Fijne Engelse Melange Vooruit Verkoop 10% 20% - 30% korting v_ HET RIJDEND MYSTERIE AmUda r Visser-Koole's „J3leye JCaghe" officieel geopend Alia soorten drukwerk Fa J C. VIN O sm i a Swan Parker Union Ge h a begint vandaag VRIJDAG 4 Juli. Méér en méér vraagt men deze fvTPvlh li lp- Pickwick Th gauw een b« in Nederlai huisvrouwer gelijks naa Pickwick-pa groene etik< Een zuivert lange, vol rijk van af Voor de vele blijke belangstelling ter gel heid van ons gouden leum betuigen wij aan onze hartelijke dank het bijzonder aan de bewoners van Kanaa Julius Erauw de Co Sluiskil, Juli 1952 prima uitvoering Markt 12 - AXf Aangeboden: donkerbl; kinderwagen i.g.s. te Irenestraat 15, Axel. Wissel Uw Virginia I eens af met zo n pakje ASCOT American Shag Niemeijers, De bijzon en geweldig zachte sr zal U zeker bevallen 1 UIT ONZE OMGEVING. AXEL feuilleton. Een enorme RECLAME-VERKOOP van stapels TEXTIEL van de beste kwaliteit tegen fantastisch lage prijzen (behalve FALCON-kleding) AXEL's NIEUWE JEUGDHERBERG DE 50ste IN NEDERLAND. c- 3Ë523S? M.A.C.A.-ORIENTATIERIT. Maandagavond hield de Axelse Motor- en Auto club een oriëntatierit over een afstand van 56 km. Aangezien deze rit in de lichte avonduren moest worden verreden, was de afstand met opzet niet te lang gekozen, maar toch is men er in geslaagd een aardig traject uit te zetten, dat door een groot deel van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen voerde. Ruim twintig deelnemers auto's en motoren meldden zich aan de start en vertrokken met een minuut tussenruimte van het clublokaal hotel „Pe Graanbeurs" in de Noordstraat. Twee uur later verschenen zij stofferig, maar tevreden over de rit weer terug aan het uitgangs punt en kon de uitslag worden berekend. Deze was als volgt 1. D. Meeusenn, Terneuzen, 0 strafp.; 2 van Esbroek, 0 strafp.; 3. mr. Wa- beke, Terneuzen, 30 strafp.; 4. Keizer, 49 strafp.: 5. G. Naeije, 56 strafp.; 6. Provo, 60 strafp.; 7. kapt. Haersma-Buma, 60 strafp.; 8. J. C. Vink, 60 strafp.; 9. van Britsom, 60 strafp.; 10. Diele- man, 61 strafp.; 11. L. Dieleman, 91 strafp.; 12. J. de Klerk, 109 strafp.; 13. G. van Dorsselaer, 127 strafp.; 14. Lenos, 130 strafp.; 15. Blankert, 161 strafp.; 16. Huijssen, Terneuzen, 166 strafp.; 17. Hamelink, 252 strafp. De overige deelnemers werden niet meer geklasseerd. voor de best geklasseeracn waren een drietal bekers, enige medailles en kleine surprises be schikbaar. Alhoewel ook ditmaal op enkele punten critiek was te leveren, mag toch worden gezegd dat deze eerste M.A.C.A.-oriëntatierit qua rit en organisatie goed geslaagd is. SMOKKELAAR GEARRESTEERD. Einde vorige week is te Stekene de bestuurder van een vee-auto, zekere B. uit Axel, aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld, nadat de auto die aan een bevel tot stoppen geen gevolg gaf door lekschieten der banden tot stilstand was gebracht. GESLAAGD. Voor het P.B.N.A.-examen adspirant-waterbouw- kundig tekenaar slaagde op 3 Juli onze stadge noot de heer P. Verpoorte. GEVONDEN VOORWERPEN. Een bruine wollen sportkous, L. Mechielsen, Kanaalkade 94. Een oorspronkelijke avonturenroman door d'ARGENTY. 33) „Ach Flip, doe nou niet of je me niet begrijpt. Je weet het toch ook wel. Liang-sjin en jij werken toch allebei voor het Gouden Masker. Wees dan tenminste tegen mij nog een beetje eerlijk als je wat om me geeft." Ze sloeg haar zachte armen om zijn hals en keek hem droevig aan. „Je geeft toch alleen om mij Hij knikte enkel, drukte haar nog iets dichter tegen zich aan. „Fluister het dan in m'n oor, dat je voor het Gouden Masker werkt, dan zal ik je verder ook geloven. Dan weet ik, dat ik jou ten minste ge loven kan, Ko-ko." Langzaam bracht hij zijp lippen naar de plek, waar hij een klein oortje onder de weelderige krullen vermoedde en met zijn wang tegen de hare gevleid fluisterde hij zacht de bekentenis, die ze van hem verlangde „Mei-mei, ik ben een spion van het Gouden Masker." Hij voelde, hoe ze huiverde in zijn armen. Dan kon hij zich plotseling niet langer beheersen. Harts tochtelijk omknelde hij haar warme lichaam in 't stugblauwe uniform en wild begon hij haar te kussen Op haar wangen, haar voorhoofd, haar Zaterdagmiddag is onze Axelse en eerste Z. Vlaamse jeugdherberg officieel geopend. Tegen half drie vulde zich de ruime raadszaal van het stadhuis vrijwel geheel met genodigden voor dit feestelijke gebeuren Aangezien de commissaris der Koningin zeer tot zijn spijt wegens andere bezigheden verhinderd was in Axel aanwezig te zijn, was de wnd.-commissaris de heer Philipse uit 's-Heer Arendskerke tegen woordig om de officiële opening te verrichten. Verder waren op het stadhuis aanwezig het be stuur van de Ned. Jeugdherberg Centrale, het plaatselijk bestuur van de jeugdherberg, de ge meenteraad, het college van B. en W. van Zuid- dorpe en afgevaardigden van talloze plaatselijke verenigingen op velerlei gebied, kerkelijke jeugd organisaties, padvinders, winkeliers, V.V.V., sport verenigingen, enz. Burgemeester van Oeveren heette allen, inzonder heid de wnd.-commissaris en het bestuur van de N.J.H.C. van harte welkom en deelde mede, dat voor deze heugelijke dag de raadszaal in feite niet als ontvangstzaal fungeerde, maar meer als ver zamelplaats voor de genodigden. Hij verzocht daar om allen, vooropgegaan door Ruiterij en de beide muziekverenigingen naar het concoursterrein te mar cheren Een lange stoet trok hierop naar het recreatie oord waarin onze jeugdherberg is gelegen en na de wandeling over de zonnige Kinderdijk was het een opfrissend gezicht de jeugdherberg te zien liggen, omringd door frisgroene gazons met fleu rige bloemperken. Voor het gebouw hadden zich voor deze gelegenheid een achttal Z.P.M.-sters op gesteld allen onberispelijk gekleed in de Axelse hoerendracht, terwijl een tweetal dochtertjes van de architect, de heer M. J. v. d. Berg, ook (in Axelse dracht dit groepje nog extra opfleurden. DE OPENING. Nadat allen een plaatsje voor het gebouw hadden gevonden opende de heer Philise het fraaie gebouw. Spr heette allereerst van harte welkom de vice- Vocrzitter van de N.J.H.C., dr. Schamhart en verklaarde het een bijzondere eer te vinden thans nu de commissaris wegens de onthulling van het monument voor Frans Naerebout te Vlissingen met aanwezig kon zijn de opening van deze nieuwg jeugdherberg te mogen verrichten. Spr. achtte deze dag een blijde dag voor de Nederlandse jeugd en inzonderheid voor de Zeeuwsch-Vlaamse neus, haar lippen, in die goudglanzende haren en overal, waar hij dat heerlijke perzikzachte huidje kon raken met een niet te verzadigen mond, die snakte naar liefde Lola moest lachen en huilen tegelijk. Ze wist niet,, wat ze eerst moest doen. Juichen van blijd schap omdat hij dus toch van haar hield, of treu ren van verdriet omdat hij zo'n duistere rol speel de in die ellendige geschiedenis, die ze nog niet verder dorst te ontwarren. En dus deed ze geen van beide, maar nestelde zij zich nog iets verder in zijn armen en beantwoordde ze gretig die kussen, zich zelf wijsmakend, dat ze hem alleen een beetje vergoeden moest dat ze zoveel kwaad van hem gedacht had. Haar jonkheer flirtte niet. Haar Antonio Ge- rardus Flipje loog niet tegen haar. Er bestond ook niets tussen hem en dat gemene bedriegstertje, dat de situatie zo vertroebeld had met al haar gedraai, gestook en gekonkel. Na al die ellen dige belevenissen van een dag vol spanning, kon ze nu haar hart uitstorten tegen de enige, die ze nog kon vertrouwen. „Liefste" teemde hij, „zul je mij nu ook alles vertellen „Natuurlijk, Ko-ko." „Wat Jb er tussen jou en die chauffeur „O, jongen.,... D'r is niets tussen ons. Ik liep 'm in Den Bosch tegen het lijf toen Lise- lotte er met Ravebek van tussen ging en 'we beiden alleen gelaten waren. We sloten vriend schap in de Raadskelder, maar hij loog tegen me. Hij vertelde me, dat Liselotle conductrice was en nu blijkt dat ze geen Liselotte heet en ze ook jeugd. Hij vergeleek de huidige dag met de tijd van 50 jaar geleden. De jeugd van verschillende groeperingen had toen weinig of geen onderling contact. Thans heeft de jeugd de gelegenheid de verstikkende problemen van deze tijd met elkaar onderling te bespreken en gezamenlijk een uit weg te zoeken. Spr. is dankbaar voor de totstand koming van dit bouwwerk en feliciteert de Ned. Jeugdherbergcentrale met het prachtige gebouw. Spr. hoopt dat deze nieuwe jeugdherberg niet alleen een lichamelijkk rustpunt maar ook een geestelijk rustpunt voor vele trekkers zal mogen worden. Met het hijsen van de vlag en het spelen van het Wilhelmus werd dan de jeugdherberg geopend, waarna door het jongste dochtertje van de heer M. J. v. d. Berg het -jaambord werd onthuld. Aangezien de voorzitter van de N.J.H.C. wegens ziekte niet bij deze opening aanwezig kon zijn werd door de vice-voorzitter, dr. Schamhart het nieuwe gebouw aanvaard en overgedragen aan het plaatselijk bestuur. Spr. schetste hoe Het aan het initiatief van burgemeester van Oeveren en de enorme werkkracht van de heer D. v. d. Berg is tc danken dat deze jeugdherberg is tot stand ge kt men en thans nog voor het hoogtepunt van het seizcen kan worden geopend. Spr. hoopt dat ook in ae toekomst de vlotte en prettige samenwerking welke er tussen het bestuur van de N.J.H.C. en het plaatselijk bestuur is geweest zal mogen blijven voortduren tot heil van de „Bleye Haghe". Namens het plaatselijk Jeugdherbergbestuur aan vaardt burgemeester van Oeveren het gebouw. Hij dankt de N.J.H.C. bijzonder voor dit gebouw en de steun en medewerking die er van deze zijde steeds is geweest. Wij hebben, nadat wij, met dit pl-ui waren begonnen, gemerkt dat er enige af stand is tussen plan en realiteit, doch niettegen staande vele problemen is men dank zij die grote stuwkracht van de h eer Leijenaar toch tot de rea liteit gekemen Het is thans een feestdag voor de jeugd. Wij mensen hebben steeds de neiging grenzen te trekken. De Jeugdherberg is een instituut dat grenzen doet wegvallen. Wij zijn in Axel dol en dolgelukkig met dit gebouw en hopen dat wij de jeugd een rust punt zullen kunnen brengen hier in Axel. geen conductrice is geweest. En Joop heet ook geen Wielewaal maar In-yin en hij is, net als jij Ze aarzelde even, maar jhr. A. G. L. M. F. van Natteluur tot Droogenbroeck moedigde haar aan verder te spreken, al was het nog zo 'ver schrikkelijk. „Net als jij spion van het Gouden Masker" vulde ze aan. Hij wilde iets zeggen, doch slikte het weg. „Wist je niet, dat Joop een collega van je was vroeg ze. „Nee" bromde hij voor zich heen, „dat wist ik niet. Maar Liang-sjin schijnt het wel te weten want die zit nu bij hem te smoezen. Ik ben s'. blij dat er niets is tussen jullie. Weet je, die Ossewaarde waarschuwde me, dat jij zo intiem met hem de garage binnen wandelde." „Zei Ossewaarde dat Tegen jou Lola kon haar oren niet geloven. „Die vent verdacht mij er van ook voor het Gouden Masker te werken, omdat ik omging met jou, met Liang-sjin en met Joop. Net allemaal verkeerde vrienden volgens hem. Hij draaiöl me m'n pols om, in de 'hoop dat ik bekennen zou dat het Gouden Masker mijn meester was Ze rilde bij de herinne ring aan die vernedering, ,,'t Was dat Hsieh-Vn er bij zat, maar anders had hij nog andere mid delen toegepast, denk ik." „Mei-mei," schrok de tolk en hij drukte haar beschermend tegen zich aan, „wat weet hij van mij Zou hij mij ook willen dwingen V Wat heeft hij tegen het Gouden Masker (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2