Axel II - Goes II Tové I 1 heeft het ZELF in de hand Dameskousen RADIO Mam die lei Popeline Dan Parker dit seizoen beter aekleed te aaan en voor Orion Virgo Olympia Myra Venus Zondag a.s. om 3 uur, Entree 50 cent Kinderen 25 cent Ter overname goedwerken- de Handnaaimachine, Luid spreker en pracht rondge- haakt kleed, adres: Mej. van Splunter, Markt 13, Axel. ADVERTEREN DOET VERKOPEN il! GRUND Voor Z Noordstraat Telefoon 23 Prima veloi f 5 f 3 Wollen Gab Heren Vi Tweedjassen Herenc TELEFOON 116 Een Zeldzame collectie met nylonvoet, ook in zwart 1,95 linkse kous met nylon versterkt (ook in zwart) 2,75 linkse kous met nylon 2,95 linkse kous 3,15 links, extra fijn nylon versterkt 3,75 Speciaal gesorteerde le keus NYLONS brengt VISSER-KOOLE in de bekende JUWELENSERIE. Uw Modehuis Visser-Koolc. m.v. INGEZONDEN STUKKEN e s E xi ei d A C h li r< P 7.1 ei w O' h at kt 57 je k< bt «1 VI lit h,- in ik ni fc lu o1 nt ot ei VI V( Een van de frat Serie 1953 i> he (ORUflDIG L JKGudbO Moderne kleuren 2 kanten te dra zwart/rood. gi vanaf keuze uit meer vanal Zoals NOV A is ER KOMT EEN MAQUETTE VAN OUD-AXEL. Hat initiatief van de heren v. d. Berg en v. d. Ree om in de komende winteravonden in de grote zaal van de Jeugdherberg een maquette te gaan vervaardigen van Axel, zoals het enige honderden jaren geleden er uit zag, wordt naar het zich laat aanzien met succes bekroond. Vorige week Vrijdagavond was een eerste bijeen komst uitgeschreven, doch om verschillende redenen was het bezoek die avond niet groot, alhoewel men wel al een tiental medewerkers had kunnen no teren. Naar wij, thans nog vernemen, is de heer v. d. Ree er in enkele dagen in geslaagd zovelen voor dit plan warm te maken, dat succes ver zekerd is. Men beschikt over voldoende gegevens aan de hand van oude kaarten, die nog bewaard zijn ge bleven en in origineel of copie beschikbaar zijp, om een af meerdere maquette's te gaan ver vaardigen. De volgende bijeenkomst zal zijn op Donderdagavond a.s. Vanzelfsprekend zijn even tueel nieuwe gegadigden ook nu nog van harte welkom. KOMT ER EEN FOTO-CLUB f Er bestaan thans in Axel plannen om te komen tot oprichting van een foto-amateursclub, waarin amateurs die meer willen dan alleen maar „knip pen" de gelegenheid zullen hebben gezamenlijk hun problemen te bespreken en onderling te po gen de kwaliteit van hun opnamen zo hoog moge lijk op te voeren. Wij, geloven wel dat dit plan kans van slagen heeft Wanneer men zo eens rondziet zijn er in onze gemeente tallozen die fotograferen en het lijdt dus wel geen twijfel dat er hieronder ook een aantal zullen zijn die hun eigen werk met critische ogen bezien en dit zullen willen verbeteren en dit kan met goede wil altijd Ook met een een voudige camera kunnen goede foto's worden ge maakt, evenals met een dure camera geknoeid kan worden. Allen die de fotografie voor hun vrije tijd een goed hart toedragen wekken wij, op de oprichtings vergadering a.s. Donderdag bij te wonen 1 AVONDSCHOOL VOOR ARBEIDERS- ONTWIKKELING GEOPEND. Maandagavond werd alhier de Avondschool -van de Stichting Scholendienst van het Instituut voor Arbeiders-ontwikkeling geopend. De voorzitter van de plaatselijke Scholendienst, de heer P. Hamelink, leidde de cursus in en zei verheugd te zijn over het feit dat deze dienst weer zover was dat de eerste na-oorlogse cursus kon aanvangen. Hij bracht dank aan alle mede werkers en in het bijzonder aan B. en W. voor het beschikbaar stellen van een leslokaal. Hij bracht hulde aan de cursisten, die de moed toonden weer op de schoolbanken plaats te nemen en sprak de hoop uit dat de geest zo zal wezen, dat de valse schaamte, waarop veler deelneming stuitte voor de volgende cursus uit de weg zal zijn geruimd. Hierna startte de heer A. Brevet, onderwijzer aan de O.L.-school, met de eerste les, waarin hij reeds direct de kans zag de leerlingen te „pakken". Z. V. U. - TONEEL. Maandagavond gaf de Z V.U. haar eerste toneel avond van dit seizoen in Axel, met een wat op komst en stuk betreft zeer gunstig resultaat. Lang heeft men veel moeite gehad om vol doende belangstelling voor het beroepstoneel te wekken, maar deze avon gaf toch weer hoop, dat men ook in Axel goed spel weet te waarderen. De zaal was goed gevuld en de aanwezigen heb ben zich van begin tot eind kostelijk geamuseerd met het geestige stuk „Eens in de honderd jaar'', waarin vooral het meisje, vertolkt door Kitty Jansen, een belangrijke bijdrage leverde. Overigens was ook het spel van de heren uitstekend, terwijl ook het aantrekkeliike frisse decor heeft bijge dragen tot het succesvolle geheel. De conversatie in het stuk was ongetwijfeld recht op het doel af en anders dan wellicht in Neder land de gewoonte is, maar daar mag men toch zeker tegenover stellen dat de opvattingen van r Patty O'Neill door en door gezond waren en van dit stuk als geheel een goede strekking uitging. Ten slotte menen wij wel te kunnen zeggen, dat de Axelse toneelliefhebbers, voor wie een tweede Z.V.U.-avond deze winter nog vrij on zeker was, thans na deze geslaagde avond, wel vrij, zeker kunnen zijp van een tweede stuk. MERKWAARDIG ONGEVAL. Vorige week Woensdag had de heer G. alhier het ongeluk met zijp veewagen een fietser aan te rijden, die op de provinciale weg nabij Magrette niet voldoende lette op het wegverkeer. Op zich zelf mag het al wel een bijzonderheid heten, dat de wielrijder, B van Magrette, die op de motor kap werd geworpen slechts enkele schrammen en stijve ledematen bekwam, doch vrijwel ongedeerd bleef Merkwaardiger is nog dat de heer G. juist een jaar geleden op dezelfde dag en het zelfde uur ook een aanrijding had gehad, terwijl deze ongeluksdag tevens de verjaardag van de heer G. is 1 AANRIJDING. Zaterdagmiddag tijdens de markturen kwamen op de hoek JulianastraatWilhelminastraat een tweetal personenauto's met elkaar in botsing. Een auto van de heer C. uit Westdorpe, komende uit de richting Sluiskil en een uit de richting Singelweg komende auto van de heer E. uit Terneuzen. De oorzaak van dit ongeval was het geen gevolg geven aan het stopbord door de heer E. Beide auto's werden flink beschadigd, hetgeen vooral voor E., die slechts tegen derden was verzekerd en een nieuwe Opel bezat, een flinke strop is. t ZELDZAME VISVANGST. Hoewel de visvangst op de Kleine Kreek ook dit jaar voor de sportvisserij weer veel te wensen over laat en de vissers, na vele uren vruchteloos op hun dobbers te hebben zitten turen, meermalen platzak, of hoogstens met enkele kleine visjes huiswaarts konden keren, komt het toch nog wel eens voor, dat er een zeldzame vangst gemeld kan worden Dat was Vrijdagmiddag ook het geval toen de heer A J. Schieman, beter bekend als „meester Schieman" zijp geluk weer eens beproefde en daartoe een plaatsje gezocht had in de buurt van de tennisbanen Lang behoefde hij niet op „beet" te wachten en met kennis van zaken, kon hij aan de gedragingen van de nog onzichtbare vangst al spoedig vaststellen, dat het een uitzonderlijke knaap was, die er met voorn, plus haak en lijn tussenuit ging Het binnenhalen werd nog be moeilijkt door het daar in het water aanwezige vuil. maar na lange tijd van inhalen en vieren moest het slachtoffer zich toch gewonnen geven en toen bleek dat de meester zich niet vergist had want het was inderdaad een reuze-vangst Een extra zware snoek was de buit, die toen hij eenmaal op het droge was een lengte bleek te hebben van 93 cm en het respectabele gewicht van 6 kg j Het was voor de heer Schieman wel een uiter mate bijzondere dag met een rijke vangst, want des morgens had hij, op de Grote Kreek ook reeds een snoek van 2 kg aan de haak geslagen. GOED AFGELOPEN. Dinsdagochtend geraakte een bestelwagen van Morres, Mcubelhandel uit Hulst komende juist op de brug nabij Kijkuit van de weg af. Gevolg was dat de wagen door het nog jong aan geplante hegje heen terecht kwam in het circa 7 meter dieper lopende afwateringskanaal. Een van de twee inzittenden bekwam een been breuk, terwijl de andere zonder ernstige ver wondingen vrij kwam. De oorzaak van het onge val is nog onbekend. MAISPLUK-DEMONSTRATIE. Maandagmiddag vond te Zaamslag de eerder aangekondigde maisplukdemonstratie plaats op het bedrijf van de heer C. van Hoeve. Gezien de toename van de maisteelt is het be grijpelijk dat er voor deze demonstratie grote belangstelling was Voor de demonstratie werd door ir. Bouman en ir. Becker uit Wageningen een toelichting gegeven op de gebruikelijke oogstmethoden. In het algemeen is het gebruikelijk de mais machinaal te plukken, maar zoals bij, alle gewassen kunnen zich ook hier omstandigheden voordoen, waaronder dit niet of niet goed gaat. In die gevallen moet de mais met de hand worden ge oogst en hiervoor is de plukhaak een voor treffelijk hulpmiddel. De demonstrators bleken in staat met dit ge reedschap 37 kolven per minuut te plukken, ter wijl in een wedstrijd voor de belangstellenden het hoogste aantal, n.l. 17 en 16 per minuut werden geplukt door de heer van Remortel uit St. Jan steen en mej. Scheele van Bosohkapelle. Ook dit laatste is in vergelijking met andere methoden al een redelijk aantal dat blijkens de prestaties van de demonstrators nog verdubbeld kan worden OCTOBERMAAND - ZEEUWSE MAAND. De actie van de Stichting Zeeland voor maat schappelijk en cultureel werk is gestart. Eén dezer dagen zal één van de medewerkers aan deze actie aan uw deur komen met het verzoek of u iets wilt geven voor het doel, hetwelk genoemde stich ting nastreeft. lu vele gezinnen is hulp en raad nodig, veel maatschappelijk werk is hier te doen. Het kleuteronderwijs vraagt de bijzondere aan dacht. Vele gebouwen zijp te klein en onvoldoende ingericht, leermiddelen zijn gebrekkig en te gering aanwezig, de opleiding van onderwijzeressen is een urgent probleem. Dit onderwijl verlicht de taak van vele moeders en verdient ten volle onze steun. Muziekcorpsen en zangverenigingen kunnen slechts met moeite blijven bestaan en worden in hun ont wikkeling gehinderd docr gebrek aan geldmiddelen. Het probleem van de vrije tijd besteding van de opgroeiende jeugd is een ernstige aangelegen heid die dringend een gezonde oplossing behoeft. En zo is er nog veel meer te noemen, dat hulp en steun van node heeft Dit alles kost veel geld en het is nu eenmaal zo geworden, dat in eigen kring de nodige geld middelen vaak niet kunnen worden aangetrokken. Daarom heeft dc Stichting Zeeland voor maat schappelijk en cultureel werk het initiatief ge nomen voor een provinciale actie om op deze wijze te trachten in de ergste nood te kunnen voor zien De heer Commissiaris der Koningin in Zeeland heeft deze actie krachtig aanbevolen en zijp volle

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2