tt Visser-Koole's nieuwe Najaarsmodellen issei Hel Cei Dreigt De liefde Gun U ook zo n aparte Mantel of Japon Ook in Regenkleding UIT ONZE OMGEVING. AXEL Telefoon 99 Zaterdag 15 Nov Zondag 16 Nove Cary Cooper e Cary Cooper in gevangen in de E Door de nachtelij het onheiispelleni de Indianen weerga niet vind Zondag 16 en W met William Ho van een man tus voor een vrouw in een wereld dit staan ook dit jaar weer in het brandpunt van ieders belangstelling en geniet er de hele winter van. VISSER-KOOLE brengt de Grootste en Mooiste keuze die U zich kunt denken. (Ondanks de heersende schaarste) weer een nrncii««rtr*»rtt»-. VERGADERING VAN DE ALG. BOND VAN OUDEN VAN DAGEN. HULST jübileum-jaarmarkt. DE WEG HULST—GRAAUW GEOPEND. TERNEUZEN botersmokkel. koffie voor fijnproevers UVTEItlEm jaar garantie met bloemdes 80 120 x Eerste kwalit 80 x 190, stei 'n Practisch, DUBBEL Uit Zaterdagnamiddag belegde de afd. Axel van boven genoemde bond een vergadering in de foyer van het bioscoopgebouw ,,Het Centrum" met als spreker het hoofdbestuurslid, de heer A. Kömg uit Vlis- singen. Deze vergadering was goed bezocht. Na een welkomstwoord van de afd.-voorzitter, de heer Jac. Lensen, verleende deze het woord aan de heer König, die zijn inleiding begon met een opsomming van de talrijke voordelen die de ouden van dagen van thans genieten en wees in dit ver band op het kommervolle bestaan waarin de oudjes vóór de oorlog de dupe van waren. Deze lotsver- verbetering is in niet geringe mate te danken aan de Bond van Ouden van Dagen, die momenteel bijna 51.000 leden telt Daar er evenwel ongeveer een millioen 65-jarigen en ouder in Nederland zijn liggen er hier nog grote mogelijkheden voor leden winst. Daarom moet elk in eigen kring propa gandist zijn en zoveel mogelijk bekendheid geven aan de doelstellingen van de Bond. Er zijn nog vele problemen waarin verbetering dient te worden gebracht om de ouden van dagen een zo aange naam mogelijke levensavond te verschaffen. De overheid houdt bij verschillende kwestie's ernstig rekenign met de wensen die door de Bond naar voren worden gebracht en daarom is het nood zakelijk dat in de toekomst onze Bond zo sterk mogelijk staat, opdat dan namens honderdduizenden leden, met nog meer aandrang bepaalde misstanden en scheve verhoudingen ter oplossing aan de auto riteiten kunnen worden voorgelegd. Ook in 1953 zijn er weer belangrijke punten. Zo noemde spr. de nieuwe wet op de ouderdomspensioenen en de- volgend jaar eveneens te verwachten nieuwe huur verhoging. In verband met dit laatste is er van regeringswege aan de minder draagkrachtigen een dispensatie in uitzicht gesteld, die dus ook aan de ouden van dagen zal moeten worden verleend. De heer König weerlegde met enkele feiten de critiek als zou de Bond alleen maar op de bres staan voor de financiële positie van haar leden. Deze staat wel op de voorgrond en wij zullen, aldus spr. er op blijven hameren bij de betreffende auto riteiten om door middel van toeslagen op of vrij stelling van bepaalde lasten de zorgen van de oudjes te helpen verlichten. Maar naast de finan ciële positie wordt ook aan andere aspecten die dringend verbetering behoeven de nodige ïandacht geschonken Daar is b.v. het probleem van de vrije tijdsbesteding. Het komt nog te veel voor dat men griisaards hun dagen in ledigheid moet zien doorbrengen op dè hoeken van de straten om dat er geen mogelijkheid is in een ontspannings lokaliteit de tijd en verveling te doden met b.v. dammen of biljarten enz. Hierin kunnen de af delingen zelf het initiatief nemen, daar er on getwijfeld wel oud-ambachtslui onder de leden te vinden zijn, die met de nodige hulp en weinig kosten hiervoor een of andere lokaliteit zouden kunnen inrichten. Het is verheugend dat ook hoe langer hoe meer verenigingen zich beijveren om de oudjes uit hun dagelijkse sleur te halen door hen op uitvoerigen en dergelijke ontspannings-avonden gratis toegang te verlenen. Ook in dit opzicht kunnen alle plaatselijke afdelingen werkzaam zijn door niet af te wachten wat van buitenaf wordt aangeboden. Wij zijn weliswaar geen „lolletjes organisatie" maar laat ons alle mogelijkheden aan nemen, waardoor de dagelijkse sleur en zorgen worden onderbroken. Na dit boeiend betoog verklaarde spr. zich nog bereid eventuele vragen te beantwoorden of om op bepaalde punten desnoods wat dieper in te gaan. Eén der aanwezigen maakte hiervan gebruik en nadat deze uitvoerig was ingelicht, kon de afd.- voorzitter met een woord van dank aan de heer König deze vergadering sluiten. JAARVERGADERING „ZEEUWSCH-VLAAMSE VOGELVRIENDEN". Vrijdag hield dez; nog jonge vereniging in „Het Gulden Vlies" haar jaarvergadering. Op het afgelopen verenigingsjaar kan men in het algemeen met tevredenheid terugzien. Dit viel zowel uit de jaarverslagen van de secretaris als van de penningmeester te concluderen. Het leden tal bnidt zich nog steeds uit en ook financieel verloopt de zaak gunstig. In de loop van het voor- bije jaar werd besloten toe te treden tot de Alg. Nederlandse Bond voor Kanarieteelt en Vogelbe scherming, waardoor men nu dan ook in georga niseerd verband optreedt en van diverse organi satorische voordelen kan profiteren. Het ligt in dë bedoeling tijdens de Kerstdagen wederom een tentoonstelling te organiseren op de bovenzaal bij de heer Porth, welke tentoonstelling dan ook onder auspiciën van de landelijke orgaffi- satie zal worden gehouden. Door enkele leden zal ook individueel worden deelgenomen aan de gewestelijke tentoonstelling die begin December te Middelburg zal worden gehouden. Bij de bestuursverkiezing werd tot secretaris benoemd de heer W. Dieleman, Noordstraat, zulks als opvolger van de heer Huster, terwijl het be stuur met één lid werd uitgebreid, n.l. de heer Chr. Vinke. De volledige samenstelling is nu als volgt Jac Wieland, voorzitter, W. Dieleman, secretaris, J. van der Hagen, penningmeester, Folkertsma, Janssen. Westdorpe, J. Wolfert, Sluis kil en Chr. Vinke, leden. „THALIA". UITVOERING. Zondagavond en Maandagavond heeft „Thalia's jongste tak, de jeugdvereniging voor jongenen voor beoefening van muziek en zang enz., in een ge heel gevuld Gezellenhuis zijn kunnen getoond. En het mag gezegd worden niet zonder succes. Na een openingswoord van de heer Ach. v. d. Linden volgden het optreden van de jeugdige groep in haar geheel, keurig in wit-groene kledij, waar na diverse leden hun individuele prestatie's op verschillend terrein ten beste gaven. Aan de uitvoering werd door een 70-tal Thalia- leden meegewerkt, terwijl de Zeeuwsch-Vlaamse zanger, de heer George Selis uit Clinge met enkele populaire zangnummers het programfoa aanvulde. Al met al waren het avonden met een aantrekke lijk gevarieerd programma, dat voor jeugdige ama teurs aan hoge eisen voldeed. iiiudm.i.u ,i «v A.s. Zondag,;jfll „Thalia" met ditzelfde pro gramma eei^ avond verzorgen in St. Jansteen. BENOEMD. i K* 'I 'i I Tot onderwijzer aan de Chr. Nat. School in de Nieuwstraat alhier is benoemd voor vast, de heer M. de Visser, thans onderwijzer te Hoek en tot tijdelijke leerkracht de heer Almekioders te Drie wegen. beiden met ingang van 1 Januari 1953. Tot opvolger van mej. R. Peeters, die op haar verzoek eervol ontslag werd verleend als onder wijzeres te Boschkapelle, is thans benoemd de heer J Mangnus. ouderwijzer te Hengstdijk. Maandag werd te Hulst goor de vijfde achter- envolgende maal de gebruikelijke jaarmarkt ge houden, waarvoor flinke belangstelling bestond. In totaal werden een kleine 250 dieren aange voerd. V f In de afdeling varkens verkreeg de heer A. C. Audenaerdt, alhier de eerste prijs voor de vier beste slachtvarkens, terwijl de heer A. Swets de prijg voor de beste zeug verkreeg. Een bijzonderheid is verder nog dat in de af deling vetvc-e alle eerste prijzen werden gewonnen door de< fa. H. B. Picavet en deze firma ook nog diverse tweede en derde prijzen veroverde, waar door zij in totaal op 17 prijzen beslag legde. Zaterdagmiddag vond de officiële opening plaats van de nieuwe weg Hulst—Graauw door de echt genote van de Commissaris der Koningin in onze provincie, mevr. de Casembroot-v. d. Feltz. Na een bijeenkomst io het Hulsterse stadhuis ging een lange stoet auto's naar de Hagijnepoort. waar mevr. de Casembroot het gebruikelijke lint doorknipte, waarna de stoet naar Graauw reed en mevr. de Casembroot ook aan die zij,de van de weg dezelfde handeling verrichtte. Alhoewel men hiermee aan het einde van het nieuwe wegdeel was gekomen ging de rit nog even verder van Graauw naar de Paal, waardoor het officiële gezelschap, waarin naast de Com missaris en zijn echtgenote, diverse burgemeesters ook leden van de wegcommissie en van Ged. Staten aanwezig waren, nog gelegenheid kreeg om ook met deze bar slechte weg kennis te maken, van zelfsprekend in de hoop dat ook dit weggedeelte nu binnen niet al tï lange tijd eens flink zal worden aangepakt. Na deze officiële opening volgde nog een souper op het stadhuis, waar nog gesproken werd door de Commissaris der Koningin en het lid van Ged. Staten, de heer C. Hamel-'nk. Verder werd door de Axelse M.A.C.A. deze mid dag nog een oriëntatie- en pijjenrit georganiseerd, waarvoor w ijnaar het verslag elders in d>'t blad verwijzen. KOMT ER EEN MODERN OPENLUCHT ZWEMBAD Zoals bekend koestert men te Terneuzen al jarenlang plannen om te komen tot de bouw en inrichting van een groot modern zwembad. En het moet gezegd, de huidige situatie is voor een dergelijke gemeente ook wel onbevredigend. Alom ziet men water, de Schelde, de diverse kanaalarmen en wat verder de kreken, maar aan officiële badge legenheid heeft men alleen het kleine Kanaalbadje. Maar helaas kost in de tegenwoordige tijd het uit voeren van vaak fraaie plannen veel, zo niet on- betaalb iar veel geld. De raad die a.s. Vrijdagavond bijeenkomt zal dan ook te bespreken hebben een door een speciaal hiervoor ingestelde commissie ontworpen plan. Deze commissie waarin o.a. zitting hebben de heren ir. Dikötter, ir. Drok en Roelands, heeft een plan gemaakt voor een bad dat kan voldoen voor een gemeente van 20.000 mensen, zodat met uit breiding in ruime mate is rekening gehouden. Msn wil dan een groot kinderbad, een diep bad met gelegenheid voor wedstrijdzwemmen, geschei den zonneterrassen en kleedgelegenheden, con sumptieruimte met terras enz. aanleggen bij de z.g. oesterputten. Hoewel wij het ontwerp niet hebben gezien, twij- felen wij er niet aan dat dit wel aan vrijwel alle eisen die de watersportliefhebbers stellen zal kun nen voldoen, maar de kostenberaming voor dit bad geeft een bedrag te zien van f 600.000 en bij een eventuele gedeeltelijke uitvoering nog een bedrag van f 400.000. VOSSEN NABIJ DE ZEEUWSCH-VLAAMSE GRENS. Het zal de heren jagers in onze streek ongetwij feld een aangename verrassing zijp te vernemen dat dezer dagen tijdens een klopjacht nabij be Nederlandse grens onder de gemeente Kemseke een der jagers er in slaagde een jonge vos neer te leggen. Wellicht zullen er naast deze ene toch nog wel enkele vossen rondzwerven en een be zoek aan de streek van de „Vos Reinaerde" is dan toch niet uitgesloten Nog steeds is de smokkel van boter aantrekke lijk en vanzelfsprekend doet ook de dienst der In voerrechten en Accijnzen haar best om deze smokkel zoveel mogelijk te beletten Onder de gemeente Nieuw-Namen slaagden de ambtenaren er vorige week in om weer circa 2500 kg in beslag te nemen. NOODLOTTIG ONGEVAL. Op de rijksweg Bergen op Zoom—Zeeland heeft zich Zaterdagavond een ernstig ongeval voorge daan waarbij de chauffeur van een zware, uit Yer- seke afkomstige, vrachtwagen de dood vond. De 40-jarige P. K. uit Yerseke, die een zware diesel-vrachtauto bestuurde en naast wie nog een passagier eveneens afkomstig uit Yerseke was ge zeten, reed met flinke snelheid met de zware wa gen nabij Hogerheidc op de rijksweg, toen K. plot seling de macht over de wagen verloor en deze in volle vaart tegen een der zware langs deze weg staande bomen opbotste. De gevolgen waren ernstig, de gehele cabine werd ingedrukt en K. geraakte hierin bekneld. Toen men de man uit de wagen kon bevrijden wa ren de levensgeesten reeds geweken. Vermoedelijk is het slachtoffer op slag gedood. De mede-passa gier kwam er wonder boven wonder met de schrik af. Oorzaak van het ongeval is vermoedelijk het breken van een stuurstang geweest.

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2