanden le. H. B. Pi cavet, vnd. 2e. A. Verbiest, Zuiddorp? 3t Gebr. Verstraten. Vette runderen zonder tanden le. R. Blan kert, vnd. 2e. Gebr. de Putter 3e. H. en 1 E. Picavet, vnd. Ossen met 4 tanden le. A. Verbiest, vnd. 2e. G. Verbiest, vnd. O ssen met 2 tanden le. H. B. Picavet, vnd. 2e. J. de Putter-Verplanke. Ossen zonder tanden le. J. Quaak. 2e. P. Coene Koewacht 3e A. Verbiest, vnd. Dikbillen met 4 tanden le. en 2e. H. B. Picavet, vnd. Dikbillen met 2 tanden H. en E. Picavet, vnd. Dikbillen zonder tanden le. en 2e. H. B. Pi cavet, vnd. Vette koeien le. C. Pollet, Sas van Gent 2e en 3e. A. Verbiest, vnd. Vette schotten le. C. Pollet, vnd. 2e. A. Verbiest, vnd. 3e. C. Pollet, vnd. Kampioen vctvee H. B. Picavet, vnd. Kampioen dikbillen H. B. Picavet, vnd. Dikbillen met 6 tanden s H. B. Picavet en Zn Graskalveren dikbil le. en 2e. J. W. Scheele, Vogelwaarde. AFDELING PAARDEN. Merrieveulens beneden 1 jaar (grote maat) le. Jac. Dieleman, Zaamslag 2e. R. van Waes, Zuiddorpe. Merrieveulens beneden 1 jaar (kleine maat) s le. B. Plasschaert, Koewacht 2e. Jac. de Putter. Shetlandse ponny's le. L. Herrebout. MUZIEK- EN TONEELUITVOERINGEN HARMONIE „CONCORDIA". Dinsdag- en Donderdagavond hadden voor een vrijwel geheel met donateurs eu hun huisgenoten bezette zaal van „Het Gentrum" alhier de jaar lijkse winteruitvoeringen plaats van onze plaatse lijke muziekvereniging de harmonie „Concordia". Een welkomstwoord van de voorzitter, de heer J. Blok, opende deze avonden, waarna spr. verder De voorzitter kon aan het eind van het dan ook speciaal waarderende woorden richten de dames en heren door wie het toneelwerk keurig was verzorgd en verder aan allen die aan het welslagen van deze avonden hadden dim baar gemaakt. Volgde tot slot nog de bekendmaking van prijzen der verloting en een gezellig bal, dat dun tot in de kleine uurtjes en toen behoorden Concordia-avonden 1952 weer tot het verleden Ook nu weer waren de Axelse ouden van daj in de gelegenheid gesteld deze uitvoeringen te wonen. kunt U blussen in een paar minuten, met of twee Rennies. Deze smakelijke tabletten ken onfeilbaar, ook bij U. Koop een pak bij apotheker of drogist en zorg er voor altijd paar bij de hand te hebben. Ze zijn hygiënisch pakt, één voor één zo practisch. En onopval in te nemen zonder water of wat ook. (Ingezonden mededelin cjn. wees op de noodzakelijkheid van een zo groot mogelijk aantal donateurs, daar b.v. voor aan schaf van nieuwe instrumenten grote kosten zijn gemoeid, zodat de harmonie absoluut niet kan be staan zonder deze geldelijke bijdragen, die zelfs voor het allernoodzakelijkste nog ontoereikend zijn. Ook vestigde de heer Blok er nog de aandacht op dat de gelederen van de harmonie best enige ver sterking en zodoende een ruimere bezetting kon gebruiken, maar de jeugd schijnt zich niet tot musiceren aangetrokken te voelen. Degenen, die hieromtrent met plannen rondlopen nodigde hij, uit zich op te geven. Zij zijn van harte welkom en hen wordt op zeer voordelige wijze het nodige onderricht en muzikale kennis bijgebracht, zodat dit eventuele gegadigden ook niet behoeft te weerhouden. De harmonie, die intussen al gereed zat, werkte hierna onder leiding van haar directeur, de heer A. J. Schieman, het muzikale gedeelte van het pro gramma af, waarin naast een tweetal marsen en een duo voor twee clarinetten, het populaire „The Teddy-Bears Picknick" werd uitgevoerd. Dit mu zikale gedeelte werd besloten met een tweetal solo's door de heren H. jvan den Berge (tuba) en Adr. van Meurs W. Pz. (trombone), waarvan de begeleiding werd verzorgd door de veelbelovende pianiste, mej Gerri de Jonge. Zowel de nummers van het corps, als van de solisten, oogstten een daverend applaus. De rest van deze avonden werd gevuld met toneel, hetwelk als steeds de hoofdschotel van het programma vormde. I Hiertoe had „Concordia's Toneelensemble" dit maal een klucht in 3 bedrijven op haar repertoire, getiteld „De Kilometervreter" van Kurt Kraatz, opnieuw bewerkt door W. de Rijk. Het was inderdaad een kluchtig spel van heer lijke, dolle dwaasheden en kostelijke onzin, waarin vooral schoonpapa en -mama Kogelberg wat werden deze rollen prachtig vertolkt I grote consternatie teweeg brachten en dit alles vanwege schoonmama's aandrang zo graag kleinkinderen te willen hebben. De vlotte wij^e waarop dit toneelwerk voor het voetlicht werd gebracht, stempelde deze klucht tot een allcrvermakelijkst geval, waarin alle mede- spelenden hun beste beentje hebben voorgezet en ook het spel van een drietal jeugdige executanten zich schitterend aan de routine van de kern van het gezelschap aanpaste, zodat hun spel een goede belolte inhield voor de toekomst. Uit alle scène,s bleek dat allen hun rol goed onder de knie hadden en het geheel verraadde eeo ter zake kundige regie, welke in handen was van de heer A. J. Tiersen. Het was werkelij,k op hoog peil 6taand amateurtoneel dat het toneel ensemble in deze goede bezetting en onder deze gcede leiding vertoonde. De aan de gewenste situatie's goed aangepaste grimering welke verzorgd was door de heer ;R- Kolijn, deed de typering goed uitkomen. De aanwezigen hebben ongetwijfeld groot plezier beleefd aan het gebodene, getuige de talrijke „lach- pauzes" waardoor de dialoog onderbroken werd. Na elk bedrijf was dan ook uit het enthousiaste applaus op te maken dat aan ieders verwachting was voldaan en dat men een paar uur bevrijd was geweest van alle drukkende zorgen. 35-JARIG JUBILEUM. Volgende week Dinsdag zal het 35 jaar gel zijp, dat de heer Jacobus Bakker, woonachtig de Kanaalkade alhier, in dienst trad bij de Fa van der Linden, vlashandel, alhier. In de zomer van 1917 kwam de heer Bal als los werkman in dienst van de heer Em. der Linden en op 18 December van datzelfde werd hij voor vast aangenomen. Gedurende 35 jaar was ,,Ko" steeds op zij,n post en bezorgd voor het welzijn van de zaak. Hij it geen dag, zodat hij wel mee weet te praten het wel en wee van het bedrijf. Hij is 'dan e6n zeer gekend figuur bij de vlassers ia de hele grensstreek. „Ko" is gedurende dit tijdperk dus als het letterlijk met de zaak meegegroeid en hij ben er nog steeds zijp beste zorgen aan, want t na 35 jaar trouwe dienst is hij nog steeds pri hetgeen door de firma zeer gewaardeerd worè Wij hopen dat het de jubilaris die dag niet belangstelling zal ontbreken. Uw tergende winterkwaal legt 't af tegen de weldadige warmte van de pijnstillende Thermogène. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER. Op 17 December a.s. zal het gemeentebestuur Axel in samenwerking met het Verbond voor Ve Verkeer te Utrecht een aan de jeugd van Nel land opgedragen verkeersfilm in de Jeugdherli te Axel doen vertonen. Deze geluidsfilm zal v den bijgewoond door 450 leerlingen van de laj scholen uit Axel. De film beoogt niet te zijn een instructieli in de gewone betekenis van het woord, doch bedoeling er van is o.m. de jeugd op pretti leerzame wijze in contact te brengen met „V keer", ter ondersteuning en stimulering van %werk van de onderwijzers om de kinderen „t keersminded" te maken Het hoofdgegeven is zeer eenvoudig. „De goi oom neemt zijn neefjes mee op een zakelijke aul rit door mooi Nederland. Onderweg gebeurt er en toe „iets". Ter demonstratie van de ontwikkeling van I verkeer, vangt de film aan in de oude tijd, wal door de overgang van langzaam verkeer tot sm verkeer geaccentueerd wordt. In verband hii mee is het langzame levenstempo, alsmede dat tl het verkeer in die tijd in het begin van de fil tot uiting gebracht. De film is vervaardigd do Mirrorfilm te Amsterdam in het prachtige naji van 1949 en is geheel bijgewerkt aan de hand n de in 1951 verschenen nieuwe Wegenverkeerswetti Tevens zal er door de plaatselijke Motor- Autoclub „M.A.C.A." een zeer interessante avoi worden aangeboden met lezing en films. Deze avond zal op bovengenoemde datum 8 uur worden gegeven, eveneens in de Jeugdherbet Deze films zijn instructief en geven de wegji bruikers antwoord op iedere verkeersvraag zijn niet geschikt voor de jeugd. Bedoelde fil" zijn in kleuren opgenomen. Tevens zal er geleget beid zijn tot het stellen van alle mogelijke vragi het verkeer betreffende. Antwoord hierop won gegeven door een verkcemgleskuncjige van hl Verbond. Het verdient aanbeveling om allen, wel de heren als de dames, tegenwoordig te zij' opdat wij ons bewapenen tegen de gevaren i het tegenwoordige intensieve verkeer met voert. SUCCES VOOR AXELSE VOGEL LIEFHEBBERS. Op de Zaterdag en Zondag "te Middelburg g< houden tentoonstelling van siervogels wist een viet tal leden van de „Zeeuwsch-Vlaamse Vogelvrie» den" alhier, beslag te leggen op een achttal pd zen, bestaande uit medailles en siervoorwerpen In de groep kleurkanaries wisten de heren Jat Wieland, Chr. Vinke, J. v. d. Hagen en W. Die leman elk twee prijzen te veroveren. Ongetwijfeld een hoopvol resultaat en een aan wijding dat er ook o pde straks alhier te houdt' tentoonstelling vogels van goede kwaliteit te zullen zijp.

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2