STUDIEBOEKEN Agenda's Firma J. C. VINK O 60-70 Heef Boekhandc HET RIJDEND MYSTERIE Voor Ree Kantoor W. A. den Boggende Gesloten Het Ce* Arll Gr Boe Axel, Wegens vacantia van 11 t/m 18 Augustus. voor ALLE onderwijsinrichtingen Markt 12 - Axel Hiermede betuigen de ouden van dagen hun hartelijke dank voor de rit op 31 Juli j.l. Aan het comité voor de mooie reis, de verpleegsters voor de liefdevolle verzorging, de beide muziekgezelschappen voor de gezellige c der aan allen die weer mogelijk te m Axel. Augustus 19f Telefoon 99 Zaterdag 9 Augti Zondag 10 Augi brengen wij ee film met Maj Br Een opzienbaren een jonge vrouv aangrijpend. Zij zadigbaar monst Zondag 10 en V Paul Hubschm Actie romantiek trein Wenen-Pa: onder de wagen Tijde geve Kerk UIT ONZE OMGEVING. AXEL K, eeuilleton. Een Aémd" meesterwerk mVTA'-Ür-r 3P» SLUISKIL. BEKENDMAKINGEN. GESLAAGD. Voor het onlangs gehouden examen overheids documentatie, slaagde te Utrecht onze stadgenoot, de heer G. E Mattheeuws. GESNAPT. Sinds een paar maanden had de naaimachine- handelaar W. alhier, een monteur in dienst. Tijdens afwezigheid van W. heeft de politie een onderzoek ingesteld naar de identiteit van de al leen achtergebleven huisgenoot. Deze bleek te zijn A. J. de W, afkomstig uit Utrecht, die door de rechter te Rotterdam tot vier maanden hechtenis was veroordeeld. Zaterdagmiddag werd de W. gearresteerd, waar na hij Maandag op transport is gesteld, om zijn gerechte straf te ondergaan. iCaï.v» GOED AFGELOPEN. Toen Zaterdagmiddag ongeveer zes uur de markt koopman C. S. uit Middelburg na het verlaten van de Axelse weekmarkt de brug over het ka naal te Sluiskil wilde passeren, bemerkte hij niet dat de brugwachter juist de afsluitboom neerliet. Met een slag reed de auto op de zware ijzeren stang, waardoor de auto ernstig werd beschadigd. De motorkap werd geheel ingedrukt en de voorruit versplinterd. De wagen moest naar Middelburg worden versleept. De chauffeur en een naast hem zittende dame kwamen met de schrik vrij. De politie stelt een onderzoek in. VERKEERSOMLEIDING. In verband met de wielerwedstrijd op a.s. Vrij dag zullen verschillende straten in de kom van Axel voor alle verkeer worden afgesloten. Ook de bushalte in de Noordstraat zal tijdens de koers komen te vervallen. De bussen zullen van half twee tot zeven uur evenals Zaterdags in de Kerk- dreef stoppen en vertrekken. Voor nadere ge gevens verwijzen wij naar de betreffende gemeente bekendmaking elders in dit nummr. VLASLADING GEKANTELD. Door het breken van een der touwen. Zaterdag verloor voor de tweede maal een vracht auto een deel van haar lading vlas in de Oranje straat. Gelukkig ditmaal op een wat gunstiger plaats, n.l. aan het begin van de straat, waar deze zich splitst van de Zeestraat. Persoonlijke on gevallen deden zich niet voor en het verkeer ondervond ditmaal geen ernstige moeilijkheden. Een oorspronkelijke avonturenroman door d'ARGENTY. 43) Ze hief het hoofd op, omdat ze de stem hoorde van Flipje. „Ik waarschuw u, meneer Wielewaal. Juffrouw Lijnders loert op u Ik zou maar niet met haar omgaan.". Wat spookte die halve gare nu weer uit, de chauffeur intimideren Bang maken voor haar Daar bromde de stem van Joop „Ik waarschuw u, meneer Van Natteluur tot Droogenbroeck. Juffrouw Liang-sjin loert op u. Ik zou maar niet met haar omgaan I" Lola proestte het uit, kon zich toen helemaal niet meer bedwingen toen ze het onthutste gezicht zag van Antonio Gerardus Leopold Marinus Flipje, die het voorwerp van zijn verdachtmaking niet *o dicht achter zich vermoed had. „O Joop" hikte zij, „pas op, joh, ik leer op je I". „Pas j ij op I" riep de op heterdaad betrapte student verbolgen uit en hij schuimbekte bijna van woede, „Ik loer op jou en ik zal je te pakken krijgen ook 1 Gemene bedriegster, je spel FABRIEKSONGEVAL. Maandagochtend heeft zich op het fabrieks- emplacement van de A.G.Z. te Sluiskil een ernstig ongeval voorgedaan, waarbij de kolenhandelaar H. uit Schooudijke zwaar werd gewond. De 58-jarige kolenhandelaar en vrachtrijder was bezig een lading cokes over te brengen van een treinwagon op zijn vrachtwagen, daarbij staande tussen de beide voertuigen. Door onbekende oorzaak ging de vrachtauto op eens achteruit rijden met het noodlottig gevolg dat H. bekneld geraakte tussen de laadbak van de vrachtauto en de wagon. Een zoon van H., die bij het overladen aanwezig was moest mach teloos toezien, zonder in staat te zijn tijdig iets te kunnen doen ter voorkoming van het ongeluk. Het slachtoffer moest in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis worden vervoerd. FINS SCHIP GEZONKEN OP DE WESTER-SCHELDE. Vrijdagnamiddag liep een Fins stoomschip op weg naar Antwerpen in de Westerschelde, nabij Ellewoutsdijk op een zandplaat. En de Wester schelde, belust op prooi, heeft dit schip niet meer losgelaten. De sterke stroming deed hiar ver nielend werk in een minimum van tijd. Aan vankelijk hoopte men het schip bij hoog water vlot te krijgen, maar dit gelukte niet en Vrijdag avond was het lot van het schip al zo \ver be slist, jial men hoogstens nog een wrak zou kun nen bergen het schip brak doormidden. In de loop van Zaterdag bleek dat ook het bergen van het wrak niet mogelijk zou zijn, het schip zonk verder en brak ten slotte in vier stukken. .Wel heeft men in die tijd nog kans gezien een deel van de lading te redden en persoonlijke be- tittingen van de bemanning, radio-instruments e.d. in veiligheid te brengen. Inmiddels is thans het wrak onder beheer ge komen van de Rijkswaterstaat, die verantwoorde lijk is voor de veiligheid van de scheepvaart op de Schelde en dus ook de gang van zaken i-bij het wrak controleert. Een Nederlandse bergings maatschappij is opdracht gegeven de lading verder te bergen. De bemanning van het schip, bestaande uit 34 personen verblijft nog te Terneuzen in afwachting van een oplossing voor de terugreis naar Finland. SCHIP UITGEBRAND OP DE OOSTEKSCHELDE. Op het motorschip „Johanna II" (101 ton), dat geladen met vlas van Halfweg voer naar Kort- rijk (B.) is in de Oosterschelde onder de gemeente Stavenisse door tot nog toe onbekende oorzaak brand uitgebroken. Is uit 1 Zo langzamerhand begin ik te begrijpen waarom ik "zo plotseling als je verloofde moes1 doorgaan. Met die Kareltje was het ook al niet in orde, hè En nu probeer je deze jongen in te palmen en voor jouw wagentje te spannen. Zal je niet lukken meisje. Ik ben er ook (nog. Ik weet wie je bent en waarom je hier meerijdt- Pas maar op, dat je niet in conflict komt met het Gouden Masker 1" ,-,Doe niet zo dwaas, Flipje" verzocht ze, „ver tel liever eerst even waarom je zo boos bent op me." „Boos ben V Waarom ik boos ben Wéét je dat niet 'i Vermoed je dat dan niet eens Snap je niet, dat een verloofd meisje verplichtingen heeft Dat ze zich niet zó maar mag laten kussen Dat „O, is het dèt. De jonkheer is jaloers. Jij mag Liang-sjin natuurlijk wel omhelzen, hè De slungel bloosde als een schooljongen. „Pas maar op, knaapje," vervolgde zijn ver loofde meedogenloos, „dat je niet in conflict komt met het Gouden Masker en wees mij maar diep dankbaar, dat je dank zij die verloving aan Ka reltje ontsnapt bent. Kareltje had jou wel eens in kunnen rekenen, als hij geweten had van je verhouding met Liang-sjin." De student droop af. Staart tussen de benen. „Wie was dat, die Kareltje informeerde de ^chauffeur. „Kareltje Dat is mijn baas. Meer mag ik Professor ons voor plaatsen, c De twee opvarenden, schipper A. Haaima uit Groningen en zijn volwassen dochter slaagden er in zich in de roeiboot te redden. De dochter werd al spoedig overgenomen doo^r een voorbij varend schip en te Wemeldinge aan wal gebracht, de schipper bleef met zijn roeiboot in de buurt van het brandende schip om het verloop van het blus- singswerk af te wachten. Dit blussingswerk werd verricht door de bergingsvaartuigen „Assistent 2'' en „Walrus", die grote hoeveelheden water in de vlammen wierpen. Het uitgebrande schip is op een zandplaat ge zet, vanwaar men hgk hoopt te kunnen bergen. Schip en lading waren verzekerd, doch de in boedel van de schipper niet. TIJDELIJKE SLUITING WEGEN Burgemeester en wethouders van Axel beschikkende op een verzoek van de W.S.C. „Volharding" te Axel, p.a. Noordstraat 35, Axel, om op 15 Augustus 1952 een wielerwegwedstrijd te houden overwegende dat het in verband daarmede nodig is de wegen, waarover het parcours loopt en die welke daarop uitkomen voor zoveel nodig tijdelijk voor het verkeer in beide richtingen te sluiten gelet op het raadsbesluit van 6 Maart 1951 tot overdracht van bevoegdheden aan hun college mede gelet op artikel 6 van het Wegenverkeers reglement besluitens gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren in beide richtingen op 15 Augustus 1952 van 13.30 tot 19 uur, de Noordstraat, Stationstraat van de Kerkdreef tot de Wilhelminastraat, de Prins Hendrikstraat vanaf de garage „Cito" tot de Kerkdreef, de Nieuw- straat, de Buitenweg, de Polenstraat van de Bui tenweg tot de Walstraat, de Walstraat, de Markt, de Zeestraat vanaf het monument tot de Weststraat, ide Weststraat van de Markt tot de Kerkdreef, de Kerkstraat, de Schoolstraat en de Kerkdreef van de Oosterstraat tot de Stationstraat. Axel, 11 Augustus 1952. Burgemeester en wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, M. Oggel, wnd. Van Oeveren. VERLENGING SLUITINGSUUR. O» burgemeester van Axel maakt bekend, dat hij aan alle vergunnings- en verlofhouders in de gemeente ontheffing verleent van het sluitings uur tot 24 uur op VRIJDAG 15 Augustus 1952, Axel, 12 Augustus 1952. I De burgemeester van Axel, VAN OEVEREN. je daar niet van vertellen, Joop. Zorg er voor, dat geen Kareltje je ooit te pakken krijgt, want dan zou het slecht met je aflopen." „U moet oppassen voor die conductrice" waar schuwde binnen de veilige muren van een afge sloten hotelkamer een secretaresse haar tijdelijke meester. „Zij weet alles af van het Gouden Masker." Ze spraken Engels omdat Ossewaarde bij hen was. „Wat weet ze dan V' vroeg de ingenieur met een duidelijke frons in zijn voorhoofd. „Zij weet wie het is, wat hij, doet, van de cocalen en van 't geld in haar tas. Zij is geen gewone conductrice. Zij spionneert." „Ik niet geloven" mompelde Hsieh-Fu. „Die tolk van u is ook niet te vertrouwen, Yi-ku" vervolgde Liselotte. „Die jonkheer speelt een dubbele rol hier. Hij smoest met Lola. Hij heeft geprobeerd mij uit te horen, maar ik heb hem uitgehoord. Hij geeft zich uit voor geheim agent van de G.I.D. en voor spion van het Gou den Masker, net naar het uitkomt." Ossewaarde kwam overeind van het bed en stapte op de spreekster toe. „Wpt voor bewijzen heb jij, meisje V Hoe kun je dat zo beweren, allemaal V' „O, die Lola bespionneert Hsieh-Fu. Zij kii.kt in zijn koffers en heeft er ook wat uitgehaald (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2