Fa DEIJ - Axel F. C. A's September koopjes!! Winter-stoffen Visser- Kbole. n.v. F. C. Antheurws Markt 5 - tei. si Axel HAMEA*** Prima jongensplusfours Visser-Koole start met een nieuwe collectie Holtap Karpetten Holtap Karpetten Cocos Deurmatjes Dubb. Bouclé Traploper Dubb. Bouclé Spiktapijt Balatum Restanten Behang selpapier Wasdoek Tafelzijl Koopjes halen bij BURGERLIJKE STAND AXEL INGEZONDEN STUKKEN Hamea Crème - Gezonde huid Hamea Gelei -Gave handen SPORTNIEUWS. Speciale aanbieding leeftijd 8-12 jaar van f 15,95 voor f9,95 Zie étalage. 1 Prima Cocos Kamerveger met stok samen slechts f 0,98 1 extra sterke Bezem f 1,65 en bij elke bezem 1 pracht por celeine Kop en Schotel Gratis 2 Prima Bezemstokken somen slechts f 1,30 en dan nog bij elke 2 stokken 1 pracht Porceleine Kop en Schotel Gratis 1 Colombo Bezem met stok samen slechts f 1,25 1 Cocos Handveger en een prima stofblik samen voor slechts f 1,25 Namens Burgemeester en Wethouders van Axel zal op Zaterdag 13 September 1952, te half tien, ten Gemeentehuize worden aanbesteed het maken van een verharding in Asphaltbe- ton op de Graafjansdijk te Axel. Bestekken a f 4. - verkrijgbaar op het Gemeentehuis te Axel. in schitterende wollen kwaliteiten Wollen JAPONSTOF in diverse nieuwe tinten, dubbel breed, per meter vanaf 5,90 Geruite JAPON- en ROKSTOFFEN dubbel breed, per meter vanaf 5,95 PALMBEACH grijs, ideaal voor Rokken, p. mtr 6,90 MANTELSTOFFEN zuiver wol, per meter 14,90 - 8,90 TWEEDSTOF 145 c m breed 7,90 Maak iets moois, iets nieuws voor weinig geld Ga keuze maken bij NOORDSTR. A VEI 20 MAtL TELEF. 53 1 Emaille emmertje met 5 kg. prima zachte Zeep voor slechts f 3,50 4- f 1,90 voor emmer. 1 grote Emaille emmer met 10 kg. prima zachte zeep voor slechts f 8,95 emmer gratis. 1 blik met 5 kg. prima zachte zeep voor slechts f 3,90 2 zijdig gebloemd 200 x 260 cm. voor slechts f 18,75 2 zijdig gebloemd Zuiver wol 205 x 275 cm voor slechts f 58,95 35 x 60 cm. voor slechts f 0,90 3 st. prima toiletzeep a 32 cent 96 cent en als attractie nog 3 stukken GRATIS 6 zware dubbele stuk ken Huishoudzeep voor slechts f 1,— hebben wij reeds vanaf f 1,50, f 1,75 en f 2,25 per meter 100 cm breed voor slechts f 3,65 p. m. 200 cm. breed met een KORTING van 15% 25% en 30% Het bekende F. C. A's Behang RUIMEN WIJ tegen belachelijk lage prijzen. afgepast 120 x 140 cm voor de belachelijke prijs van slechts f 2,50 per stuk Wasdoek Tafelzeil 120 cm. br. gaat weg tegen halve prijs. 6 pakken Waspoeder voor slechts f 1,— 7 grote rollen Closetpapier voor slechts f lf- 1 prima witte Ronde Wasmand voor slechts f 3,95 1 Stofdoekmandje voor slechts f 1,25 5 rollen a 5 meter Kastpapier rood,- blauw- of groen- geblokt voor slechts f 1,- VOOR DE BOERINNEN VAN AXEL EN OMGEVING hebben wij nog een koopje 1 prima DROLSCHORT van 2,50 meter (3}2 el) voor slechts f 8,75 Dit zolang de voorraad strekt. Deze reclame eindigt absoluut op 27 September a s. Gedurende de maand Augustus 1952. Huwelijks-aangiften. 1. Jan Riemens (van Ter- neuzen), 50 j., gesch. en Aaltje Catharina van der Hooft, 49 jwed. Jacobus Johannes Cornells Bareman, 25 j. en Maatje Dieleman, 19 j. 6. Georges Joseph Maria van Goeije (van Koewacht), 21 j. en Margaretha Maria Kaijser, 20 j. 7. Pieter Kaijser (van Terneuzen), 31 j. en Maatje Dees, 27 j. 14. Abraham de Bart, 22 j. en Ma thilda Ludovica Lippens 28 j. 28. Jacobus Riek- wel. 22 j. en Cornelia Johanna Meesen, 17 j. Thomas Lantsheer (van Hoek), 24 j. en Adriana van Alten, 22 j. Gehuwd. 6. Adriaan Jan de Schipper (vat Wemeldinge), 25 j. en Maria Murre, 22 j. 7. Jozias Hendrik Dieleman (van Terneuzen), 22 j. en Ebrina van Cadsand. 22 j. Jacobus Scheele j (van Vogelwaarde), 22 j. en Pieternella de Feij,ter, 18 j. 12. Stanislaw Kowarski, 30 j. en Johanna Suzanna Daniëlse, 37 j. 14. Jan Riemens (van Terneuzen), 50 j., gesch. en Aaltje Catharina van der Hooft, 49 j., wed. Jacobus Johannes Cornelis Bareman, 25 j. en Maatje Dieleman, 19 j. Pieter van Langevelde (van Terneuzen), 23 j. en Jaco- mina Witte, 22 j. Pieter Guillaam de Feijter, 22 j. en Elisabeth Krina Koliin, 18 j. 21. Geor ges Joseph Maria van Goeije (van Koewacht), 21 j. en Margaretha Maria Kaijser, 20 j. Pieter Kaijser (van Terneuzen), 31 j. en Maatje Dees, 27 j. 23. Andsé Louis Bauwens (van Eksaarde - B.), 28 j. en Maria Louisa Bauwens, 23 j. Geboren. 1. Irene Elisabeth, d. van Petrus Ja cobus de Rijcke en Anna Apolonia Platjouw. 2. Marleen Eliza, d. van Edmondus Petrus Franciscus Zaman en Magdalena Margaretha Baert. 3. Ste- phania Maria Alphonsus, d. van Carolus Ludo- vicus Brandt en Bertha de Brouwer. Emma Maria Franciscus, d. van Carolus Ludovicus Brandt en Bertha de Brouwer. Maarten Lieuwe, z. van Pie ter Witte en Tannetje Trijntje Stielstra. 4. Jan Levinus, z. van Abraham Bareman en Janneke de Pooter. 5. George Hermanus, z. van George Christiaan Iiijlkema en Suzanna Johanna Elber- dina van Dijkhuizen. 12. Margaretha Maria Eli sabeth, d. van Johannes Jacobus Blommaart en Maria Elisabeth Philomena Michielsen. Willem Aloysius, z. van Jan Willem Vercouteren en Ju dith Durinck. 16. Frederika, d. van Cornelis Scheele en Janna Mclse. 20. Johannes Eduard Maria, z. van Wilhelmus Jacobus Johannes Petrus Langerak en Martha Eugenia Elegeert. Jan Wil lem, z. van Isedoor Octavus Pleunis en Jannigje van de Pol. 21. Alfred Petrus Marie, z. van Al phonsus Verschraegen en Mathilda van de Lavoir. 22. Cornelia Leuntje, d van Levinus Aarnoutse en Jozina Neeltje van Doorn. 23. Jacob Martinus, z. van Cornelis Jan van Drongelen en Adriana Verhelst. 23. Stella Helena, d. van Michiel Broek hoven en Geertruida Maria Heraelsoet. Michiel Willem, z. van Michiel Broekhoven en Geertruida Maria Hemelsoet. 25. Janneke d. van Gelein van Drongelen en Aaltje de Putter. 25. Marianne Eli sabeth Ivonna d. van Reindert Blankert en Ivonna Eliza Swartelé. 27. Janna, d. van Jan Scheele en Francina Santina Heule. 28. Adriaan Florus, z. van Jacobus Johannes Vasseur en Magdalena Krina Swets. 28. Wouter Cornelis, z. van Frederik den üoelder en Susanna Geensen. Overleden. 1. Aloijsius Franciscus Strijdonk, 58 j., echtg van Elisabeth de Smit. 2. Petrus Scheij- ven, 55 j., echtg. van Julia Leonia Lievens. 9. Adriana Elizabeth Overdulve, 58 j., echtg. van Dirk Rouw. 29. Neeltje Esther Slijpen, 70 j., d. van Johannis Cornelis Slijpen en Pieternella Anna Eekman (beiden overleden). Geachte Redactie. Nu mij uit twee dagbladen, het Zeeuwsch Dag blad en de Provinciale Zeeuwsche Courant, ge bleken is hoe groot de belangstelling is voor het plan „Axel - Haven" en mijn naam daarin word vermeld, zoudt U mij een groot genoegen doen, indien U nog wilde publiceren, wat uit mijn schrijven nog niet in de Axelsche Courant is gepubliceerd, toen ik U mijn plan uitvoerig ontvouwde. Ie. De afgraving van het stuk wal (indien dit nog bestaat) dat, van de Buthdijk, komende uit Axel, links in de richting van de Grote Kreek loopt. De daardoor vrij komende aarde wenste ik te gebruiken voor aanleg van een brede toe gangsweg naar die kreek, geschikt om het water te bereiken met zelfs de zwaarste vrachtwagens ter bevrachting van eventueel daar liggende schepen. Ome voor de aanleg van de boulevard, voor zover mogelijk. De nodige aarde ligt dus daar vlak bij. Die weg zou tevens geschikt moeten zijn onl te dienen voor wandelweg naar de boulevard en om bij de roeibootjes te kunnen komen. Het strand kome aan de Zuidzijde. De fabrieken zouden gebouwd moeten worden op behoorlijke afstand van het strand, dat toegankelijk moet zijn van de Kinderdijk af. 2e. (wat ik nog niet schreef). Wie van wijjen Dr. Beekman zijn hoogst wetenschappelijk werk „Nederland als polderland" grondig heeft bestu deerd, zal onmiddellijk inzien, dat bodemonder zoek van de Grote Kreek een onafwijsbare eis is. Misschien wel laagveen, daaronder klei en hierender pas zand. Hier komt de geoloog aan het woord. 3e. (ook nieuw). De huisjes en andere ge bouwtjes, als stallingen en werkplaatsen, moe ten verdwijnen van het plaatje, aan de overzijde van de Kleine Kreek. Hoe fraai was niet het uitzicht op dat plaatje van de Kinderdijk af Men moet het met gevoel voor landelijk schoon gezien hebben, wanneer lichte nevelen nog tussen de slanke populieren hingen en de zon voldoende hoog'e had bereikt, om het schilderachtig gehed te voltooien. En wijlen de visser van Aerde zat dan reeds in zijn roeibootje om zijn fuiken of netten binnen te halen en je te doen watertanden van de pa lingen (die je niet zag) en die hij ongemerkt in zijn boot schudde. Nooit zie je wat die fuiken- lichter binnen boord haalt 1 Arie de Pooter, ik zie je nog 1 Het boerderijtje van Kees van 't Plaatje en daarachter dat van de familie Bakker. Je kon tussen de bomen door het vee zien grazen. Was je vroeg, dan was er stilte alom. Jantje Ver straten leidde zijp koe naar de grote plaat. Wie er koeien hadden lopen, gingen melken. Wijlen Lecndert Wolfert was al vroeg op en zijn zoon Jan, visser eerste klas I Hij ging liefst alleen. De Kinderdijk in een dubbele lijst van hoge forse bomen. Geen vliegende auto's of motoren. Zelfs geen fietsen I Jan Dekker maakte de eerste in Axel en wijlen Kees Jansen (maar zo noemde men hem niet), werkzaam bij de dikke Drop, ging een wedden schap aan met hem wie het eerst aan de tol was aan de rijksweg naar Terneuzen. Zuchtend en zwaar transpirerend moest Kees het spoedig opgeven 1 Alle eer aan zijn zoon, die zijn hotel café-restaurant met zorg exploiteert 1 Ach ik dwaal af, geachte Redactie, maar laat uw lezers en lezeressen er toch van genieten. En dat het Plaatje daar weer wordt als voor heen I Dat de moedervlekken en puisten ver dwijnen mogen van het gelaat van die idyllische schone, het oude Plaatje 1 Dan kan die brug ook weg of fraaier worden. j Geachte Redactie, strijk Uw hand over Uw copie-hart. Bij voorbaat mijn hartelijke dank. Hoogachtend, J. BLANKERT, Schieweg 154 B, Rotterdam Wielrennen. VERHELST 3c IN LENDELEDE. Dinsdagmiddag startte onze plaatselijke renne.- Rien V erhelst in een wegwedstrijd voor amateurs te Lendelede (nabij Kortrijk). De afstand bedroeg 120 km. en er vertrokken 36 renners. In een weer uitstekend gereden wedstrijd was hij steeds weer vooraan te vinden, zodat hij er bij was toen de beslissende slagen zouden vallen. De einduitslag moest beslist worden in de eind sprint, daar een kopgroep bijeen was van zeven renners, waaronder Rien Verhelst. In een felle spurt kwam onze stadgenoot als schitterende derde over de meet. De uitslag was- 1. Clercks, 120 lm. in 3 uur 20 min. 2. Planchaerdt 3. Rien Verhelst 4. Jozef 5. Wieme 6. Ommerlichs 7. Maatens 8. Naessens 9. Neulens 10. Malfait. Donderdag reed Verhelst alweer in België en wel te Baerdeghem. Hier was onze stadgenoot ge noodzaakt de strijd te staken wegens pech. De Waal eindigde hier als tiende.

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 3