In Herfst- en Winterkou Falcon Garantie Regenkleding Daar kunt U van opaan HERENHANDSCHOENEN NO02RDSTR.^X£L. TE53F Ook Spierpijn is een heerlijk warme ULSTER onmisbaar! Forse Ulsters Herenjekkers Fietsjekkers Canadians Kamgaren HERENCOSTUUMS UIT ONZE OMGEVING. AXEL HULST KOEWACHT OVERSLAG. ^Fpi# Êk Chorophyll fci tandpasta Tanden w o n d e rwi t en altijd frisse adem BURGERLIJKE STAND KOEWACHT OVERSLAG. Besluit Uw maaltijd met één of twee Rennies. 0m dat snerpend zuurbranden op de maag te blussen. VISSER-KOOLE brengt ook dit jaar de grootste keus I PRIJZEN VOOR IEDERE BEURS I met royale kraag en ruime opgestikte zakken, rugceintuur of ceintuur rondom. Prachtstoffen in alle moderne kleuren, In prijzen van 59,- tot 169,-. lang model, 1ste klas vakwerk, pracht fantasiestoffen vanaf 69, - donkergrijze stof, zeer solide, met warme voering, 4 grote zakken 59,- en 49,80. met rits of 2 rij model, waterafstotende stoffen, warme voering. Teddykraag, fantastisch voordelig voor Jongens vanaf 13,20 voor Heren vanaf 31,50. die zich met het fijnste maatwerk kunnen meten fj9,— tot 149,— CORDUROY JONGENSSCHOOLPAKKEN met PLUSFOUR Een goede tip voor Sint Nicolaas. Heerlijk warm gevoerde leren alle maten, de warmbruine tinten prijzen van 12,60 tot 16,75 Maak van Uw Regenjas met weinig J.costen een Doordraagjas met een uitknoopbare wollen binr.envoering. Camelkleur reeds vanaf 19,75. FALCON - camel uitknoopbare bin.nenvoeringen 25,-. V U koopt volkomen vertrouwd en altijd Voordeliger bij aJ k o y li h ii i) n f li o n o e S STORM. In de afgelopen nacht hebben we de eerste Novemberstorm gehad en wel een flinke harde, gepaard gaande met onweer, regen en hagel, zodat het wel een hardhandig begin was van deze eerste echte wintermaand. Vanzelfsprekend hadden dakpannen en ruiten het zwaar te verduren, terwijl ook de hooggebouwde televisie-antennes in sommige gevallen een prooi werden van de wind. Ook sneuvelden al enige bcmen, doch voor zover ons bekend bleef de schade toch vrij beperkt, terwijl ook geen ernstige on gevallen voorkwamen. Op de Schelde geraakte bij Hansweert het Neder landse sch p „Borneo" in moeilij,kheden en vroeg ass'stentie, omdat het onder de kust werd ge dreven. Later was dit schip de elementen weer de baas, zodat de gevraagde hulp kon worden af gezegd. Bij Vlissingen liep een ander schip aan de grond. I ONDERSCHEIDEN. Onze stadgenoot, de heer D. Bakker, ontving voor door hem bewezen diensten in oorlogstijd het Oorlcgskruis met de gespen. De heer Bakker was tijdens de oorlog in dienst van de Nederlandse koopvaardij. WINTER-ÜITVOERING „MONDACCORDEOLA". Donderdagavond hadden de talrijke donateurs van de in zo'n korte tijd populair geworden Axelse Accordeon- en Mondaccordeonvereniging „Mond- acccrdeola", waarvoor directeur, muzikanten en hier, ter gelegenheid van de j.aarlij,kse winteruit- voering van deze vereninging. De voorzitter, de heer Karreman uit Terneuzen, sprak zijn welkomstwoord dan ook voor een ge heel gevulde zaal, waarna het corps, in uniform, onder leiding van haar di'igent, de heer W. Meul- meester uit Terneuzen, begon met de afwerking van het muzikaal gedeelte van het programma, dat bestond uit de meest geliefde nummers uit het bekende en populaire repertoire van „Mond- acccrdaola", waarvoor directeur, muzikanten en zangeresjes dan ook een gul applaus in ontvangst mochten nemen'. Het verdere programma werd gevuld met een bonte avond, waaraan medewerkten Piet Leen- houts, conference, de Belgische accordeon-virtuoos Michel Verbiest uit Selzaete, het uit drie dames en drie heren bestaande muzikaal ensemble „Entre Nous" uit Terneuzen onder leiding van de heer J. H. van Haperen, terwijl enige orkestleden van „Mondaccordeola" enkele schetsjes hadden ingestu deerd, die nu voor het voetlicht gebracht werden. En dan mogen wij ook zeker niet vergeten de alom bekende verschijning met zijn gecombineerd kinderwagen-orgeltje, de heer J. Griep. Het gehele programma hier op de voet te volgen is ondoenlijk en als wij dan toch het optreden van de heer Michel Verbiest noemen, is dat vanwege de meesterlijke wijze waarop deze begaafde artist de knoppen van zijn accordeon bewerkte en aldus met grote virtuositeit nummers als Oriënt Express en Circus Renz op zij,n instrument ten beste gaf De bij.val die hij oogstte was dan ook navenant. Van de humoristische zijde van deze avond moet dan zeker nog de dolkomische muzikale schets „De fijne familie van de blauwe Jan" worden genoemd. Alleen al om de manier waarop de „fijne familie" zich voor dit optreden had uitge dost deed de aanwezigen in een onbedaarlijke lach bui uitbarsten. Dat wij, de andere nummers van het uitgebreide programma hier niet nader vermelden houdt geens zins in, dat het optreden van de verdere mede werkenden niet in de smaak viel. Integendeel, als men in ogenschouw neemt dat zowat de gehele bezetting uit dilettanten bestond, kan het bereikte resultaat geslaagd genoemd worden en naar deze maatstaf gemeten, kon het gebodene de toets der critiek wel doorstaan. Nadat „Mondaccordeola" tot slot van het pro gramma nog enkele nummers ten gehore had ge bracht, waarbij, het publiek de vocale medewerking kon verlenen, werden de vele prijzen van de grote verloting bekendgemaakt en hierna kon men zich nog enige tij.d gezellig verpozen op de dansvloer. Toen dan eindelijk het sluitingsuur was aange broken, stond de huiswaarts kerenden buiten een erg onaangename verrassing te wachten, daar de striemende regen en hagelvlagen, gepaard gaande met een hevige storm, het verblijf buitenshuis allesbehalve aantrekkelijk maakte op dit nachte lijk uur. GEVONDEN VOORWERPEN. Een badhanddoek, washandje, stuk zeep en een flesje brillantine, Weststraat 26 een vulpotlood en een ballpoint-pen, Polenstraat 14 een broche, Nieuwendijk 11 een paar herenhandschoenen, Noordstraat 12. en rheumatische pijnen wrijft U weg met PREDIKBEURTEN. Zondag 9 November 1952. Ned. Herv. Kerk: 10 uur Ds. P. J. Pennines 2.30 uur Ds. K. Verbeek, van Kloosterzande. Gcref. Kerk. 10 uur Ds. A. Kuiper, 2.30 uur Prof. Muilof. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 1). 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée. Gerei. Gemeente- 10 uur en 2.30 uur Leesdiensi. DE GROTE JUBILEUM.TOONDAG. Voor de vijfde achtereenvolgende maal zal te Hulst op Maandag 17 November a.s. de jaarlijkse grote toondag van rundvee, paarden en varkens worden gehouden Het actieve comité wil dit eerste lustrum niet ongemerkt laten voorbiigaan en zal daarom aan deze» toondag een bijzonder cachet geven. Als de weergoden meewerken zal de aanvoer van het vee alsook de drukte van de boeren en handelaren die de prachtige collectie's dieren komen bewonderen, dan ook de vier voorgaande toondagen verre over treffen. 1 OVERGEPLAATST. De heer P. Rommers, rijksambtenaar te Koe wacht werd overgeplaatst naar de gemeente Clinge. OVERGEPLAATST. De heer G. Audenaerdt, rijksambtenaar te Over slag werd overgeplaatst naar de gemeente Nieuw- Namen. PRIJSKAARTING. In het café van de heer F. van Nieuwenhuijze te Overslag werd een prijskaarting gehouden, waar aan 38 spelers deelnamen. De prijzen vielen als volgt le. F. de la Ruelle en G. de |Letter 2e. A. Matlelé en Fl. de Clerck 3e. F. -l'Ecluse en C. Migom. VOGELWAARDE W. H. F. J. VAN SON f In het St. Elisabeth-ziekenhuis te Sluiskil over leed de heer W H. F. J. van Son, gemeente secretaris te Vogelwaarde en leraar aan het lyceum te Hulst. De heer van Son werd in 1915 benoemd tot gemeente-secretaris te Stoppeldijjc, waarna hij in 1936 bij de vorming van de gemeente Vogel- woorde secretaris van deze nieuwe gemeente werd. Enige weken geleden werd de heer van Son in het ziekenhuis opgenomen voor het ondergaan van een maagoperatie. De overledene bereikte de leef tijd van 64 jaar.' ROLKOERSEN TE ZUIDDORPE. Op Zaterdag 8 November vinden in de zaal „Centraal" te Zuiddorpe interessante rolkoersen plaats, die in het teken staan van een Holland- België ontmoeting. Een drietal Zeeuwsch-Vlaamse coureurs zullen een sportieve strijd aanbinden tegen drie van hun collega's uit België. Voor dit treffen zijn aangeworven onze stad genoot Rien Verhelst, Eddy de Waal en Inghels of Alonsius tegen Saelens, v. d. Jeugt en Dieleman. De renners zullen elkaar bekampen in snel heid, tijdrijden, puntenrit-, enz. Om aan deze avond de nodige afwisseling te geven, heeft de supportersclub „De Zwaluw", die deze sportavond organiseert, ook enkele variété- artisten geëngageerd om het programma op hu moristische wijze op te luisteren. De sportliefhebbers uit onze streek en uit de aangrenzende Belgische gemeenten, kunnen door het bijwonen van deze sportavond tonen, dat zij het streven van „De Zwaluw" om ook na het wegrenseizoen het publiek te vergasten "op wieler wedstrijden, ten zeerste op prijs stellen. En daar er uit verschillende richtingen extra touringcars zijn ingelegd, lijdt het geen twijfel of deze sport avond moet een succes worden. Gedurende de inaand October 1952. Gehuwd. George Verhoeven, 27 j. en Maria Hombaut, 23 j. Aloisius de Block, 22 j. en Eve lina de Schepper, 18 j. Emiel de Vliegher, 34 j. en Irene Audenaerde, 27 j. Geboren. Alphonsius, z. van F. v. d. Vijver- Martens. Maria, d. van J. Bonte-van Daele. Edu- ard, z. van R. Lammens-Dalmijp. Anualies, d. van H. van Poecke-Verschraegen. Overleden. Eugenius Sturtewagen, 81 j., wedn. van E. Vlijminck. Ludovica Crocaerts, 56 j. (reli gie use). Huwelijks-aangiften. Petrus Vermue (van Schoon- dij.ke), 29 j en Gabrielle de Cock, 26 j. HET NATIONALE KENTEKENBEWIJS. Nieuwe regeling geldt ook voor huidige houders van kentekenbewijzen. In aansluiting op het bericht van het ministerie van Financiën omtr;nt de nieuwe regeling be treffende het kentekenbewijs, deelt de A.N.W.B het volgende mede Op vertoon van dit kentekenbewijs, dat tevens dienst zal doen als nationaliteitsbewijs en dan ook officieel „nationaal kentekenbewijs" zal heten kunnen voortaan de Benelux-grenzen overschreden worden, zonder dat daarvoor nog een apart natio naliteitsbewijs nodig is. Uiteraard zijn voor de reizen buiten het Benelux-gebied daarnaast nog triptiek of carnet vereist. Generaal Pardon. Houders van kentekenbewijzen welke vóór 1 November 1952 zijn afgegeven en die niet in liet bezit zijn van een nationaliteitsbewijs, behoeven zich voorlopig geen zorgen te maken. Hun ken tekenbewijs wordt gelijk geschakeld met de na 1 November te verstrekken kentekenbewijzen en za ldus eveneens de functie van het nationaliteits bewijs vervullen. Dit „generaal pardon" betreft echter slechts de huidige houder van het kentekenbewijs. Bij overschrijving van het kentekenbewijs op een andere naam bij verkoop van het betreffende motor rijtuig dus zal men alsnog moeten aantonen, dat dit motorrijtuig op regelmatige wijze in Nederland is ingevoerd, met andere woorden, dat de invoer rechten voldaan zijn. Toekomstige kopers van eên tweedehands-auto of -motor, doen er dus verstandig aan, zo adviseert de A.N.W.B., er terdege op te letten of het bij behorende kentekenbewijs wellicht vóór 1 Novem ber 1952 is afgegeven, in welk geval het nationali teitsbewijs of een evenwaardig document van de verkoper moet worden verlangd. Na 1 November 1952 zullen nog slechts kenteken bewijzen worden afgegeven, wanneer een nationali teitsbewijs of importeursverklaring kan worden over legd, dan wel, wanneer op andere wijze aangetoond kan worden, dat voor het betrtffende motorrijtuig de invoerrechten zij,n voldaan. De na deze datum af te geven kentekenbewijzen hebben dus ook tevens de functie van het nationaliteitsbewijs en dit zonder voorbehoud, zodat bij overschrijving Meer en meer wordt het gewoonte van lijders aar. brandend maagzuur, altijd Rennies bij de hand tc hebben. Ze zijn één voor één hygiënisch verpakt en onopgemerkt in te nemen waar U maar wilt zonder water of wat ook. En Rennies zijn nog smakelijk ook. Vraag Rennies bij Uw apotheker of drogist. de regelmatige invoer niet meer opnieuw behoelt te worden aangetoond. De motorrijtuigen, waarvoor nog geen kenteken- I bewij.s is afgegeven zullen alle vóór 1 Januari 1956 J van dit bewijs voorzien moeten zijn. Op die datum verstrijkt n.l. de gestelde overgangstermijn voor de omwisseling van nummerbewijzen in kenteken bewijzen. Houders van nummerbewijzen zullen dm tot die omwisseling bij grensoverschrijding steed, een nationaliteitsbewijs moeten overleggen. Voor vele houders van nummerbewijzen, die niet in het bezit zijp van een nationaliteitsbewijs, zal het bij de aanvrage van een kentekenbewijs moeilijl; te bewijzen zijn, dat hun motorrijtuig destijds op regelmatige wijze is ingevoerd. Men zal in dal geval verstandig handelen, aldus de A.N.W.B., wan neer men de zaak zo volledig mogelijk gedocu menteerd aan het ministerie van Financiën voor legt. Met het oog hierop raadt de Bond dan ook ibe langhebbenden aan alle documenten, welke be trekking hebben op de betreffende auto of motor zo zorgvuldig mogelijk te bewaren. Het ministère heeft de A.N.W.B. toegezegd dat b o n a - ,f i d gevallen met soepelheid zullen worden behandeld Echter behoudt het ministerie van Financiêi zich het recht voor in gevallen, waarin niet vol doende inzicht kan worden verkregen, de invoer rechten en invoerbelasting alsnog op te vorderen Deze zullen dan berekend worden over de waardt van het motorrijtuig op de datum, waarop het verzoek om invoerrechten te mogen betalen wordt ingediend. Kentekenbewijzen, welke de lettergroep GN ei FH dragen en die slechts resp. aan buitenlanden en handelaren in motorrijtuigen worden verstrekt vervullen niet de functie van een nationaliteit» bewijs.

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2