Ga naar de Laatste mode gekleed DAMES-, HEREN- en Kinderkleding I/„l I- Ond stijgt prij en betaal minder dan U gedacht had bij VISSER-KOOLE! Iedereen weet hetVISSER-KOOLE heeft de grootst denkbare keuze in Doe U niet tekort Exclusieve Populain r 5? Door onze gespeci kunnen TELEFOON 116 Zoals NOVA UIT ONZE OMGEVING. A X E JL OVERSLAG. k 7 z f n F r I e d H i' j^mi fi nmi vi< i_ V O» h li fl V] si U b< tn de ik hi bi er st W! ee dc Ai Ce hu lie re: PI za en W( ov hi ab' ke Je ko ba op va lie ha in ik ni fo lu 0^1 ne oo en ve W OCTOBERMAAND - ZEEUWSE MAAND. Onder dit motto organiseert de Stichting Zee land voor maatschappelijk en cultureel werk, onder auspiciën van de heer Commissaris der Koningin, een provinciale actie met het doel het maatschap pelijk werk, gezinsverzorging, kleuter-onderwijs, muziekcorpsen en zangkoren, alsmede de jeugdzorg te steunen. Dit alles is dringend nodig. Het gezin dreigt tegenwoordig steeds meer zijn centrale betekenis voor het leven te verliezen. De verzorging van de huishouding en de opvoe ding der kinderen dreigt af te zakken tot een peil, dat niet meer verantwoord is. Het aantal minder goede huwelijken stijgt met de dag. Door goede voorlichting en hulp zou hierin veel ten goede kunnen gedaan worden. Het kleuteronderwijs heeft in de loop der jaren zijn nut bewezen. Helaas voldoet dit op vele plaat sen niet aan redelijke eisen. De lokalen zijn niet altijd voldoende, te klein of te bedompt. Gebrek aan meubilair, leermiddelen, enz. is er in veel scholen. Aan gediplomeerde onderwijzeressen is er een groot gebrek, waarom reeds enige jaren voor deze opleiding subsidie werd verleend. Een goede kleuterschool is een belangrijk middel om de taak van vele moeders te verlichten. Daarom verdient deze tak van onderwijs aller medewerking en steun. In vrijwel alle plaatsen is een muziekcorps of zangkoor. Deze missen vaak de middelen om in strumenten of muziek te kopen. Uitvoeringen 'kos ten vaak veel geld. Vele verenigingen kunnen niet tot bloei komen omdat de nodige gelden ontbreken. Het organiseren van concoursen ondervindt vaak veel financiële bezwaren Wanneer een korps of zangkoor verdwijnt wordt dit vaak betreurd. Zij verdienen ten volle onze steun. Een gemeente zonder muziekcorps of zangkoor is net als een ei zonder zout. De vrije tijd besteding is een belangrijk en bran- tij.d doden met langs de straat slenteren of met dend vraagstuk geworden. De jeugd moet vaak de goedkoop (dikwijls ook verkeerd) plezier. De jeugd moe)t daarom opgevangen worden in clubs, ver enigingen, jeugdhuizen, dorpshuizen e.d. Aldus kan de ongebondenheid worden tegengegaan en opbou wende en karaktervormende leiding worden ge geven. De verzorging van al die objecten vraagt de inspanning van veel mensen, die met toewijding en hulpvaardigheid zich willen geven voor deze waardevolle arbeid. Dat alles kost ook veel geld. Tot nog toe kon steun worden verleend uit ver schillende fondsen, doch deze zijn uitgeput. Daarom wordt nu een actie door de gehele provincie ge voerd om gelden te verzamelen opdat een en ander kan worden voortgezet. De commissaris der Koningin en enige andere vooraanstaande personen uit de provincie hebben hun medewerking toegezegd. Een beroep wordt gedaan op aller gemeenschapszin om te helpen deze actie te doen slagen. Het gaat om een ge- ineensehappelijk doel, hetwelk alle Zeeuwen ter harte moet gaan. Werkt daarom mee en wekt anderen op mee te doen en meld u aan ten stadhuize (gemeente-secre tarie) vóór 21 October a.s., tussen 9 en 12 uur om mede te werken aan de collecte welke in de laatste week van October zal worden gehouden. RE\UE-AVOND SPAARFONDS „O. O." Maandagavond gaf het Spaarfonds „O. O." al hier haar eerste ontspanningsavond in het nieuwe seizoen, waarbij de grote zaal van „Het Centrum" door de honderden spaarders weer tot de laatste plaats was bezet. De revue die gebracht werd door het gezelschap van Gerard Walden en Berry Kievits, getiteld „Per expresse' bracht een keur van artisten voor het voetlicht die stuk voor stuk allen ten volle voor de hun toebedeelde taak berekend waren, zo dat het gebodene tot in alle onderdelen het veel eisende publiek tevreden stelde. Dit is eigenlijk nog te zwak uitgedrukt, want de aanwezigen kwamen meerdere malen in extase en lieten dit blijken door dc artisten na ieder op- treden een daverend applaus te geven, dat zelfs na sommige nummers groeide tot een ware ovatie Een 14-tal artisten gaf dan ook een non-stop programma weg dat oog en oor streelde, want de passende costumering en de vereiste decors ga ven vooral aan de shows een apart cachet, terwijl de muzikale omlijsting door Martin Erich's show en revue-orkest in één woord „af" was. Het zou ons te ver voerne, om alle details van deze schitterende revue ook op deze plaats nog eens de revue te laten passeren en wij, menen beter deze ortistiek op hoog peil staande avond alle recht te doen wedervaren in één slagzin Het was een knal-avond I In zijn slotwoord was voorzitter v. d. Plasse dan ook aller tolk, toen hij de artisten, namens de spaarfondsleden, in een kort dankwoord hulde bracht voor het gebodene. Een gezellig bal besloot deze ontspanningsavond die door het Spaarfonds „O en O." gerangschikt kan worden onder één der allerbeste uitvoeringen welke zij tot op heden heeft gegeven. KOMT ER EEN A. J. C. - AFDELING V Het afgelopen weekend vond in de jeugdherberg „Bleye-Haghe" een bijeenkomst plaats, teneinde de Axels» ouders nader kennis te laten maken met het A.J.C.-werk in het algemeen en dat van de „Trekvogels" in het bijzonder. De heer Th. H endriks uit Middelburg lichtte het werk uitvoerig toe, demonstreerde verschillende volksdansen en draaide ook nog een film over dit jeugdwerk. Men zal thans trachten te Axel weer een zelf standige A.J.C.-afdeling op te richten. PARTIJ VAN DE ARBEID BESPREEKT WINTERWERK. De afdeling Axel van de Partij van de Arbeid heeft in een vergadering de voorstellen voor de gewest-vergadering iu November besproken. Bij de behandeling van het winterprogramma is besloten het fakkeldragerswerk onder leiding van de heer C van Bendegem voort te zetten. FA-FA 1952. De in het patronaatsgebouw en omgeving ge organiseerde „Fa-Fa" mag bijzonder geslaagd ge noemd worden. Zaterdagnamiddag werd het feest geopend met een balonnenwedstrijd voor de jeugd, waarvoor vrijwel de gehele Axelse jeugd belang- xstelling toonde. Circa 400 balonnen gingen de lucht in en het wachten is nu maar wie de ge lukkige zal zijn die het beste resultaat zal heb ben geboekt. In ieder geval hebben de balonnen voor deze tij.d vaa het jaar voortreffelijk weer gehad om hun reis met onbekende bestemming te volbrengen. Ook voor de fancy-fair, die terzelfdertijd door pastoor Meeüs was geopend toonde de jeugd haar belangstelling, terwijl in de avonduren ook de ouderen in grote getale de attractie's kwamen be zoeken en bij het rad van avontuur, met geheim zinnige enveloppes, schieten, ballen gooien enz. hun geluk beproefden. De vele en vaak fraaie prij,zen waren aanlokkelijk genoeg. Verder was er 's avonds gelegenheid tot dansen, terwijl men ook een gramofoouplaten-verzoek- programma had georganiseerd, desgewenst met op dracht aan een lieftallige jongedame of vriende lijke heer, zodat ook hiervan gretig gebruik werd gemaakt. Het zou te uitvoerig worden hier alle attracties afzonderlijk te vermelden en wij willen hier dan alleen nog noemen de collectie poppen in diverse nationale klederdrachten uit eigen en uit andere landen, die ook voor velen een extra aantrekkings kracht uitoefende om deze faucy-fair te bezoeken. Het lijdt wel geen twijfel dat de organisatoren tevreden zullen zijp met het bereikte resultaat, want vooral Zaterdag- en Zondagavond was het een drukte van belang, al was dan de Maandag mede door het slechte weer aanmerkelijk minder. Vermelden wij nog dat de naam van Je pop die moest worden geraden Jet was wat door niemand is geraden en dat daarna bij loting mevr. Baekeus-Michielsen winnares van de pop werd. Bij de „geheimzinnige envelop" zijn niet alle prij zen weggegaan, doch de le en de 3e prijs uit deze stand zijn toch door het publiek getrokken, waarbij de heer G. de Wit uit de Joostde Moor straat winnaar wer)d van de radio. HET BEZOEK VAN Z K.H. PRINS BERNHARD. Woensdag 15 en Donderdag 16 October zijn de dagen waarop Z.K.H. Prins Bernhard een bezoek zal brengen aan Zeeuwsch-VIaanderen en zich in het bijzonder zal laten voorlichten over de moge lijkheden en moeilijkheden van diverse industrieën in onze streek. Hieronder laten wij nog schematisch het pro gramma volgen Prins Bernhard zal op dit bezoek zergezeld zijn van zijn particulier-secretaris, dr. F. A. de Graaf, van de kamerheer in buitengewone dienst van H.M. de Koningin, baron H. A. A. Collot-d'Escury en van de commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Prins Bernhard zal om half twaalf per vliegtuig aankomen op het vliegveld Woensdrecht, vanwaar de tocht per auto naar Kruiningen gaat waar aan de veerhaven de officiële begroeting zal plaats vinden. De boottocht van Kruiningen naar Perkpolfler zal ongeveer een uur duren aangezien tijdens deze overtocht gevaren zal worlden naar het Land van Saeftinge en ook de lunch aan boord gebruikt zal worden. Van Perkpolderhaven zal eerst een bezoek ge bracht worden aan de betonfabriek te Walsoorden, waarna te Graauw een bezoek volgt aan een der boerderijen van het Kraandomein. In Nieuw-Na- meu zal de breigoederenfabriek v. d. Broecke be zocht worden en de klompenfabriek van de heer Seghers. Verder gaat het dan om 15.45 uur via St. Jansteen, Koewacht, Zuiddorpe en Westdorpe naar Sas van Gent waar om 16.45 uur een bezoek gebracht zal worden aan de Eerste Nederlandse Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek en waar ook een aantal landbouwers aan de Prins zal worden voorgesteld. Verder volgt dan nog een bespreking met het bestuur van de Kamer van Koophandel ten huize van de voorzitter ir. Horstmann. Vandaar wordt dan om kwart over zeven vertrokken en gaat de tocht via Sluiskil, Sassing en Axel naar Hulst, waar op het stadhuis gedineerd wordt, waar na de Prins te Kloosterzande zal overnachten. De volgende ochtend gaat het bezoek eerst om 8.45 naar de Hoefijzerfabriek van de fa. Kerck- haert te Rapenburg, waarna vervolgens via Zaam- slag naar Axel-Sluiskil wordt gereden om een bezoek te brengen aan de 1'Azote, waar ook in het Casino nog een bespreking zal plaats vinden. Om 10.50 uur wordt dan vertrokken naar West Zeeuwsch-VIaanderen waar de Prins in Oostburg stamboekvee zal bezichtigen en na de lunch in Aardenburg te hebben gebruikt nog een beifoek brengen aan de nieuwe vlasroterij, te Eede. Van daar gaat het via Draaibrug, Oostburg, Waterland kerkje, IJzendijke, Philippine terug naar Terneuzen waar de boot gereed zal liggen om het gezelschap om 15.45 terug te brengen naar de overzij,de van de Schelde. Aan boord zullen dan nog besprekingen worden gevoerd over het kanaal Gent—Terneuzen. DE INHULDIGING VAN Z.E.H. PASTOOR VERHELLEN. Zondag a.s. zal te Overslag de nieuwe herder der parochie Z.E.H. pastoor Verhellen worden in gehuldigd. Ter gelegenheid hiervan is een feest comité opgericht welke zal trachten alles te doen om die dag de nodige luister bij te zetten. Door- dit comité zijn reeds folders verspreid om de in gezetenen te vragen ook het hunne bij te dragen en Z.E.H. pastoor een feestelijke en onvergetelijke dag te bezorgen Om te beginnen is er reeds be sloten een prachtige stoet te organiseren, welke door de verenigingen van Overslag zal worden gevormd. Volgens dc officiële mededeling krijgen we hierin het volgende 1. Ruiters 2. Praal wagen der schutters 3. Schoolkinderen 4. Mu ziek 5. Veloclub 6. Praalwagen der vissers 7. Bond van het H. Hart en Confrérie van het H. Sacrament 8. wagen der kruistochters 9. Con gregatie 10. Vrouwenbond 11. Gemeenteraden 12. Armbesturen 13. Meisjes in het wit met sleu tels en geschenk 14. Kerkeraad 15. Zeereer- waarde Heer Pastoor. Het ziet er dus naar uit dat Overslag thans weer een mooie feestdag zal beleven, temeer daar alle parochianen reeds gezamenlijk aan de voorberei dingen bezig zijn.

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2