HET RIJDEND MYSTERIE iïïïTfl UIT ONZE OMGEVING- AXEL feuilleton. OVERSLAG, OPENBAAR LYCEUM TERNEÜZEN. GESLAAGD. Voor de Jury Musicale de la Belgique te Gent slaagde onze stadgenoot Leendert Koster) leerling van mevrouw Moerdijk te Zuiddorpe, voor het piana-examen lagere graad tweede jaar, met het maximum aantal punteij en hoge onderscheiding. Aan de R.K. vakschool alhier slaagden voor coslumière de dames A. v. d. Bos, Axel D. Cop- pieters, M. Herman en A Raes, allen uit Koewacht. Voor lingerie slaagden de dames M. van Deursen, M. Moorthamer, A. de Munter, S. de Munter. T. Pieters, E. van de Vijver, allen uit Axel R. de Meij, Zuiddorpe en G. de Vrieze, Westdorpe. VERGADERING FRÖBELSCHOOL. Dinsdagavond werd een buitengewone algemene vergadering belegd van de vereniging voor Frö belcnderwijs. Bij de agenda voor deze vergadering was voor de leden een financieel overzicht ge voegd, waaraan wij het volgende ontlenen Op de school rust nog de volgende schuld. Obligatielening4200, Vordering van ambachtslui f 2651,74 Totaal f 6851,74 Hiertegenover staat een vordering op het groot boek van de wederopbouw van ongeveer f 1700, zodat er nog een schuld blijft van f 5151,74. De rekening en verantwoording over 1951 geeft aan ontvangsten f 2855,96 en aan uitgaven een bedrag van f 3825,54 te zien. Alzo een tekort van f 969,58. Dit tekort moest uit eigen kas middelen worden gedekt, waardoor deze verminder den van f 1295,16 bij het begin van het jaar tot f 325,58 aan het eind van het jaar. De begroting voor 1952 geeft eveneens een te kort te zien en wel van f 620, waarbij reeds is rekening gehouden met een eventuele verhoging van schoolgeld en te heffen contributie's van de leden. In verband hiermede werd in de vergadering door het bestuur het voorstel ter tafel gebracht, het lidmaatschap voor ouders van schoolgaande kinderen verplicht te stellen, welk voorstel door de helaas slechts zeer matig opgekomen leden werd aanvaard. De conntributie werd bepaald op een gulden per half jaar. Door het bestuur werd verder voorgesteld het schoolgeld te bepalen op f 3 voor het eerste kind f 2 voor het tweede en f 1 voor het derde kind. Door de vergadering werd dit voorstel goedge keurd met dien verstande dat het schoolgeld voor het eerste kind f 3 zal bedragen, doch voor het tweede en derde elk f 1» Verder wer nog besloten tot het instellen van een damescomité waarvoor verschillende dames zul len worden uitgenodigd zitting te nemen. Alhoewel de thans genomen besluiten helaas nog bij lange na niet toereikend zij,n om een algehele verbetering van het Fröbelonderwijs te bewerk stelligen is hiermede toch een eerste stap gezet. Reeds werd van verschillende zijden belangeloze medewerking toegezegd, zodat toch verwacht mag worden dat een geleidelijke overgang van de „bewaarschool" naar de „fröbelschool mogelijfc zal zijn. OPBRENGST COLLECTE. De op 5 Juli alhier gehouden collecte ten bate van Herwonnen Levenskracht, heeft opgebracht f 206,59. yr c:* i 1 EEN JUBILEUM. Donderdag vierde het echtpaar L. van Lange- veldevan Tatcnhove op Schapenbout onder grote belangstelling van familie, vrienden en kennissen zijn 55-jarig huwelijksfeest. Een oorspronkelijke avonturenroman door d' A R G E N T Y 34) „Ik weet het niet, Ko-ko. Misschien komt hij wel om jou en Liang-sjin en Joop Wielewaal te arresteren. Als hij eens van de Inlichtingendienst komt „Dan zou hij jou toch niet aanpakken, meisje. Jij werkt toch juist voor de C.I.D., vertelde je me. Weet je nog wel, in Groene Kan V Toen je die Kareltje ontvluchtte Als die Ossewaarde bij de C.I.D. was, dan behoorde hij zij,n mensen te ken nen. Zeker als ie op een bus stapt, waar al iemand van z'n eigen dienst in zit. „Je hebt gelijk" fluisterde ze, „Kareltje heeft ook niets van hem gezegd. Ken jij hem ook niet V Of Liang-sjin „Ja, Liang-sjin kende hem. Ze heeft een tijdje met hem staan smoezen op het middenbalcon. Misschien heeft hij haar wel instructies gegeven." Beduusd staarde zij hem aan. Hij, bemerkte het niet. „Zat hij bij het eten in de salon van Hsieh-Fu En weet je niet wat hij met die Chinees te be- FEESTAVOND VAN DE V.V. „AXEL". Ter gelegenheid van de in het afgelopen sei zoen behaalde eretitel tien maal kampioen en de daarop gevolgde promotie naar de 2e klasse was Dinsdagavond door de V.V. „Axel" in „Het Centrum" een feestavond georganiseerd, waarvoor behalve de spelers, leden en donateurs ook de vrouwen, verloofden en ouders van de spelende leden een uitnodiging hadden ontvangen. De grote zaal was dan ook bijna geheel gevuld met voetballers en hun aanhang toen de voor zitter, de heer J. Dieleman, de aanwezigen welkom heette en de successen van de oranje-witten nog even memoreerde die hebben geleid tot deze feest avond. Alvorens echter het feestprogramma een aanvang nam had er eerst nog een huldiging plaats van het oud-bestuurslid de heer Adr. Riemens en de 2e secretaris de heer D. J. Freekenhorst, twee van de mede-oprichters van de V.V. „Axel". Allereerst werd de heer Riemens verzocht voor het voetlicht te komen, waar de voorzitter hem mededeelde dat de vereniging gemeend had hem om zijn grote verdiensten voor de Axelse voetbal club te moeten benoemen tot ere-lid van de ver eniging en hem met enige toepasselijke woorden een oorkonde werd overhandigd.. De heer Riemens zeide zeer getroffen te zijn door deze hulde en noemde het een blijde ver rassing, Maar de voetbalclub, zo ging de heer Riemens verder, heeft mij dikwijls verheugende verrassingen bereid. In dit verband noemde hij o.m. het laatst behaalde kampioenschap en de promotie. Hierna moest de heer D. J. Freekenhorst met zijn echtgenote ten tonele verschijnen. De voor zitter bracht ook aan hem de welgemeende dank namens de hele vereniging over voor het werk dat hij ook al sinds de oprichting in verschillende functies, ten dienste van de club heeft verricht en thans nog vervuld. Ook zijn echtgenote werd hiermee gecomplimenteerd en aan- hen werd een fraai schemerlampje aangeboden, hetwelk natuur lijk in de oranje-witte kleuren was uitgevoerd. Ook de heer Freekenhorst verklaarde te zijn getroffen door dit eerbetoon en dankte ook na mens zijn vrouw de voetbalvereniging voo* deze geste en verzekerde dat het geschenk een ere plaats zou krijgen in zijn woning. Dat de huldiging van deze twee steunpilaren van de vereniging en het aanbieden van een her innering gepaard ging met een daverend applaus behoeft geen verdere uitleg. Na dit min of meer officiële gedeelte kwam nu het eigenlijke feestprogramma aan de beurt. Dit bestond voor de pauze uit het opvoeren van de klucht in 3 bedrijven „Voetbal en liefde", waar van de geestige inhoud en het ongedwongen spel een kostelijk amusement opleverden, zodat onder de toeschouwers al gauw een gepaste feestelijks stemming heerste, die haar hoogtepunt bereikte tijdens de dolkomische slotscène van dit leuke toneelstuk. Na de pauze was het meer een „Axels gedeelte d.w.z. toen passeerden in diverse voordrachten en schetsjes, in zang en spel verschillende episoden uit het voorbije seizoen, dat de oranje-witten zulke mooie successen heeft gebracht, de revue. Had men zich reeds voor de pauze genoegelijk geamuseerd, zo was dit na de pauze in nog veel sterkere mate het geval. De humoristische kwink slagen die werden, gebezigd en in niet mindere mite enige onvervalste echt-Axelse uitdrukkings- termen veroorzaakten zo nu en dan een ware lachorkaan. Met een passende finale, op een met oranje- wit versierd podium en waarin door een 40-tal medewerkenden in samenspraak en zang hulde ge bracht werd aan „de oude ploeg werd dit ge slaagde programma beëindigd. praten had De blauwe baret bewoog nauw merkbaar. In het hoofdje daaronder combineerden zich vreemde feiten tot een nog fantastischer conclusie. De ongeoefende hersens van een conductrice konden het detective-werk echter niet zo snel baas wor den. Vergeefs peinsde zij verder. „Pas maar op" waarschuwde de jonkheer haar, „dat die ingenieur niet zoveel belang in je gaat stellen als zijne excellentie." „Wat bedoel je 7" „Weet je dat niet Hsieh-Fu heeft bij Liang-sjin geïnformeerd naar je naam, je leeftijd, je adres, naar je karakter, je liefhebberijen, je financiële omstandigheden, ja zelfs naar de maat van je uniform. Hij schijnt grote plannen met jou te hebben, mei-mei „En heeft ze hem dat allemaal verteld V" Natuurlijkze moet haar meester toch gehoorzamen, zei ze." Lola maakte zich langzaam los, greep opnieuw de vatenkwast en roerde wat in het al afkoelende water. Hel werd haar haast te machtig. Wat wilde die oude Chinees met die wetenschap be ginnen Met wat voor doel liet hij Liang-sjin, die hij zelf niet eens vertrouwde, voor zich spion neren „Ko-koMoet jij je meester ook van die rare dingen overbrieven Hij draaide een beetje onhandig met de thee doek. In zijn slotwoord dankte de voorzitter allen die op enigerlei wijze aan 4 deze feestavond had den meegewerkt en prees speciaal degenen die zich met de instudering van het programma had den bemoeid, omdat in een korte tijdspanne met een groot aantal uitvoerenden iets tot stand was gebracht, dat alle aanwezigen reusachtig had ge amuseerd en daarom zeker een succes mag wor den genoemd. Nadat nog een speciale attractie, in de vorm van een grote Sweep-stake verloting, menig ge lukkig winnaar een prijsje bezorgde gingen de stoelen aan de kant en konden degenen die dat wensten en dat waren er vanzelfsprekend zeer velen zich nog enige tijd verpozen op de dans. vloer, terwijl degenen die het vanwege de zomerse temperatuur liever wat kalmer aan deden een rustig plekje opzochten in de foyer. GEVONDEN VOORWERPEN. Een portemonnaie en een kinderriempje, Polen straat 14. PREDIKBEURTEN. Zondag 13 Juli. Ned. Ilerv. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings ('s morgens medewerking kerkkoor). Gerei. Kerk. 9.30 uur en 3 uur Ds. A. Kuiper. Gerei. Kerk. (Us. Jan Scharpstraat 1). 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée (bed. H. Avondmaal). Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. - ;u' Bij zonnebrand,doorzit ten, schrijnen, smetten JUBILEUMFEEST. Zondag j.l. had te Overslag een groot jubileum feest plaats, ter gelegenheid van de koninklijke erkenning van de vissersvereniging „De Paling vrienden,, te Overslag. Tevens werden twee leden onderscheiden die meer als 50 jaar lid van de club zijn en nog zeven leden omdat zij, er meer dan 25 jaar in zijn. Des middags ging het in optocht naar het vis water „de Keizersput" waar het koningschap 1952 werd vervist. Door het zeer warme weer werd er echter weinig gevangen Het grootste aantal punten werd behaald door Hyp. Spiessens, die dus tot ko ning werd gedecoreerd. Hierna verzamelden zich alle leden in de zaal „Concordia". Nadat deze bijeenkomst door de voor zitter de heer R. Broekhove, was geopend nam de secretaris de heer M. Spiessens het woord en schetste het ontstaan en bestaan van de vereniging die in 1886 werd opgericht. Op deze bijeenkomst waren aanwezig de burge meesters van Wachtebeke (B.) en Overslag (Zld.)., die de vergaderden eveneens toespraken. Hierna overhandigde de burgemeester van Wach tebeke de koninklijke erkenning en werden de jubilarissen gedecoreerd. De burgemeester van Overslag liet tot uiting komen de goede verstand houding tussen de leden van de vereniging, óie zewel bestaat uit Nederlanders als uit Belgen. Hij overhandigde het nieuwe vaandel aan de vice- voorzitter de heer Mattelé, welke hiervoor een woord van dank uitsprak. Na afloop van deze plechtigheden werd de ere- wijn geschonken en maakte de plaatselijke fantare een muzikale rondgang waarbij de café-houdende ereleden werden bezocht. Ook voor de jeugd was het feest, want in de zaal „Concordia" had nog een groot bal en een prachtige tombola plaats. „De Palingvrienden" hebben een succesvolle dag gekend met deze jubileumviering. „Spreek dan, Ko-ko 1 Vraagt Hsieh-Fu jou ook van die dingen Ze kwam met haar natte kwast vlak voor hem staan. Angstig strekte hij de armen uit, als wilde hij haar aanval afweren en zich verschui len achter de beschermende doek. „Ik moet óók mijn meester gehoorzamen. Ik ben toch zijn spion „Z ij n spion V Het meisje plukte en wrong zenuwachtig met haar vingers in de vochtige vezels. De verschrikte blik in haar ogen verwarde hem. Die bekentenis had zij hem immers afgedwongen, wat wilde ze nu nog „Ja, spion van het Gouden Masker.® De pupillen tegenover hem vergrootten zich bijna tot de befaamde theekopjes uit het sprookje van Andersen, de anders zo lokkende lippen weken vaneen als de kraterwanden van een vuurspuwende vulkaan en uit de nu krachtig saamgeknepen kwast draden siepelde een dun straaltje zielig verschraald zeepsop. „Zo dus je wéét 't heel zéker V' Niet begrijpend plukte jonkheer A. G. L. M. F. van Natteluur tot üroogenbroeck aan zijn glad geschoren bleke kin. Hij vroeg zich af wat er school achter dat geheimzinnige gedoe van die conductrice, die zich het ene ogenblik in zijn armen wierp en geeD minuut later als een vogel- v erschrikster op hem afstoof. Het Gouden Masker scheen haar meer van streek te maken dan zij zelf wellicht besefte. En hij Bevorderd van voorbereidingsklasse naar 1 ll.B.S. H. J. v. d. Boom, E. R. T. van Breda Vriesman. Ma. Ja. Dhaeze, W. A. Dieleman, Terneuzen L. van Dixhoorn, Walsoorden Ma. Ma. Ta. den Doelder, R. J. v. d. Eeckhout, Terneuzen Ca. Fa van Eenennaam, C. J. Francke, Axel T Heideman, Terneuzen Wi. Ja. Ha. Hofstee, Hoek H. J. Houg, Zaamslag J. C. Visser, Axel L. L. A. M. de Kerf, Ma. Aa. Ha. van Campen, Ter neuzen W. J. van Drongelen, Hoek Ma. Ja. du Bois, M. de Koster, Terneuzen C. J. Klaas- sen. Ja. Ja. Tjallema, Axel Su Voorhans, Ter neuzen L. P. Willemsen, Zaamslag Le. Ca. Wol- fert. J. J. de Fouw, Hoek Ja. La. van Wel, .1, M. v. d. Winckel en R. Zuur, Terneuzen. Bevorderd van klasse 1 naar 2. P. E. C. van Breda Vriesman, W. M. Denie, G. J. D. Dorrepaal, Terneuzen Aa. Ja. Dieleman, M. Dieleman, A. Donze, Zaamslag A. Eekmavl, P. L de Feijter, Ne. Pa. Groenewegen, W. M. Groe- newegen, G. A. T. Gruisen, B. K. J. Hoving, J. W. G. Jansen, M. J. van Kerkvoort, Terneuzen M. Ja. Aa. Pladdet, Westdorpe Sh. In. Werdmuller von Elgg, Sluiskil Ka. Ny. v. d. Berge, Ma. Ca. Bot, A. van Campen, Terneuzen J. J. J. van Dijke, Sas van Geut Wi. Gy. v. d. Hengel, Sluis kil J. A. Jansen, U. E. Lekkerkerker, P. C. Mazure, J. F. Orlebeke, J. Stoffels, Ma. Toussaint, Terneuzen M. C. Stouthamer, P. R. Verplanke, Sas van Gent Le. de Visser, W. de Zeeuw, Axel Ja. Ta. Verwer, Axel. Bevorderd van klasse 2 naar 3 D. van Binsbergen. F. van Binsbergen, Sas van Gent Pe. Ni. Coert, Axel P. H. Eijsackers, 1', M. W. Harinck, Terneuzen P. C. de Jong, Zaam slag J. F. Jongepier, J. Marsilje, Terneuzen; K. P. Martens, Sas van Gent W. M. Mieras, Wi. van Oeveren, Axel Ma. Ja. Orlebeke, Hoek Ke. Scholten, J. Verhage, Terneuzen C. A. v. d. Berge, Axel L. P. Bot, C. J. Dcij, Terneuzen W. J. de Die, Sas van Gent J. P. L. Francken, Ea. de Kerf, Aa Ja. Mazure, Terneuzen P. Scheele, Zaamslag P. J. V. Roelands, Wa. Ca. Torenman, Ja. Ta. Verwer, Terneuzen. Bevorderd van klasse 3 naar 4 s J. E. W. Bliek, Terneuzen P. A. Deurlo, Sluis kil M. P. Dieleman, Sas van Gent W. J. Ei- zinga, Terneuzen L. J. Koster, A. P. van Luijk, F. de Pooter, Axel i W. G. Tak, Sas van Gent Ha. Ne. Houtzager, J J. Oggel, Axel C. F. Tun Overbceke, H. F. Spaas, Terneuzen A. M. A. de Vries, Sluiskil J Wicls, Terneuzen M. Wil lemsen, Zaamslag. Bevorderd van klasse 4 naar 5 L. W. de Bruijne, Terneuzen C. J. Cijsouw, Biervliet; J. L. A. van Dixhoorn, Walsoorden; Ma. Aa. van Eek, Aa. Ha. Groenenberg, Terneuzen R. v. d. Eeckhout, Sas van Gent D. J. ten Haaft, Hoek A. van Harn, Spui M. L. Neeteson, Kloos- terzande P. E. R. Rhemrev, Zaamslag J. J. Smit, Terneuzen Jy. "v d. Velde, Biervliet A. K. Verschelling, Terneuzen P. de Visser, Zaamslag. Bevorderd van II.B.S. A 4 naar A 5 A. J. Dieleman, Sluiskil A. Joosse, N. J. M. v. d. Moere, Terneuzen A. M. Sampon, Sas van Gent la. van Drongelen, Hoek. Bev orderd van Gymnasium 3 naar 4 A. M. Jurriëns, Terneuzen J. G. Teunissen, J. J. Vinke, Axel. Bevorderd van Gymnasium 4 naar 5 Eh. Ga. Buter, J. A. Drok, W. F. E. de Jager, Terneuzen. Bevorderd van Gymnasium 5 naar 6b Ce. Ly. Reinders, Terneuzen. Na gehouden examen zijn tot de eerste klasse H.B.S. toegelaten Clara de Feijter, Jac. Geensen, Irene de Smet en Magdalena Vinke tc Axel Wj. B. de Clercq en M. M. van Leemput te Sas van Gent en Carla Toussaint te Terneuzen. zuchtte. „Ja, ik weet 't heel zeker. Wat zou dat V Wat wil je nu eigenlijk Waarom ben je zo bang voor mijn baas „Oh, Flipje," kreet ze uit terwijl ze hem ang stig aanstaarde, „je zult me toch niet verraden 'I Jij wilt m Haar stem stokte, de laatste kleur week uit haar verblekende wangen, machteloos vielen haar armen langs het stijf verstarrende blauwe uniform. „Lola, wat heb je Ik zal je toch niet ver raden Ze antwoordde niet. Ze staarde over zijn schou der naar iets dat achter hem was en haar een ontzettende schrik scheen in te boezemen. Met het voorgevoel van eeD vreselijke ontdekking voor ogen draaide de student zich stuntelig om. In de deuropening van de rijdende kombuis verrees de gevreesde figuur van de zwaargebouwd1-1 ingenieur uit 's Hertogenbosch. Onbewogen als een standbeeld stond hij daar op de drempel van het eens zo veilig afgeschermde heiligdom in het schok kende voertuig. Stilzwijgend beschouwde hij de slachtoffers van zijn onbescheiden oren, die zich in innerlijke onrust afvroegen hoeveel hij al ge hoord kon hebben en hoe lang zijn gestalte al had postgevat in die alles beheersende houding. Er werden geen woorden meer gewisseld. (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2